Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Podobna zasada panuje przy zakupie/rezerwacji biletów lotniczych w Ryanair. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sn@p napisał(-a):

Tak przy piątku

 

 

'game' bardzo mi przypasowal

w moim rankingu drugie miejsce po 'silver shadow'   B)

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn oneplus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grey Flennel, ktoś ma/miał? Dobry zapach, w jakim stylu? 8defe7f77459bfcbda2ab7f9c731364c.jpg

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie trawię. Mokrą szmatą daje😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Ja go nie trawię. Mokrą szmatą daje

Ja bym określił jeszcze soczyściej, ale nie wypada.
Jeden z dwóch najgorszych zapachów jakie miałem. Po prostu koszmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto Dolce&Gabbana light blue forever ? ma ktoś ?


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie warto Dolce&Gabbana light blue forever ? ma ktoś ?
Mam dekant.
Super grejfrut lub melon w otwarciu i w zasadzie to wszystko. Parametry zerowe.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Diego04 napisał(-a):

Mam dekant.
Super grejfrut lub melon w otwarciu i w zasadzie to wszystko. Parametry zerowe.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za info.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Hogg napisał(-a):

Grey Flennel, ktoś ma/miał? Dobry zapach, w jakim stylu? 8defe7f77459bfcbda2ab7f9c731364c.jpg

Hogg
 


A ja mam i bardzo lubię - jest męsko, mimo że fiołkowo.


P.S. Jak już kiedyś wspominałem, tego zapachu używał przez lata Andrzej Łapicki a także Andrzej Żuławski i Federico Fellini.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś zrealizowałem prezent i stworzyłem własny zapach. Bardzo ciekawe doświadczenie a z efektu tez jestem zadowolony. Dużo oud i drewna, nuty z black afgano, przełamanie jałowiec, bergamotka, paczuli   


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tworzyłeś? Mo61 czy Polasense? Czy gdzieś indziej? Mam 4 z mo i jestem zadowolony, kusi mnie spróbować gdzieś indziej:)

W dniu 26.12.2021 o 21:22, Walter_87 napisał(-a):


A ja mam i bardzo lubię - jest męsko, mimo że fiołkowo.


P.S. Jak już kiedyś wspominałem, tego zapachu używał przez lata Andrzej Łapicki a także Andrzej Żuławski i Federico Fellini.

W kwestii GF to dla mnie jest to zapach tak mocno sentymentalny, że trudno mi go opisać inaczej niż mega klasyk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat i podzielić się moimi refleksjami nt. wybranych zapachów 😉

 

Tak, cały czas poszukuję mojego zapachowego Graala. Czasami wydaje się, że jestem blisko, ale później zaczynam szukać na nowo. Świat perfum - podobnie jak świat zegarków - ewoluuje. Niestety nie zawsze na lepsze, Czego sam doświadczyłem. 

 

Poniżej wrzucam mój obecny stan półki z zapachami. Bywały okresy, że była bardziej urozmaicona, ale cóż.  Poniżej kilka uwag do tego co na półce. 

1. Najstarszy jest Paco Rabanne 1 Million. Stoi u mnie już ponad 10 lat i jeszcze go nie zużyłem 😉. Piekielna bestia dla prawdziwych ogoniarzy. Ciągnie się za użytkownikiem, że ho, ho... 😉. Dla mnie zbyt intensywny, Oczywiście wyczuję bestię, gdy przechodzi koło mnie ktoś nim spryskany. Ja go używam do... spryskiwania łazienki, gdy wyjeżdżam na kilka dni. Gdy był świeższy to trzymał dobry tydzień i po powrocie jego zapach - choć słabszy - jeszcze się unosił 😀.

2. Obok niego stoją dwie buteleczki Guerlain L'instant de Guerlain pour Homme (EDP i EDT). Oczywiście bardzo fajne zapachy, jedne z moich ulubionych. Na zimę w sam raz. Ale... zakochałem się w starszej wersji, tej w butelkach z czarnymi bokami i podstawą oraz pakowanej w czarne pudełko. Po prostu magia. Zapach charakterystyczny, do tego świetnie ewoluujący i długo trzymający na skórze.  Kupowałem EDP (Eau Extreme), która była kapitalna. Niestety obecna wersja to już nie to. Ogromna szkoda. 

3. Creed Silver Mountain. Kiedyś nabyłem próbkę i mnie przekonała. Rzeczywiście można się poczuć jak w górach a do tego odnosiłem wrażenie, że ten zapach jest taki... hmmm... mroźny? Ot taki "Man on the silver Mountain" (najlepiej wersja koncertowa - Dio, Ritchie, Cozy). 

4. Chanel Allure Homme. Bardzo ładny zapach, ale nietrwały. Przynajmniej na mojej skórze. 

5. Z prawej całe stado próbek, ale nie znalazłem nic zachwycającego. 

 

Przez moją "półkę" przewinęła się cała masa różnych zapachów od najbardziej klasycznych (Boss szary), przez Givenchy (czerwone i niebieskie - oba ok), Azzaro chrome, Issey Miyake (L'Eau d'Issey) itd., aż po mniej znane. Ale jeszcze nie znalazłem swojego graala. Cały czas go szukam. Najbliżej było ze wspomnianym Guerlainem. 

Pamiętam kiedyś na jakiejś konferencji usiadł przede mną jakiś starszy facet, który używał kapitalnych perfum. Nie wiem, zapach był jakiś taki wiśniowy. W każdym razie rozwalił mnie. Później szukałem czegoś wiśniowego, ale nie znalazłem. Eksperymenty (np. z Burberry London - nie spodobał mi się) nie powiodły się. 

Aha, nie cierpię Fahrenheita.   

 

mojezapachy1a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę Loewe 7. Pikantny, przyprawowo- owocowy ale nie przytłaczający i nie przesadnie słodki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piku napisał(-a):

(...)

Pamiętam kiedyś na jakiejś konferencji usiadł przede mną jakiś starszy facet, który używał kapitalnych perfum. Nie wiem, zapach był jakiś taki wiśniowy. W każdym razie rozwalił mnie. Później szukałem czegoś wiśniowego, ale nie znalazłem. Eksperymenty (np. z Burberry London - nie spodobał mi się) nie powiodły się. 

(...) 

 

 


Może był to Tom Ford Tobacco Vanille?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wtedy London by się nie spodobał?
Ford to bardziej tabaka z suszoną śliwką plus wanilia. Ciężko mi sobie wyobrazić, aby ktoś wyczuł w nim wiśnię. Chyba, że to takie luźne skojarzenie przez tytoniowy fajkowy klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie?
Niby dosyć podobne, ale nie do końca.

Ja czuję wiśnię ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zapodałem chmurkę na siebie. Przyznaję Ci rację. Jeśli ktokolwiek palił fajkę lub miał styczność z dobrym tytoniem to w głowie może pojawić się wiśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piku, z wiśniami może kojarzyć się Guerlain L'Homme Ideal EDP.

 

A tej sztabki Paco Rabanne'a nie chcesz odsprzedać, skoro robi Ci tylko za odświeżacz powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to dawno było, ale tak jakoś wtedy mi się z wiśnią skojarzyło 😉 I to na pewno nie był London.

Pamiętam, że był właśnie taki wiśniowy (jakby lekko cytrusowy wątek) i do tego bardzo elegancki.  Bardziej nawet w klimacie Allure.  

Ale tego T. Forda nie miałem, więc będę musiał sprawdzić. Loewe 7 miałem kiedyś próbkę, ale nie pamiętam, czy była w tym klimacie. 

 

40 minut temu, brz napisał(-a):

@piku, z wiśniami może kojarzyć się Guerlain L'Homme Ideal EDP.

 

A tej sztabki Paco Rabanne'a nie chcesz odsprzedać, skoro robi Ci tylko za odświeżacz powietrza?

 

L'Homme Ideal - to może być jakiś trop. 

 @brz- w tej sztabce niewiele zostało. Tam nie ma za bardzo czego odsprzedawać 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loewe kojarzy mi się...z dzieciństwem.
Dokladnie to z kompotem z papierówek z goździkami. Jest cudowny. Moja nieżyjąca już babcia robiła go na piecu opalanym drewnem i węglem. Zbieraliśmy jabłka i z uwagi na deficyt smaku i curku doprawialiśmy. Loewe to zapach mojego dzieciństwa, ale taki na sterydach. I jest niebanalny, trwały i nośny.
Jeśli owocowo to chyba jednak nie Ford.

Edit: mam i swoją złotą sztabę i lubię pomimo nachalnej i żenującej kampanii reklamowej.

Ale jakoś ostatnio prawie zawsze skórzany Guilty Absolute



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.