Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Cherie to chyba akurat te wycofane, mam rację? Nigdzie ich nie widzę. Według sporej grupy lasek z fragrantiki bardzo podobnym zapachem jest Montale Rose Elixir. Na iperfumach poniżej 400 zł, czyli nieco taniej od Diora. Może niech żona przetestuje?

 

Co do damskich zapachów Lalique to w budżecie około 100 PLN (czasem nieco poniżej, czasem nieco powyżej) bez problemu dostaniesz je na iperfumach i e-glamour. Mowa oczywiście o setkach EDP. 

 

Mi najbardziej podobają się Perles de Lalique i Le Parfum. Żona bardzo lubi też Amethyst i L'Amour.  Żadnego z nich nie nazwałbym raczej typowym damskim przyjemniaczkiem, więc zdecydowanie warto najpierw sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cherie to chyba akurat te wycofane, mam rację? Nigdzie ich nie widzę. Według sporej grupy lasek z fragrantiki bardzo podobnym zapachem jest Montale Rose Elixir. Na iperfumach poniżej 400 zł, czyli nieco taniej od Diora. Może niech żona przetestuje?

 

 

Tak, chodzi mi o aktualne Miss Dior. Te na ceneo starują od ok 230 zł (tester 100 ml):

https://www.ceneo.pl/9206970

http://marciano.pl/christian-dior-miss-dior-100ml-edt-p-1430.html

ew tu:

https://allegro.pl/christian-dior-miss-dior-100ml-edt-woman-i7485211156.html

czy to wszystko oryginały?

 

Bo te to chyba na bank podróby?:

https://allegro.pl/miss-dior-cherie100-ml-piekne-i-zmyslowe-i7533031351.html#thumb/1

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ceneo masz link do e-glamour i tę perfumerię mogę polecić (już wcześniej ją wymieniałem). Reszty nie znam. Allegro raczej bym unikał. 

 

Pamiętaj też, że Miss Dior to coś innego niż wspomniany przez Ciebie Miss Dior Cherie. One mają tyle odmian, że się w pale nie mieści. Nawet M.D. z 2012 i 2017 to nie to samo bo księgowe przy nich dłubały. :)

 

Sam zresztą zobacz, nuty są zupełnie inne:

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Christian-Dior/Miss-Dior-new--17796.html

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Christian-Dior/Miss-Dior-Cherie-213.html

 

Tak że ten tego, żeby nie było rozczarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

 Allegro raczej bym unikał. 

 

 

 

Czemu ?  

Wszędzie zdarzają się podróby. Trzeba po prostu uważać i omijać sklepy czy sprzedawców z Alle, którzy w ofercie maja same fejki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doprecyzowałem. Może nie dla zasady bo na allegro kupuję coś przecież non stop. Sęk w tym, żeby nie złapać się właśnie na jakiegoś rekina biznesu co ma 3 flakony na krzyż i wszystkie niewiadomego pochodzenia. Albo na roztrzepaną laskę, która flakon wyśle Ci dopiero jak się upomnisz i będzie się dopraszać łaski, po czym i tak dostaniesz tester, o którym w opisie aukcji nie było mowy (to mi się akurat przydarzyło).

 

Wolę kupować w sprawdzonych perfumeriach bo taniej i tak już ciężko coś znaleźć, a jak jest naprawdę tanio, to trzeba się zastanawiać, czy to przypadkiem nie „okazja”. Poza tym ostatnio kupuję po kilka zapachów jednocześnie, więc łatwiej kupić w jednym miejscu, niż zbierać po allegrowych handlarzach. Dodatkowo niektórzy mają ceny wysyłki z kosmosu, więc jak się uzbiera, pół potencjalnego flakonu idzie na transport.  

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Racja, ale na Alle jest mnóstwo sprawdzonych sprzedawców z oryginalnym asortymentem, tak samo jak i tych z niesprawdzonym...

 

A dziś...

 

 

78207085443418158563.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho, to się kolega szarpnął. A ja, głupi, kilka lat temu prawie cały flakon znajomemu oddałem. Teraz w końcu dojrzałem i musiałem sobie taki z reedycji kupić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już o M7, to pytanie w temacie. Powoli lato odchodzi, więc szukam pomysłu na któryś z dobrych i niedrogich zapachów z agarem. Ostatnio miałem próbkę Versace Oud Noir, i muszę powiedzieć, że to jest to. M7 nie znam, jest szansa gdzieś go sprawdzić, który fajniejszy?

A jak już o próbkach, to kolega zamówił po tym jak u mnie niuchał L'Aventure, i dostał też próbkę L'Aventure Blanche. Nie sądziłem, że niby kierowany do Pań zapach, tak przypadnie mi do gustu. Chcę zrobić taki prezent mojej kobiecie, i mam nadzieję, że czasem pozwoli mi się nimi wypachnić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Hoho, to się kolega szarpnął. A ja, głupi, kilka lat temu prawie cały flakon znajomemu oddałem. Teraz w końcu dojrzałem i musiałem sobie taki z reedycji kupić. :)

Nie szarpnąłem się, mam tę wodę chyba z 10 lat  :) 

Jak już o M7, to pytanie w temacie. Powoli lato odchodzi, więc szukam pomysłu na któryś z dobrych i niedrogich zapachów z agarem. Ostatnio miałem próbkę Versace Oud Noir, i muszę powiedzieć, że to jest to. M7 nie znam, jest szansa gdzieś go sprawdzić, który fajniejszy?

A jak już o próbkach, to kolega zamówił po tym jak u mnie niuchał L'Aventure, i dostał też próbkę L'Aventure Blanche. Nie sądziłem, że niby kierowany do Pań zapach, tak przypadnie mi do gustu. Chcę zrobić taki prezent mojej kobiecie, i mam nadzieję, że czasem pozwoli mi się nimi wypachnić :)

 

 

Spróbuj Swiss Arabian Mutamayez.  Bardzo fajny Oud.

Mądre nosy piszą, że bardzo podobny do M7, ale kompozycyjnie przy M7 to on nie leżał. Nawet oud jest innego typu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już o M7, to pytanie w temacie. Powoli lato odchodzi, więc szukam pomysłu na któryś z dobrych i niedrogich zapachów z agarem. Ostatnio miałem próbkę Versace Oud Noir, i muszę powiedzieć, że to jest to. M7 nie znam, jest szansa gdzieś go sprawdzić, który fajniejszy?

 

M7 to klasyk sprzed lat, teraz jest reedycja pod szyldem M7 Oud Absolu. Koniecznie porównaj, bo zapach się różni od Versace. Polecam sprawdzić jeszcze Gucci Intense Oud. Versace jest z nich najbardziej łagodny jeśli chodzi o agar imho. Mam odlewki wszystkich i YSL najmniej mi podchodzi z tej trójki. Niestety oryginału nie wąchałem, więc nie wiem czy reedycja się mocno różni.

 

A tak poza tym to chciałem się przywitać. Czytam ten wątek od dawna, ale to mój pierwszy wpis. Nie jestem może wielkim perfumomaniakiem, ale lubię dobry zapach bez rozbierania go na atomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szarpnąłem się, mam tę wodę chyba z 10 lat  :)

:)

 

Miałem M7 z początków produkcji i – o ile pamiętam – M7 Oud Absolu naprawdę niespecjalnie się od niego różni. Może coś z parametrami bo oryginał burzył budynki w okolicy i musiałem puszczać chmurę w powietrze, a później w nią wchodzić. Ten nowy jest może bardziej apteczny na początku, czego przy poprzedniku nie zaobserwowałem. Poza tym są dla mnie takie same.

 

Gucci Intense Oud też ostatnio nabyłem bo mnie zauroczył, ale to zupełnie inna bajka. Dla mnie idzie w stronę chłodnej, ciemnej, ziemistej róży. Coś jak męski odpowiednik Perles de Lalique. Oud? Chyba jakoś niespecjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Delikatnie się różnią, ale nie aż tak, żeby zabijać się za pierwowzorem. A już w ogóle nie rozumiem pogoni za wersją w brunatnej butelce mając tę w przeźroczystej, z brązową naklejką. Róznica jest wręcz subtelna i to tylko w otwarciu.

No ale różnej maści ( dosłownie ) recenzenci, robią ludziom wodę z mózgu.

Reasumując - czy to M7, obojętne w jakiej butelczynie, czy Oud Absolu, jesat to naprawdę zacny zapach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podobnie jest z Rive Gauche w obu wersjach? Ktoś porównywał, bo mam na niego chrapkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

A czy podobnie jest z Rive Gauche w obu wersjach? Ktoś porównywał, bo mam na niego chrapkę?

 

 

Podobne.  I to bardzo.

Ręka w rękę delikatnie różnią się.

Myślę, że na nosicielu nie do odróżnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy zakup. Miałem nadzieję że to będzie mój zapach na lata a tu czytam że mają go wycofać :( Chyba trzeba zbierać na drugi flakon...post-102395-1536154614,1505_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zapach lata od lat. Trzeba będzie kupić kilka flaszek. Próbowałeś Agua Verde? Jest pewne podobieństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4cfd4de2c619.jpg

 

Trochę klasyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba to bardzo dobre, klasyczne zapachy. Jak kiedyś użyłem Aramisa to kolega z pokoju powiedział, że pachnie pastą do mebli - osobliwe porównanie, ale dla mnie to komplement :D


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aramis taki oldskulowy.Nie wiem czy się polubimy.Na początku kopie, potem jest lepiej.Taki męski, stary zapach.Muszę ponosić.Azzaro ciekawy, nie wiem jak go opisać.Po 5 godzinach jeszcze pachnie,ale delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.A jak pachnie i co kosztuje :rolleyes: ?Z nazwy to jakaś skóra dla chłopa :D . Z Toma Forda to tak mi jakoś najlepiej leży i go mam Grey Vetiver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem ciekaw, nie mieli testera więc nie wypróbowałem.Podobno zapach zbliżony do ''tuskan leather''. A grey vetiver też mi się podoba. Teraz mam gurlein vetiver, ale Ford dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ford jest super.GV mam próbkę, ale nie mogę się przekonać. Tak pachniala pasta do podłogi u mnie w przedszkolu. Ale, kiedy to było :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.