Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

DSC_0001.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki lekki niezobowiązujący letniak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy pachnidelko.pl to ok sprzedawca i produkty ori, czy coś szemranego? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pachnidelko jest ok
A czego szukasz? To może znajdę coś taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keniutek temu Mercowi najbliżej do Allure Homme Sport Cologne i Dior Homme Cologne , cytryna z pieprzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0004.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, często piszecie, że pewne zapachy mają swoje tańsze odpowiedniki, tzw. klony - Tom Ford ma np. swojego Just Jack :). 

 

Może wiecie gdzie szukać takich " klonów " :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od Fragrantiki. Wybierz zapach i zerknij na zapachy podobne wg użytkowników - te z arabskimi nazwami i wysoko punktowanym podobieństwem na 90% będą klonami (czyt. zrzynkami). :)

 

Masz coś konkretnego na myśli?

 

Chyba że przez szukanie rozumiesz zakup. W takim razie najpopularniejsze perfumerie (jak Notino czy E-Glamour) internetowe mają tego na pęczki. Są też takie, które w arabach się wręcz  specjalizują - Yasmeen i Zapach Orientu.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zrzynką Creeda jest Amraf Club the nuit - po prostu jestem ciekaw czy każdy zapach z mainstreamu czy z niszy ma swojego klona - zrzynkę. Oczywiście, wiadomo, że do oryginału nie mają startu. 

Edytowane przez Solve

Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aventus jest chyba królem klonów. I tak, CDNI Armafa jest jednym z nich.

 

Czy każdy? Raczej tylko te najbardziej chodliwe, z oczywistych powodów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niszą w wielu aspektach jest tak samo jak z homarami w zegarach- imo. Jak ktoś patrzy na to tylko względami powierzchownymi, to fakt, ze pachniesz aventusem czy cdni będzie mial w sumie ten sam skutek, w zegarkach świadomość marki robi robotę sama w sobie ale w zapachach, dla niewtajemniczonych i 90% odbiorców nie ma różnicy... mam kilka fajnych zegarków, ale nie jest to poziom, który udało mi się osiągnąć w perfumach, gdzie testując kilkadziesiąt niszowych zapachow i setki z mainstreamu doszedłem do wniosku, że spory % niszy to ulepszony mainstream albo coś, co naprawdę trudno zakwalifikować w ramy noszalnosci dla przeciętnego śmiertelnika nie ujmując jakości, kunsztowi i pr’owej oprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym się dowiedzieć  jaki jest powód usunięcia mojego wcześniejszego wpisu, ze zdjęciem   ???

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji mojego z zapytaniem o podobieństwo do Xerjoff ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukebor, te flakony Sospiro funkcjonują obecnie po prostu jako kolekcja V Xerjoffa. Nie znam żadnej wersji, ale obstawiam, że to na 99,999% ten sam zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, dzięki, tak myślałem.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak pisze @brz. Po zakończeniu działalności marki Sospiro, większość zapachów opatrzono sygnaturą Xerjoff. Niestety, pan Momo, założyciel obu marek,  z części zapachów zrezygnował, a szkoda, bo było kilka naprawdę fajnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Xerjoffa znam, ciekawy byłem czy to takie same zapachy.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oprócz standardowego Floris no. 89, co jakiś czas Irish Moos. Pachnę wtedy jak zachodnioniemiecki odwetowiec. Napisałbym po prostu, że jak Hupka, ale kto to jeszcze pamięta... :)

 

 

irish moos.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eufemistycznie rzecz ujmując, mocno klasyczne zapachy. :) Jeśli mnie pamięć nie myli, miałeś też na półce coś od Penhaligon's.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0028.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, brz napisał(-a):

Eufemistycznie rzecz ujmując, mocno klasyczne zapachy. :) Jeśli mnie pamięć nie myli, miałeś też na półce coś od Penhaligon's.

 

Tak, Penhaligona miałem dwa: Bayolea oraz Blenheim. Bayolea mi się podobała, natomiast Blenheim zbyt klasycznie sucho-cytrusowy jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.