Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Perfumy perfumami, a dezodoranty?

Ja już od nie wiem kiedy używam do tych celów edt z Rossmanna FC Barcelona - niestety wycofane dawno temu z produkcji, zapas mi się kończy i musiałbym znaleźć coś nowego.

 

Antyperspiranty i jakieś fafkulce raczej odrzucam. Czego używacie? Macie jakieś propozycje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam dwa ulubione dezodoranty w kulce - zwykłe antyperspiranty, ale są bardzo przyjemne - Ziaja Yego i Dove Clean Comfort.

 

Jednakże parę dni temu zaszalałem i kupiłem dezodorant Givenchy Gentleman (stara wersja) do moich ukochanych niestety wycofanych perfum...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antyperspirant - ałun. Od „pachnienia” to perfumy są, a jak namieszasz robi się syfiasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antyperspirant - ałun. Od „pachnienia” to perfumy są, a jak namieszasz robi się syfiasto.

Jak skuteczny jest ałun. Mówię o takich codziennych czynnościach.

Ja testowałem różne antyperspiranty bez glinu (aluminium) np. Vichy i działają słabo w kwestii blokowania woni potu.

Za to np. z antyperspiranty w sztyfcie Gillete cool water super. Lminimalna ilość potu i zatrzymuje woń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się generalnie pocę dość intensywnie, ale odkąd używam ałunu jest lepiej, również z wonią. No i ciuchy mi się nie brudzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zwykłego Nivea używam w sztyfcie i nie narzekam na nieprzyjemny zapach. Czasami mam ochotę taki kupić kolegom, jak ćwiczymy na wf

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zwykłego Nivea używam w sztyfcie i nie narzekam na nieprzyjemny zapach. Czasami mam ochotę taki kupić kolegom, jak ćwiczymy na wf

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Ja mam ochotę wręczać dezodoranty współpasażerom w komunikacji miejskiej, ale obawiam się, że groziłoby mi to bankructwem...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomek.wzr, możesz spróbować:

D&G The One / Gentleman

CK Euphoria

Lancome Miracle (nie wiem czy to jeszcze można gdzieś kupić)

I jeszcze Dior Sauvage (Sauvage > 1Million)

 

Co do antyperspirantu - Dove Men niebieski, pod prysznic też.

 

Zna ktoś z Was Davidoff Silver Shadow? Nigdzie nie ma testerów a chciałem kupić z ciekawości ale nie w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver Shadow codzienny niezobowiązujący zapach, trochę w klimacie nowego zapachu Lacoste l’homme, wersja Silver shadow Attitude jest ciekawsza, świeższa, codzienna, ale jedna i druga bez szału ale tez bez tragedii:)

W temacie antyperspirantów to dla mnie niezawodne są L’oreal men expert, praktycznie każdy poza tym białym, polecam, czarny, żółty, niebieski i srebrny-kulki. Spray, niebieski sprawia wrażenie zmrożenia :) naprawdę, jest niezły nie mniej kulki są najlepsze imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

W temacie perfum u mnie od jakiegoś czasu sytuacja niezmienna. Używam Roja Elysium na zmianę z Creed Aventus. Co do antyperspirantów, to stosuję Truefitt & Hill - jest skuteczny, a przy tym nie zawiera parabenów, soli aluminium i nie plami ubrań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwa zapachy: Oud Touch Franck Olivier (od jakiegoś czasu tylko stoi) i 212 NYC Men Carolina Herrera. Nigdy nie potrzebowałem więcej bo nie jestem takim freak'iem zapachowym jak Wy tutaj ;) , ale ręka mnie lekko świerzbi na coś jeszcze: https://www.iperfumy.pl/issey-miyake/leau-dissey-blue-pour-homme-woda-toaletowa-dla-mczyzn/p-60625/ Można brać ten zapach w ciemno czy dać sobie spokój i kupić coś innego? Może bezpieczniej 75 ml? Nie chce mi się szwendać po perfumeriach.

bardzo fajny, intensywny, drzewny zapach ale raczej na chłodniejsze dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie perfum u mnie od jakiegoś czasu sytuacja niezmienna. Używam Roja Elysium na zmianę z Creed Aventus. Co do antyperspirantów, to stosuję Truefitt & Hill - jest skuteczny, a przy tym nie zawiera parabenów, soli aluminium i nie plami ubrań.

sorry nie mogłem się powstrzymać, nick plus perfumy ;)

https://youtu.be/6H_oFEJvY6c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

sorry nie mogłem się powstrzymać, nick plus perfumy ;)

https://youtu.be/6H_oFEJvY6c

 

Dobre.  :D  Plus za poczucie humoru, Twoje i tego YouTubera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Hebe niedawno był.

Zapach łąki po deszczu. Mi się bardzo podoba.

Maxymalna temperatura to 17 stopni.

Moim zdaniem powyżej się nie nadaje.

Na upały jest zwykły Issey, choć on nie jest on typowy zatem nie wszystkim się podoba.

 

 

bardzo fajny, intensywny, drzewny zapach ale raczej na chłodniejsze dni. 

 

Dzięki za opinie Panowie. Na razie dam sobie spokój.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu używałem Nautica Voyage EDT. Dobrze się sprawdzał jakie tani zapach do pracy, możecie coś polecić o podobnej nucie, czy kupić to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cene maja bardzo konkurencyjna, wiec nie bedzie latwo pobic. Mozesz gdzies sprawdzic Azzaro Chrome lub ktores z Lacoste i kupic przez internet.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda. Natrafiłem na rankingi zapachów męskich perfuforum i frangrantici. Są to strony, które podchodzą do tematu dość profesjonalnie. Rankingi wyglądają przyzwoicie i w przeciwieństwie do popularności sprzedaży ceneo itp. nie wygrywają tu takie zapachy jak 1 Million, Acqua di Gio, czy szary Hugo Boss. Przydatne przy tworzeniu listy zapachów "do sprawdzenia".

 

Perfumowy Top Wszech czasów I: http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=9266

Perfumowy Top Wszech Czasów II: http://www.perfuforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=12289

Perfumowy Top Wszech Czasów III: http://www.perfuforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=15634

Perfumowy Top Wszech Czasów IV: http://www.perfuforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=19790&hilit=top

 

Trzy lata portalu Fragrantica.pl - ranking perfum dla mężczyzn: https://www.fragrantica.pl/wiesci/Trzy-lata-portalu-Fragrantica-pl-ranking-perfum-dla-m%C4%99%C5%BCczyzn-1074.html

Najlepsze perfumy dla mężczyzn - ranking czytelników portalu Fragrantica (2015/2016): https://www.fragrantica.pl/wiesci/Najlepsze-perfumy-dla-m%C4%99%C5%BCczyzn-ranking-czytelnik%C3%B3w-portalu-Fragrantica-2015-2016--1284.html

Najlepsze perfumy niszowe i butikowe - ranking czytelników portalu Fragrantica (2015/2016): https://www.fragrantica.pl/wiesci/Najlepsze-perfumy-niszowe-i-butikowe-ranking-czytelnik%C3%B3w-portalu-Fragrantica-2015-2016--1286.html

The 1st Fragrantica Readers Awards Winners & Top 10!: https://www.fragrantica.com/news/The-1st-Fragrantica-Readers-Awards-Winners-Top-10--10277.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem mamie na Dzień Matki perfumy Tiffi Love. Bardzo ładnie pachną :) Na początku czuć trochę przyprawy, a potem coraz slodszy I slodszy. Miłe zaskoczenie :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

 Plus za poczucie humoru,

Mariusz, żartujesz ?

Na tym forum poczucie humoru nie jest w dobrym tonie.

Ja za takowe, w dziale "jak wygladamy", zostałem zrównany z ziemią, posadzone o przynależność do gimnazjalistów i posiadanie mleka pod nosem.

Najgorsze jest to, że sprzeciw w kierunku mojego poczucia humoru, został poparty przez starych wyjadaczy, którzy nie dostrzegli jakie byki, w pisowni,popełnia osoba niezadowolona.

Szkoda gadać i komentować.

Tak jak napisałem kiedyś - nie ważne co dany osobnik sobą prezentuje. Ważne ile ma postów i co zrobić, żeby wobec takiego wypaść dobrze jako meliorant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Może komuś się przyda. Natrafiłem na rankingi zapachów męskich perfuforum i frangrantici. Są to strony, które podchodzą do tematu dość profesjonalnie. Rankingi wyglądają przyzwoicie i w przeciwieństwie do popularności sprzedaży ceneo itp. nie wygrywają tu takie zapachy jak 1 Million, Acqua di Gio, czy szary Hugo Boss. Przydatne przy tworzeniu listy zapachów "do sprawdzenia".

Najlepiej jednak zdać się na własny nos. Kiedyś przetestowałem trochę zapachów Amouage, te zostały wysoko ocenione w rankingu, ale moim zdaniem to są dziwadła. Nie podważam jakości składników i projekcji jednak te perfumy są mało europejskie i raczej trudno doświadczyć komplementów od kobiet. Z niektórymi perfumami Durbano jest podobnie oraz z wieloma innymi wynalazkami. Warto pamiętać, że fani perfum są na ich punkcie skrzywieni, tak samo jak my na punkcie zegarków. Inaczej więc oceniają obiekty swojej pasji, mają znacznie szerszą perspektywę niż laicy. Jednakże istotna część z niszowych zapachów, tak bardzo docenianych przez miłośników perfum, w ogóle nie nadaje się do codziennego noszenia.

 

Mariusz, żartujesz ?

Na tym forum poczucie humoru nie jest w dobrym tonie.

Ja za takowe, w dziale "jak wygladamy", zostałem zrównany z ziemią, posadzone o przynależność do gimnazjalistów i posiadanie mleka pod nosem.

Najgorsze jest to, że sprzeciw w kierunku mojego poczucia humoru, został poparty przez starych wyjadaczy, którzy nie dostrzegli jakie byki, w pisowni,popełnia osoba niezadowolona.

Szkoda gadać i komentować.

Nie znam sytuacji, ale czasem zdarza się "kwadratowy" dzień i trudno zachować dystans. Chyba nie warto się tym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

 

Nie znam sytuacji, ale czasem zdarza się "kwadratowy" dzień i trudno zachować dystans. Chyba nie warto się tym przejmować.

Absolutnie się tym nie przejmuję. Tez miewam kwadratowe dni.

Chodzi o dystans i sposób wyrażenia swojego, ewentualnego niezadowolenia.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś doszło.Ciekawe, ziołowo-drzewne. Coś mi przypominają, ale za chińskiego boga nie mogę skojarzyć co :D

 

798e752c9002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś doszło.Ciekawe, ziołowo-drzewne. Coś mi przypominają, ale za chińskiego boga nie mogę skojarzyć co :D

 

 

Flakon wygląda jak połączenie Kenzo ph z Lolita Lempicka Eau de masculine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jednak zdać się na własny nos. 

 

I na własną skórę bo rankingi rankingami, a później kupuje się na podstawie zapachu z blottera czy w ogóle w ciemno i jest niespodzianka. :)

 

Ostatnio drążę temat bo przez dłuuugi czas nie używałem niczego poza błyskawicznie znikającymi ze skóry Kenzo L'eau Par i DKNY Men 2009, a ostatnio odbiło mi w drugą stronę i stwierdziłem, że najwyższy czas zacząć czymś pachnieć (do Allure Homme Edition Blanche, który tak lubię, jakoś nie chce mi się wracać). Kilka zapachów w końcu sobie wybrałem (w dużej mierze dzięki temu wątkowi, więc dzięki!), ale testy to była droga przez mękę. Mam jakąś dziwną skórę – jak nie wyjdzie jakaś dziwna nuta to znowu czuć tylko jedną nutę przez tysiąc lat albo wszystko zanika w godzinę itp. Próbki niby bardzo męskich zapachów oddawałem czym prędzej żonie bo wydawały mi się wybitnie kobiece (na niej – niespodzianka – pachniały znowu zupełnie męsko). Wielbiony przez milijony Dior Sauvage jest na mnie nie do przyjęcia, a po sprawdzeniu w perfumerii tak hołubionego Azzarro Chrome chciałem sobie rękę odgryźć i jak najszybciej zasuwałem do domu, żeby to z siebie zmyć. :)

 

Z dezodorantami mam w sumie podobnie. Zakupu antyperspirantu Nivea (tego w kulce) pożałowałem w ciągu 15 minut od pierwszego użycia. Wyszedłem z domu, gorąco, a po 15 minutach jakbym się kapustą kiszoną natarł bo jakoś dziwnie zareagowały. :) Obecnie używam tych Adidasów w kulce (nie brudzą w przeciwieństwie do Rexony) i zapach, który i tak nie jest jakoś specjalnie inwazyjny, dość szybko znika a skuteczność pozostaje mimo mojej całkiem srogiej potliwości. :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.