Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Bugs, ja jedyny nowy, który był w Europie kupiłem. Czaiłem się w JP, bo tam już widziałem, ale przy kobiecie to tak ciężko było wejść i kupić to wyczekałem moment :D

 

 

 

W US chyba nówek już nie ma, pozostaje sprowadzenie z JP.

@emiel, Ty to w ogóle masz jakieś tajemnicze układy i zdobywasz niedostępne limitki - może mi gdzieś SBGR095 znajdziesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

E tam, latam to tu, to tam i czasami się coś wyhaczy. Na SBGR095 to sam się spóźniłem :D

 

Vitriol, to post ze stycznia i już dawno nieaktywny, niestety :D :D :D Nie podnoś ciśnienia 

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@

 

 

@dawid82 - to co teraz już będziesz wiedział o co mi chodziło, jak będziesz sobie coś tam z tyłu maścią smarował ?  :P  :D

 

Przepraszam Burns, że aż tak uraziłem Cię moim wpisem :) też kiedyś kupisz sobie GSa   ;)

Edytowane przez dawid82

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

słuchajcie ... była lub jest jest jakaś odmiana GSa z takimi małymi GSami na tarczy jak w SBGR097, ale w kolorze zielonym ?!?! (niebieskiego nie zniesę ;)  )

 

@dawid82 - a co do twoich pobożnych życzeń - dziękuję,

wiem, że zdjęcia @emiel to potężne makro, ale widać to o czym wspominałem wcześniej, że np wskazówki na drugim zdjęciu nie są oczywistym lustrem!!!

 

to oczywiście szczyt czepialstwa. ale miałem GSa już kilka razy w ręce i nigdy nie nastroił mnie tak bardzo żebym chciał dać za niego więcej niż 12k, pisałem już o tym wielokrotnie, nie dostrzegam tego skoku jakościowego, jest również dla mnie przewartościowany jak kilka innych marek powyżej 15k.

 

nie mówię NIE - rozważam, może kiedyś, ale nie teraz!

 

nie chce skończyć jak @emiel  :P  :D  :lol:

 

właśnie @emiel, co wpis to strzał w kolano - to żona jest świadoma, że ile GSów masz ?  B)  :ph34r:

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

słuchajcie ... była lub jest jest jakaś odmiana GSa z takimi małymi GSami na tarczy jak w SBGR097, ale w kolorze zielonym ?!?! (niebieskiego nie zniesę ;)  )

 

Zielonego z mikroGSami nie kojarzę, jest świetna zielona tytanowa limitka z choinkami - SBGA005, strasznie mi się podoba - tytan, SD, i jeszcze luma -  ale niestety raczej nie do dostania ( no chyba że @emiel da radę :) )

 

Ciemne GSy nie mają lustrzanych wskazówek - główna powierzchnia jest szczotkowana/satynowana, boki lustrzane. Wersje z jasnymi tarczami - odwrotnie. Na błysk w całości jest tylko sekundnik. To samo dotyczy indeksów. Porównaj zdjęcia SBGH001 i SBGH005, jest ich tu sporo. Taki smaczek którego się nie zauważa od razu, dopiero po bliższym kontakcie człowiek dostrzega jak bardzo przemyślane i perfekcyjne jest wykończenie tych zegarków.

12k, czyli 1/3 Suba? No proszę Cię..... :D

post-40960-0-33746200-1495956708_thumb.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, moja kobieta sie nie przejmuj. Mamy uklad, ze nie wyjde iloscia zegarkow poza box+ nadgarstek, czyli 10+1. Ostatnie zakupy sprawily tylko,ze pozbede sie Tridenta GMT I chyba Monstera. Jesli dorwe tego choinkowego, to pozbede sie Alpinisty, a jesli dorwe limitke bialo-zlota,to pozbede sie SARX019 I zawsze zmieszcze sie w limicie zegarkowym. Szczerze? To nawet podoba mi sie plan 7xGs + 3x turtle + 1 cos tam jeszcze :D

 

Bugs ma racje, wskazowki w SBGJ013 sa na brzegach polerowane na blysk, na srodku masz hairbrush, odwrotnie do jasnych kopert. Tez to wczesniej zauwazylem.

 

12k :D :D

 

Coz, Ciebie te zegarki nie przekonuje do kupna tak, jak mnie nie przekonuje przereklamowane Rolki,czy masowe 'rasowe' Szwajcary. Nie mam problemu, by wydac 30 tysiecy na kolejnego GSa, bo po prostu wiem,ze place za jakosc,a nie za jechanie na marce. Przynajmniej na razie tak jest, moze w przyszlosci zmieni sie polityka firmy I zniza sie jakoscia do naszych szlachetnych europejskich braci.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jesli dorwe tego choinkowego, to pozbede sie Alpinisty,

choinkowego też mi sprzątniesz jak się gdzieś pojawi? no nie, to chociaż SBGR095 odpuść bo mi jakaś żyłka pęknie w końcu.... - kup zielonego hi-beata GMT do kompletu, też limitka, też piękna, też niedostępna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs, spokojnie - po spoznieniu na zamowienie SBGR095 ochota mi na niego przeszla :D

Co do zielonego - choinkowy mi sie podoba juz od jakiegos czasu, a w zielonym hi beacie GMT schrzanili kompozycje czerwona wskazowka gmt...za bardzo te dwa kolory mi sie gryza. Na oku mam 3 limitki caly czas, z czego dwie sa w Japonii, a jedna, to butikowa limitka w salonie w NJ.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs, spokojnie - po spoznieniu na zamowienie SBGR095 ochota mi na niego przeszla :D

 

No to dobrze, to jak gdzieś znajdziesz to daj mi proszę znać - mówię poważnie, będzie świetnym towarzystwem dla mojego oryginalnego 62GS

a choinkowy wtedy odpuszczę, niestety nie mam fabryki pieniędzy :(

 

W zielonym hi-beat GMT wskazówka gmt jest żółta, bardzo dobrze to wygląda, czerwona jest w czarnym - takim jak mój - i też takie zestawienie jest świetne

post-40960-0-57447400-1495962647_thumb.jpg

post-40960-0-24781400-1495962744_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa Bugs, pomylilem z innym modelem. SBGJ005 to byloby przegiecie, 3 takie same modele o innych kolorach tarcz (jak z zolwiami)...ten choinkowy jednak duzo mocniej do mnie przemawia ;)

 

Poza tym, waham sie nad przyszloscia tej mojej limitki...to moj najwiekszy GS (42mm) I mimo,ze lezy dobrze,to jednak nie do konca jestem pewien...a na tz-uk juz mi koles oferte odkupienia ode mnie wyslal :D tylko wtedy jak sprzedam,musialbym sie bujnac po tego butikowca mniejszego do NY...musze sie z tym przespac :D Te GMT,z ktorych sam mas jednego,to chyba gorna granica wielkosci koperty dla mojego dziewczecego nadgarstka.

Jak bede gdzies widzial 095 to dam cynk.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uczcie Ojca dzieci robić  :P  :D

 

nie mówię o różnych technikach obróbki stali a o poniższym zdjęciu, gdzie krawędź wskazówki jest brudna, wypalcowana, lub niedokładnie wypolerowana:

 

A2fTwz4h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uczcie Ojca dzieci robić  :P  :D

 

nie mówię o różnych technikach obróbki stali a o poniższym zdjęciu, gdzie krawędź wskazówki jest brudna, wypalcowana, lub niedokładnie wypolerowana:

 

 

Burns, to jest albo wyjątkowa cecha limitki albo efekt światła i niedoskonałości optyki.

 

jak sobie kupisz zwykły model ze sklepu to w zależności od tego czy wali słońce/lampa czy nie to masz tak:

 

post-40960-0-60034500-1495967573_thumb.jpg

 

albo tak:

 

post-40960-0-27214900-1495967601_thumb.jpg

 

 

Mając zegarek w ręku wierz mi że nie ma takiej lupy którą dałoby się dostrzec jakiekolwiek niedoskonałości tarczy albo wskazówek - przynajmniej w moich egzemplarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs, on nie ma na mysli limitki, to zdjecie SBGJ013, tam tytanowe wskazowki sa,jak I cala koperta oraz bransolety. Stalowych limitek sie nie czepia :D Mi sie wydaje,ze po prostu tytan ma inne wlasciwosci I inaczej sie zachowuje w swietle. Co do aparatu, to nie wiem,musze sprawdzic,bo troche ten Tough w kwietniu przezyl :D


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SBGJ013 wskazówki też są tytanowe? Myślałem że tylko koperta i bransoleta. No to szacun takie wydziergać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, choć nie wszystkie. Szkoda, że wtedy jak kupowałem, nie zapytałem, bo pytałem z zupełnie innej przyczyny. Mianowicie obawiałem się o tytan jako materiał do użycia koronki, po czym dostałem odpowiedź. że stem i crown są ze stali, a tylko koperta, bransoleta oraz wskazówki minutowa i godzinowa są z tytanu. Nie wiem czemu sekundowa też nie mogła być, w sumie, to następnym razem zapytam, jak będę w butiku.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie zaskakujące, i faktycznie wyglądają inaczej niż wskazówki w SBGJ021? Indeksy też są tytanowe? Okienko daty też? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak dobrze to chyba nie ma, bo by się pochwalili w butiku. Wyraźnie wyliczył "case, bracelet, hour and minute hand". No szkoda, ale skoro sekundowej im się nie chciało dorzucić, to czemu mieliby inne duperele robić...obstawiam, że tylko to, co mi wyliczył.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie kwarcowe cuda na kiju koledzy widzieli ? O cenę lepiej nie pytać bo niszczy system wszystkiego co znacie w tym temacie

 

t246895345.2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Złoty GS występuje od czasu powstania, tak samo Grand Quartz Vintage,

Nie mam pewności jak ten kruszec ma się do serii KingSeiko i KingQuartz.

 

Jest to jednak tak niszowa produkcja, tak niesamowicie droga (ceny 1 mln jenów i więcej) i rzadka, że obawiam się, żeby na tym zęby zjeść trzeba by być na miejscu w JP bo to raczej nie wypływa poza tamten kraj a i sami Japończycy się o to dosłownie zabijają.

 

Ten ze zdjęcia powyżej to stosunkowo młody model a ewenementem jest to, że jest kwarcowy na mechanizmie 9F.

 

Może @emiel więcej wniesie do tematu, który aktualnie jako jedyny udzielający się bywa w kraju kwitnącej wiśni ;)

 

tutaj mowa np o współczesnych modelach za 24000$ - tylko 70szt. na jeden kolor złota:

 

http://www.ablogtowatch.com/hands-on-with-the-grand-seiko-44gs-limited-edition/

 

Grand-Seik-62Gs-rose-gold-thumb-1600x106

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King na pewno były w pozłacanych kopertach - mam taki na bazarku - ale z pełnego złota chyba nie widziałem.

W sumie źle to nie wygląda, skoro są GSy platynowe to czemu nie złote a zapakowanie tam kwarca sprawia że zegarek jest przy okazji bardzo wygodny na mniejszym nadgarstku dzięki małej wysokości. Dla Japończyków w sam raz a raperom wszystko jedno co w środku, byle drogie i błyszczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.