Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

MAM NADZIEJE !

 

 

Edytka : A tak na poważnie, czesto czytuje ten wątek i ten namiętnie powtarzany błąd rzeczowy mnie powala. A każdy niech psika się czym chce.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej kolekcji dolaczyl dzis Guerlain Homme L'Eau. Nie jest moze tak wyrazisty jak L'Instant, ale podobaja mi sie te cierpkie nuty cytrusowe. Mysle, ze bedzie fajnym uzupelnieniem dla YSL pour homme na lato. :)

 

Świetny zapach. Gdzie wyrwałeś starą wersję?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM NADZIEJE !

 

 

 

Wiesz, jak to z nadzieją...

Faktycznie, najczęściej kupowane są edt i edp, ale w zaufaniu Ci powiem, że kilku tutaj kupiło perfumy. Serio :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak to z nadzieją...

Faktycznie, najczęściej kupowane są edt i edp, ale w zaufaniu Ci powiem, że kilku tutaj kupiło perfumy. Serio :)

To na pewno, ale tu się na wszystko mówi perfumy :P

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednik lekarstwa nie jest ŻADNĄ podróbą, nie znasz tematu, to go nie poruszaj!!!

Zamiennik, MUSI, zawierać dokładnie tę samą, Substancję Aktywną, o tej samej kinetyce i dostępności biologicznej oraz farmaceutycznej oraz w tym samym stężeniu!

Leki to nie suplementy i proszę nie kojarzyć jednego z drugim, bo powoli moja branża przerodzi się w rodzaj wykwalifikowanego sklepikarstwa. 

 

 

Wiem, że jesteś farmaceutą - ale mylisz się okrutnie. Wiele, jak nie większość zamienników odbiega od leku referencyjnego - ale ministerialne parcie do wciskania byle tańszego chłamu powoduje, że takie opinie i studenci farmacji mają serwowane. Niestety, sławy w dziedzinie farmakologi, biochemii mają na temat dostępnych w naszym kraju zamienników zdanie zdecydowanie odmienne od Twojego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zapach. Gdzie wyrwałeś starą wersję?

Kupiłem w Douglasie w Poznaniu. Stało na półce chyba z 10 sztuk.

 

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk


Maciej (MSc04)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jesteś farmaceutą - ale mylisz się okrutnie. Wiele, jak nie większość zamienników odbiega od leku referencyjnego - ale ministerialne parcie do wciskania byle tańszego chłamu powoduje, że takie opinie i studenci farmacji mają serwowane. Niestety, sławy w dziedzinie farmakologi, biochemii mają na temat dostępnych w naszym kraju zamienników zdanie zdecydowanie odmienne od Twojego. 

Pewnie mówisz o GMP, tego też nas uczyli, spokojnie ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość marnej jakości generyków powstaje w zgodzie z GMP lub tak twierdzi. Nie Jakub, nie o to mi chodzi. Ale to nieistotne. Temat o perfumach wiec pisanie o kiepskich lekach które promuje nasze ministerstwo zdrowia nie ma sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ok. miesiąca głównie używam Aspen'a - świeży, przyjemny, zielony zapach. Idealny na upały i ostatnie deszcze. Jest przyjemnie wilgotny jak las równikowy w porze deszczowej. Przez 25 lat wcale się nie zestarzał.

 

Kilka dni temu wyszperałem coś starszego i ciekawszego. Mianowicie wodę toaletową Oscar de la Renta Pour Lui. Jak tylko zobaczyłem ten przepiękny, granatowy flakon i przeczytałem opinie, nie wytrzymałem... Kupiłem w ciemno.

Dotarł do mnie wczoraj.

Zapach powstał w 1980 roku, rok później zdobył nagrodę FIFI.

Jest to zapach drzewno - kadzidlano - kwiatowy, z domieszką żywicy i mojego ukochanego cynamonu. Na początku jest dosyć intensywny, ale później rozwija się i nieco wycisza. Czuć jego szlachetność i odmienność od dostępnych na rynku pachnideł. Jest cudny!

 

32554.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mainstreamowo, ale pięknie. Mój najbliższy zakup, piękny zapach...

 

YSL1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Walter_87, dnia 31 Maj 2014 - 17:24, napisał:Walter_87, dnia 31 Maj 2014 - 17:24, napisał:

 

 

Kilka dni temu wyszperałem coś starszego i ciekawszego. Mianowicie wodę toaletową Oscar de la Renta Pour Lui. Jak tylko zobaczyłem ten przepiękny, granatowy flakon i przeczytałem opinie, nie wytrzymałem... Kupiłem w ciemno.

Dotarł do mnie wczoraj.

Zapach powstał w 1980 roku, rok później zdobył nagrodę FIFI.

Jest to zapach drzewno - kadzidlano - kwiatowy, z domieszką żywicy i mojego ukochanego cynamonu. Na początku jest dosyć intensywny, ale później rozwija się i nieco wycisza. Czuć jego szlachetność i odmienność od dostępnych na rynku pachnideł. Jest cudny!

 

 

 

Witam,

zaciekawiłeś mnie tym zapachem :) A jak z trwałością ? Woda do kupienia w solidnym sklepie internetowym za 84 zł. ... czy za takie pieniądze może być aż tak dobra ? Przeczytałem, że od czasu wprowadzenia na rynek była kilkakrotnie reformulowana i niestety mało już przypomina nagrodzony oryginał.

Pzdr.

 

edycja: ciekawość wygrała :) - zamówiłem ...

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, według mnie warta tejże jakże wysokiej ceny :)

 

Psiknąłem na nadgarstek ok. 7:00 i do teraz zapach jest wyczuwalny.

Trochę przypomina łagodniejszego i szlachetniejszego Kouros'a. Nie daje tak po nosie i nie męczy otoczenia.

 

Niestety nie mam porównania ze starszą wersją sprzed reformulacji, ale tej nic nie brakuje.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Walter_87, dnia 02 Cze 2014 - 18:24, napisał:

 

Trochę przypomina łagodniejszego i szlachetniejszego Kouros'a. Nie daje tak po nosie i nie męczy otoczenia.

 

 

 

Porównam, mam Kouros'a jeszcze z metalowym kołnierzem na butelce. Chcesz powiedzieć, że Kouros jest łagodny ? :o

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że Pour Lui w pewnych akordach jest podobny do Kouros'a, tyle, że znacznie subtelniejszy.

Śmiało można zaryzykować stwierdzeniem, że YSL tworząc swojego killera wzorował się na Pour Lui.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Walter_87, dnia 02 Cze 2014 - 20:09, napisał:Walter_87, dnia 02 Cze 2014 - 20:09, napisał:Walter_87, dnia 02 Cze 2014 - 20:09, napisał:Walter_87, dnia 02 Cze 2014 - 20:09, napisał:Walter_87, dnia 02 Cze 2014 - 20:09, napisał:Walter_87, dnia 02 Cze 2014 - 20:09, napisał:

 

Śmiało można zaryzykować stwierdzeniem, że YSL tworząc swojego killera wzorował się na Pour Lui.

 

Chronologicznie jest to możliwe, kto wie :).  Zastanawia dość mała popularność tego zapachu. Często do Kouros'a porównuje się Antaeus'a Chanel ... 

O istnieniu tego zapachu dowiedziałem się dopiero od Ciebie :)

Pzdr.

 

 

 

edycja: zapoznałem się z zapachem > zgadzam się ze wszystkimi Twoimi stwierdzeniami/ocenami :) >>> to Kouros w wesji light. Faktycznie można posądzać twórców Kouros'a o plagiat, można nawet znaleźć pewne podobieństwo w kształcie flakonu. IMO jednak z uwagi na moc zapachu, bardziej opłaca się kupić Kouros'a, który jest tylko 2-krotnie droższy.

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy CK Obsession Night ma coś wspólnego ze "zwykłym" Obsession? Bardzo mi się podoba ten drugi zapach, ale Night jest teraz tani w Rossmannie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ok. miesiąca głównie używam Aspen'a - świeży, przyjemny, zielony zapach. Idealny na upały i ostatnie deszcze. Jest przyjemnie wilgotny jak las równikowy w porze deszczowej. Przez 25 lat wcale się nie zestarzał.

 

Kilka dni temu wyszperałem coś starszego i ciekawszego. Mianowicie wodę toaletową Oscar de la Renta Pour Lui. Jak tylko zobaczyłem ten przepiękny, granatowy flakon i przeczytałem opinie, nie wytrzymałem... Kupiłem w ciemno.

Dotarł do mnie wczoraj.

Zapach powstał w 1980 roku, rok później zdobył nagrodę FIFI.

Jest to zapach drzewno - kadzidlano - kwiatowy, z domieszką żywicy i mojego ukochanego cynamonu. Na początku jest dosyć intensywny, ale później rozwija się i nieco wycisza. Czuć jego szlachetność i odmienność od dostępnych na rynku pachnideł. Jest cudny!

 

 

 

Gdyby Ci się udało dorwać starszą wersję Pour Lui... To był świetny zapach. Ten obecny też niezły, ale stary skręcał w żywiczne nuty i był naprawdę niezły...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba :)

Ale nie lubie takich zapachów na lato...


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ostatnio zajawkę na dwa niesamowite zapachy, do których ciągle wracam i oprzeć się nie mogę, mimo pokaźnej kolekcji:

 

1. Issey Miyake - L'Eau D'Issey Pour Homme - genialny jak dla mnie, mało popularny, co od prawie 15 lat (odkąd go zacząłem używać) baaardzo mnie cieszy

 

issey-miyake-leau-dissey-pour-homme-woda

 

2. Lalique - Encre Noir for Men - czarny zapach, ciemny, mroczny i na pewno nie na oficjalne spotkania z babcią, czy ciocią  :lol:

 

lalique-encre-noire-for-men-woda-toaleto

 

Poza tym, z moich ulubionych zapachów na tą porę roku mogę śmiało polecić:

 

1. Gucci Pour Homme 2

gucci-pour-homme-ii-woda-toaletowa-dla-m

 

2. Calvin Klein Euphoria Men Intense

calvin-klein-euphoria-men-intense-woda-t

3. Armani Acqua di Gio - mimo wszelkich podrób i oklepanego zpachu

armani-acqua-di-gio-pour-homme-woda-toal

 

4. Versace pour Homme (Medusa) - jak dla mnie ciekawszy niż AdG

versace-pour-homme-woda-toaletowa-dla-me

 

5. Givenchy Gentelmen Only

givenchy-gentlemen-only-woda-toaletowa-d

 

6. Dior Homme na wieczorne wypady
dior-dior-homme-2011-woda-toaletowa-dla-

 

7. Moschino FOREVER i UOMO? - również ciekawe, godne polecenia zapachy, bardzo trwałe i nie oklepane. 

 

8.  And last, but not least - ESCADA MAGNETISM, JOOP! What About Adam, Dunhill X-Centric  - cuda, które są albo już niedostępne, albo kosztują majątek. Znalazł bym jeszcze sporo tegoż w szufladach, ale nie będę tworzył tasiemca  ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo...

 

35-39404-39403-parfemovana-voda-tom-ford

Zgadzam się, bardzo przyjemny zapach, chociaż na lato go odstawiłem. Jest też noir edt i wg mnie nie ma pomiędzy nimi żadnej różnicy, ani w projekcji, ani w trwałości, w niczym nie zauważyłem różnic. A! flakon ma inny kolor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty wyżej masz moja opinię ;)

Dla mnie jest to "must have" i nie widzę mojej szuflady bez tego cuda.

Kiedyś, jak wyszedł w 1994r, byłem za młody, żeby mi podszedł, ale na szczęście z czasem dorosłem :) i od praktycznie 15 lat nie mogę się z nim rozstać.

Jeśli chcesz kupić, to nie bierz w ciemno, bo wiele osób razi jego otwarcie i możesz się rozczarować, chociaż ja osobiście otwarcie uwielbiam w tym zapachu.

Psiknij na rękę, odczekaj z 15 min i wtedy oceniaj, bo słyszałem opinie ze zaraz po psiku pachnie cukierkowo.

Na mnie jest niesamowicie trwały i spokojnie po powrocie z weekendowych zajęć (ponad 10h) czuję go na sobie.

Edytowane przez Kamieniev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.