Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Takie dwa blindy wpadły.

Banana Republic spoko ale za bardzo przypomina Elizabeth Arden Green Tea których używa teściowa, także oddałem żonie.

Al Haramain ciekawa drzewienna malinka :-) Jeszcze sie poznajemy.

 

Właśnie porównałem Banana Republic z Green Tea E.A. To są dwa różne zapachy choć siedzą w jednej zielonej grupie. Green Tea jest bardziej słodko/pudrowa ewidentnie kobieca natomiast Banana Republic jest świeżo zielony. Jestem pod wielkim wrażeniem jego naturalnie świeżego i soczystego klimatu...jak w Amazingreen CdG. I to wszystko za takie grosze. Naprawde ten Vintage Green jest warty polecenia.

 

Teraz wpadł na test zimowy zawodnik od Bvłgarów.

post-111168-0-02643700-1587388682_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na jakies tam zainteresowanie i odzew oraz fakt, że po poprzzednim poście kilka flaszek ubyło i pojechało do użytkowników naszego forum, to pozwole sobie jeszcze raz ponowic "akcję".
Dodałem pare flakonów w miejsce tych, ktore ubyły, wiec jeszcze raz spróbuje tutaj, a potem to ju z nic mnie nie uratuje przed założeniem w końcu straganu na "wiadomym forum o perfumach" i wszystko, co zostanie wyladuje tam,
 
a zatem:
 
Z czasów bytności na perfuforum została mi całkiem spora kolekcja, zdecydowanie wykraczająca o około pewnie niewielkie wiadro poza to , co jestem w stanie spryskac na siebie w ciagu najbliższych kilku lat   :) . Pora więc na wiosenne porządki i wstepną redukcję.
Stwierdziłem, że w sytuacji kiedy nie wszyscy moze mogą pozwolic sobie na zakupy czasomierzy, a bakcyla zakupowego trzeba przecież czymś karmić - to może na zasadzie substytutu zakupowego ktos tutaj będzie zainteresowany nabyciem paru flaszek.
Pozwalam sobie wspomnieć o w tym w tym akurat  temacie, ponieważ w zakładce zakupów pozazegarkowych pewnie niewiele osób zainteresowanych by to zauwazyło, poza tym limit przedmiotów mocno by ograniczał, poza tym zakładam, że tutaj dużo więcej zainteresowanych tematem - jezeli ewentualnie ktos z modów widziałby cos niestosownego we wzmiance o tej treści w tym temacie, to prosze dac mi znać na priv.
 
Na liście póki co raczej sam "mainstream", bez niszy, choc niewykluczam, że i ewentualnie później coś tam z niszy dołoże. Za to jest kilka ciekawych kąsków , chyba juz dziś cięzko dostepnych typu  CH Men w starej wersji "z krawatem", XS black l'exces Architect Oraiflame'u czy Aqua Amara itd. Jest tez sporo flaszek o niewielkiej wartości w pieniądzu, więc mozna tanim kosztem pobawić sie w w "blind buy'e", a ktoz tego nie lubi ...
Generalnie gros zapachów to efekt "przerobienia" przeze mnie mitycznej listy "najlepszych zapachów w niskiej cenie" z perfuforum, choc nie tylko.
 
Jeżeli nie zaznaczyłem inaczej, to flakony sa praktycznie pełne , minus kilka testowych psików (tak jest w większości przypadków) - dokładnych informacji udziele ewentualnie zainteresowanym, sam już nie wszystko pamietam, więc na bieżąco sprawdzę. Perfumy były kupowane w okresie rok-dwa lata temu, wszystkie przechowywane zgodnie z "zasadami sztuki" - w kartonikach, w odpowiedniej stałej temperaturze i bez dostępu światła.
 
No i jeszcze raz - gdyby ktos uważał, że to mimo wszystko nie miejsce na takiego posta, to prosze dac mi znać.
 
A więc poniżej lista, kto ewentualnie zainteresowany i czym to prosze na priv:

 

listę otwierają cztery unikaty, raczej juz niedostepne w "normalnych" cenach, a dalej reszta

 

  1. CH Men stara wersja „z krawatem” – produkt 25/50 ml
  2. Paco Rabanie Black XS L’Exces – produkt 50 ml (tu się jeszcze musze namyślić, czy jestem gotowy go oddać)
  3. BVLGARI Aqva Amara, zestaw EDT 100 ml + żel pod prysznic + po goleniu
  4. ORIFLAME Architekt, produkt 75 ml
  5. La Martina Tierra del Fuego , tester 100 ml
  6. Lalique Encre Noir, produkt 100 ml
  7. Al Haramain Cubic  produkt 100 ml
  8. Sean John Unforgivable (zestaw edt 125 ml + balsam po goleniu + żel pod prysznic)
  9. Scentstory 24 Classic tester 100 ml,
  10. Perry Ellis 360 Red unbox 30 ml,
  11. Perry Ellis M tester 100 ml,
  12. Franck Olivier Sunrise produkt 50 ml,
  13. Miyake L’eau Bleue D’Issey Fraiche produkt 75 ml ,
  14. Azzaro Chrome tester 100 ml,
  15. Azzaro Chrome Sport produkt 100 ml,
  16. Azzaro Chrome Legend produkt 125 ml,
  17. Masaki Matsushima Aqua Mat produkt 80 ml,
  18. Franck Olivier Blue Touch produkt 100 ml
  19. Franck Olivier Black Touch produkt 100 ml,
  20. Franck Olivier Oud Touch produkt 100 ml,
  21. Nautica Voyage  (zestaw 30 ml edt + balsam po goleniu + żel pod prysznic)
  22.  Moschino UOMO? produkt 125 ml,
  23. Kelsey Berwin Trudie Sport           produkt 100 ml,
  24. Kelsey Berwin Zeus produkt 100 ml,
  25. Zync Dictator produkt 100 ml,
  26. Dior Fahrenheit edt odlewka od Kolegi z perfuforum 78-79/80 ml
  27.  Montblanc Individuel , produkt, flakon z ubytkiem – zostało ok. 30 ml/75 ml
  28. CK Eternity – unbox , flakon z ubytkiem – zostało ok. 35 ml/ 50 ml
  29. Versace  Man Eau Fraiche – unbox, flakon z ubytkiem – zostało ok. 70ml/100 ml

 

na koniec najlepsze - część z powyższych flakonów to starsze "batche" - osiągami i parametrami bijące na głowe szczyny lane do butelek w niektórych późniejszych wypustach, np. lalique EN luty 2016, BV Amara październik 2014, Aqua Mat luty 2014, I. Miyaki  czerwiec 2014 ...

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JECtWUv.jpg

 

CHwała Wam Dzielni Panowiezinpostu ;)

 

Jeszcze tylko wersję Extreme upolować i będę bardziej niż zadowolony.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, jaki to jest zapach? I gdzie nabywasz (z pewnością w dobrych cenach) te swoje eleganckie pachnidła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie drogi, jest to zapach dobry lub nawet bardzo dobry. :D Podjąłem decyzję o zakupie po dwóch randkach z odlewką. Za pierwszym razem pomyślałem, że to nie perfumy dla mnie, ale przy drugim podejściu już mnie zauroczyły. Wiadomo, że Dior cytrusem stoi, więc tu cytrus jest pierwsza klasa. Z początku jest cierpko i naturalnie, ale odmiany cytrusy są tu przybrudzone i ziemiste. W Terre zupełnie mi takie ujęcie nie pasowało, ale tu jest inna historia. Spod spodu po chwili wyziera ta klasyczna kolońska nuta z Eau Sauvage (hedione jak sądzę), ale ustępuje miejsca odrobinie trawska i drewna. Podparte to wszystko słodkawą elemi, czyli mocno cytrusową żywicą, która po jakimś czasie zaczyna dominować zapach i tak sobie trwa długie godziny. Jest męsko, dojrzale, przez te cytrusy i jednoczesną gęstość zapachu potencjalnie całorocznie, chociaż dość ciemno i raczej popołudniowo-wieczorowo. Limonkowy kolor mi tu pasuje zdecydowanie. Trwałość naprawdę dobra, projekcja - w sam raz (są wyczuwalne, ale

nie powinny męczyć nosiciela ani otoczenia). Tak to widzę po raczej mało wnikliwych testach (mam je teraz na przedramieniu, żeby sobie przypomnieć, jak to gra). ;)

 

A kupuję głównie na straganach u chłopaków z perfuforum i w tych bardziej sensownych perfumeriach internetowych.

 

1947, potrzebujesz asystenta przy aplikacji? ;)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odlewkę starej wersji tego Saważa i jest jeszcze lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu mi tej starej nie sprzedałeś? :D

 

Żartuję oczywiście, dobrze jest. Wolę poznawać w miarę aktualne wersję zapachów, bo nie muszę później polować na absurdalnie wycenione wintydże. ;)

 

Po lekturze tak czy inaczej stwierdziłem, że przyda się raczej ta bardziej uniwersalna, lżejsza i jaśniejsza wersja. I tak już mam kilka takich zapachów, które widzę na sobie raz w roku. ;P

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Eau Parfum. Jego jeszcze nie poznałem z całej linii. Póki co Extreme jest dla mnie nr 1 a Parfum mam na liście u jednego forumowicza do przetestowania. Na pewno flakony będą się fajnie prezentowały u Ciebie, obok siebie, gdy dojdzie Extreme :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez - nie jest łatwo :)

 

Dzisiaj zrobiłem z tego BdC Parfum pierwszą swoją większą rozbiórkę i powiem tak - podziwiam ludzi, którzy częściej to robią. Do tej pory na raz zrobiłem maksymalnie dwie odlewki po 30 ml. Tutaj wyszło siedem. Samo odlewanie, pakowanie i przygotowanie etykiet zajęło mi ponad dwie godziny. Do tego paczkomat i powrót kolejne 30 minut.

 

Coraz bardziej szanuję osoby odlewające po kosztach zakupu, ja się zbyt często podejmował tego nie będę ;)

 

Powyższe dotyczy np. Marwola, którego serdecznie pozdrawiam, bo dodatkowo ustrzeliłem na perfuforum od Niego jakiś czas temu odlewkę Amouage Sunshine w bardzo "sportowej" cenie 2.7 zł/ml. Uwielbiam ten zapach!

Edytowane przez 1947

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnkn, ja nie poznałem jeszcze klasyka, ale ogólnie linia bardzo do mnie gada. Jak patrzę na półkę, wychodzi, że Dior zupełnie niepostrzeżenie zajął u mnie pierwsze miejsce w kategorii marek. Przynajmniej liczbowo, bo DESP to już siódmy reprezentant. ;) Extreme chcę mieć, bo mocno przypomina mi przywieziony z podróży poślubnej DKNY Men 2009. Mam do tamtego zapachu sentyment i zużyłem chyba 2 czy 3 flaszki, ale parametry ma wręcz fatalne. U Diora przedstawia się to o niebo lepiej, choć tytanem również nie jest. ;)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyk, czyli Eau Sauvage z 1966 roku jest moim zdaniem najlepszym zapachem z linii. I chyba najbardziej uniwersalnym.

Jest to w dodatku jeden z zapachów mojego dzieciństwa - na początku lat 90. tego Diora używał mój dziadek. Przez ok. 25 lat pamiętałem ten zapach nie wiedząc co to. Aż kiedyś przypadkiem kupiłem próbkę i... strzał w dziesiątkę! ^_^


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie odkewek to sama frajda :)

 

A Sunshine z rozbiórki jeszcze nie miałem okazji spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zapachu z mocną projekcią na lato/ wiosne? Mocnego, ale żeby nie zatykał intensywnością. A więc mocny, ale ładny i zapadający do głowy. Ktoś już to może przerabiał wcześniej i byłby w stanie podpowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię Kourosa... ale latem bym się chyba nie odważył (choć z zasady, noszę prawie wszystko i wszędzie, o każdej porze roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lecie Kouros jest najlepszy. Zwłaszcza nad wodą. <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie nabytki

 

9660a492c50c.jpg

 

Zaskakująco przyjemny mainstreamowy letniak

 

9e2776e79983.jpg

 

Jestem ortodoksyjnym wrogiem pudru w męskich zapach a tu jest o dziwo bardzo przyjemnie

 

dc067988b9af.jpg

 

Lajtowo-letnia wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni set :D
Gdyby tak trwałość perfum za kilka stówek była chociaż w połowie taka jak w tych dwóch wodach za ok 12 plnów... Ehhh633564c55d387136d0a7b56392f3938a.jpg

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie problem z ładowaniem zdjęcie tapatalk? Nie wiem czy działają na komputerze. Z posta loco widzę tylko Encre Noire Sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucałem fotki na kompie. Ale też widzę tylko lalika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.