Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznać trzeba, że ta Bottega jest bardzo dobrym zapachem. Myślę o niej... ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśl myśl. Mam do oddania wersję Extreme w razie czego. :)

 

Extreme jest gęstsza i iglasto-żywiczna. Wersja podstawowa ma za to rzeczywiście cytrusowe otwarcie i fajnie wyczuwalną nutę ostrej papryczki (pamiętam, że naprawdę mi się to w niej podobało).

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wersja PH bardzo ładna. I przychylam się do opinii o Blue Jeans, dziś po dłuższej przerwie psiknąłem na rękę Dylan Blue i wypada gorzej ale znośnie jak dla mnie, taki bezpieczny psikacz...Do Blue Jeans mam jednak sentyment ale póki co nie pojawi się na półce, nie chcę trzeciego flakonu Versace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubieniec w kontekście flakonów :-)

 

Rochas Man to był kiedyś mój ulubiony zapach - zdecydowanie przepiękny i niebanalny słodziak z charakterem ale obecne wypusty są zupełnie nienoszalne - przynajmniej na mojej skórze, zapach ginie dosłownie po 2-3 godzinach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśl myśl. Mam do oddania wersję Extreme w razie czego. :)

 

Extreme jest gęstsza i iglasto-żywiczna. Wersja podstawowa ma za to rzeczywiście cytrusowe otwarcie i fajnie wyczuwalną nutę ostrej papryczki (pamiętam, że naprawdę mi się to w niej podobało).

A widzisz, nie znam tej wersji. Zapach raczej na jesień/zimę?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zimę chyba nie, raczej jesień lub wczesna wiosna. Najbardziej pasuje mi do takiego mocno rześkiego, pogodnego poranka. Zimne, lekko wilgotne powietrze - te klimaty.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEN znam i lubieje :-) A podziel się proszę odczuciami na temat Prady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za opakowanie Lalique? Woda + dodatek (żel)?

Kiedyś były dostępne fajne, niskie flakony w drewnianym pudełku, ale to chyba tylko w EDP.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim muszę podziękować Walterowi za zapoznanie mnie z Coty Aspen oraz kilkoma innymi lekko zapomnianym zapachami :D Coty jest świetne, bałem się, że będę pachnial jak dziadek, tymczasem jestem mile zaskoczony. Za 22 złote dostalem zapach, który w niczym nie odbiega jakością od kilku moich droższych flakonow. Blue Jeans też super, imo półka wyżej niż większość CK, Lalique itd.

 

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis na sobie Bulgari Amara.zaczynam sie przekonywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loco50, a widzisz!

 

Co do Prady, to jest to zapach czysty, jasny, biało-błękitnawy taki. :) W otwarciu irys w wersji z lekka marchewkowej, po chwili przechodzi w fazę dobrego mydła, później bardziej w stronę świeżości w typie zapachu świeżego prania/proszku do prania z tym irysowym podpiciem. Trwałość chyba z 7 (?) godzin, projekcja to raczej coś na zasadzie obecności - przez pierwszą godzinę zauważalnie wyczuwalny, przez drugą lżej, później to tu zapachnie, to tam, ale potrafi się pojawić. Raczej indoorowy, bo wczoraj gdy tylko wysiadałem z auta czy wychodziłem z jakiegoś budynku, przestawałem go czuć (chyba, że wiater zawiał, to mi zapachł). Czytałem coś, że na wysokie temperatury to on nie tego, więc może to wina wczorajszej aury. A w sumie to kupowałem go z myślą właśnie o słońcu i jakichś 20 stopniach w cieniu. Zobaczy się jeszcze i poczeka, aż butelka trochę powietrza złapie - może nabierze nieco animuszu. Podsumowując: lekki, czysty i nieinwazyjny, ale zdecydowanie ma swój urok. W tamtym roku się nie przemogłem, ale teraz bardzo mi podchodzi. Żona twierdzi, że męski, to się nie sprzeczam. :)

 

Walter_87, tak, to opakowanie od zestawu z żelem pod prysznic. W środku osławiona wersja 78%, więc się skusiłem, bo niektórzy to podobno daliby się pokroić.

 

Co do samej wersji 78%... Wczoraj miałem tylko godzinę na wstępny test. Nie ukrywam, że po cichu liczyłem na moc, zło, mrok, bagno i inne wilgotne lochy, ale się przeliczyłem. Drzewny, cyprysowo-zielony i miękki. Miękki też w projekcji - po prostu czuć, że sobie pachnie. Może w połączeniu z tym żelem będzie nico solidniejszy. Wczorajsza aura niby mu nie sprzyjała, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że na letni wieczór (zwłaszcza taki ciepły i wilgotny po burzy) spokojnie by się to nadało. Ale od tego - i nie tylko od tego - mam już w sumie Sporta. Za to przy niższych temperaturach nie rozwodni i nie wysłodzi mi się chyba jak rzeczony Sport, więc jestem na tak. No i w porównaniu z tym, co sprawdzałem kiedyś w Douglasie, nie ma słoika kiszonych ogórów, więc zdecydowanie sukces.

 

Jeszcze tylko A L'Extreme brakuje do kompletu, ale to nie teraz. Poza tym na razie planuję raczej część flakonów jakoś wyekspediować, bo niektóre stoją i kurz zbierają li tylko, albo aż tak dobrze mi nie robią. ;)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brz bo czytałem o tej Pradze :D  że właśnie taka mydlana, męska słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie są aktualne. Pochodzą z początku roku. Proponowano mi te cuda jako alternatywa do TF Tuscan Leather albo TF Oud Wood, nie pamiętam.

Czy ktoś z Was coś wie na ten temat?

Cenowo 60 - 90$.

post-42040-0-64377300-1556368606_thumb.jpg

post-42040-0-78383400-1556368464_thumb.jpg

post-42040-0-46549100-1556368124_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Black Touch to nie w stronę Terre d'Hermes raczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wybaczyć ale nie pamiętam, poza tym śpieszyłem się i tylko zdjęcia zrobiłem na 'w razie czego'.

Na pewno polecano mi je zamiast TF, ale jak tak naprawdę pachniały to nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loco50, coś w tym pewnie jest. ;) Irys do tej pory mnie odrzucał, ale teraz przechodzę jakąś fazę lekkiego zauroczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim muszę podziękować Walterowi za zapoznanie mnie z Coty Aspen oraz kilkoma innymi lekko zapomnianym zapachami :D Coty jest świetne, bałem się, że będę pachnial jak dziadek, tymczasem jestem mile zaskoczony. Za 22 złote dostalem zapach, który w niczym nie odbiega jakością od kilku moich droższych flakonow. Blue Jeans też super, imo półka wyżej niż większość CK, Lalique itd.

 

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Cieszę się, że Ci się podobają. Aspen "wpadł mi w nos" gdy miałem 8-9 lat, a używał ich mój sąsiad - od razu na klatce schodowej wyczuwałem, że wychodził z domu :)

Aż w końcu go sobie sprawiłem parę lat temu i jestem bardzo zadowolony.

 

 

(...)

 

Walter_87, tak, to opakowanie od zestawu z żelem pod prysznic. W środku osławiona wersja 78%, więc się skusiłem, bo niektórzy to podobno daliby się pokroić.

 

Co do samej wersji 78%... Wczoraj miałem tylko godzinę na wstępny test. Nie ukrywam, że po cichu liczyłem na moc, zło, mrok, bagno i inne wilgotne lochy, ale się przeliczyłem. Drzewny, cyprysowo-zielony i miękki. Miękki też w projekcji - po prostu czuć, że sobie pachnie. Może w połączeniu z tym żelem będzie nico solidniejszy. Wczorajsza aura niby mu nie sprzyjała, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że na letni wieczór (zwłaszcza taki ciepły i wilgotny po burzy) spokojnie by się to nadało. Ale od tego - i nie tylko od tego - mam już w sumie Sporta. Za to przy niższych temperaturach nie rozwodni i nie wysłodzi mi się chyba jak rzeczony Sport, więc jestem na tak. No i w porównaniu z tym, co sprawdzałem kiedyś w Douglasie, nie ma słoika kiszonych ogórów, więc zdecydowanie sukces.

 

Jeszcze tylko A L'Extreme brakuje do kompletu, ale to nie teraz. Poza tym na razie planuję raczej część flakonów jakoś wyekspediować, bo niektóre stoją i kurz zbierają li tylko, albo aż tak dobrze mi nie robią. ;)

 

Czyli rufy nie urywa w porównaniu z obecną wersją?

Mnie też korci wersja l'extreme. Przyznam, że jej nie znam...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: dziś znów testowałem i albo jest wybitnie kapryśny, albo moja skóra go nie lubi. Trwałość jest, ale projekcji niemal zero. Od początku siedzi przy skórze. Wiem, że na niektórych ta partia zjada obecne wypusty z palcem wiadomo gdzie, więc to chyba kwestia czysto osobnicza. Chyba będę ten zestaw puszczał dalej, bez dotykania żelu.

 

Zamówiłem dziś sobie 3 pięćdziesiątki - po jednej z każdej wersji (EN, ENS I ENALE). Zobaczymy, jak to wyjdzie. Mam wrażenie, że mniejsze pojemności jakoś lepiej działają, choć w sumie nie jest to regułą i pewnie to tylko moje urojenia. ;)

 

A z A L'extreme pamiętam przelotne niuchanie w Douglasie i na początku bliżej mu raczej do Bvlgari Man in Black. Zdam relację jak przyjdzie. Jak zazwyczaj. ;)

 

A z prywaty:

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2U7z3/

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

brz bo czytałem o tej Pradze :D  że właśnie taka mydlana, męska słabo...

 

To - jak dla mnie - przywara większości Prad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: dziś znów testowałem i albo jest wybitnie kapryśny, albo moja skóra go nie lubi. Trwałość jest, ale projekcji niemal zero. Od początku siedzi przy skórze. Wiem, że na niektórych ta partia zjada obecne wypusty z palcem wiadomo gdzie, więc to chyba kwestia czysto osobnicza. Chyba będę ten zestaw puszczał dalej, bez dotykania żelu.

 

(...)

 

Chyba jedno i drugie - tak, jak u mnie z obecną wersją (ale tu dodatkowo kiepsko z trwałością). Chyba to nie jest też pora na ten zapach...

 

P.S.

Zapraszam do głosowania -->> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174914-wyzwanie-tissot-heritage-walter-87-vs-fidelio-vs-lysolek007/


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, 10 stopni i deszcz to nie ta pora? Wyobrażałbym sobie, że wprost idealna. :)

 

DPD zrobiło psikus i zamówienie z całą trójeczką EN dziś do mnie nie dotarło. Dotarła natomiast odlewka Bentleya Absolute i - szczerze mówiąc - jestem mocno rozczarowany. Naprawdę tyle hałasu o zapach pudełka kredek? :| No nic, w kałamarzach jutro taplać się niestety nie będę, więc Benek otrzyma drugą szansę. Może jakoś inaczej mi się objawi.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to masz taką słabą pogodę? U mnie bardzo ciepło i słonecznie...

Mnie też ciekawił ten Bentley. Nie miałem jeszcze sposobności go poznać, a gdzieś czytałem, że ma zostać wycofany (nie wiem ile w tym prawdy...).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to masz taką słabą pogodę? U mnie bardzo ciepło i słonecznie...

Mnie też ciekawił ten Bentley. Nie miałem jeszcze sposobności go poznać, a gdzieś czytałem, że ma zostać wycofany (nie wiem ile w tym prawdy...).

Taka informacja pojawiała się już kilka razy .

Na razie się nie sprawdziła.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.