Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Recommended Posts

Na pewno brak ci dystansu do siebie. Moja wypowiedź nie konczyła się na kropce, po niej wstawiłem pewien znaczek.

Brakuje ci również wiedzy o kultowych polskich filmach.

Jeden z nich polecam, to „Miś” Stanisława Bareji.

Może zrozumiesz czapkę o Herodzie.

Za czekoladą nie przepadam, więc nie sprawiłeś mi przykrości brakiem nagrody.

Pozdrawiam, szczerze. ;)

Na pewno brak ci dystansu do siebie. Moja wypowiedź nie konczyła się na kropce, po niej wstawiłem pewien znaczek.

Brakuje ci również wiedzy o kultowych polskich filmach.

Jeden z nich polecam, to „Miś” Stanisława Bareji.

Może zrozumiesz czapkę o Herodzie.

Za czekoladą nie przepadam, więc nie sprawiłeś mi przykrości brakiem nagrody.

Pozdrawiam, szczerze. ;)

Znam to wszystko i zrozumiałem, ale jakoś nie poczułem chwili, żeby obracać to w żart, jak widać emiel zrozumiał powagę sytuacji.

Sam fakt, że chciało się im edytować ten film z takimi szczegółami o czymś świadczy!

Edited by Burns

Bingo. Byłem ciekaw, czy ktoś to wychwyci, poza oczywistą podmianką tarcz. Masz czekoladę.

Co do zmiany pana od zaratsu, nigdy się nie dowiemy, czy odszedł na emeryturę, czy sam się zwolnił, widząc kierunek jaki obrała firma, bo wątpię, by go zwolnili sami - tego nie ma w zwyczaju japońska firma/korporacja. Burns ma rację, gdyż film nie jest nowy, zmieniono tylko pewne fragmenty, żeby przypadkiem człowiek nie pomyślał, że mają coś wspólnego z Seiko. Nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego mieliby podmienić człowieka, który wśród fanów marki, jest żywą legendą. Zrozumiałbym to, gdyby ten film zrobili całkiem od nowa, ale oni tylko wycięli kilka fragmentów, które nie pasują do obecnej polityki firmy. Nie było absolutnie żadnego powodu, by wycinać z niego człowieka, który występuje w oryginalnym filmie i tak, dla Japończyka taki gest, to upokorzenie. Moim zdaniem, postąpili nie fair, tym bardziej, że skasowali oryginalny film, który był od lat i pokasowali ludziom z innych kanałów. Gdybym nie miał zapisanego na dysku, to nikt by się nawet o tym nie dowiedział. Smutne to wszystko po prostu...

Mam dokładnie takie same odczucia - gdyby zrobili nowy film tak jak niby nowy brand to byłoby w porządku, tutaj jest zwykłe przefarbowanie kity i to jeszcze minimalnym kosztem, korzystając ze starych zasobów, bez sensu i niepotrzebnie.

Manewr podobny jak zrobił Lucas w Powrocie Jedi podmieniając ducha Vadera. 

Tu jest jeszcze oryginalny:

Szkoda, że klasyczne GS są małe 40-41 mm. Tylko sportowe mają ok 44mm. Szukam czegoś i w sumie lubię zegarki mniej popularne a dobre. Jak widzę ten szał na Rolki, kolejki itp to jakoś mnie to zniechęca do tej marki. GSa mało kto ma a jakoś nie gorsza od Rolka. 

Z klasycznych duże są chronografy.

post-40960-0-40387000-1581753374_thumb.png

Edited by Bugs

Troszkę przyciski zbyt duże w stosunku do koperty. Wczoraj przymierzyłem sobie coś takiego a czekam na bardziej biżuteryjnego suba. Jakość wykonania bardzo dobra.

post-37509-0-21255200-1581834067_thumb.jpg

Troszkę przyciski zbyt duże w stosunku do koperty. Wczoraj przymierzyłem sobie coś takiego a czekam na bardziej biżuteryjnego suba. Jakość wykonania bardzo dobra.

On jest z tytanu? Mozma wiedziec gdzie go przymierzales? :)

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Zgadza się, jest ze stali. Z tytanu ma złote napisy. W Monachium mierzyłem. Czekam na przymiarkę SBGE201. Ten model jest bardziej elegancki od tego, którego mierzyłem. Zobaczymy jak wypadnie. Im dłużej mierzę zegarki tym większy mętlik i coraz ciężej trafić w mój gust. 

kolejna limitka?  SBGA421

już mi przeszło - to jest zegarek z tytanu

86757896_3958544214159332_14898554870452

już mi przeszło - to jest zegarek z tytanu

86757896_3958544214159332_14898554870452

Mam dokładnie to samo :(

Dziwne bo jedna z najlepszych kopert występuje głównie w tytanie, nie kumam tego.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Akurat w Grand Seiko tytan jest twardszy od stali i rysuje się zdecydowanie mniej. Lekki owszem jest.

Akurat w Grand Seiko tytan jest twardszy od stali i rysuje się zdecydowanie mniej. Lekki owszem jest.

A jak wygląda sprawa odnawiania tytanu? 

Z tego co wiem to tylko w Japonii i za dopłatą do standardowego serwisu.

Ciekawe, czy po firmowej polerce zegarek wyglada jak nowy, podobnie jak w zegarkach stalowych. Nie mówie tu oczywiście o seikowym Zaratsu, bo przy tej metodzie jest ponoć dużo zachodu, wróć - wschodu...  ;)

Tradycja i nowoczesność :)

SBGA373, prawie jak mój, super model 

Ciekawe, czy po firmowej polerce zegarek wyglada jak nowy, podobnie jak w zegarkach stalowych. Nie mówie tu oczywiście o seikowym Zaratsu, bo przy tej metodzie jest ponoć dużo zachodu, wróć - wschodu... ;)

Tytanu się nie da wypolerować. To co w zegarkach tytanowych się swieci to powłoka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

[quote name="Meches" post="2714947"

Piękna jest ta wersja :-)

Edited by paul221

Zgadza się, przyszedł czas na SD

Fota niniejsza budzi mój szacunek.

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.