Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

A ja tradycyjnie na jesień kupiłem wczoraj Lalique Encre Noire :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zapach, ale bardziej przekonuje mnie Davidoff Zino, który nawiasem mówiąc jest genialny. ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

A ja tradycyjnie na jesień kupiłem wczoraj Lalique Encre Noire :)

 

Mój ulubiony. Teraz kupiłem CK MAN tak z ciekawości i muszę napisać, że nawet fajny. Trochę bardziej wilgotny Fahrenheit, oczywiście o znacznie mniejszej trwałości ale 8 godzin daje o sobie znać. Ja mam takie PH, że bardzo słabo utrzymujące się zapachy trzymają się mnie bardzo mocno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tradycyjnie na jesień kupiłem wczoraj Lalique Encre Noire :)

Używam praktycznie codziennie. Według mnie genialny zapach choć usłyszałem, że pachnie jak z biedronki.. Swoją drogą tam sprzedają jakieś perfumy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem tam Panią Walewska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na jesień polecam to 5cdd650ac43980ea0973dea844d04856.jpg92fc76a53b8997f572f6962f5f0fb694.jpgc31e7ffd60e847c3d3874c62c3d54570.jpg294343c189a90f7e66fea08adf39932b.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony. Teraz kupiłem CK MAN tak z ciekawości i muszę napisać, że nawet fajny. Trochę bardziej wilgotny Fahrenheit, oczywiście o znacznie mniejszej trwałości ale 8 godzin daje o sobie znać. Ja mam takie PH, że bardzo słabo utrzymujące się zapachy trzymają się mnie bardzo mocno :)

Zapodaj zdjęcie tego perfumu. Dzięki

 

Wysłane z mojego D5803

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o te

62597M.jpg

 

też mi się kiedyś bardzo podobały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja uwielbiam Lalique EN, normalnie mógłbym się w nich kąpać :D oczywiście nie latem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj zdjęcie tego perfumu. Dzięki

 

Wysłane z mojego D5803

 

O to dobru perfumu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Zapodaj zdjęcie tego perfumu. Dzięki

 

Wysłane z mojego D5803

 

Zapodaj do przeglądarki CK MAN EDT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, będę pamiętał na przyszłość.

 

Wysłane z mojego D5803

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Ok rozumiem, będę pamiętał na przyszłość.

 

Wysłane z mojego D5803

Co bedziesz pamietal?

O to dobru perfumu... ;)

Nie wiem wlasnie jak powstaja te formy. Kupilem sobie perfume, zdjecie tego perfumu. Nie wiem o cochodzi... Edytowane przez GCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonszalancja w podejściu do języka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nonszalancja w podejściu do języka ;)

 

Poprawna dziś forma brzmi "te perfumy", natomiast forma "ta perfuma" jest różnie definiowana. Raz piszą, że jest poprawna, bo stare polskie słowniki zawierają w sobie tę damską odmianę. W słowniku PWN z 2001r. jest nawet przykład "Pachniała biedną perfumą z konwalii”. Później ponoć ta forma została odrzucona, opisano ją jako regionalizm wschodni.

Myślę, że ani ja ani Wy nie jesteśmy znawcami języka polskiego, aby za każdym razem zwracać tu komuś uwagę w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta tuż tuż, więc przymierzam się do zakupu dobrego pachnidła. Wybor chyba padnie na cartier santos albo tom ford noir. Panowie lubicie santosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że ani ja ani Wy nie jesteśmy znawcami języka polskiego, aby za każdym razem zwracać tu komuś uwagę w tej kwestii.

No cóż, ja jestem z wykształcenia lingwistą. Ale gdybym miał na forum stale komuś zwracać uwagę na błędy, musiałbym się temu oddać całkowicie i bez chwili wytchnienia. ;) Jeżeli coś budzi mój lekki uśmiech, to sytuacje, w których człowiek robiący elementarne błędy zwraca uwagę innym - a tak tutaj czasami bywa. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja jestem z wykształcenia lingwistą. Ale gdybym miał na forum stale komuś zwracać uwagę na błędy, musiałbym się temu oddać całkowicie i bez chwili wytchnienia. ;) Jeżeli coś budzi mój lekki uśmiech, to sytuacje, w których człowiek robiący elementarne błędy zwraca uwagę innym - a tak tutaj czasami bywa. ;)

Dokładnie. Po prostu niektóre błędy kolą w oczy bardziej...........

Jacek Google pomogło. Gdyby nie następowały zmiany, może pisalibyśmy sobie per "waszmościu"

Mnie razi: "w cudzysłowiu" , "w Lubiniu". "przyszłem poszłem" "perfuma" i parę innych. I już. Może? ;)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

Jacek Google pomogło

Nie Adrianie, nie pomogło, ale rozumiem, że w Twoim mniemaniu tylko Ty jesteś mądry, znasz się na wszystkim i nie korzystasz z Google, a ja najpewniej tak uczyniłem.

Uważaj, żeby nosem sufitu nie podrapać.

Rozmawiałem kiedyś na ten temat z Panem Miodkiem, który pracuje z moją ciotką, zaraz po tym jak zwrócono mi tu uwagę. Jak chcesz dam Ci namiar. To, że jest to i w Google i PWN tylko potwierdza tę tezę.

Oczywiście są rzeczy które irytują. Jak wspomniane przez Ciebie "przyszłem", lub "w cudzysłowiu". Na "mówi się w Lubiniu, czy w Lubinie" mój kolega, zawsze mówił "mówisz w d*pie czy w dupiu?".

Różnica jest jednak taka, że to są błędy językowe, które są jak dla mnie oczywiste. Ze wspomnianymi perfumami nie jest to takie proste. Nawet jeśli zwrot "perfuma" zaliczymy do archaizmów to ja wolę czytać takie, niż błędy o których wspomniałeś, czy na przykład anglicyzmy.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.