Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Recommended Posts

Stało się. Zmieniłem kwarca z SBGV005 na SBGT011.

Ten jest z gwiazdką, specjalny i mniejszy. 005 jednak Jest za duży.

Udało się trafić z papierami, ale bez pudełka (chętnie dokupię).
Dziś już wysłałem do Seiko na pełen przegląd. 
Ciekawostka jest taka, że zegarek wysłałem do podwykonawcy a nie do fabryki GS. Otrzymałem zaadresowany pakiet do wysyłki zegarka. Strzelam, że wszystkie kwarcowe modele GS są tam serwisowane ale nie wiem tego. Kiedyś myślałem, że to wszystko idzie do fabryki GS. 

2C43074C-DBAE-43B6-9A33-1F18F3315D8B.jpeg

6D12A023-5021-4DDC-BD4A-472559F60371.jpeg

1C1A01E0-77DD-45A4-AEA4-5BA4F42F6497.jpeg

Świetne 40.5mm średnicy ale prawie 15mm wysokości, ale klocki....

Nic z tego, kwarce GMT rulez

Wiem :( Cześć z tego to szkło ale i tak dużo. Przynajmniej średnica lepsza. W tym tempie kolejny model może będzie ok :)

Edited by cordi7

W dniu 25.07.2020 o 16:49, tropik79 napisał:

To jeszcze szybki rzut oka na tarczę w przybliżeniu, przy zachodzącym słońcu. 

Bardzo uniwersalny i wygodny model chociaż nie jest to jeszcze ten poziom dopracowania detali co w nowszych, zwłaszcza linii 44GS.

Ty masz jeszcze o ile pamiętam takiego baaardzo fajnego Yachtmastera ( oj jak mnie on się podoba... ) to GS ma poważną konkurencję.

W dniu 26.07.2020 o 11:36, dida1007 napisał:

Świetne proporcje, szkoda że nie robią takich manuali. 

Kiedyś robili, potem im jakoś wszystko pogrubło chociaż te najprostsze mechaniki nadal są przyzwoitej wielkości ale w vintage nawet hi-beaty były malutkie i niziutkie.

Nie smiac sie jesli pytanie wyda sie dziwne ale ja czegos nie rozumiem - Grand Seiko sprzedaje sie tez w Japonii, zgadza sie?

Tymczasem patrzac na rozmiar kopert to one czasem dla Europejczykow sa za duze (chyba, ze glownym celem jest US, oni sa wieksi i lubia wieksze zegarki).

GD divery sa w rozmiarach od sredniego do duzego kowadla a przeciez daloby sie je spokojnie zrobic w formacie konkurujacym z Rolmopsem.

Grubosc - zalezy ktory model, z czescia sie zgadzam, czesto wynika z wiekszej przestrzeni miedzy tarcza a szklem.

Spotkalem sie z teoria, ze GS ma grubsze wskazowki niz inne marki, zeby je ladnie obrobic i zeby ladnie wygladaly ale wymagaja niestety wiecej powietrza, co wplywa na grubosc.

Czyzby mechanizmy GS byly az tak wysokie, ze wymagaja tak wysokich kopert? O ile rozumiem, ze kwarce z 9F robia w okolicy 10 - 10,5 mm dla proporcji to reszte juz ciezko mi ogarnac.

Foty zeby pokazac, co mam na mysli:

classic-watches-oyster-perpetual-grey-di

Seiko_Detail1.png

Czy ta roznica wynika z wymagan technicznych czy tak po prostu sobie to wymyslili i jest to element designu?

Edited by cordi7

Tak, głównym celem jest US, Europę mają w poważaniu, USA i Azja.

Mnóstwo ludzi narzeka na wymiary zwłaszcza diverów ale oni są twardzi, nawet nowe cieńsze mechanizmy wsadzają do jeszcze grubszych kopert. Nie wiem dlaczego, technicznie to oni są w stanie wszystko zrobić, i cieniutkie koperty też - patrz Credor.

No fajny projekt...prawie. Mechanizm, rozmiar, niektóre detale na plus ale jednak w departamencie designu coś poszło nie tak.

81F64BC8-0D94-4FBF-AABA-ACF21F66BE21.jpeg

SBGW262

Jak dla mnie cyfry są ok, klasyczne i spójne z całym designem, podobne w Explorerze, AirKingu czy Railmasterze jakoś się podobają. 

Jak dla mnie ten model to całościowo stylistyczna porażka.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

6 minut temu, Jash napisał:

Jak dla mnie ten model to całościowo stylistyczna porażka.

Całościowo taki se, ale równo taki se.

Na szczęście żadnemu z nas kupno raczej nie grozi ;) 

Bo wszystko tu działa na zasadzie porównania do innych zegarków. Gdyby człowiek obejrzał ten zegarek, a nie miał wcześniej styczności z innymi, z pewnością inaczej by go odebrał i podsumował.

A czy jest totalną porażką? Dla mnie nie...

Nie wiem jak wy ale ja mam wrazenie, ze Japonczycy czuja sie najlepiej w klasyce - proste, eleganckie, klasyczne designy im wychodza swietnie.

Jak tylko probuja zrobic cos z twistem w strone bardziej wspolczesna albo sila sie na zegarek sportowy szansa na kiche zaczyna rosnac...

Niełatwo jest wymyślać jakieś nowe wzory dla zegarka, wyjątkowość GS jest w detalach i wykończeniu - ten na pierwszy rzut oka dość nijaki zegarek to unikalna technika, np. wspomniane cyfry są wykonane techniką tzw. obrazu prószonego ( maki-e ) z drobinek złota a indeksy z platyny i nałożone na lakierowaną również w specjalnej technice ( Urushi ) tarczę.

Dużo brzydsze zegarki wywołują tutaj zachwyty ze względu na markę albo technologię.

IMG_1511-Edit.jpg

Gdyby indeksy arabskie i te pozostałe były w tym samym kolorze, byłoby zdecydowanie inaczej.

Wgłębiając się w te niuanse zmienia się postrzeganie.

Wpadł mi taki filmik. Interesujący. Gdyby jednak już to było znane to można wykasować posta.