Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Recommended Posts

Technika, techniką ale design też jest ważny. Przekonał się o tym ostatnio boleśnie AP z serią Code.

Pal licho te arabskie indeksy, choć widziałem lepiej dobrane proporcje, największy problem Imo  to asymetria tarczy , za dużo dzieje się pod 12 . Na zdjęciu jeszcze podkreślona „ reklamowym „ ustawieniem wskazówek.

Poza tym w wielu modelach razi mnie wygląd wskazówki godzinowej (ostatnio podobny efekt „uzyskało” JLC w Reverso) Może  mają ładny szlif w szczególe ale z dalszej odległości wyglądają jak kawałek blaszki.

W temacie modeli z twistem wolę na przykład te.

0076AFD1-A782-4C88-9008-D61AB53ACEED.jpeg

48F5DD88-E730-42E1-9AAD-9D92FDEB43E3.png

Edited by desmo

Mnie się też bardziej podoba double-logo jakie było przed rebrandingiem, raz że bardziej "tajniackie" a dwa że teraz niektóre modele, zwłaszcza kwarcowe, wyglądają jakby im czegoś brakowało na dole tarczy. Zły pomysł to był, prawie wszystkie vintage mają GS nad indeksem 6 i to wygląda o niebo lepiej. Nawet First na którym to niby wzorowano ma tam napis Diashock 25 jewels a nie pustą przestrzeń.

Podobno bogaczom przeszkadzało że ciemny lud się nie poznawał na cenie i myślał że "zwykłe Seiko" zamiast mlaskać z zachwytem.

Edited by Bugs

Mówicie o rzeczach, które są subiektywne.

Ja wolę nowe logo (być może warto byłoby je ciut przesunąć w dół) a jest mnóstwo zegarków, gdzie dół tarczy jest pusty:

D4190586-16A0-44D2-9B65-4E285366906B.thumb.jpeg.dcbcd640efb98256c22c9f02e1fbba46.jpeg

E7B3B1C3-DB4B-4B05-91EA-1E3815E49086.jpeg.94338c9917a8d7d584bd5fe601efaeec.jpeg

117F8577-4616-4664-8F87-B4EA0C3A80AE.thumb.jpeg.3eafe6e81ebaeabe974f48a608ed6912.jpeg

Edited by cordi7

Zgadza się tylko w tych co pokazałeś są napisy a jak jest i logo to wszystko jest małe i jakoś to wyglada. W GS zestawienie dużego logo z napisem i pustym dołem tarczy przynajmniej mi zaburza proporcje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

W tym konkretnym modelu na górze zostawiłbym napis a na dół przeniósł logo . I „bogacze” będą zadowoleni i „głupcy” miłujący symetrię  też ;-). Ale jak jest już więcej elementów na tarczy,to tak nie razi. W tym Zenicie w realu i tak nic nie widać na tarczy poza efektem „milky ring”. 

Edited by desmo

Pełna zgoda, że to by było najlepsze rozwiązanie: logo na gorze, tekst Grand Seiko na dole.

Pod nim hi-beat / spring drive i zdecydowanie bardziej zbalansowana tarcza by wyszła.

Największy problem jak pisał Bugs jest w kwarcach gdzie obecnie dół jest kompletnie pusty.

PS. Patek ma tekst w połowie odległości między osia wskazówek i krawędzią tarczy, VC już jak dla mnie jest ciut za wysoko, podobnie jak w przypadku GS, od którego się zaczęła dyskusja. A swoją droga ma i logo (krzyż) i tekst :)

Edited by cordi7

Cześć i czołem :) Pierwszy post na forum i chciałem się przywitać. Zarejestrowałem się bo chyba podłapałem bakcyla. Dlaczego ten temat? Pewnie dlatego, że podłapałem go właśnie oglądając zegary GS. Nieśmiało przymierzam się do pierwszego zakupu. Chcę zacząć ostrożnie (kwarcyk). Mieszkam w Amsterdamie, mam tu w okolicy trochę dystrybutorów, ale rozglądam się też po Japonii. Czy import zegarka jest raczej bezpieczny? Ewentualnie portale typu chrono24?

Wiem jedno - moja kolekcja będzie się składać tylko z zegarów GS. Uwielbiam ideologię, technologię i kunszt Japońskich rzemieślników. Szwajcaria jest OK, ale jakoś nie wywołuje u mnie takich emocji jak Seiko 😁

Obecne GSy o kant wiadomo czego można obić. Jeszcze SD w miarę trzyma symetrię, ale tak to porażka, za dużo w jednym miejscu, skoro już rebrandują, mogli to trochę inaczej rozwiązać.

@up, import jest bezpieczny, na chrono kupowałem parę zegarków (choć nie GSy) i nigdy nie miałem problemów. W Amsterdamie masz już wybór większy na miejscu przy Heiligeweg 14, w butiku mieli kiedyś spory wybór GSów, byłem tam parę razy, warto zajrzeć, nie wiem jak po rebrandingu, ale nadal powinni mieć sporą ofertę. Co do kolekcji, też na początku tak uważałem, ale po piątym GSie jednak coś we mnie strzeliło, nie ma nic więcej, co mogliby mi zaoferować, szczególnie, że nurki GS to pokraki jakich mało, a sport-dress watchów mam już limit wyczerpany. Olej kwarce i kup mechanika, może nie od razu hi-beata, ale mechanika zwykłego GS, jest taki fajny ze srebrną tarczą idealny na początek i w świetnej kopercie 44GS (NAJLEPSZA KOPERTA w zegarkach GS), SBGR251G. Kwarce po rebrandzie wyglądają jak kupa po jagodach, niestety. Pozdrawiam.

P8033638.JPG

Edited by emiel

2 godziny temu, emiel napisał:

...że nurki GS to pokraki jakich mało...

To prawda. Ich nurki są jakieś  takie miałkie. I zdecydowanie za duże. Takie wielgachne 💩

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

@Tropik Miazga!.

Dzięki chłopaki za odpowiedzi na forum i na priv. Tak teraz myślę że porozglądam się za zadbanymi używkami. Wole więcej i różne, niż mniej, nowe a porządniej :)

28 minut temu, goman napisał:

a6b380f0c3d6a0fd440c14cf415af94d.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oklepany model widzę, niemal jak dajmy jakiś rolek. ;)

Jeszcze pomęczę Was trochę moim pierwszym GS'em. ;-)
EDIT. 38mm na 17,5 cm nadgarstku.

A któryż to model??? Cudko!