Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

AHS - cenię, ale nie aż tak żeby kupować ;)

Y - nie lubimy się

Lalique White - nie znam, nie wiem jak pachnie, ale pieprzu chyba bym nie chciał

D&G - nie lubimy się

F Black - to chyba na chłodniejszą aurę

Starwalker - nie lubimy się

 

Godzinę temu, polly napisał(-a):

Nie polecam tylko eksperymentów z arabami bo one zawsze coś udają topowego i rozrzedzają rynek spychając protoplastów na bok

Masz na myśli Club De Nuit? A właśnie się zastanawiałem czy nie sprawić sobie jakiegoś ordynarnego klona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis tak

bardzo faja trwalosc- cos na lato od nich sobie zakupie

 

CDE1AE15-B31D-4A53-8B64-625C02AE3473.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JakubZ akurat club de nuit jest wyjątkowo udanym wynalazkiem kiedyś nawet miałem i oddałem bo mnie męczył ostrością otwarcia i mdlą nutą bazy podobnie jak Dior elixir którego mam lecz nie używam. Jeśli szukasz w tym klimacie to zobacz Montblanca Explorera osobiście wolę go bardziej za większą gładkość zapachu. Idź do douglasa czy sephory na testy choć najlepiej do stacjonarki notino. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, polly napisał(-a):

Jeśli szukasz w tym klimacie to zobacz Montblanca Explorera osobiście wolę go bardziej za większą gładkość zapachu.

Explorera mam akurat próbkę, więc wiem jak to pachnie i... tak, to jest coś co mógłbym nosić, ale nie, to nie jest to czego szukam.

 

Zimowe zapachy zmęczyły mnie swoją intensywnością i potrzebuję czegoś co będzie działać raczej kojąco niż rozbudzająco, coś bardziej na wieczór dla samego siebie i rodziny, niż na cały dzień dla współpracowników.

Coś co mogłoby pachnąć trawą cytrynową, bazylią, miętą, oregano albo liśćmi herbaty...

Coś w stylu L'Eau d'Issey Pour Homme, czy Bvlgari Pour Homme (Soir?).

Strzelam - może coś w linii Blu Mediterraneo od Acqua di Parma się znajdzie?

Strzelam dalej - może Eau Sauvage któryś?

Może Gentleman od Givenchy albo L24 (EDP?) od Hermesa?

A może któryś flanker L'Eau d'Issey, tylko nie wiem który?

 

Możliwe, że walę trochę na oślep, ale wiecie o co mi chodzi, prawda? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie :) a reszta pewnie tak :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JakubZ może lepiej kup sopie klasycznego ISSEY miyake pour homme, to świetne perfumy za niewielką kasę albo Armaniego agd absolu który podobny jest do hawasa. Dla mnie świetny, lekki, wodno- drewniany.  Może jeszcze warto profondo sprawdzić wbrew pozorom ma niezłą trwałość ( syn mi podebrał do szkoły z rana i wieczorkiem go czułem) i w ogóle podoba się otoczeniu. 

Eau sauvage edp mam całą setkę nawet na sprzedaż bo dla mnie jest zbyt  Mszany/ziołowy, klasyczny ale nie dziadkowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JakubZet napisał(-a):

Explorera mam akurat próbkę, więc wiem jak to pachnie i... tak, to jest coś co mógłbym nosić, ale nie, to nie jest to czego szukam.

 

Zimowe zapachy zmęczyły mnie swoją intensywnością i potrzebuję czegoś co będzie działać raczej kojąco niż rozbudzająco, coś bardziej na wieczór dla samego siebie i rodziny, niż na cały dzień dla współpracowników.

Coś co mogłoby pachnąć trawą cytrynową, bazylią, miętą, oregano albo liśćmi herbaty...

Coś w stylu L'Eau d'Issey Pour Homme, czy Bvlgari Pour Homme (Soir?).

Strzelam - może coś w linii Blu Mediterraneo od Acqua di Parma się znajdzie?

Strzelam dalej - może Eau Sauvage któryś?

Może Gentleman od Givenchy albo L24 (EDP?) od Hermesa?

A może któryś flanker L'Eau d'Issey, tylko nie wiem który?

 

Możliwe, że walę trochę na oślep, ale wiecie o co mi chodzi, prawda? :) 

Jeśli masz możliwość sprawdź sobie Eau Sauvage Cologne, genialny zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, polly napisał(-a):

JakubZ może lepiej kup sopie klasycznego ISSEY miyake pour homme, to świetne perfumy za niewielką kasę albo Armaniego agd absolu który podobny jest do hawasa. Dla mnie świetny, lekki, wodno- drewniany.  Może jeszcze warto profondo sprawdzić wbrew pozorom ma niezłą trwałość ( syn mi podebrał do szkoły z rana i wieczorkiem go czułem) i w ogóle podoba się otoczeniu. 

Eau sauvage edp mam całą setkę nawet na sprzedaż bo dla mnie jest zbyt  Mszany/ziołowy, klasyczny ale nie dziadkowy. 

No właśnie to nie do końca jest to o co mi chodzi...

L'Eau d'Issey wchodzi w grę tylko jeśli nie znajdę niczego ciekawszego.

ADG w ogóle nie wchodzi w grę, zresztą mam Profumo - wystarczy.

Eau Sauvage mam próbkę EDT i to jest dobry kierunek. EDP skręca w złą stronę wg mnie, więc podziękuję.

 

25 minut temu, konrado77 napisał(-a):

Jeśli masz możliwość sprawdź sobie Eau Sauvage Cologne, genialny zapach.

Dzięki za sugestię, ale to nie to. Mniej cytrusów, więcej ziół. Od cytrusów, to ja mam Artisan Pure.

 

Chętnie bym obniuchał Hermes H24 EDP i Bvlgari Pour Homme Soir. I o ile tego pierwszego łatwo idzie znaleźć w perfumeriach, o tyle ten drugi to już chyba unikat 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Al Haramain L"Aventure - obok Explorera bardzo przyzwoity, jeśli nie najlepszy aventusopodobny zapach. Dorównuje mu Rasasi pour Lui Zebra. Ponadto warto zerknąć na John Varvatos Artisan Blue, Al Haramain Sheikh EDP, 

Caron Yuzu-nieco oldskul, ale sympatyczny, gładki. 

Cuore di Pepe Nero też klonik Aventusa, ale o mniejszej projekcji. 

Jak lubisz wetywerię to Tom Ford Grey Vetiver, Adolfo Dominguez Vetiver Hombre, Guerlain Vetiver. 

Mercedes Benz Silver. 

Dunhill Icon. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, loco50 napisał(-a):

 

Jak lubisz wetywerię to Tom Ford Grey Vetiver, Adolfo Domingeuz Vetiver Hombre, Guerlain Vetiver. 

 

Polecę też Terre d'Hermes wersja eau intense vetiver - mnie nie podpasowała bo jest zupełnie inna niż toaletowa której używam ( wziąłem 200ml i stoi )  ale jak ktoś lubi ten klimat to warto sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JakubZ widzę, że posiadasz dość sporą wiedzę na temat perfum więc nie rozumiem Twojego początkowego pytania. Z takim doświadczenie powinieneś zostać konsultantem. 

Jeśli eau sauvage edt to twój kierunek to polecam lalique pour homme equus a nawet bardziej lwa który jest zdecydowanie klasyczny i trwały diabelnie.

Lalique l'insoumis też warto zerknąć. Cerutti riviera/silver próbowałeś?

 

Ogólnie to trudno Ci pomóc, większość propozycji już znasz i posiadasz swój kierunek poszukiwań. Propozycje zależą też od Twojego wieku bo jedne są deklarowane dla młodych a inne dla starszych. Sam mam 4 z przodu a wielu zapachów bym nie założył między innymi Diora eau sauvage edt a nawet parfum mnie uwiera. TF beau de jour też zbyt dodaje mi brody. Szukaj w necie kupuj dużo próbek i testuj. Sam przerobiłem koło 200 flaszek z czego 3/4 odpada już w blokach. 

 

 

Piter 80 mam terre d'hermes edt i trwałość ma z 8h tylko projekcję łagodną. Nos szybko się przyzwyczaja i wyczuwam tylko chłodną aurę na skórze prze długi czas. Parfum też piękny bardziej tłusty i trochę dłużej czuję. Edt lepiej iskrzy. 

Edytowane przez polly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piter80 napisał(-a):

Jak z trwałością Terre d'Hermes?I którą wersję wybrać na lato?

Najpierw sprawdź w salonie bo edp/edt/vetiver są różne, edp/edt bardzo zbliżone ale vetiver to mocno odmienny zapach mimo że wygląda tak samo.

Ja na sobie szybko przestaję czuć, zwłaszcza edt ale dla innych jest długo wyczuwalna - to chyba dobrze.

Pasują mi takie zapachy, w podobnym stylu jest Chanel Allure, YSL Homme, teraz wziąłem sobie Chanel Platinum Egoiste. 

Trafiła mi się próbka Tom Ford Ombre Leather, rano w pierwszym odczuciu bardzo zdecydowanie na nie ale wieczorem moja kobieta stwierdziła że jej się podoba i teraz mam problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, jak różne potrafią być opinie.

 

TF Beau de Jour to mocno unowocześnione i odmłodzone Zino. Może nie dla dwudziestolatka, ale i na pewno nie trzeba być mocno dojrzałym facetem, żeby to nosić. Z początku raczej krzywo na to patrzyłem, ale polubiliśmy się. 

 

Terre EDP ma zerowe parametry. EDT tylko nieco lepsze, ale i tak jest irytujący na dłuższą metę. Vetiver jest chyba najmocniejszy z całej linii, ale lekko daje dziadkiem przez tę surową wetywerię. Najlepszy wydaje mi się Eau Givree, bo nie jest taki brudny jak reszta rodziny i ten jałowiec odświeża kompozycję. I to na lato będzie najlepsze z linii. Parametry też przyzwoite. Ale to wciąż Terre. Trzeba lubić. Ja nie jestem fanem.

 

Lalique White to dziwny zapach. Suchy, jasne drewno wymieszane z kremowymi cytrusami, lekkim pieprzem i bandażami. Raz pachnie mi „obierkami” z ołówka, raz pietruszką. Parametry mizerne. Na dłuższą metę nic specjalnego.

 

Proponowany przez loco Dunhill Icon można jak najbardziej spróbować. Jedni mówią, że dziadkowy. Inni mówią, że młodzieżowy, bo pachnie winogronową Fantą. Mi też pachniał i kompletnie nie rozumiałem tych dziadkowych zarzutów. :) Dopiero po pewnym czasie coś przestawiło mi się w głowie i poczułem tam dość klasyczno-kolonskie neroli. Fajny zapach na wiosnę. Choć to wciąż nie jest ani trochę dziadkowy zapach. Potrafi się tam pokazać pieprz, więc może Ci nie przypasować ostatecznie.

 

Z Acqua di Parma bardzo się nie lubimy. Jeśli interesuje Cię niebieska linia, to jest bardzo cytrusowa. Pachną całkiem naturalnie, ale po chwili ich już nie ma w związku z tym. Wyjątkiem pod każdym względem jest chyba tylko absolutnie obrzydliwy Ginepro do Sardegna, który jak na złość ciężko mi z siebie zmyć (próby powstrzymywania wracającej na świat treści żołądkowej nie pomagają w nerwowym szorowaniu).

 

Od siebie... Hmm...

 

Z linii Eau Sauvage sprawdź Extreme. Idzie najblizej tego ziołowo-roslinnego kierunku, o który chyba Ci chodzi.

 

Jak niemainstreamowo, to możesz spróbować Amouage Enclave. Choć to jeden z najbardziej maintreamowo wybrzmiewających zapachów marki. Mięta podana na słodko-ciepło, dość relaksująco. Wagowo może trochę cięższy od znanej Ci Prady. Byłem ostatnio z tym na siłowni i zero problemów.

 

Z wiosną zawsze kojarzy mi się Creed Green Irish Tweed, czyli zapach świeżo skoszonej trawy. Do tego jakaś werbena cytrynowa i coś tam jeszcze. Nie mam, bo parametry takie sobie, ale ogólnie zapach znany i lubiany.

 

Xerjoff Mefisto - zielono-herbaciany zapach z kwiatami. Podobny do SMW Creeda, ale nie znika w 3 minuty.

 

Tiziana Terenzi Orion to zapach porównywany do Aventusa (czyli pierwowzoru Club de Nuit, Explorera i miliona innych). Konstrukcja faktycznie podobna, ale Orion nie jest cytrusowy. Jest zielony, zamiast ananasa, cytryn i porzeczki jest tu jabłko z tymiankiem. Do tego drzewno-pizmowe tło z Aventusa i dodatkowo taka tłusta, maślana nuta nadająca zapachowi gęstości. Nie każdemu to pasuje. 

 

Tiziana Terenzi Foconero to kwiatowo-cytrusowe mydło. Ekstrakt, więc średnio odrywa się od skóry niestety. Choć w odpowiednich warunkach potrafi nadawać jak zły. 

 

Jak klasycznie i ziołowo to oczywiście Chanel Platinum Egoiste, ale to na pewno znasz. Niby na ciepłe dni, ale dla mnie jest całoroczny - potrafi pięknie grać na mrozie.

 

Narciso Rodriguez for Him EDP (czyli ten złoty) to kremowo-zielony zapach kwiaciarni wymieszany z piżmem. Bardzo relaksujący. Parametry na mnie dramatyczne, nad czym ubolewam, bo pachnie to fantastycznie. 

 

Kouros też mnie relaksuje w ciepłe dni. Zielony, ziołowy, słodki (w taki oldschoolowy, nieco zwierzęcy sposób). Do tego ta niepodrabialna ToiToiowa dominanta. ❤️ :D To chyba mój ulubiony zapach na plażę w sumie. :)

 

Ogólnie polecać można w nieskończoność, ale nigdy nie wiadomo, co komu podejdzie. Ja wolę cięższe, ciemniejsze zapachy (stąd takie propozycje, bo tak rozumiem wieczorny relaks jeśli już ma być bez dymów, żywic itp.). Takie mnie relaksują i takie do mnie przemawiają. Przy takim Encre Noire bardzo się odprężam wieczorem. O ile da się go wyczuć... 😕

 

Nieliczne na półce cytruski głównie się kurzą. Nie pozbywam się ich tylko z obawy, że za jakiś czas mi się odmieni i zatęsknię. No i na siłownię dają radę.  

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro już sobie przypomniałem o Narciso Rodriguezach, to wybór pada dziś na...

 

 

 

Ze specjalną dedykacją dla @loco50.

20230325_114359~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, brz napisał(-a):

A skoro już sobie przypomniałem o Narciso Rodriguezach, to wybór pada dziś na...

 

 

 

Ze specjalną dedykacją dla @loco50.

20230325_114359~2.jpg

Łukaszu, ło matko🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie to dobre. Nie poznałeś się na nim i tyle. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. Zbyt plebejski nos 🤣. Ale doceniam pamięć 😁

U mnie dziś tak

 

 

DSC_0556.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się zastanawiałem który dzisiaj użyć a tu taki maluszek gdzieś na końcu się zagubił.

Jednak dzięki temu forum odkopuję wiele zapomnianych na półce zapachów bo głównie używam w zastępstwie Francka Oliviera eau de passion który świetnie udaje platynę. 

 Narciso Rodriguez for him to trudny zawodnik, dla mnie był noszalny po 3h od aplikacji bo początek to ziemniaczki za to baza miodzio więc poszedł w obieg. IMG_20230325_122551.jpg

Edytowane przez polly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za sugestię, ale to nie to. Mniej cytrusów, więcej ziół. Od cytrusów, to ja mam Artisan Pure.
 
Chętnie bym obniuchał Hermes H24 EDP i Bvlgari Pour Homme Soir. I o ile tego pierwszego łatwo idzie znaleźć w perfumeriach, o tyle ten drugi to już chyba unikat  
A może MB intense. Taki przystępny Fahrenheit za grosze

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, polly napisał(-a):

A tak się zastanawiałem który dzisiaj użyć a tu taki maluszek gdzieś na końcu się zagubił.

Jednak dzięki temu forum odkopuję wiele zapomnianych na półce zapachów bo głównie używam w zastępstwie Francka Oliviera eau de passion który świetnie udaje platynę. 

IMG_20230325_122551.jpg

 

Ogólnie nie jestem fanem klonów (bo niemal zawsze są gorsze od pierwowzoru), ale używania zrzynek jeśli ma się na półce oryginał to już nie rozumiem. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem czegoś na wiosnę i znalazłem kokoska :)

 

 

E4929FDF-EA14-486B-85C0-E3AF4889EA00.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, brz napisał(-a):

 

Ogólnie nie jestem fanem klonów (bo niemal zawsze są gorsze od pierwowzoru), ale używania zrzynek jeśli ma się na półce oryginał to już nie rozumiem. :)

 

 

Ten klonik a raczej kloniki mam jeszcze z czasów jak był dostępny czyli z  początku zabawy w perfumy. Franck Olivier to zacny klon. W zasadzie nie mogłem odmówić sobie kupna platyny bo kupiłem za 200zł z Douglasa. Wiesz była okazja, zawsze jakaś jest...

Edytowane przez polly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunhill Icon. Zapach kojarzący mi się z kremem do golenia Wars 🙂

20230325_152357.jpg


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to tym nożem się golisz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.