Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły i niestety odsyłam szybciej niż przyjechały. Pierwszy raz nie jestem w stanie powiedzieć, jaki te perfumy mają zapach ;( psik i czuć tylko powietrze. Kompletnie żadnego zapachu. Albo trafiłem feler, labo takie słabe.

Jacku podobno ostatnio odkryli, że brak czucia zapachów to jedna z najważniejszych przesłanek o zakażeniu COVID-19 :D

Sorki, musiałem, ale to oczywiście w formie żartu, nikomu nie życzę !


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wiem tez dziś czytałem ;) jakoś inne butelki Guerlaina czy Armaniego czuje aż nadto wiec to nie to :P

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że odkąd notino odpaliło sklepy stacjonarne ceny na ich stronie sporo się podniosły

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wziąłeś pod uwagę reformulacje? Guerlain, Terre od pierwszych wypustów i pojawienia się ich w PL zmieniały się nieraz, odkąd używam Terre zmiany dostrzegłem przynajmniej dwa razy, co nie rzutuje na ich oryginalność a jedynie na ich skład. Miałem Terre z niemieckiej Sephory i elnino - żadnej różnicy, tak samo jak z Chanel Blanche, AHS, Bleu, Bvlgari MEN, Dior Homme i DHS, A’men Pure Havane- to są zapachy które miałem i ze stacjonarnych Sephor Douglasów i z netu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Trzy razy sparzyłem się na Notino i od około roku przepłacam i kupuje tylko stacjonarnie w Douglasie. Zaczęło się od Hermes Terre EDP. To co przyszło z Notino było dużo mniej trwałe niż resztki które miałem. Robiłem testy na wstążkach na sobie, pytałem o odczucia żony i werdykt jest jeden: bardzo duża różnica w trwałości. Kolejnym były Guerlain LInstant EDP. Kupiłem w Douglasie. Wkurzyłem się jak zobaczyłem różnicę w cenie typu 420 zł vs 230 zł i to bez żadnej promocji... i kupiłem drugi flakon w Notino w celach badawczych. Ten z Douglasa również dłużej czuć i również nie tylko ja tak twierdzę chociaż różnica była już mniej spektakularna niż przy Hermesie. Ostatnie było YSL Opium EDP. Tu znowu bardzo duża różnica. Nie kupuje nigdy zapachów w ciemno. Trwalosc jest dla mnie istotna, więc staram się wybierać głównie wersje EDP. Niestety ale to co sprzedaje Notino może i jest oryginalne, ale śmiem twierdzić, że to nie są produkty przeznaczone na rynek zachodniej Europy, z tych samych rozlewni, może są stare lub źle przechowywane? Po tych trzech razach wyleczyłem się z perfumerii internetowych.

Jeśliby ktoś ma resztki perfum we flakonie z Douglasa/Sephory i kupuje to samo w Notino to zachęcam do własnych testów. Nie twierdzę, że wszystkie tak mają, ale sprawdźcie to czego używacie. Zastanawiało mnie już dużo wcześniej dlaczego Notino raz ma ceny nizsze o 30-50% a czasami jest to najwyżej 5%? Z kolei niektóre zapachy są droższe lub kosztują tyle samo m.in. damskie Good Girl Caroliny Herrery. Ja już przestałem wierzyć, że niższe ceny wynikają tylko z różnicy w marżach.

Na YT gość zrobił test różnych perfum - porównywał to samo z Notino z tym samym ze znanych stacjonarnych perfumerii. Zazwyczaj to Notino wypadało lepiej, raz wypadło gorzej i kilka razy był "remis". W ogólnym rozrachunku to jednak Notino wyszło, że lepsze.

Ja się sparzyłem raz na damskich i teraz raz na tych moich Guerlain. Kupiłem już ze 30 flaszek u nich i poza tymi 2 przypadkami wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemów ani z Notino ani z e-glamour gdzie kupuję teraz bo jest zdecydowanie taniej niż na N. A znając mój niefart do zakupów powinno coś wyskoczyć :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej tutaj pisałem o tym, że w zeszłym roku kupiłem, jeszcze na iperfumy, LEN w promocji za 80 zł/100ml. Zapach ulatywał z ciała w ciągu pół godziny, po sprawdzeniu kodu produktu, okazało się, że flakon miał 8 (sic!) lat. Pewnie kiedyś tam, coś jeszcze kupię w Notino, ale na pewno nie będą to perfumy z promocji.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak 8 lat, to znaczy, że 78% Ci się trafił, czyli poszukiwany unikat i mogłeś go sprzedać za co najmniej 2x tyle  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to perfumerie stacjonarne jak i internetowe zaopatrują się w towar w tych samych hurtowniach, według mnie różnice chyba polegają bardziej na tym kiedy dany flakon opuścił fabrykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z tego co mi kiedyś mówił kolega z "tej branży" często stacjonarne perfumerie zaopatrują, a przynajmniej zaopatrywały się w towar, we wtedy jeszcze iPerfumy.pl

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash, mówisz oczywiście o tych mniejszych (nie o Sephorze czy Douglasie)?

 

Herbee, ta stara wersja (78%) to moim zdaniem był nieco inny zapach. Opinie są tu podzielone, ale w moim przypadku parametry były jeszcze gorsze niż te z obecnych wypustów, które też do tytanicznych nie należą. ;)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu, to sprawdzę czy czegoś nie pokręciłem, i czy faktycznie to wersja 78%. Jakieś resztki we flakonie jeszcze są, więc może trafi się jakiś chętny kolekcjoner ;)

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, jednak namieszałem. Te z promocji są z czerwca 2018, więc nie takie stare, ale i tak są do d*py, w porównaniu z trwałością resztki jaka mi jeszcze została z października 2016. No chyba, że źle odczytuję kody.0744016f09592688f5ae79b75df57e4a.jpg6abf65f65278202cec4950210a6734c6.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odczytujesz. F18 to czerwiec 2018, a K16 – listopad 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam resztkę z 2013 tuż po zmianie 78% na 79% i też trwałością nigdy nie grzeszyły - tam raczej chodziło o to, że zapach był tak nietypowy jak na mainstream, że łatwo rzucał się w nos. Teraz ludzie są trochę bardziej otrzaskani z niszą i może nie ma już tego efektu wow. Mnie szczerze mówiąc ten zapach się znudził i piszę to po zużyciu jakichś 90mL w dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legend jest super... tylko szybko w sumie znika. Praktycznie identyczny ale z lepszymi parameteami jest A&F Fierce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziś będzie tak :-)

post-34987-0-71864500-1585468268_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fidelio - zapach mojej młodości. Masz EDP czy EDT? Jak teraz z trwałością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

@fidelio - zapach mojej młodości. Masz EDP czy EDT? Jak teraz z trwałością?

 

Mam ten flakon od 7-8 lat. To EDP. A co do trwałości, to przynajmniej w moim przypadku, z zapachami od Lalique zawsze było średnio. I ten także nie jest tu wyjątkiem. Ale to zapach bardzo przyjemny, więc od czasu do czasu lubię po niego sięgnąć  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzaj, bo ostatnio księgowi jeszcze bardziej spaskudzili flakon. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oszczędzaj, bo ostatnio księgowi jeszcze bardziej spaskudzili flakon. ;)

 

Od kiedy go mam, tu zużyłem może z 15%. Powinien więc jeszcze na długo starczyć  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, w razie czego pewnie będzie poszukiwany. :)

 

Sam również postawiłem dziś na odrobinę męskiej klasyki.

9pdN9C6l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest. Żałuję że mi się już skończył.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten flakon od 7-8 lat. To EDP.

Dokładnie ten co ja z tych samych lat. Powiem Ci, że chyba najszybciej zużyty przeze mnie flakon. Mówicie, że coś w nim teraz pozmieniali? Zapach jest obecnie podobny czy oprócz butelki też coś namieszali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.