Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Nożem kroję jabłka, chociaż ogolić się też dałoby radę. Tym bardziej, że jest poprawiony przez utalentowanego człowieka (przeszlifowany) i ma baardzo dobre właściwości tnące 😉


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Al Haramain L"Aventure - obok Explorera bardzo przyzwoity, jeśli nie najlepszy aventusopodobny zapach. Dorównuje mu Rasasi pour Lui Zebra.

...

Cuore di Pepe Nero też klonik Aventusa, ale o mniejszej projekcji.

Dzięki, nie chcę żadnych Aventusów.

 

22 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Ponadto warto zerknąć na John Varvatos Artisan Blue, Al Haramain Sheikh EDP

Artisan Pure już mam, Blue mam próbkę i mnie nie porwał. Za to ten Sheikh - brzmi ciekawie. Zapoluję. Dzięki :)

 

22 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Jak lubisz wetywerię to Tom Ford Grey Vetiver, Adolfo Dominguez Vetiver Hombre, Guerlain Vetiver. 

Mercedes Benz Silver. 

Dunhill Icon.

Mam Guerlain Vetiver, na razie więcej nie potrzebuję.

Mercedes Benz Silver, Dunhil Icon - chyba ten sam koszyk i to nie ten, który mnie interesuje.

 

15 godzin temu, polly napisał(-a):

JakubZ widzę, że posiadasz dość sporą wiedzę na temat perfum więc nie rozumiem Twojego początkowego pytania. Z takim doświadczenie powinieneś zostać konsultantem.

Schlebia mi Twoja opinia, ale się z nią nie zgodzę. Mam jakąś tam wiedzę podpieraną Fragranticą i YouTubem. Być może dzięki temu jestem w stanie odfiltrować to, czego na pewno nie chcę, ale na pewno nie jestem w stanie odszukać tego, czego chcę :) Stąd moje pytanie :)

 

15 godzin temu, polly napisał(-a):

Jeśli eau sauvage edt to twój kierunek to polecam lalique pour homme equus a nawet bardziej lwa który jest zdecydowanie klasyczny i trwały diabelnie.

Lalique l'insoumis też warto zerknąć. Cerutti riviera/silver próbowałeś?

Lalique i Cerruti nigdy się specjalnie nie interesowałem, prócz może Encre Noir, którego ostatecznie nie kupiłem, sam nie wiem czemu.

 

15 godzin temu, polly napisał(-a):

Szukaj w necie kupuj dużo próbek i testuj.

Tak zazwyczaj właśnie robię, tylko niestety trudno trafić próbki tych mniej popularnych zapachów.

 

13 godzin temu, brz napisał(-a):

Z linii Eau Sauvage sprawdź Extreme. Idzie najblizej tego ziołowo-roslinnego kierunku, o który chyba Ci chodzi.

O, i to jest dobry kierunek - namierzę i sprawdzę :)

 

13 godzin temu, brz napisał(-a):

Amouage Enclave, Creed Green Irish Tweed, Xerjoff Mefisto, Tiziana Terenzi...

Nie, TAK, ale nie, nie i nie... jeszcze nie ten czas na te rejony cenowe. Patrzę na nie z apetytem, ale nie byłbym w stanie się przemóc tyle wydać na zapach. Jeszcze... :)

A Green Irish Tweed kiedyś sobie sprawię na 1000%. A potem dowiem się jak pachnie 😅

 

13 godzin temu, brz napisał(-a):

Jak klasycznie i ziołowo to oczywiście Chanel Platinum Egoiste, ale to na pewno znasz.

A właśnie, że do dzisiaj nie znałem. Specjalnie zaszedłem do Sephory żeby sprawdzić co to takiego i jestem pod ogromnym wrażeniem. Problem w tym, że Pani ekpedientka podsunęła mi też Voyage od Hermesa (genialne otwarcie!!!) i zamiast wziąć próbkę Chanel, wziąłem Hermesa. Teraz będe musiał wrócić, nie dać się zdezorientować i pobrać próbkę rzeczonego, żeby móc się przekonać jak ten zapach się rozwija. Czuję, że to może być to :)

 

13 godzin temu, brz napisał(-a):

Narciso Rodriguez for Him EDP

Nie da się kupić.

 

13 godzin temu, brz napisał(-a):

Kouros

Kocie odchody? Brzmi kusząco, ale... no sam nie wiem :P

 

12 godzin temu, loco50 napisał(-a):

U mnie dziś tak (Thierry Mugler Kryptomint)

Bardzo chciałbym to mieć, jak zresztą każdy z tej linii, ale ceny tych specyfików tak poszły w górę, że ręce opadają...

 

12 godzin temu, Mikas napisał(-a):

A może MB intense. Taki przystępny Fahrenheit za grosze

Interesujące... Poszukam, sprawdzę :)

 

Przy okazji wizyty w Sephorze powąchałem też Eau De Cedre od Armaniego i to też ciekawy zapach. Kupię próbkę i potestuję.

Edytowane przez JakubZet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JakubZet napisał(-a):

 

A Green Irish Tweed kiedyś sobie sprawię na 1000%. A potem dowiem się jak pachnie 😅

 

 

Miałem tak samo. Prawie kupiłem, ale ktoś doradził zakup próbki - na szczęście posłuchałem, bo ten zapach że mnie znika po 3h... ani ja nie czuję, ani na mnie nie czuć, więc najpierw spróbuj próbkę albo od kogoś, bo to drogi psikacz, który nie u wszystkich działa 🙂

Używam Toma Forda Noir Extreme i Tobacco&vanille i bardzo jestem zadowolony. Mam też inne, ale dla mnie TF "rulez" ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, polly napisał(-a):

Francka Oliviera eau de passion który świetnie udaje platynę. 

 IMG_20230325_122551.jpg

 

Platinum Egoiste to moje 'ulubiene' jak mawial niezapomniany p. Boczek,
Platyny nie podrobi nawet zwykly Chanel Egoiste, jest wyjatkowa


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, neclocus napisał(-a):

 

Platinum Egoiste to moje 'ulubiene' jak mawial niezapomniany p. Boczek,
Platyny nie podrobi nawet zwykly Chanel Egoiste, jest wyjatkowa

 

Pamiętam swoje pierwsze podejście do Platyny (jako młodzian) lubiący drzewne lub/i słodkie zapachy.

Nie znalazłem w niej nic ciekawego.

Po jakimś czasie bardzo polubiłem a słodkie zapachy poszły na sprzedaż lub takie które lubię, na koniec półki. 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egoista jest bardzo smaczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Miałem tak samo. Prawie kupiłem, ale ktoś doradził zakup próbki - na szczęście posłuchałem, bo ten zapach że mnie znika po 3h... ani ja nie czuję, ani na mnie nie czuć, więc najpierw spróbuj próbkę albo od kogoś, bo to drogi psikacz, który nie u wszystkich działa 🙂

Używam Toma Forda Noir Extreme i Tobacco&vanille i bardzo jestem zadowolony. Mam też inne, ale dla mnie TF "rulez" ;)

 

 

Ale masz coś jeszcze oprócz tych ulepków? :)

 

A GIT w ciemno bym nie kupował, choć to przyjemny zapach wiosennej łączki. Te potencjalnie mizerne parametry przy takiej odjechanej cenie to jednak spory problem. Zamiast GITa można spróbować Al Haramain l'Aventure Knight. Z nielicznych klonów, które sprawdziłem, ten był zdecydowanie najlepszy. Otwarcie ma dość agresywne, jak sok wyciśnięty z tej koszonej trawy. Niektórzy narzekają, mi nie przeszkadzało. No i parametry lepsze niż Creed, nie wspominając o cenie. Ale. Jest naprawdę blisko, choć nie ma w sobie tej gładkości oryginału. Coś za coś.

 

Floris JF to też dość ciekawa wariacja. Mam wrażenie, że nieco jaśniejsza i bardziej kwiatowa. Ale miałem tylko małą próbkę i niespecjalnie się na niej skupiałem, więc ciężko mi powiedzieć coś konkretnego.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po goleniu, oprocz 'Przemyslawki' lubie wode kolonska 4711, stara, fajna receptura

 

spacer.png


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, brz napisał(-a):

 

Ale masz coś jeszcze oprócz tych ulepków? :)

 

A GIT w ciemno bym nie kupował, choć to przyjemny zapach wiosennej łączki. Te potencjalnie mizerne parametry przy takiej odjechanej cenie to jednak spory problem. Zamiast GITa można spróbować Al Haramain l'Aventure Knight. Z nielicznych klonów, które sprawdziłem, ten był zdecydowanie najlepszy. Otwarcie ma dość agresywne, jak sok wyciśnięty z tej koszonej trawy. Niektórzy narzekają, mi nie przeszkadzało. No i parametry lepsze niż Creed, nie wspominając o cenie. Ale. Jest naprawdę blisko, choć nie ma w sobie tej gładkości oryginału. Coś za coś.

 

 

Jeszcze jest armaf taki w trójkątnej butelce ocierający się o git. Nie pamiętam nazwy, gdzieś go mam. Odkopię i wrzucę fotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tres Nuit.

 

Nie wiem, czy to wciąż do dostania jest. Poza tym tam czegoś brakowało. Jakby olali otwarcie i zrobili tylko serce/bazę. Parametry „takie o” plus trochę plastikowy był chyba. 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już w temacie klonów, planuję zakup Club de Nuit Intense Limited Edition. Mam Aventusa i super siedzi mi jako letniaczek, ale szukam czegoś tańszego z dobrymi parametrami. Niestety ciężko o tester, ktoś tesotwał? Opinie w necie raczej pozytywne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brz napisał(-a):

 

Ale masz coś jeszcze oprócz tych ulepków? :)

 

Egoista (nie-platinum, bo wolę), LEN i w tym tygodniu pędem nabędę TDH. Ale faktem jest, że raczej nudny jestem i jak coś mi pasuje, to używam dlugo (Egoista już z 25 lat)

Edit - Jeszcze coś mam, ale nie pamiętamco, bo stoi w rogu szafki :)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, już myślałem, że tylko te dwa. Cukrzycy szło by dostać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, brz napisał(-a):

Spoko, już myślałem, że tylko te dwa. Cukrzycy szło by dostać. :)

Noir extreme nie jest aż tak słodki, ale przyznam, że wolę V&T 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brz napisał(-a):

Tres Nuit.

 

Nie wiem, czy to wciąż do dostania jest. Poza tym tam czegoś brakowało. Jakby olali otwarcie i zrobili tylko serce/bazę. Parametry „takie o” plus trochę plastikowy był chyba. 

Ten właśnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podziwiam Waszą wiedzę, czerpię z niej garściami ale kurna piszcie pełne nazwy :). Bo o tych rebusów to już czacha dymi :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Solve napisał(-a):

Panowie podziwiam Waszą wiedzę, czerpię z niej garściami ale kurna piszcie pełne nazwy :). Bo o tych rebusów to już czacha dymi :)

Hehe, popieram kolegę :)

LEN - Lalique Encre Noir?

TDH - Terre d'Hermes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos terre d'hermes edt to teraz są doskonałe warunki na niego. Chłodna, wilgotna i wietrzna aura robi swoje. 

A Egoiste klasyczny jest jak dzika torpeda w tłumie, bezlitośnie daje po nosach czymś tak nietuzinkowym, że ludzie roglądają się jacyś zdezorientowani. Ma to coś co płci pięknej zmiękcza serduszka. 

 

A tak poza tym to u mnie dzisiaj kolej na czarną efkę. Miał z założenia być taki super zimny bez grama cukru wg pewnych internetowych źródeł a ostateczne słodki jest na poziomie D&G the one edt. 

IMG_20230322_104152.jpg

Edytowane przez polly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JakubZet napisał(-a):

Hehe, popieram kolegę :)

LEN - Lalique Encre Noir?

TDH - Terre d'Hermes?

 

2 razy "tak". :)

 

Choć w zasadzie to „noire”. :P

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś 

 

 

DSC_0568.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

jakie macie opinie o zakupach w sklepie internetowym Empik? Znalazłem przez tą stronę jedną ciekawą ofertę od sprzedawcy Rynek Handlowy ale wydaje mi się ona aż za bardzo atrakcyjna... Zastawiamy się czy ryzykować?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Dziś 

 

 

DSC_0568.JPG

 

 

o właśnie, jak wrażenia? masz porównanie z innymi wersjami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na perfumehub.pl albo perfumomaniak.pl czy Ci wyskakuje ta oferta, Empik działa jak open market i nie masz tam gwarancji, ze każdy towar jest ok, podobnie jak mall.pl- był tam wysyp podrób i kilka osób się nacięło, niemniej na niesprawdzonej stronie zakup Creeda za 150pln/100ml raczej powinien budzić wątpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qzn napisał(-a):

 

 

o właśnie, jak wrażenia? masz porównanie z innymi wersjami? 

Bardzo dobry. 

Moja kobita mnie obwąchuje i nie można się opędzić😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.