Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Recommended Posts

Troche chyba kwestia preferencji choc wiem co masz na mysli i sam nie obrazilbym sie o te powiedzmy 0,5 mm mniej.

Wydaje mi sie, ze szklo jest lekko wypukle w SBGA 285 i moze stad u mnie problemow z mankietem nie stwierdzono.

(12,4 mm grubosci minus na oko cos kolo 0,5 mm na szklo, moze ciut wiecej, i ladujemy ponizej 12 mm)

Ten typ tak ma i albo ci to lezy albo nie - niestety.

W dniu 29.04.2020 o 12:48, cordi7 napisał:

Dzieki :)

Dla mnie - rewelacja. Dbalosc o szczegoly, jakosc wykonania, ogolne wrazenie... dawno tak mnie zaden zegarek nie ruszyl.

Do tego wizualnie jest to styl, ktory absolutnie uwielbiam: klasyczny design, swietne proporcje, 39 mm srednicy.

O plynacej sekundzie nawet nie wspominam bo mozna siedziec i sie gapic po prostu z usmiechem na twarzy.

Jakby byla luma bylby jeszcze bardziej uniwersalny i moglbym zostac jednozegarkowcem choc tak jest bardziej elegancko.

Czas na kolejnego kroliczka :)

To rozejrzyj się za SBGA101/301, jest minimalnie większy ale ma wszystko co chcesz, z lumą włącznie i jest bez problemu dostępny.

Fajny ale chyba mimo wszystko zbyt podobny. Jako ze nie mam w kolekcji HAQ to patrzę raczej na SGBN003. Zobaczymy...

5 minut temu, cordi7 napisał:

Fajny ale chyba mimo wszystko zbyt podobny. Jako ze nie mam w kolekcji HAQ to patrzę raczej na SGBN003. Zobaczymy...

Ten 003 jest całkiem fajny.

Gdyby zrobili taki sam, na tym samym werku, ale w stali, byłby dla mnie idealny GS.

grand seiko 1.jpg

grand seiko 2.jpg

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

21 minut temu, bazant napisał:

43 tysiące dolarów U eS A

bez fajerwerków ;) złoty a skromny 

Tutaj też zostawię bo w głównym wątku szybko znika - tak powinien wyglądać efekt Zaratsu, niezdeformowane odbicie, jak w lustrze. Widoczne nie tylko na dużej głównej powierzchni, ale też na tej małej bocznej, idealnie prosto.

_DSC4800.jpg

Pytanie do właścicieli: czy w Waszych GS wskazówka godzinowa ładnie pokrywa się z indeksem przy pełnej godzinie (tzn minutowa na 12 a godzinowa  na 1, 2...12).

Rozważam zakup modelu SBGE201 i widziałem film na YT z taką przypadłością. Tego zegarka na żywo jeszcze nie oglądałem, widziałem inny sporotwy ale nie zwróciłem uwagi na powyższą cechę.

Godzinę temu, Undziak napisał:

Pytanie do właścicieli: czy w Waszych GS wskazówka godzinowa ładnie pokrywa się z indeksem przy pełnej godzinie (tzn minutowa na 12 a godzinowa  na 1, 2...12).

Rozważam zakup modelu SBGE201 i widziałem film na YT z taką przypadłością. Tego zegarka na żywo jeszcze nie oglądałem, widziałem inny sporotwy ale nie zwróciłem uwagi na powyższą cechę.

We wszystkich które mam - w tym też Spring Drive -  jest idealnie.

Mam w tej chwili tylko jeden, w dodatku kwarcowy, ale w sumie miałem już 6 różnych GS-ów - we wszystkich było absolutnie idealnie.

Informacyjnie - gdyby ktoś był zainteresowany zakupem GS'a w Polsce, oficjalnym kanałem to teraz tylko Noble Place. GS jakoś dziwnie ogranicza dystrybucję swoich zegarków.

Edited by Jash

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

W moim było idealnie. Grand Seiko to absolutny top jeśli chodzi o precyzję tego typu detali, również na tle innych bardzo znanych marek.

Pozdrawiam, Mirek

Z tego filmu wychodzi, że na pełnych godzinach nie ma idealnej zbieżności z indeksami, jednocześnie wskazówek godzinowej i minutowej.

Cały czar/mit Grand Seiko prysł w ciągu ostatnich czterech minut oglądania...:(

Edited by mario1971

Bezdyskusyjnie ten egzemplarz jest skopany.

Pytanie czy tak wyszedł z fabryki, czy jest po jakiś przejściach/nieautoryzowanych serwisach itp.

Tak jak napisałem, w żadnym z moich sześciu egzemplarzy nie było żadnych niedokładności. A był wsród nich też SD GMT.

Dlatego pytałem Kolegów, którzy mieli dłuższy kontakt z GS. Ja mierzyłem jedną sztukę ale nie zwracałem uwagi na takie rzeczy. Z drugiej strony pod dużym powiększeniem widać już w każdym zegarku struktury farby, szlify, ślady obróbki itp. To normalne.  Pytanie co można jeszcze zaakceptować a co nie. W przypadku GS wszystko musi być stanowczo lepsze niż w zwykłych, tańszych zegarkach powiedzmy do 10 kPLN. Tego można wymagać od GS.

Ta sztuka faktycznie odstaje jakościowo. 

Podróbki GS też są z tego co wiem ale wątpie, że to była jakaś kopia.

Tommaso, masz rację, nie da rady podrobić tego płynnego ruchu Spring Drive.

Ale o podróbkach GS słyszałem, zapewne kwarce.

Trzy przeszły mi przez ręce, kilka oglądałem i nie spotkałem się z takim felerem. 
Pewnie było już ale jako ciekawostka

Ten SBGE201 wygląda na felerny, nie wiem jak faktycznie wygląda nadruk wskaźnika rezerwy w powiększeniu w innych modelach ale tu jest mizeria a wskazówki są po prostu źle osadzone. Rzecz do skorygowania a biorąc pod uwagę że można to kupić za połowę ceny Suba nadal uważam że to dobry interes.

To nie jest na pewno norma, dla porównania filmik z wersją przed rebrandingiem - w 13:19 widać dokładnie że wszystkie wskazówki stoją idealnie.

Z tych "nowych" GS które miałem - w sumie było ich już 8 - jedynym felerem było to że w większości kwarcy sekundnik nie trafiał idealnie we wszystkie indeksy, to jest niestety znana przypadłość i pod tym ( i nie tylko tym ) względem muszę oddać wyższość HEQ Citizena.

Screenshot at May 20 20-35-46.png

Ostatnie przecieki - Spring Drive GMT w trzech kolorach z ceramicznym bezelem i..... w sensownej rozmiarowo kopercie 40.5mm ( rewelacja!!!, byle nie był gruby jak prosię ) i podobny hi-beat GMT z dwukolorowym bezelem ( SBGJ239, ten niestety jest wielki i gruby jak prosię )

GSSD.JPG

SBGJ239G_14210057177823_jpg.jpg.png

Edited by Bugs

W dniu 19.05.2020 o 20:50, Undziak napisał:

Moj SD centruje idealnie.

@Bugs MNIAM! Te SD wygladaja swietnie, zeby tak jak piszesz nie byly tylko za grube ... coz - poczekamy, zobaczymy.

W dniu 10.05.2020 o 22:52, mylof napisał:

Gdyby zrobili taki sam, na tym samym werku, ale w stali, byłby dla mnie idealny GS.

Absolutny ideał!

Dla tego zegarka mogę zostać jednozegarkowcem :wub: