Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Yves Saint Laurent La Collection M7 - mocny trwały zapach na taki okres jesienno-zimowy, popołudnie, wieczór.

Tak zgadzam się to dobry zapach, choć osobiście bardziej podchodzi mi Yves Saint Laurent M7.

Ja ostatnio uzupełniłem sobie kolekcję o Guerlain HABIT ROUGE i Lalique Encre Noire  klasyczne dobre zapachy i pora odpowiednia, piękna Polska jesień.

Edytowane przez roberp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj dotarł Lalique - Encre Noire świetny dymny zapach idealny na chłodny jesienny wieczór, i wczoraj Guerlain- Habit Rouge piękny różany różaniec :D .

Naprawdę dwa fajne zapachy, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne klasyki dotarły:

1. Guerlain - Heritage

2. Ted Lapidus Lapidus pour Homme

Piękne kompozycje, ujmujące zarówno doborem i zróżnicowaniem składników jak i rozwojem na nosicielu.

Ładne, nie sztampowe zapachy które bez obaw można "ubrać" do pracy, nie przejmując się że będziemy pachnieć jak wielu innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak spróbuje Toma Forda...

 

w grę wchodzą 3 zapachy...

 

Black Noir - najzwyklejszy (i najtańszy)...

 

nd.15727.jpg

 

Neroli Portofino - świetny, cytrusowy, tylko chyba bardziej na ciepłe czasy...

 

TFCollection+image.JPG

 

no i mój chyba faworyt - Tobacco Vanille... piękny zapach, choć nie wiem jak się zmienia na skórze.

 

tom-ford-tobacco-vanille-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne klasyki dotarły:

1. Guerlain - Heritage

2. Ted Lapidus Lapidus pour Homme

Piękne kompozycje, ujmujące zarówno doborem i zróżnicowaniem składników jak i rozwojem na nosicielu.

Ładne, nie sztampowe zapachy które bez obaw można "ubrać" do pracy, nie przejmując się że będziemy pachnieć jak wielu innych.

Ile masz w sumie zapachów ? Flakonów?


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak spróbuje Toma Forda...

 

w grę wchodzą 3 zapachy...

 

Black Noir - najzwyklejszy (i najtańszy)...

 

 

 

Neroli Portofino - świetny, cytrusowy, tylko chyba bardziej na ciepłe czasy...

 

 

 

no i mój chyba faworyt - Tobacco Vanille... piękny zapach, choć nie wiem jak się zmienia na skórze.

 

tom-ford-tobacco-vanille-2.jpg

 

 

Tom Ford TV - dla mnie i na mnie pachnie jak nalewka wiśniowa babci. Tytoń i Vanille też czuć, ale wiśniowa nalewka dominuje. Zapach zupełnie nie dla faceta.

Jak chcesz drogiego Forda - to Tuscan Leather. Jest liniowy i świetny. Bardzo trwały na mnie. 

Tylko po co jak jest Encre Noire?

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom Ford TV - dla mnie i na mnie pachnie jak nalewka wiśniowa babci. Tytoń i Vanille też czuć, ale wiśniowa nalewka dominuje. Zapach zupełnie nie dla faceta.

Jak chcesz drogiego Forda - to Tuscan Leather. Jest liniowy i świetny. Bardzo trwały na mnie. 

Tylko po co jak jest Encre Noire?

 

Tom Ford jest chyba najbardziej przewartościowany, ale to tylko moje zdanie.

TV to mało ciekawy, ulepkowaty zapach - nie bardzo wiem, czym się ludzie jarają

Tuscan Leather jest zdecydowanie lepszy, klimatycznie zbliżony do C Clive'a Christiana, choć zdecydowanie mu ustępuje pod względem kompozycji i jakości.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom Ford jest chyba najbardziej przewartościowany, ale to tylko moje zdanie.

TV to mało ciekawy, ulepkowaty zapach - nie bardzo wiem, czym się ludzie jarają

Tuscan Leather jest zdecydowanie lepszy, klimatycznie zbliżony do C Clive'a Christiana, choć zdecydowanie mu ustępuje pod względem kompozycji i jakości.

 

mam takie dziwne wrażenie, że na forum zegarkowym to perfumy ocierają się o snobizm każący uważać, że tylko to co od super niezależnych i za duża kasę jest dobre, a reszta to tania tandeta.

 

A dodatkowo - o ile jeszcze w zegarkach mamy jakąś namacalną wartość - perfumy, bazujące przecież na zapachu, winny być znacznie bardziej oceną indywidualnego gustu. A tu część wypowiedzi mentorska do przesady :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak spróbuje Toma Forda...

 

w grę wchodzą 3 zapachy...

 

Black Noir - najzwyklejszy (i najtańszy)...

 

 

Neroli Portofino - świetny, cytrusowy, tylko chyba bardziej na ciepłe czasy...

 

 

 

no i mój chyba faworyt - Tobacco Vanille... piękny zapach, choć nie wiem jak się zmienia na skórze.

 

 

 

W wymienionych jedynie Tobacco Vanille nie próbowałem. 

Reszta jest świetna, ja do wymienionych poleciłbym jeszcze Tuscan Leather - jak dla mnie fantastyczny. 

 

Zgadzam się tez co do opinii o niezalażnych, nie popadałbym w tej kwestii w przesadę.

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, jak chcesz potestować noir to mogę Ci pożyczyć.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciężkich zapachów, w których tez gustuje, polecam zdecydowanie Armani Prive Cuir Amethyste. Ostatnio mój ulubiony. Mocno łączy się z zapachem skóry i trwa na nim wiele dni. Cena dość wysoka ale przy zalozeniu że to tylko na chlodne dni to powinien posłużyć dwa, trzy sezony.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio na nowo bo kilka lat do niego nie wracałem kupiłem świetny jesienny zapach:)

Givenchy Xeryus Rouge

 

Poza tym na jesien standard od kilku lat:

Carolina Herrera Chic

Nina Ricci Memoire d Homme choć tu w przyszłym sezonie mogę mieć problem bo ostatni flakon w zapasie:( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie dziwne wrażenie, że na forum zegarkowym to perfumy ocierają się o snobizm każący uważać, że tylko to co od super niezależnych i za duża kasę jest dobre, a reszta to tania tandeta.

 

A dodatkowo - o ile jeszcze w zegarkach mamy jakąś namacalną wartość - perfumy, bazujące przecież na zapachu, winny być znacznie bardziej oceną indywidualnego gustu. A tu część wypowiedzi mentorska do przesady :/

 

Gdybyś nie zauważył, to właśnie wypowiedziałem swoje zdanie, wyrażające mój gust.

Nie sadziłem, że trzeba to tłumaczyć.

Od dzieł Toma Forda znam wiele lepszych, za ułamek cen fordowych. I nie z niszy (do której to Ford aspiruje a częsciowo w niej jest) ale z mainstreamu właśnie.

Nie zarzucaj mi wiec, że chwalę tylko to, co od niezależnych i za dużą kasę, bo wcale tak nie jest.

Dzieła znakomite i zwykłe knoty bywają zarówno w massmarkecie jak i w niszy.

Ci niezależni po prostu mniej mogą sobie pozwolić na badziewie, co nie znaczy że wszystko od nich to cud miód i orzeszki.

Z kolei w mainstreami można znaleźć naprawdę dobre kompozycje w niskich cenach. Weź pod uwagę choćby kompozycje od Lalique, czy Loewe


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dzieł Toma Forda znam wiele lepszych, za ułamek cen fordowych. I nie z niszy (do której to Ford aspiruje a częsciowo w niej jest) ale z mainstreamu właśnie.

 

To bardzo chętnie się dowiem tych alternatyw dla Forda TV ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsza. 

TF Tuscan Leather - alternatywa - moim zdaniem nawet lepsza - Lalique Encre Noire. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee.. Not. Dla mnie TF dużo lepszy, en się kurzy na półce.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do zapachów to zawsze będą opinie subiektywne. TF TL - jest świetny. W przeciwieństwie do mulącego TV. Ale dla mnie EN jest lepszy. Choć trwałość Forda lepsza. No ceny tez się trochę różnią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz w sumie zapachów ? Flakonów?

Flakonów + - 20  :D, i kilka odlewek (choć odlewek nie lubię )

Docelowo zostanie 10, wybranych z 30 typów.

 

A ja ostatnio na nowo bo kilka lat do niego nie wracałem kupiłem świetny jesienny zapach:)

Givenchy Xeryus Rouge

W 100% się zgadzam, gratuluję również uważam że to świetny zapach ideałem byłaby stara wersja, nowy wypust już do mnie "idzie"  :D

 

Co do dyskusji toczonej przez kolegów, moje 5 groszy,uważam że zapachy ogólnie rzecz ujmując to bardzo subiektywny temat.

Ilu nosicieli tyle opinii i każdy może mieć rację bo na każdym z nas zapach inaczej się układa.

Np. osobiście bardzo lubię kilka zapachów i są wśród nich tanie zapachy które bardzo lubię pokroju Lalique Encre Noire, Ted Lapidus - Pour Homme  które nawiasem mówiąc uważam że jedne z lepszych zapachów i nieco droższe Amouage Interlude Man, TF Tobacco Vanille - które nie uważam za szczyt sztuki, ale może dlatego że na mnie słabo projektują-ot taka przypadłość, jednak mimo małych słabości (co podkreślam - na mnie) i tak je lubię.

Zapachy to bardzo ale to bardzo subiektywna kwestia,dobrze to znam z mojego domowego podwórka zapach który kupiłem za wg mnie duże pieniądze który na mnie wytrzymał 2h i to bardzo słabo był wyczuwalny, natomiast na mojej żonie (lubi zdecydowane zapachy :D ) wprost odwrotnie po prostu idealnie się dopasował.

 

Miło jest przeczytać o odczuciach kolegów i wymienić się swoimi spostrzeżeniami  :), i w mojej opinii właśnie po to jest ten temat.

Edytowane przez roberp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo chętnie się dowiem tych alternatyw dla Forda TV ? :)

 

Nie miałem na myśli akurat konkretnej alternatywy dla TV.

Szczerze mówiac nigdy jej nie szukałem. Posiadam TV w ilosci 10ml i pewnie więcej nie będę miał, bo to nie moja bajka w perfumach.

Zapach na pierwszy "rzut nosa" bardzo przyjemny, szybko staje się męczący, nachalny, oblepiający. Poza tym to bardzo prosta kompozycja i właściwie nie ma czego w niej odkrywać. Mnie wiec wystarczy psiknąć sobie na nadgarstek raz na parę miesięcy.

Czy jest w mainstreamie coś, co pachnie jak TV? Nie wiem.

Jesli mam chęć na świetnie podany tytoń, to sięgam po Herrera for Men. Jeśli na waniliowca - Pi od Givenchy. A świetną nutkę wiśni mam w Burberry London. Wszystko na raz to jak dla mnie za dużo


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli akurat konkretnej alternatywy dla TV.

Szczerze mówiac nigdy jej nie szukałem.

A ja szukałem, i znalazłem Cartier - Santos de Cartier Concentree edt, zapach podobny choć moim zdaniem bardziej "ostry, zadziorny z większymi kochones  :P "

 

Zapach na pierwszy "rzut nosa" bardzo przyjemny, szybko staje się męczący, nachalny, oblepiający. 

 

 Mam podobne odczucia, od czasu do czasu można dla tylko od czasu do czasu - jeśli chodzi o mnie  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lalique encre noire zamówiony u św. Mikołaja :)

za miesiąc pierwsze testy.

Będzie Pan zadowolony  :D

Ja zastanawiam się nad Lalique - Pour Homme Equus EDP.  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.