Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

O, a to ciekawe. Obstawiałem zdecydowanie tego drugiego. :)

 

Solve, żarcik taki. Jest zwykły L'Aventure i L'Aventure Blanche. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj daleko mi jeszcze do takiej wiedzy w świecie perfum :) dzięki za wyjaśnienie :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zolw napisał:

Namówiłeś mnie na zamówienie próbki :) bardzo fajny zapach, tylko nic a nic nie czuję tam kawy, bardziej Hallsy porzeczkowe :) chyba się szarpnę na buteleczkę :)

 

No to fajnie, że zapach (pomimo innych niż moje skojarzeń) spodobał Ci się.  :)

 

Dzisiaj kolejna próbka - JEAN CHARLES BROSSEAU "Atlas Cedar"

https://www.perfumeriaquality.pl/uploads_shop/shop/images/source/349.jpg

 

 

Info o Missali:

"Cedr jest nadzwyczaj majestatycznym drzewem, tak jak i afrykańskie góry Atlas, w których rośnie. Tych dwóch słów potrzebował Jean-Charles Brosseau dla oddania istoty zapachu. Atlas Cedar wymagał podjęcia misternej pracy, która mogła być wykonana tylko przez perfekcjonistę.
Atlas Cedar jest przeznaczony dla mężczyzn, którzy doświadczyli już w życiu wszystkiego i sami lubią podejmować decyzje.
Atlas Cedar to zapach zupełnie inny niż pozostałe, rozkoszny i zniewalający.

Skład:
Nuty głowy: klementynka, rabarbar, bergamotka, tangerynka, melon, nuty zielone i ozonowe
Nuty serca: gałka muszkatołowa, jaśmin, kardamon, cynamon
Nuty bazy: sandałowiec, kłącze irysa, drewno tujowe

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Data powstania: 2005"

 

Ciekawy zapach, pomimo, iż z powodu któregoś ze składników, momentami niebezpiecznie ocierający się o zapachy galeriowe... Na pewno czuję wyraźnie gałkę muszkatołową, cynamon i... no właśnie, coś jeszcze, ale nie jestem pewien co - może tangerynka... Trwałość bardzo przyzwoita, projekcja również.  Może nie ekstraklasa, ale pewne podium w pierwszej lidze.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, brz napisał:

O, a to ciekawe. Obstawiałem zdecydowanie tego drugiego. :)

 

Solve, żarcik taki. Jest zwykły L'Aventure i L'Aventure Blanche. ;)

A, że blanche fajniejszy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie owszem, bo dna Aventusa mnie od dłuższego czasu nie rusza. No i ta lekko kwiatowa zielona herbata z Silver Mountain Water/Blanche bardziej w mojej opinii pasuje kobiecie. No chyba że to zakup „lokatorka lubieje, ale na Tobie“, to wtedy rozumiem.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jeszcze trochę czasu, a co za tym idzie i miejsce na kłamstwo, ale to chyba naprawdę ostatnie zakupy w tym roku. Noo, nie liczę odlewek, które właśnie próbuję od pewnej osoby wycyganić. :D

 

Groszowe „okazyjki” jako uzupełnienie choinkowego prezentu dla żony i coś do wspólnego użytku. Przyznaję, że odrobinkę niszy już liznąłem i widziałem ładne pudełeczka, ale nie spodziewałem się, że to Lalique zrobi na mnie największe wrażenie. Pudełko z ładną obwolutą, a w nim widoczna na zdjęciu skrzyneczka piano black, w której to z kolei leży sobie piękny flakon z jeszcze piękniej pachnącą zawartością. WOW

 

gZ8pcAyl.jpg

 

LIEvCDt.jpg

 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz wąchałem Tom Ford Oud Wood i się zakochałem, ale nie wydam na perfumy takich pieniędzy. Czy znajdę coś znacznie tańszego o podobnym zapachu ?

 

Wąchałem też Tuscan Leather - jak dla mnie to pachnie raczej piecem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że Oud Noir od Versace to podobny zapach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Versace Oud jest ciekawy. Chyba warto. 

Łukaszu, za Twoim podpuszczeniem zamówiłem zwykłego lawenczera femme i dodałem blanche. Namówiłeś, mam słaby charakter 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L'aventure femme? Nawet nie wiedziałem, że takiego robio. Myślałem, że mówisz o zwykłym. :D

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak czułem, że coś tu nie gra w naszej komunikacji🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie pod choinke kupiłem zielonego Joopa Go. Nie jest to jakieś  cud ,mniód  ale za 90zł na normalny dzień jest ok.Dobrze mówię?😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 13:20, Lincoln Six Echo napisał:

Kolejna próbka do wypsikania. ;) Dzisiaj na skórze FRANCK BOCLET "Tobacco".  :)

 

 

 

https://www.perfumeriaquality.pl/uploads_shop/shop/images/source/Boclet_Tobacco.jpg

 

 

Ze strony MISSALI:

 

"

Tobacco to orientalno-drzewna woda perfumowana. W otwarciu chłodny imbir i liście tabaki łączą się ze słodką, miękką śliwką. Serce odsłania przyprawowe nuty goździków i bobu tonka, do których dołącza dymne drewno cedrowe. Bazę tworzą ciepłe i drzewne akordy stworzone przez ambrę, wetiwer, benzoes i kremową wanilię.
Skład:
Nuty głowy: imbir, tabaka, śliwka
Nuty serca: goździki (przyprawa), bób tonka, cedr
Nuty bazy: wetiwer, benzoes, wanilia

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Data powstania: 2014"

 

W przeciwieństwie do "CAFE" tej samej marki, który STRASZLIWIE mnie rozczarował, tu jest naprawdę dobrze, wręcz BARDZO dobrze. Jak napisał Michał Missala, "harmonijnie łączy „męski” tytoń i „kobiecą” słodycz".  ;) Ponadprzeciętna u mnie trwałość, projekcja świetna, a kombinacja tytoniu + śliwki + imbiru + cedru dla mnie stanowi mocnego kandydata do flakoniczka na półeczkę.  ;)

 

 

Chętnie przetestuję.

W tych klimatach ma Creed Tabarome i Carolinę Herrerę for Man (podaj sprzed 2000r.) którą bardzo lubię.

No i stara wersja D&G Ph. 

 

  

24 minuty temu, mirek 1969 napisał:

Ja tam sobie pod choinke kupiłem zielonego Joopa Go. Nie jest to jakieś  cud ,mniód  ale za 90zł na normalny dzień jest ok.Dobrze mówię?😀

 

Z Joop-ów to mi w miarę podobał się Wow, no ale konkurencję w tym segmencie ma sporą.

 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Remy napisał:

 

Chętnie przetestuję.

W tych klimatach ma Creed Tabarome i Carolinę Herrerę for Man (podaj sprzed 2000r.) którą bardzo lubię.

No i stara wersja D&G Ph. 

 

  

 

Z Joop-ów to mi w miarę podobał się Wow, no ale konkurencję w tym segmencie ma sporą.

 

Ja tam z Joopów to stary czerwony chyba Home i stary niebieski chyba Night ale miałem ich sporo więc zrobiłem zmianę.Na niedziele  mam Amouage gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2020 o 18:32, Lincoln Six Echo napisał:

Testowania ciąg dalszy. Dzisiaj MONTALE RISTRETTO INTENSE CAFE.

 

https://tigerandbear.pl/userdata/public/gfx/34614/MONTALE-Ristretto-Intense-Cafe-perfumy.jpg

 

Info z Missali:

"Ristretto Intense Café otwiera intensywny zapach świeżo zaparzonej kawy, zmieszany z rześką, roślinną różą. Zaskakująco świeże i wytrawne połączenie z czasem łagodnieje, a na pierwszy plan wysuwa się waniliowa nuta białego piżma, słodka jak kawa z cukrem i śmietanką.
Ten uzależniający akord rozkocha w sobie każdego miłośnika kawy!
Po więcej informacji zapraszamy na nasz blog:
Esencja Intense Cafe

Skład:
kawa, róża, wanilia, białe piżmo

Rodzina zapachowa: orientalna łagodna

Data powstania: 2019"

 

Od siebie powiem: PIĘKNY ZAPACH. Naprawdę świetny. Wreszcie jakiś zapach, który rzeczywiście przepełniony jest aromatem świeżej kawy, która - dla mojego nosa - wpada w coś jakby... pączki z różaną marmoladą. Dołączam go do listy moich faworytów - kiedy zionę z pyska wydechem pełnym właśnie skonsumowanego Hennessy, a do tego zapalę Aurora Puro Vintage, wyjdzie z tego mieszanka dla mnie idealna.  ;)

Dzisiaj przyszedł flakon 100ml z Notino i tu czuć kawę, w próbce (też z Notino) były Hallsy porzeczkowe o co tu chodzi? Nie zmienia to faktu, że perfumy są bardzo fajne, dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilku przykrych doświadczeniach właściwie ze wszystkimi największymi sprzedawcami perfum online, postanowiłem, że moim jedynym źródłem zapachów - do odwołania - będzie Missala. Wiem, wygląda to na kryptoreklamę, ale... nie jest nią. Od iluś tam lat korzystam z ich usług i nigdy w najdrobniejszym szczególe mnie nie zawiedli.

 

A wracając do próbek... Miałem już parę różnych Kilianów, ale większość na tyle dawno, że nawet nie do końca pamiętam, które się przewinęły, a które nie. Pora więc, tak czy owak, na "Dark Lord". 

 

http://blog.missala.pl/wp-content/uploads/2018/11/dark-lord.jpg

 

 

Info z Missali:

"W sercu Dark Lord ‘Ex Tenebris Lux’ skrzą, zanurzone w zmysłowym likierze: indyjski jaśmin sambac i dawana. Dark Lord wchodzi w mroczny cień, gdy aromat korzenia wetiweru przeplata się z wyrafinowanym indyjskim cypriolem, cedrem atlaskim i indonezyjską paczulą. Alkoholowe i skórzane akordy rozwijają się na skórze, by spłynąć z niej olfaktoryczną smugą.

Flakon Dark Lord ‘Ex Tenebris Lux’ zapakowany jest w elegancką, czarną szkatułkę zamykaną na kluczyk. Boki flakonu ozdobione są wzorem tarczy Achillesa, a szkatułka wyłaniającą się z mroku czaszką.

Skład:
wetiwer, bergamotka, pieprz, akord rumu, absolut jaśminu, cypriol

Rodzina zapachowa: skórzana

Nos: Alberto Morillas

Data powstania: 2018

 

Skóra, rum, wetiwer, ale i coś lżejszego na początek (jaśmin?) ... "Dark Lord" to jeden z tych zapachów, które naprawdę pozwalają się facetowi poczuć... fajnym facetem (if you know what I mean ;)).  Jak zawsze u KH, projekcja i trwałość bez zarzutu. Szkoda, że te Kiliany kosztują worki peelenów - gdyby nie to, kupiłbym z pół litra.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfumerie wolnocłowe na polskich lotniskach a perfumerie stacjonarne i internetowe. Jakie macie doświadczenia, są jakieś różnice (poza ceną) np.w jakości perfum?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do perfumerii, zapytałem Panią o coś zbliżonego to Tom Ford Wood, po czym podała mi Philipp Plein No Limits. Moim zdaniem nie podobne, ale fajne. Chyba zamówię po świętach. Używał ktoś z Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (na BF) nabyłem Antonio Piug Quorum oraz Geoffrey Beene Grey Flannel.

Dzisiaj dopiero podczas porządków przedświątecznych dogrzebałem się do nich i postanowiłem poniuchać :D

O ile ten pierwszy wydaje mi się "nieco zbyt dziadkowy", tak z drugim chyba się polubimy.

 

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF nie mogłem na sobie wytrzymać. Jechał mokrą szmatą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, loco50 napisał:

GF nie mogłem na sobie wytrzymać. Jechał mokrą szmatą. 

I dobrze, że gusta są różne 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to kiedyś w końcu powąchać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF jest zapachem, który na pewno od razu zwraca uwagę. Wszędzie. Bez wyjątku. Z reguły, po naprawdę delikatnym psiknięciu, słyszałem babskie "kurczę, co tu tak jedzie apteką?" albo, ewentualnie "rany, ktoś tu się wypsikał środkiem do czyszczenia kibla!" :D Cóż, świnka nie zrozumie orła, mawiają... ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, brz napisał:

Muszę to kiedyś w końcu powąchać. :)

Łukaszu, jak odkopię próbkę to Ci podeślę. Fu😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.