Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się właśnie udało kupić Chanel Egoiste z kodem 0501 - rocznik 2008 czyli z przed reformulacji. Jeżeli ktoś szuka Chanel Egoiste Platinum również z przed reformulacji to jest jeden na Allegro.

Nie ma porównania w zapachu, trwałości i projekcji "starych" szanelek z nowymi wypustami.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma porównania w zapachu, trwałości i projekcji "starych" szanelek z nowymi wypustami.

 

No właśnie pamiętam, że miałem kiedyś Egoist, ale nie Platinum i ten zapach dosyć mi się podobał, a ten obecny, to jak pisałem.... Tzw szału na pewno nie robi, tyle, że nos nosowi, a gust gustowi nie równy i w sumie to może być dyskusja czy ładniejsze blondynki, czy brunetki. A przecież wiadomo, że najładniejsze rude ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie, posiadam jeszcze trochę Chanel Egoiste ze starych zapasów i wąchałem już kilka razy to co obecnie jest na półkach. Niestety dla mnie to dwa różne zapachy, na niekorzyść dla tych ostatnich.

Tym bardziej się cieszę, że udało mi się kupić "starego" Egoiste.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interlude to moja "miłość" :D. Uwielbiam ten zapach :). Odlewka mi się kończy, chyba butlę będę musiał kupić :). Do jubilation xxv bd robił kolejne podejście :). Chyba tym razem w Quality posiedzę dosyć długo ;)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać które z Montale to perełki? :)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym  :D  - Black Aoud - przepiękna róża z tytułowym oudem. Jeden z dwóch moich ulubionych niszowców. Drugi to Villoresi Patchouli - coś dla miłośników klimatów ziołowo-aptecznych - paczula, ale zupełnie sucha, mniej piwniczna i pleśniowa niż Gentleman

Edytowane przez domurst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lalique Encre Noir mają lekką woń dymu z czasem znika- jak komuś pasuje ta nuta to na podobnej bazie ale zapach wg mnie dużo ciekawszy Hermes Terre D'Hermes.

 

Encre Nior to jakieś nieporozumienie - jeden psik na nadgarstek wystarczył i rozbolała mnie głowa, to rzeczywiście smierdzi jak zepsuty atrament, kompletnie nie mój klimat. Terre przy tym czymś wymiata.

Edytowane przez przempox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :).

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że z tym Black Aoud możemy się polubić :). Jak tutaj z trwałością? A jak w ogóle z trwałością zapachów Montale?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montalki były bardzo trwałe i mocne, ale te sprzed reformulacji, te nowe nie wiem.

Perełki imho to:

 

Greyland

Red Vetyver

Full Incense

Dark Aoud

 

Wspomniany wyżej Black Aoud, to... no ja w każdym bądż razie przeżyłem kontakt z tym zapachem dość traumatycznie, nie chciałbym tego powtarzać :)

 

Aha przetestuj koniecznie Opusy, i niech Cię z tropu nie zbije "piątka" swym nieco damskim - kwiatowym uderzeniem, w otwarciu.

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem buteleczkę tak tu chwalonego Platynowego Egoisty. Szczerze mówiąc, to nie wiem, czym się Koledzy zachwycali, bo do mnie jakoś ten zapach nie przemawia. Początek ma fatalny a potem trochę się poprawia, ale jakiś taki płaski mi się wydaje. Ale prezent jest prezent - może z czasem się przekonam?

Miałem kiedyś "zwykłego" Egoistę i chyba bardziej mi się podobał

 

A ja na ten przykład ;) zupełnie nie kumam fenomenu "termosa". Nie mam żadnego sentymentu do zapachów z "dawnych, 80-tych lat" i Terre kojarzy mi się gdy w szkole średniej miałem praktyki na koksowni. Rano, szatnia, panowie świeżo po goleniu (warsy, przemysławki i inne wody brzozowe), ale zupełnie na nieświeżym kacu - i ta mieszanka to dla mnie Terre d`Hermes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Kabul Aoud?
 

A mógłbyś napisać które z Montale to perełki? :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że nastąpił rozbrat w Montale Paris i wspólnicy rozeszli się, no i zaczęły się utarczki, jak to często bywa.

 

 


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam informacje co do trwałości montalaków - pierwsza liga - potrafi się trzymać skurczybyk na skórze ponad 24h, mimo pryszniców, kąpieli itd. Z podanych przez kolegę próbowałem jeszcze Red Vetyver - mam wrażenie, że to cięższa, jakby bardziej oleista wersja Terre d'Hermes; Dark Oud - ciężki i ciemny jak stu diabłów, pachnie trochę jak jakiś gęsty smar, żywica, no generalnie jest to chyba oud w czystej i skondensowanej formie przez co dla mnie zupełnie nie noszalny na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) tak sobie czytam o perfumach... i wiecie co... tak tylko podpowiem,( bo żonka pracuje poniekąd w tej branży) że każdy zapach inaczej pachnie i inaczej zachowuje się na każdym z nas. To, że komuś się podoba wąchany z paska ? Proponuje pójść do perfumerii na próbę - psiknąć się testerem i zobaczyć za jakiś czas - czy jest OK, czy zapach trzyma, czy nie wkur.... :) i co na ten zapach powie osoba z którą śpimy? ;)

 

Moja żona miała taki perfum, że po prostu słabo mi się robiło jak go czułem... podobnie w drugą stronę... niby fajny zapach mi wzięła - ale po jakimś czasie działa na nią jak płachta na byka - :P

Edytowane przez hezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) tak sobie czytam o perfumach... i wiecie co... tak tylko podpowiem,( bo żonka pracuje poniekąd w tej branży) że każdy zapach inaczej pachnie i inaczej zachowuje się na każdym z nas.

Normalnie odkryłes Amerykę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że nastąpił rozbrat w Montale Paris i wspólnicy rozeszli się, no i zaczęły się utarczki, jak to często bywa.

Tez tak słyszałem, ale słyszałem też że ten zapach to podróba, bo nie ma go na oficjalnej stronie, ale jesli jest tak jak piszesz to nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo chętnie i z pełną świdomością nabędę tą podróbę. ^_^

 

Tez tak słyszałem, ale słyszałem też że ten zapach to podróba, bo nie ma go na oficjalnej stronie, ale jesli jest tak jak piszesz to nic dziwnego.


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaję każdy zapach z Montale ;). BTB od Kiliana już gości u mnie :).

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś samodzielnie zrobić perfumy? Gdyby tak wymieszać kilka ulubionych olejków zapachowych w spirytusie? Co myslicie może się udać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się coś takiego zrobić. Na perfuforum ktoś coś wspominał chyba o tym.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.