Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slimbarti

Zegarek do 2000 najchętniej chronograph na co dzień.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz wszystkich serdecznie. Okres karencji się skończył więc chciałem założyć watek i się poradzić. Co prawda podobne tematy już są ale mam kilka uwag i wytycznych.

 

Szukam zegarka do pracy na co dzień do koszuli i od święta do garniaka.

 

Najchętniej celuję w chronografy -lubię zegarki duże, oraz że coś się dzieje na tarczy. Wszystkie moje zegarki są na bransoletach więc tym razem na czarnym pasku

 

najpierw automaty - tu na chronografa szans w tej cenie nie ma więc:

Byłem napalony na Certinę DS-1 - zegarek znany, automat i w moim zasięgu cenowym. Po przymierzeniu w Aparcie jednak czar prysł. Zegarek nie wygląda na mojej ręce na 2000 zł, które trzeba za niego zapłacić. Nie spodobał mi się. Bez emocji.

 

Ostatnio trafiłem na tissota Le Locle - muszę przymierzyć ale boje się, że jeżeli większa certina mi nie przypasowała to tissot tym bardziej.

 

Zegarek, który od zawsze mi się podobał to Atlantic sealine: quarz za ok 1200 zł. Jest to taka poprawna propozycja. Nie urzeka specjalnie ale jest ładny.

 

a1dfe9ebf929860c681d63dbcb1f7494.jpg

 

 

Emocje za to wywołał u mnie zegarek Hugo Boss - zegarek za ok 1350-1500. Majtkowiec po prostu bardzo mi się podoba i urzekł mnie, że tak powiem. Świetnie się prezentuje. W środku chyba jakiś mechanizm citizen za parę złotych. Na tą chwilę mój faworyt.

 

99987062_v_1441116800.jpg

No i to tyle jeżeli chodzi o moje typy. Budżet 2000-2300 to aż za dużo na ciekawego kwarca i za mało na automatycznego chronografa.Stąd prośba o pomoc w wyborze i być może odwiedzenie od pomysłu z Hugo Bossem tym bardziej że znalazłem bardzo podobnego fossila townsman za 600 zł:

 

Townsman_FS4866_c_large.jpg?v=1436517081

 

 

Myślę, że to daje mniej więcej obraz tego co mi się podoba i szukam.

 

Na koniec jedna uwaga kwota 2300 jest nieprzekraczalna zegarek musi być nowy, dostępny w polskiej dystrybucji np. w jednej z sieciówek lub sprawdzonym sklepie online.

Co myślicie o moich typach. Może możecie zaproponować coś innego.

Z góry dziękuję za wszytskie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem po citizenach. W oko wpadł mi najbardziej eco drive ale wydaje mi się mało elegancki, zbyt sportowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O którym piszesz? Eco-Drive to nazwa mechanizmu, a nie model zegarka. Przeglądnij np dutyfreeislandshop.pl - duży wybór.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no tak. Tyle zapamiętałem jak oglądałem ten model. Citizen AT8011-04E.

 

AT8011-04E_5m.jpg

 

 

żaden inny citizen mi nie przypasował a ten wydaje się zbyt sportowy

 

 

A jeszcze podpytam o tego atlantica sealine. Czy można o tym zegarku coś dobrego powiedzieć ? powiedzmy jako o pozycji za te 1,2k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem napalony na Certinę DS-1 - zegarek znany, automat i w moim zasięgu cenowym. Po przymierzeniu w Aparcie jednak czar prysł. Zegarek nie wygląda na mojej ręce na 2000 zł, które trzeba za niego zapłacić. Nie spodobał mi się. Bez emocji.

 

 

Nie wiedziałem, ze w Aparcie mają SG ...

 

Ja od Siebie polecam Tissota PRS516 w chrono, w automacie analoga lub wersje Heritage PR 516 a z Japonii to Seiko w zależności jaka wersja jest dużo w chroni z solarem itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość tych propozycji uważam jest zbyt sportowa. jeszcze ten Chr. Ward w miarę ale nie widziałem tych zegarków w polskiej dystrybucji i ten tachymeter to już chyba za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie czy oferta seiko chrono będzie lepsza od np atlantica czy wspomnianego Bossa ? przejrzałem ofertę i niektóre seiko wpadły mi w oko. Są też tańsze np:

 

SPC083P2

zegarek-meski-seiko-chronograph-spc083p2

SPC087P1

zegarek-meski-seiko-chronograph-spc087p1

zegarek-meski-seiko-sapphire-sndg69p1.jp

SSB139P2

SSB139P2.JPG

SNN277P1

snn277p1.jpg

Ten ostatni (SNN277P1)mi się mega podoba ale nie mogę nigdzie znaleźć w ciemniejszej wersji kolorystycznej  z czarnym paskiem .

o taki:

 

SNN275P2

seiko-SNN275P2_MED.jpg

 

 

 

Co myślicie o tych propozycjach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne w zależności od modelu i ceny. w polskiej dystrybucji przy podobnej cenie weź po prostu ten, który się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w związku z tym jakąś propozycję ? Jak znajdziesz mi zegarek w stylu tego bossa lub seiko ze szkłem szafirowym najlepiej w automacie :) to stawiam piwo :). Na tą chwilę w tym budżecie z ręką na sercu obiecuje przyjrzeć się jeszcze raz certinie DS 1 i tissotowi Le Locle ale z wyglądu idealne sa dla mnie zegarki jak boss czy ten seiko i to najprawdopodobniej jeden z nich będzie moim nowym nabytkiem. NIc innego nie wpadło mi w oko. Na tą chwile moi faworyci:

 

 99987062_v_1441116800.jpgseiko-SNN275P2_MED.jpgSPC083P2_4m.jpg

 

A tak na marginesie czy ta firma Movado (produkuje dla Bossa) jest szerzej znana czy nie ma się co rozwodzić bo to żadna marka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś HB na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytam, dnia 08 Cze 2016 - 16:44, napisał:

Oglądałeś HB na żywo?

Jeszcze nie...można je zobaczyć zdaje się tylko w butikach swiss w galeriach ale u mnie akurat brak. 14-go czerwca będę miał okazję. Na ten dzień mam zaplanowane wizyty we wszystkich sieciówkach i będę przymierzał wszystko co wybiorę.

Te citizeny ciekawe - poprzymierzam. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodoba się na żywo to brałbym HG, bo widać że najbardziej przypadł do gustu. Tobie ma się podobać.

 

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie. wracam po przymiarkach.

Na ta chwilę wybrałem 2 Seiko i 2 citizeny.mam swoich faworytów ale może pomożecie w wyborze lub zwrócicie mi uwagę na coś istatnego.

 

1 Seiko- 1 zwykły drugi z szafirem:

l62sz5qhf7in.jpg

 

 

 

2 Citizeny

s44jk4cv3l7b.jpg

 

 

przypominam że zegarek potrzebny na co dzień do dżinsów i koszuli ew. eleganckich spodni i koszuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo ten Boss z wyglądu najbardziej pasuje do koszuli i garnituru. Seiko do eleganckiej koszuli od biedy jeszcze założysz, ale casio już nie. To jeżeli chodzi o wygląd. Natomiast co do wykonania się nie wypowiem bo Bossa nie widziałem ale nie ufam modowym markom. Dodatkowo on wpada tak w oko bo czerpie w stylistyce z jednego z najbardziej rozpoznawalnych chrono;)

 

Moje propozycje to zwiększyć budżet i rozejrzeć się za jakimś Hamiltonem albo ML les classique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio ? Chodzi o citizena ?

 

przewagą citizenów nad Seiko jest eco drive, radio control i pracująca wskazówka sekundnika. Z kolei Seiko są w nieco mniej sportowej stylistyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobają mi się te dwa Seiko - szkoda, że fotka wyszła poruszona. Ten z szafirkiem SNDG69P1 jest bardzo elegancki. Ma bardzo fajną tarczę zarówno pod względem kolorystyki jak i faktury. Szkoda, że na bransolecie występuje tylko w wersji czarnej, która już nie wygląda tak interesująco. Z kolei ten obok SPC083P2 ma fajne lekko wypukłe szkiełko hardlex  co również wygląda ciekawie - trudny wybór.

 

Ja sam bym wybrał chyba granatową wersję Seiko SPC081P1 z hardlexem i na bransolecie, którą można wymienić na fajny pasek. Bransoleta jako opcja na gorące lato byłaby w rezerwie.

 

 

961850d1415037401-welche-uhr-tragt-ihr-h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.