Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

...żeby nie było, że mądry po szkodzie, to zaraz wracam do bransolety. Wczoraj o mało mi nie gliznął był, co prawda nie z powodu języczka jw., ale po prostu zsunął się po perlonie. Zręczność małpy jednakowoż sprawiła, że dzień wczorajszy mogę zaliczyć do udanych. Btw. na bazarku widziałem Pama 00850 - dla zręcznych ryzykantów  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zsunął się gdy nie był na ręce tylko na "rozpiętym" pasku? Tutaj nato wygrywa, z nato zegarek sam się nie zsunie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany wątkiem na WUS przeprowadziłem mały test - 4 różne zegarki ustawiłem w punkt na podstawie radiowego Oceanusa i wsadziłem na tydzień do rotomatu ( jednego z dwiema tarczami ).

Udział wzięły: Omega SMPc ( rocznik 2016, dotąd bez serwisu ), Omega PO 42mm 2500D ( rocznik 2011, serwis fabryczny w 2014 ), Grand Seiko hi-beat GMT ( 2016, bez serwisu ) i staruszek Grand Seiko 6246-9000 ( rocznik 1966, serwis miesiąc temu ale z regulacją zegarmistrz się nie popisał więc zabrałem się za nią sam z użyciem obserwacji w trakcie noszenia i aplikacji Timegrapher ).

Co 24 godziny przez tydzień spisywałem aktualną odchyłkę od wyjściowego ustawienia.

 

Wyniki poniżej - no krótko mówiąc dziadek pozamiatał :D

 

post-40960-0-58969300-1500202791_thumb.jpg

 

Wiadomo że to odzwierciedla zachowanie zegarków tylko w warunkach tego konkretnego rotomatu, w trakcie noszenia a nawet na innym programie wyniki mogłyby być inne ( hi-beat noszony całodobowo zaraz po kupnie robił jakoś +2s/24h ) niemniej i tak jestem trochę zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS hi-beat... Słodki Jezu-26s w plecy?! Szok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój staruszek 1969 gs poniżej sekundy robi ;)

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS hi-beat... Słodki Jezu-26s w plecy?! Szok!

myślę że przewlekle niedokręcony

Musiałbym go regularnie ponosić a że planuję sprzedać to niech lepiej leży żebym gdzieś nie przywalił.

 

Edit: ponosiłem go trochę i jest tak jak było, +2s/d. Wygląda że rotomat chodził na programie 900 obr/d, dałem go na 1700 i zobaczymy jak teraz się zachowają.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie chodu zegarka na rotomacie jest nieadekwatne do sprawdzania go w warunkach rzeczywistego użytkowania.Sprawdzałem to wielokrotnie i nie wiedzieć czemu są różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie chodu zegarka na rotomacie jest nieadekwatne do sprawdzania go w warunkach rzeczywistego użytkowania.Sprawdzałem to wielokrotnie i nie wiedzieć czemu są różnice.

To prawda ale to chyba jedyny sposób żeby porównać kilka zegarków jednocześnie.

Po zwiększeniu obrotów najdokładniejszy jest teraz hi-beat, Omegi zachowują się mniej więcej tak samo a vintage GS robi odchyłkę na minus co jest zbieżne z moimi obserwacjami z noszenia - na ręku zwalniał, odłożony przyspieszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze - z kawą i książką (elektroniczna, ale jednak)

post-48855-0-20292600-1500879960_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza książka elektroniczna i zegarek automatic hi-beat, niż odwrotnie ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zegarek kwarcowy i papierowa książka tez niczego sobie... :)post-48316-0-41716100-1500912793_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza książka elektroniczna i zegarek automatic hi-beat, niż odwrotnie ;)

Zdecydowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedzieć co to za referencja lub pod jakim hasłem szukać takiego GSa?

 

Było by mi niezmiernie miło zapolować, a może i kiedyś upolować taki egzemplarz, piękny jak miecz samurajski, na wskroś japoński jak kuty nóż do sushi ;)f3e71f9995a7f4a6d6970dfb031c6629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4522-800post-48316-0-02839400-1501100692_thumb.jpg

Jest i kuty noz japonski ( sto warstw na jedna stronę) :)

post-48316-0-89377700-1501100906_thumb.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na zdjeciach powyzej.

 

Na Twoim zdjeciu zegarek lezy na zdjeciu modelu bez daty, 4520 ;)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na zdjeciach powyzej.

 

Na Twoim zdjeciu zegarek lezy na zdjeciu modelu bez daty, 4520 ;)

Dzięki. Zdążyłem się zorientować że tych akurat nie wyprodukowano dużo, więc trudny do upolowania. Na ch24 jest jeden, ale koperta już nie ma tych ostrych krawędzi, a bez tego to już nie to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dopeman, jeżeli podoba Ci się ten wygląd to możesz też szukać wersji automatycznej - 6145-8000 ( date ), 6146-8000 ( day/date )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć gsowcy ;)188461dae7fc0adc1c812145a60d917c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.