Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się kupić JPG Fleur du Male za rozsądne pieniądze i muszę stwierdzić ze jest niepowtarzalny ...


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GV = Guerlain Vetiver? Ponoć jeden z najlepszych vetiverów na rynku. Dobry jest też ten nowy Hermes Vetiver, tak mi się wydaje bo miałem na łapie tylko w perfumerii. TF kurczę jak to TF, dość specyficzny ale to też dobra wetyweria.

 

A ja jak wspomniałem wcześniej testuję - w domowych warunkach na razie - Guerlain Ideal Cologne i póki co jest hmm ani źle ani jakoś wow. Na początku dość słodko jak na letniaka, przez cały czas na pierwszym planie są cytrusy, jest troszkę migdału - mniej niż w Idealu. Po ok 40-60 min zapach ze słodszego robi się coraz lżejszy, bardziej letni i tak już zostaje a po ok 6h nadal dobrze czuć cytrusy i jest świeżo. Jakiś cieplejszy dzień się musi trafić żeby go uwiarygodnić testując na szyi a nie zew. dłoni. Nie wydaje mi się żeby był dobry na upały przez to że jest właśnie trochę słodki w początkowej fazie. Bardziej elegancki niż sportowy bym powiedział. Pierwsze wrażenie raczej na + niż - ale chyba będę celował w coś innego na to lato.

 

Na drugiej łapie był Guerlain Habit Rouge - o nim innym razem.

Edytowane przez mnkn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi GV pachnie mydłem PKP...

Miałem miniaturkę, oddałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hermes Vetiver polecam dla miłośników vetivera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hermes Vetiver polecam dla miłośników vetivera.

Ładny, ostatnio wachałem.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dziś stwierdzam, że ten CPE projekcję ma dość komiczną i nijak ma się do tej z testerów. Partia testera inna niż pudełka dostępne na półce. Można to reklamować, powołując się na niezgodność towaru z umową?

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi towarzyszył:

183cb77f686f404df03299e057f589ed.jpg

zapach bardzo fajny, choć tak jak rozmawialiśmy jakiś czas temu, niezbyt trwały, no ale CCC :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guerlain Vetiver ostatnio chodzi mi po głowie :)

 

...ciekawe czy moja piękniejsza połowa czyta forum? 

Właśnie dostałem 200ml Guerlain Veiver  :huh:  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś test Ideal Cologne głównie poza domem w ilości chmur 4. Zdecydowanie lepsze wrażenia niż po domowym 1 psiknięciu na rękę. Projekcja bardzo dobra przez ok 4h, potem stopniowo mniejsza do ok 6h. Trwałość po tych 6h też mniejsza, chyba że już nos za bardzo się przyzwyczaił...Zapach fajnie ewoluuje na skórze i przyjemnie się go nosi. Podtrzymuję opinię, że bardziej nada się na wiosnę niż lato, ew. jakieś wieczorne wyjścia niż w pełnym słońcu. Do biura powinien być ok byle nie przesadzić z aplikacją. Daję mu śmiało 5/6 a sam nadal będę szukał czegoś na lato. Może kiedyś pojawi się na półce w formie flakonu, nie odlewki, która z przyjemnością wypsikam do dna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ostatnio wachałem.

 

Hermes Bel Ami Vetiver to jeden z najlepszych zapachów jakie znam. Jest zupełnie inny, niż wszystko co stoi na półkach w popularnych "drogeriach". Idealnie łączy stare z nowym. Najlepiej robi to jesienią i wiosną. Gdyby jeszcze cena była niższa...

Ale cóż. Jest wart tych pieniędzy. Uwielbiam go!


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hermes Bel Ami Vetiver to jeden z najlepszych zapachów jakie znam. Jest zupełnie inny, niż wszystko co stoi na półkach w popularnych "drogeriach". Idealnie łączy stare z nowym. Najlepiej robi to jesienią i wiosną. Gdyby jeszcze cena była niższa...

Ale cóż. Jest wart tych pieniędzy. Uwielbiam go!

Wąchalem tego.

Czym one się różnią?

032325bc96643fb75f2626e8772767ea.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wittchen nord jest podobny do Hermesa Terre. Tylko Hermes jest taki delikatny a Wittchen taki ciężki.Ale za to wittchen jest tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąchalem tego.

Czym one się różnią?

 

 

 

Nie znam akurat tej wersji Terre, ale zapewne nawiązuje ona do podstawowej, czyli suchej, ziemnej.

Bel Ami Vetiver pachnie trochę opadłymi liśćmi, ale nie jest kwaśny i suchy.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mało w niej podstawowej wersji, otwarcie lekko słodsze, później dochodzi podstawa z mocnym akcentem wetywerii ale nie czuć tyle żywicy i cytrusów co w podstawie. Trwałość jest bardzo dobra, niemniej zapach po 3-4h staje się bliskoskorny ale utrzymuje się dobre 10h. W D czy S można spokojnie wypróbować ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kupował perfumy w sklepie house?

house intense 50ml edp za 40zł a wydaje mi się że podobny do dior sauvage


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam są bardzo podobne jednak wybrałbym mimo wszystko DHI nabyłem kilka dni temu i bardzo się polubiliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba, bardzo podobne (Valentino ma lepsze parametry i trochę mniej w nim "szminki i pudru"). Pachnie jak  zmieszane DHI i DHP :)

Polecam zwłaszcza, że często udaje się je dostać w okolicach 210-220 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem, że była już dyskusja na ten temat, ale... co się stało z Lalique Encre Noire? Czemu nie pachnie?! :(

Przyznam, że jeszcze nie posiadam w swej kolekcji tak nietrwałych "perfum"...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, u mnie z LEN jest dokładnie tak samo. Nie przeczę, zapach jest bardzo ciekawy, ale parametry techniczne to jakiś żart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Panowie, wiem, że była już dyskusja na ten temat, ale... co się stało z Lalique Encre Noire? Czemu nie pachnie?! :(

Przyznam, że jeszcze nie posiadam w swej kolekcji tak nietrwałych "perfum"...

Reformulacje go zniszczyły. 

Pierwsza wersja była naprawdę bardzo trwała. Może projekcja nie była jakaś gigantyczna, trwałość już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to zależy od ph skóry? U mnie spokojnie wytrzymują 6-8 godzin. Na koszulach, kurtce czuję nawet na drugi dzień.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.