Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Masz ciekawe zainteresowania Marek... 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie masz coś z nosem :D

Akurat te perfumy w żadnym akordzie nie są ani trochę damskie. Miałem kiedyś ale połowę butelki musiałem odsprzedać bo były męczące. Dla mnie to tak w skrócie Tytoń polany cytrusami.

Prędzej można by to powiedzieć o Dior Homme, JPG Le Male, JPG Fleur de Male itd które są perfumami z rodziny "pudrowych" i mają w składzie białe kwiaty, zarezerwowane od stuleci dla damskich perfum.

 

bardzo możliwe że mam coś z nosem ;)

bo ja tu żadnego tytoniu nie czuję, jedynie te cytrusy czy jakieś inne owoce :P

Chociaż może po prostu to nie moja bajka, dla mnie zapachy inne niż

 

post-56814-0-37121900-1432729517.jpg

post-56814-0-51668800-1432729531.jpg

post-56814-0-60838500-1432729536.jpg

 

mogłyby nie istnieć

+ coś po goleniu - old spice albo prorazzo ;)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o cenie produktu i jej relacji do jakości, dlatego podałem przykłady z kilku kategorii. Nie zachęcałem do zagłębiania się temat, czytania, choć pewnie możnaby to "załatwić" jednym artykułem ;)

 

I bez aluzji, że jestem hipsterem, modnisiem czy noszę brodę, którą pielęgnuje jakimiś gównami. Prócz najtańszego kremu Nivea, szamponu, golarki i kilku perfumów, nie znajdziecie u mnie żadnych akcesoriów do pindrzenia się ;). Zajmuję się tym o czym pisałem wyżej(audio, zegarki i styl) od 7-miu lat, a nie posiłkuję się internetową papką, tzw. blogo-sferą, o, w większości, bardzo marnej jakości(dobre zdjęcia to zdecydowanie za mało), nie czytam Logo, Menshealth'a czy innych śmieci i wypraszam sobie takie dziecinne odpowiedzi ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ciekawe zainteresowania Marek... 

A...bo zapomniałem powiedzieć że ta pani tez będziepost-48316-0-94178500-1432730004.jpgpost-48316-0-52541300-1432730017.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

@QV przyznam, ze niewiedzialem ;) ale koksem nie jestem ;)

 

dla mnie ten zapach to nr.1

nieznam sie na perfumach... ale mysle, ze sa bardzo ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Kurkova, tak? 

 

Ten program widziałem raz, szczątkowo, i mało nie zwymiotowałem. Takiego nasycenia bufonów, mających się za ekspertów krawiectwa(gwiazda tv z kategorii tzw. lifestyle - czyli ekspert od wszystkiego, od sprzątania, po politykę..., modelka, której rolą jest prezentowanie szmat, a nie ocenianie efektów pracy innych..., krawiec średniej półki obwołany najlepszym w Polsce, co jest krzywdzące dla kilkunastu polskich krawców m.in. pracowników zakładu Zremba w Warszawie), kipiących kiczem i tzw. modą, której sensu istnienia nie potrafię pojąć, jeszcze nie spotkałem. Im bardziej chamsko i homo-kolorowo, tym lepiej. Im skrajniej, tym lepiej. Połową uczestników powinni zainteresować się psychoterapeuci lub endokrynolodzy, a nie TV. Przez takie odchyły, targowisko próźności i kretynizmy, ludzie się dziwią, że nikt nie ma najmniejszego zamiaru legalizować tego prawnie. 

Wolność słowa, przekonania i indywidualności to jedno, a promowanie, a wręcz NARZUCANIE całej reszcie, przeciętnego społeczeństwa uważam za traktowanie ludzi jak idiotów i żaden LGBT, gender czy Conchita nie przekonają mnie do tego, że jest to normalne. Jeśli uważają inaczej, niech przeczytają sobie rozporządzenia o definicji naukowej terminu "norma". Promowanie obcych kultur, tradycji, sztuki, pasji, osobowości tak, ale nie promowanie tego, że ktoś chce "spać", nosić się i funkcjonować inaczej niż poustawiała to natura, jest chore. Niestety TV schodzi na psy i zamiast pokazywać, to co Polska ma najlepszego do pokazania, woli pokazywać to co jest inne, w ramach ogólnie pojętej tolerancji. Tolerancja i szacunek do odmienności, nie może być równoznaczne z jej promowaniem.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o cenie produktu i jej relacji do jakości, dlatego podałem przykłady z kilku kategorii. Nie zachęcałem do zagłębiania się temat, czytania, choć pewnie możnaby to "załatwić" jednym artykułem ;)

 

I bez aluzji, że jestem hipsterem, modnisiem czy noszę brodę, którą pielęgnuje jakimiś gównami. Prócz najtańszego kremu Nivea, szamponu, golarki i kilku perfumów, nie znajdziecie u mnie żadnych akcesoriów do pindrzenia się ;). Zajmuję się tym o czym pisałem wyżej(audio, zegarki i styl) od 7-miu lat, a nie posiłkuję się internetową papką, tzw. blogo-sferą, o, w większości, bardzo marnej jakości(dobre zdjęcia to zdecydowanie za mało), nie czytam Logo, Menshealth'a czy innych śmieci i wypraszam sobie takie dziecinne odpowiedzi ;)

 nie wiem czy to do mnie pijesz czy jak mowiac ''dziecinne wypowiedzi'' ?  slowo ''hipster'' bylo uzyte 1 raz przez Ciebie w Twojej wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do postu Kolegi Jakuba-  podziwiam i doceniam zaangażowanie w temat i obrazowe porównanie bo rozumiem dokładnie co Kolega chciał przekazać i jednocześnie wg mnie wyczerpał temat w wystarczającym zakresie, żeby go rozwijać dalej. Powiem tak, cieszy mnie to, że jest jednak spory % w naszym narodzie, który rozgranicza pojęcie drogie i dobre i potrafi podejść do wielu tematów z pasją- wie, że perfumy to nie tylko Dior i Chanel, zegarki to nie tylko Rolex i Tag Heuer a garnitury to nie tylko Armani (jeśli mówimy o "premium"). Konkluzja, zasobność portfela zawsze jest istotna, nie mniej nie jest to wprost proporcjonalne do istoty tego co jest drogie.

Widzę,że zaczyna iskrzeć więc wróćmy do tematu perfum: JPG Le Male to kolejny przykład jak zarżnąć dobry zapach podrabianiem go w każdym możliwym wymiarze i na każdym możliwym bazarze- a szkoda, bo od małolata butelka tej wody była obligatoryjną pozycją na półce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 JPG Le Male to kolejny przykład jak zarżnąć dobry zapach podrabianiem go w każdym możliwym wymiarze i na każdym możliwym bazarze- a szkoda, bo od małolata butelka tej wody była obligatoryjną pozycją na półce...

Święte słowa, choć mimo wszystko ostatnio ponownie poluje na mały flakon starej wersji.

Osobiście, mimo że w kręgu moich ulubionych zapachów jest kilka masowo podrabianych,  i tak nie przeszkadza mi to raczyć się nimi bez ograniczeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to iść i sprawdzić na bloterze czy nadgarstku bo czyjeś opinie są średnio wymierne, chyba że ma się z kims podobny gust chociaż to też nie zawsze sie sprawdza bo projekcje bywają różne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tom ford, generalnie polecam, Bardzo dobre zpachy. ja czekam na oud,ktory moze niebawem wjedzie po dobrych znizkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zanabylem Chanel Egoiste Platinum. Zapach kiedys wachalem kilka razy. Troche mi sie podobal pozniej nie koniecznie. Aktualnie uwazam ze jest piekny, aczkolwiek nie koniecznie trwaly na co wskazuje intensywnosc zaraz po psiknięciu.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Chanel brat używa Bleu de Chanel, nos mam lichy, wielu perfum nie przerobiłem ale jak na razie nie spotkałem drugich tak trwałych jak te Chanelki, mam Lalique, Marc Jacobs i raczej daleko im do Chaneli. Co gorsza, płeć piękna jest chyba jakoś zaprogramowana na Chanele :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zanabylem Chanel Egoiste Platinum. Zapach kiedys wachalem kilka razy. Troche mi sie podobal pozniej nie koniecznie. Aktualnie uwazam ze jest piekny, aczkolwiek nie koniecznie trwaly na co wskazuje intensywnosc zaraz po psiknięciu.

 

Tapnięte z fona.

 

 

Ogolnie to Platinum Egoiste jest baaardzo trwalym zapachem, lecz niestety dorwalas wersje po reformulacji. Jesli poszukasz tematu w internecie, to znajdziesz watki. Obecnie flakony ktore sa z roku 2014 i oczywiscie 2015 sa te nowsze, ktore sa zdecydowanie najbardziej trwale, czyli to, z czego byl znany zapach Platinum Egoiste. 

 

Pomijajac zegarki, to perfumy zdecydowanie jest moje hobby. Smiesznie ze niektorzy z Was ktorzy nosze najpiekniejsze zegarki swiata czasami nie przywiazuje troche wiekszej uwagi na swoje zapachy. Wiem, dla kogos moze sie wydawac blache poniewaz to "tylko" kosmetyk, lecz na twierdze ze to jest takie uzupelnienie naszego "bycia". 

 

Obecnie sezon letni sie zaczal wiec trzeba ciezsze zapachy niestety schowac, teraz u mnie dominuja : 

 

Chanel "Allure Homme Edition Blanche" - genialna cytryna i krem. Polecam, pelna klasa! 

Creed "Green Irish Tweed" - Pierwotna wersja "Cool Water", lecz barzdiej bogata i wyrafinowana. Genialny zapach! 

Creed "Aventus" troche niestety sie zrobilo glosno poniewaz sie zrobil dziwny "hype", ale ja twierdze ze jest po prostu swietny! 

Kenzo "Power" unikatowy zdecydowanie! Kwiatowy, trzeba miec troche "jaj" zeby go nosic! :) 

na wieczor romantyczny Valentino "V pour Homme" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allure edition blanche miałem jakiś czas temu- są naprawdę godne uwagi, obecnie mam Allure Sport i bardzo je lubię. W kwestii kenzo- zawsze mam mieszane uczucia do tej marki, nie mogę się w nich "odnaleźć". Ostatnio też wpadły mi w ręce Lalique Encre Noir Sport- świeżość i ostrosc w jednym i Mugler A'Men Pure Energy- przełamany mięta klasyk,swiezszy bardziej owocowy, jak ktoś lubi a'men to na lato naprawdę ok i można w necie za dobre $ kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o której Allure wypowiadacie się tak pozytywnie tej z 2008 roku czy tej z zeszłego roku ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o której Allure wypowiadacie się tak pozytywnie tej z 2008 roku czy tej z zeszłego roku ? ;)

Chodzi Ci o Allure Edition Blanche? 

Ja mam wersje jeszcze z 2010 i jedna z 2012 bodajze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert co nowego kupiłeś? :)

Ostatnio, zakupy nieco zwolniły jakoś brak weny i ciekawy zapach coraz ciężej znaleźć albo zbyt wybredny jestem  :D

Wpadł w piątek Van Cleef&Arpels Midnight in Paris EDP z 2005, ale przyznam że jak to moja lepsza połowa określiła, "szału nie ma", ja bym określił bardziej negatywnie ale rozumiem że zapach może się podobać.

Jeśli ktoś chętny to mam 75 ml, bez 3 psików na zbyciu, nie moje klimaty wolę bardziej charakterne zapachy.

Ale na listę obecnie wróciły:

Chanel – Egoiste

Guerlain – L’Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme EDP

Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme 

Gucci Pour Homme - to jednak super pachnidło  :P 

 

I to będą następne zakupy.

Jeśli ktoś ma coś z w/w listy i chcę się pozbyć proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i Egoiste i Allure i bardzo fajne zapachy ale tez sadze, ze nie sa zbyt trwale.

 

Jak pisalem jakis czas temu, mysle o OUD WOOD Tom Ford. Mam dostep w cenie 50ml -127,3 EUR i za 100ml 188,7 EUR. Oryginaly. Czy to sa dobre ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chanel Egoiste Platinum to idealny zapach do garnituru. Bardzo go lubię i używam na specjalne okazje.

 

Ostatnio postanowiłem sięgnąć nieco wstecz i nabyłem Christian'a Dior'a Eau Sauvage (lotion po goleniu + woda toaletowa). Zapach przecudowny, jednakże nieco nietrwały. Mimo, że został wydany w 1966 roku, nadal jest aktualny i całkowicie "noszalny". Przyznam się, że przez ok. 20 lat szukałem tego zapachu (używał go na początku lat 90. mój dziadek) aż w końcu w zeszłym roku go odkryłem!

 

 

 

 

post-35535-0-73528800-1434980259.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem w prezencie...dość ciekawe:)

gioag5m_bedp20_03__6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlter,proponuję Christian Dior Eau Sauvage Extreme, tym wypadku z trwałością nie będzie problemu, sam miałem podobnie i extreme znacznie polepszył sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę musiał przewąchać, ale nie w każdej perfumerii można znaleźć Eau Sauvage.
 

"Dziką Wodę" znalazłem np. w Seph.... na Marszałkowskiej i w Złotych Tarasach oraz tamże w perfumerii Doug... Na Nowym świecie i na Chmielnej - brak...

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.