Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, nabyles?

Witaj. Tak, już jakiś czas temu. Były w tym wątku foty z tym paskiem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Tak, już jakiś czas temu. Były w tym wątku foty z tym paskiem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

O wilku mowa, kilka postów wyżej, to zdaje się też 4520 8000? Jak wygląda porównanie kopert tego GS z LM 5605 7020 który niedawno sprzedałeś i ostatecznie trafił do mnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Tak, już jakiś czas temu. Były w tym wątku foty z tym paskiem.

 

Tak, widziałem, ale myślałem ze to moze jakiś do " oprawy" dostałeś :)

Fajna koperta, taka.... japońska na 100% :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymam temat zdjęciem nowego ośmiodniowca SBGD202 - już niedługo powinien być dostępny. Jak dla kogoś wersja w platynie SBGD001 była za droga to ten w różowym złocie jest jakieś 10k USD tańszy ;)

Nie kupię bo bez daty....

 

 

post-40960-0-43266300-1501496028_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka według Was jest dobra/sensowna cena z takie vintage GS np. 4520-8000? W dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę Cię, najpierw znajdź dobry stan (niepicowany, nie odnawiany, lub odnowiony ze sztuką na oryginalnych częściach a nie przez kowala) a później pytaj o cenę!

w Vintage, mnóstwo czynników ma na to wpływ, i trzeba się na tym znać, oglądać przez lupę i analizować i pod takim kątem przeliczać PLNy...

Dla przykładu wielu dałoby z 8k jak nie lepiej za NOS gdyby szło coś takiego znaleźć...

Te za 4k to z reguły lepsze i gorsze zło konieczne, przy 6k są już większe rodzynki, ale i w takiej kwocie jak wszędzie zdarza się szukanie jelenia (czyli lepiej odpicowany szrot)

 

Linkowałem gdzieś art. z podróży fana Seiko, jak znaleźć takiego rodzynka, ile lokalnych miejsc w JP trzeba odwiedzić i ilu przyjaciół tam mieć, żeby w razie W odłożyli dla Ciebie coś godnego uwagi - jak znajdę to podeślę

 

jeden z Art. ale to nie ten, którego mam w pamięci, tamten był tylko pod kątem Seiko

 

http://www.ablogtowatch.com/guide-buying-used-vintage-watches-tokyo-japan/

 

możliwe, że gdzieś tutaj chowa się ten artykuł:

 

https://musingsofawatchaddict.wordpress.com/

 

to ze zdjęcia leży w JP za 200000 jen czyli już dobre 6,5k a za darmo do PL nie przyjedzie i ja bym tego i tak nie kupił (zresztą inni też się nie rzucili) bo moim zdaniem był już lekko odnawiany

na pewno nie jest wart ryzyka zakupu przez internet - może na miejscu zmieniłbym zdanie!

post-32788-0-33803300-1501577089.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledząc trochę eBay rodzynków z tych serii za bardzo nie widuję, zegarki wyglądające oryginalne w dość ładnym stanie zewnętrznym są wystawiane mniej więcej w takich cenach jak pisze Burns - ok. 4k i to raczej z Japonii więc trzeba doliczyć sobie koszt sprowadzenia i potem serwis.

Ten model ma 50 lat więc na idealne stany trudno liczyć chociaż zdarzają się dziwy - np. w zeszłym roku widziałem na sprzedaż kompletną kopertę z tarczą, szkłem i wskazówkami do GS 6246-9000 w stanie NOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chyba ktoś pisał, że GSy można zobaczyć w warszaskiej Arkadii,w którym są miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chyba ktoś pisał, że GSy można zobaczyć w warszaskiej Arkadii,w którym są miejscu?

Time trend przy leroy merlin. Wybor max 2 sztuki

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Mam pytanie, chyba ktoś pisał, że GSy można zobaczyć w warszaskiej Arkadii,w którym są miejscu?

Na parterze vis'a'vis Łerła Merlen są dwa sklepy z zegarkami. W tym kiszkowatym w osobnej witrynce w środku są dwa GS ale jakieś takie ... nieciekawe. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba najwiekszy problem GS w Polsce. Nie ma możliwości zobaczenia zegarka na zywo aby przymierzyć jak lezy na nadgarstku, dokładnie i na spokojnie obejrzec. Zostaje tylko podziwianie na ekranie laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak dostępności w naszym kraju to nie tylko problem Grand Seiko. ;) Niestety. :P W Gdyni, jakby ktoś przejeżdżał, jest kilka popularnych modeli. 

Kilka miesięcy temu były divery, klasyki i chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jezus... było napisane jaki to nadgarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale może odpowie. Reszta zdjęć:

 

20604315_10154567291431876_4034066131238

20663796_10154567304061876_881038518190920637989_10154567316951876_2467317578083

 

/edit.

 

Nadgarstek 17 cm.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara miłość nie rdzewieję :D  Zegar już jakiś czas u mnie ale nie było czasu zrobić zdjęcia.Dwa szybkie strzały poniżej. Dzięki Jaro ;)

IMG_5810.jpg

IMG_5812.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Bartek, gratulacje ;)

Jak odnajdujesz ten profil koperty względem SBGH? Mam chyba ten sam w swoim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego skoro Grand Seiko posiada zegarmistrza, który od 40 lat szlifuje te koperty. Aby w ogóle zostać dopuszczonym do koperty, trzeba uczyć się 5 lat. W pełni samodzielny, człowiek staje się dopiero po następnych kilku latach.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku, ten profil jest bardziej sportowy i 1mm wyższy od sbgh. Bardziej widać w nim kunszt obróbki Grand Seiko. Zależało mi na sportowym pazurze i ten GS to ma właśnie dzięki "pociętej"kopercie i czerwonym elementom na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie SBGH był wygodniejszy ( chyba bardziej płaski ), SBGJ ładniejszy chociaż 005 bardzo mi się podobał, taka dyskretna elegancja, szkoda że gdzieś zniknął. Fakt jednak że wykonanie tego GMT - koperta, tarcza - to mistrzostwo świata.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.