Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TigerBear

Dzisiejsza dostawa.

 

 

 

Stara wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak się nie znam :D Mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Mi się podoba.

I to jest najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JPG - Fleur de Male - czy możecie polecić mi coś podobnego proszę? Właśnie mi się skończył ostatni flakon a aktualne ceny jakiś ostatnich pojedynczych sztuk wyrywają z kapci ...


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JPG - Fleur de Male - czy możecie polecić mi coś podobnego proszę? Właśnie mi się skończył ostatni flakon a aktualne ceny jakiś ostatnich pojedynczych sztuk wyrywają z kapci ...

Custo Barcelona Man. Zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje - zamówiłem. Kombinacja wyglada ciekawie.

Przepraszam za niemiecki ale nie wiem jak to przetłumaczyć

 

Kopfnote: Bergamotte, Zitronen, Mandarine

Herznote: Hedion, Koriander, Kardamom

Basisnote: Weihrauch, Tonkabohne, Moschus

 

Podzielę się wrażeniem jak przyjdzie


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem ostatnio Versace Blue Jeans. Wielokrotnie podchodziłem do tego zapachu, ale zawsze coś... W końcu trafiłem w Hebe promocję - 69,90 za 75 ml i... kupiłem.

 

Muszę powiedzieć, że z założenia jest to (zapewne bardzo dobrze znany Wam) świeżak, ale jednak nie do końca. Jest w nim coś orientalnego i cięższego, według mnie bardzo podobnego do Opium Pour Homme, przez co nadaje się również na chłodniejsze pory roku. Pomimo zimowej aury zacząłem go używać (podczas gdy zwykle używałem sporo cięższych zapachów) i jest dobrze. Pachnie, potem na chwilę odchodzi, by po pewnym czasie powrócić. Zaciekawił mnie. Mimo 25 lat na karku wciąż jest aktualny.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sięgnąłem głębiej do swojej szafki i wyciągnąłem Chopard Cashran.

Nie jest ciężki i na myśl przychodzą mi arabskie klimaty.

Nie jest słodki jest ciut kwaśny.

W sam raz aby zastanawiać się gdzie lecieć na wakacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zapach polecicie z takich bardziej lekkich i orzeźwiających, a nie duszących sandałowych i przydymionych. Szukam czegoś na co dzień, ale nie coś, co by zostawiało "ogon". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

Blue Jeans jest zawsze u mnie na stanie, zmienił się trochę na przestrzeni lat, ale przyjemnie jest do niego wrócić :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zapach polecicie z takich bardziej lekkich i orzeźwiających, a nie duszących sandałowych i przydymionych. Szukam czegoś na co dzień, ale nie coś, co by zostawiało "ogon".

 

Krótka lista spośród tych, które sam posiadam, lub posiadałem i mogę z czystym sumieniem polecić, bo są bardzo ciekawe i nie oklepane (przy założeniu, że ma nie być zbytnio oldskulowo):

- Escada Sentiment

- Lalique Equus

- Lalique White

- Prada Infusion d'Homme

- Prada Amber Pour Homme

- Halston Z14

- Oriflame Sir Avebury

- Dior Aqua Fahrenheit

- Cartier Roadster

- Cartier Eau de Vetiver Bleu

- wszystkie Hermesy z linii Un Jardin (najlepszy jak dla mnie Mediterranee)

Z tańszych opcji warto jeszcze rozważyć Ferrari Bright Neroli, Noble Fig oraz Radiant Bergamot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lalique Equus vs. Lion

Equusa mam i bardzo lubię.

Lion wyglada obiecujaco przynajmniej po przestudiowaniu kompozycji, niestety nie mam gdzie powachać.

Ma ktoś oba i może wskazać zasadnicze różnice miedzy tymi zapachami na zasadzie - cięższy, lższejszy, słodszy itp?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion jest dostojny, elegancki, z nieco oldskulowym sznytem. Equus bardziej nowoczesny, więcej nut typowo roślinnych i drzewno-aromatycznych. Występuje w dwóch koncentracjach, piszę o EDP, EDT nie testowałem. Słodki żaden z nich nie jest, cięższy może trochę Equus, oba mają bardzo dobre parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zakup, będzie jak znalazł na nadchodzącą wiosnę i lato :)

816b7a0e3c9c2f044e5edf116933349b.jpg

 

Wąchałem jeszcze Joop Jump i Kenzo Home. I jak kiedyś używałem tylko Kenzo i strasznie nam się z żoną podobało, tak teraz z tamtego zapachu czuć go jedynie na początku, po psiknięciu, a potem to zwykła woda kolońska. Żona skwitowała to krótko i dosadnie: to już Wars ładniej pachnie:D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się włączyć w dyskusję, tym bardziej że na mojej półce już od 1984 roku zawsze jest i dalej będzie mistrz świata YSL Kouros razem z Gentelman od Givenchy.

Co prawda próbowałem mnóstwa różnych zapachów, i znalazłem wiele fajnych ale powyższe są po prostu moje i tyle lat się nie nudzą.

Z tych które polecam do testu:

Rasasi Jaish

Rasasi Al Taif

Tom Ford Oud Wood

La Martina Cuero

i czy ktoś pamięta Bally Masculin albo Bourjois OR Masculin ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry Kouros nie jest zły. Tak się składa, że akurat dziś go użyłem (butelka z okolic 2000r.) :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro tak to wszystkim przeszkadzam, przestaję pisać w tym wątku. Możecie poczuć ulgę i to głęboką. Ciekawe czy dobrze czuliby się niektórzy z Was gdyby ktoś z zewnątrz tak samo Was potraktował patrząc z lekkim niedowierzaniem i zdziwieniem jak często zmieniacie zegarki oraz jaką ilość ich posiadacie. To takie samo chore hobby dla kogoś z zewnątrz (nie piszę o sobie bo rozumiem tą pasję), jak i kolekcjonowanie perfum (a jestem na początku tej drogi).

 

Nie bardzo zatem rozumiem, dlaczego kogoś tak drażni w tym momencie gdy cokolwiek tutaj napiszę. Inni mogą, ja nie mogę? Trudno. Jakoś przeżyję, choć to smutne. Typowa mentalność Polaka.

No ale oczywiście trzeba sobie zawsze znaleźć jakiegoś kozła ofiarnego. Wówczas można ponadawać na niego z innymi i od razu żyje się lepiej, prawda? Taka solidarność- jednym głosem, komuś dokopać, kogoś op....ć. Czemu nie.

 

Czemu nie macie pretensji do osób które równie często się tu udzielają jak np. brz, pawelb29, walter i inni (niech nie odbierają tego osobiśćie wymienione osoby- po prostu daję przykład, że inni też często się tu wypowiadają).

 

Tak czy inaczej jest to mój ostatni post w tym wątku. Osiągnęliście to co chcieliście. Brawo.

Użytkownik dostał bana na perfuforum za multikonto :)

 

Była tam afera że próbował sprzedac Aramis Havana za którą sam nie zapłacił.

 

Więc zalecam ostrożność :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam kilku asów, którzy się udzielają nadmiernie, mimo poirytowania użytkowników i zwracania uwagi są poprostu teflonowi- nic się nie klei, wszystko spływa a on dalej swoje;) ale nie robiąc offtopow, testował ktoś Viktor & Rolf Night Vison?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam kilku asów, którzy się udzielają nadmiernie, mimo poirytowania użytkowników i zwracania uwagi są poprostu teflonowi- nic się nie klei, wszystko spływa a on dalej swoje;) ale nie robiąc offtopow, testował ktoś Viktor & Rolf Night Vison?

 

U nas też kilku takich asów było... Jeden z nich A... też nieźle parę lat temu podpadł (kantował w konkursie fotograficznym), ale chyba się nawrócił.

Tak było, jest i chyba będzie...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może któryś z asów pamięta Bally Masculin albo Bourjois OR Masculin?

Może ktoś nawet ma jakieś stare zapasy i się podzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zapach polecicie z takich bardziej lekkich i orzeźwiających, a nie duszących sandałowych i przydymionych. Szukam czegoś na co dzień, ale nie coś, co by zostawiało "ogon". 

od razu pomyślałem o Montblanc starwalker


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś zbliżonego do Olympic orchids rainforest. Ma być dużo lasu w rożnych konfiguracjach.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pino Silvestre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nabytek

 

59b7fc721318.jpg

 

f6573c34c8fc.jpg

 

Otwarcie ciekawe,mroczne,dymno-smoliste.Później przez chwilę jakiś taki mało przyjemny dodatek, ale po 10 min znów dym tylko łagodniejszy przełamany lekką słodyczą.

 

No i doszła też próbka Kolmaz Arabi Cana- super! Będzie następna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę skończę flaszeczkę Bytomia i będę potrzebował coś nowego na okres wczesnowiosenny... w grę wchodzę poniższe zapachy:

 

1) Encre Noire EDT

2) Guerlain Ideal EDT

3) Gucci Guilty Absolute EDP

4) Mont Blanc Legend Spirit EDT

5) YSL M7 Oud Absolu EDT

 

Nie mogę się zdecydować, a wszystkie mi się podobają... czy doradzicie, który wybrać? 

Jak z trwałością?

 

RG

Edytowane przez radekglaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.