Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Na chemii organicznej na studiach miałem koło ze związków heterocyklicznych(reakcje, dokładna struktura przestrzenna) w zapachach, więc znacznie dokładniej znam skład.

 

Nie zartuj. Gdybys znal sklad topowych perfum i umial takie tworzyc, to już dawno rzucilbys studia :-)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca używam Rasasi Egra.Znawcą nie jestem ale zapach bardzo OK.Coś z Aspena Cool Water i podobno GIT.Trwałość dobra,cena ok 60złza 100ml plus bardzo pozytywne opimie damskiego otoczenia.

Edytowane przez k601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zartuj. Gdybys znal sklad topowych perfum i umial takie tworzyc, to już dawno rzucilbys studia :-)

Haha, fakt. Miałem na myśli, że technicznie wiem o co chodzi, a pisząc "dokładniej" miałem na myśli, że znam wzory chemiczne związków organicznych tworzących piżmo, ambrę itd. Pisałem nawet o tym(skąd pochodzą naturalne odpowiedniki substancji zapachowych) referat na zaliczenie fakultetu ;) Nie polecam wdawać się w szczegóły organicznych substancji zapachowych i ich występowania w naturze - wszystko kręci się praktycznie wokół miejsc niezbyt ładnie pachnących… 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca używam Rasasi Egra.Znawcą nie jestem ale zapach bardzo OK.Coś z Aspena Cool Water i podobno GIT.Trwałość dobra,cena ok 60złza 100ml plus bardzo pozytywne opimie damskiego otoczenia.

 

Ciekawe, nie spodziewałem się, że robią też zapachy o tak niearabskim charakterze jak klon zapachów wodno-aromatycznych. Wiele osób poleca też Tasmeem, ale odrzuca mnie ich skojarzenie w niektórych opiniach z klimatami Le Male'o podobnymi...

Edytowane przez domurst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, fakt. Miałem na myśli, że technicznie wiem o co chodzi, a pisząc "dokładniej" miałem na myśli, że znam wzory chemiczne związków organicznych tworzących piżmo, ambrę itd. Pisałem nawet o tym(skąd pochodzą naturalne odpowiedniki substancji zapachowych) referat na zaliczenie fakultetu ;) Nie polecam wdawać się w szczegóły organicznych substancji zapachowych i ich występowania w naturze - wszystko kręci się praktycznie wokół miejsc niezbyt ładnie pachnących… 

 

Wiesz, ja kiedyś na koniec studiów zaprojektowałem silnik, który pod każdym względem bił silniki Porsche na głowę. Ale Porsche ma nade mną jedną przewagę - ich silniki działają :D

 

A żeby nie było tak całkiem OT, to niedawno testowałem sobie Full Incense. Zapach bardzo mi się podoba, ale nie wyobrażam sobie, żeby nim pachnieć na co dzień. Ale niuchnąć sobie czasami - świetne


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A żeby nie było tak całkiem OT, to niedawno testowałem sobie Full Incense. Zapach bardzo mi się podoba, ale nie wyobrażam sobie, żeby nim pachnieć na co dzień. Ale niuchnąć sobie czasami - świetne

 

Ja tak mam z XXV Jubilation. Stosuję rzadko- bardzo intensywny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zjuchtowałem się A*Men'em. Nie rozumiem czemu niektórzy tak go nienawidzą...<br /><br /><br />Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patom, dnia 09 Lut 2014 - 22:01, napisał:

A ja dzisiaj zjuchtowałem się A*Men'em.

 

Witam,

zjuchtować to się można Juchtem (stary ostry zapach z PRL) :) , Ty się raczej załatwiłeś "na Amen" :).

Pzdr,


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Egoiste Platinum, rewelacyjny zapach.Już wskoczył w pierwszą piątkę moich ulubionych zapachów :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadebiutował Loewe 7, po opiniach w necie z pewną dozą niepewności. Jednak testy globalne uświadomiły mnie, że to porządne pachnidło :). Zapach bardzo ciekawy i wyjątkowy. Siódemka w nazwie oznacza ilość składników na jakich opiera się ta kompozycja. Są to nuty kwiatowe, pieprz, kadzidło, cedr, czerwone jabłko, piżmo i wetiwer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zima powoli "odchodzi" postanowiłem "zainwestować" w coś lżejszego i zamówiłem Creed Aventus.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zima powoli "odchodzi" postanowiłem "zainwestować" w coś lżejszego i zamówiłem Creed Aventus.

 

Bardzo przyjemny zapach, przy czym na mojej skórze raczej mało trwały. Zastanawiałem się kiedyś nad nim, jako właśnie czymś lżejszym, ale ta krótka trwałość jakoś mnie zniechęciła. Choć sama baza bezpośrednio na skórze trochę się trzyma


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creed Aventus dla mnie przereklamowany owocowy zapach o przeciętnej trwałości na mojej skórze za kosmiczną cenę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creed Aventus dla mnie przereklamowany owocowy zapach o przeciętnej trwałości na mojej skórze za kosmiczną cenę!

Widocznie nie pasuje do Ciebie, to normalne. Jest niewiele zapachów czy kompozycji, które pasują do danej osoby, dlatego może być tego wszystkiego aż tak dużo.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wręcz przeciwnie - podoba się bardzo.

A tak na marginesie właśnie odebrałem przesyłkę z LA, a w niej TF Tuscan Leather. Nie mogłem się powstrzymać i od razu otworzyłem. Muszę trochę go ponosić, ale na początek powiem jedno. To coś zupełnie odmiennego od Tobacco Vanille. Tu nie ma słodyczy tego ostatniego, jest za to coś co w pierwszym momencie skojarzyło mi się z moją ulubioną Lagavulin 16yo. Oczywiście nie mówię o jodzie, podkładach kolejowych i bandażach szpitalnych :) , ale dla mnie ten zapach jest równie "szlachetny" jak smak wypustu z Islay. To połączenie wyprawionej skóry z surowością drewna, a wszystko to polane sokiem z malin. Myślę, że trwałość i projekcja będzie na poziomie Tobacco Vanille.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zjuchtowałem się A*Men'em. Nie rozumiem czemu niektórzy tak go nienawidzą.

 

Aż z ciekawości zaaplikowałem sobie tego A*Mena w Daglasie - po wyjściu miałem wrażenie, że oglądają się za mną wszystkie dzieci - pachniałem jak milion cukierków krówka - zapach ładny, owszem, ale jako płyn do kąpieli dla dzieci.

 

W ramach testów natomiast wymieszałem Gucci PH z Quorum AP, Kadzidło z GPH w połączeniu z lasem Quorum dało nieziemską mieszankę - nawet nie wiem do czego to przyrównać - uczta dla nosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Quorum świetnie łącza się słodkie zapachy - bardzo polecam połączenie z Lolita Lempicka Au Masculin - gorzki anyżek, odrobina lukrecjowej słodyczy i popiół z popielniczki -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd takie porównania, ale spoko, każdy ma swój gust. Przedewszystkim ja mam się czuć dobrze nosząc dany zapach + podoba się on mojej kobiecie więc jestem zadowolony :). A za jakiś czas może kupię kurdupla 1872 od Clive Christiana (30 ml). <br /><br /><br />Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moją ulubioną Lagavulin 16yo.

 

Próbowałeś Arbega 10tkę lub Laphroaig Quater Cask?


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko próbowałem :) .


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, i jak tam po czasie oceniasz Tuscan Leather ? Jak z trwałością i na jaką pore nadaje się ten zapach najbardziej ? Poleciłbyś mi go na tyle żeby brać w ciemno, czy koniecznie gdzieś najpierw powąchać ? Kończy mi się Tobacco Vanille i szukam powolutku czegoś wyjątkowego, równie magicznego jak TV właśnie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem próbkę i w mojej ocenie to dużo cięższy zapach. Miałem/testowałem większość  TF i dla mnie tabacco vanille jest najbardziej znośny dla otoczenia :) pomimo, że i tak zdecydowanie wyróżnia się w tłumie. Jeśli ktoś lubi delikatne słodkości to padnie :D.

Z tej serii TF zdecydowanie wszystkie uważam za świetne, bo są po prostu wyjątkowe i ciężko przejść obok nich obojętnie.

Mi się właśnie TV skończyło i jka pomysle ile to kosztuje... ale uzależniłem sie od niego, tak samo jak platynowym egoistą i opium. Można to gdzieś w PL kupić taniej niż w douglasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, że to ciężki zapach, nie do wszystkiego i nie na każdą okazje, ja wolałbym właśnie coś typu TV. Jeżeli nic nie znajdę to wrócę do TV, jest magiczny :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego warto mieć zawsze nawet jak coś znajdziesz :) ale pewnie sam się o tym przekonałeś :)

Polecam psiknąć się tak czy siak bo jednak to moja bardzo subiektywna ocena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.