Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Edmund Exley

Euro 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Duma mnie ro***erdala:) Rano lecę po koszulkę Islandii


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Piekny turniej, piękny wynik naszej reprezentacji.

Pewnie że chciało by się rozegrać siedem meczów a nie pięć ale szacun dla tych 5-ciu :)

Hmm, patrząc przez " historyczny pryzmat". ;-) wyniku masz rację ale ja mam spory niedosyt (bo drabinka była przez Zibiego i Michela ułożona pod finał Polska - Francja ;-) . Jak to jest ,że z drużyny o takim potencjale w ofensywie, która strzelała sporo goli , także w ostatnich minutach zrobił trener maszynę do 1-0 i bronimy wyniku. Mam oczywiście świadomość że to cena angażowania ofensywnych zawodników do grania na zero z tyłu ale przy innym nastawieniu mogliśmy w obydwu ostatnich meczach szukać drugiego gola w podstawowym czasie gry a nie czekać na rywala. Tym bardziej że mająć krótką ławkę ( a właściwie bojąc się zaufać mniej ogranym rezerwowym ) z każdą minutą brakowało sił na dokładny i skuteczny atak.

I na koniec - bramkarz - tak jak refleks i spokój Fabiańskiego jest świetny w warunkach meczowej obrony Częstochowy, udzielając się obrońcom tak w karnych potrzeba odrobiny szaleństwa...które mają Boruc i Szczęsny ( dodatkowo są od Fabiana więksi a to często przeszkadza strzelającemu) ...ostatnie lata pokazują (nawet przypadek Tytonia) że wchodząc z ławki można odwrócić los... Szkoda że zabrakło trenerowi odwagi w niektórych decyzjach. Ale w końcu był zawodnikiem defensywnym ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Najbardziej podobała mi się pomeczowa wypowiedź Gmocha, który stwierdził, że gdyby nie Kuba to w karne moglibyśmy sobie pograć co najwyżej na konsoli :D

 

I jeszcze taka sytuacja ze wczorajszego spotkania, z prawej faul na żółtą, z lewej na czerwoną :D

DhfOd4m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

post-69581-0-57079800-1467362520.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - dziś już z mniejszymi emocjami ale zastrzegam ze te emocje jeszcze mnie trzymają :)

Gdyby na karne wszedł inny bramkarz a wynik był podobny to wszyscy psy by wieszali na Nawałce że zmienił. Nie ma takiej opcji, Fabian mógł się pomylić 9 razy w dwóch meczach i raz obronić i byłby bohaterem. Szwajcar się pomylił, Portugalczyk nie. Chwała im za to.

 

Ja mam taką propozycję - nie zdejmujemy do końca turnieju flag. Ani z balkonów ani z samochodów. Grajmy do końca. Pokażmy że nasza reprezentacja jest "nasza" nie tylko jak gra. Co Wy na to?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wczorajszego meczu... tam się naprawdę rodzi diament... Renato Júnior Luz Sanches ur. 18 sierpnia 1997 ... będzie grać w Bayernie razem z Lewandowskim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super. Ja wziąłem wolny dzień i jeszcze nie wyszedłem z domu :).

Mam nadzieję że większość Polaków intuicyjnie tak się zachowa - jesteśmy świadkami naprawdę wielkiego wydarzenia. Nie piszę o wyniku ale o nowym "wizerunku" reprezentacji Polski jaki ta drużyna stworzyła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu będziemy mieli idoli u siebie, bez potrzeby szukania gdzie indziej..

 

Reprezentacja, trener pokazali się z jak najlepszej strony.

Gratuluję, a wszystkim piłkarzom życzę intratnych kontraktów i mozliwości rozwijania pasji w klubach z potencjałem!

 

Brawo,brawo!


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turniej piękny pełen emocji, ale zgodzę się z desmo, pięknie gramy do 1-go gola, z polotem, szybko,

po golu zaczynamy rozgrywać pozycyjnie, oczywiście są kontry ataki ale trochę za dużo tego rozgrywania i cofania się.

Sam zresztą zauważył to i lewy i Krychowiak. 

Troszkę mnie raziło jak było parę minut do końca a oni sobie między obrońcami podają, przy 2:1 to rozumiem , ale przy remisie już nie, 

ale to  tak tylko , żeby się czegoś czepić, bo gdyby grali tak jak piszę, mogło by się okazać, że byśmy wrócili po fazie grupowej z porażkami na koncie :) .

Więc to bardziej dla mnie dla zaspokojenia ciągłych emocji i adrenaliny. 

Generalnie, super, po tych doświadczeniach tytuł mistrza globu mamy w zasadzie w kieszeni  :D


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem "mondrych głów" Tomaszewskiego i Dutka.

Na pytanie jak bronić karnego w wykonaniu CR7 

obydwaj rzucali by się w swoje lewo a ten strzelił odwrotnie. 

Szkoda mi Kuby ale stary wyga był do ogrania przy karnym.

Szwajcarom też strzelał w prawą stronę bramki

i po prawdzie ich bramkarzowi piła poszła po paluchach,

uratowała gola tylko siła uderzenia. 

To zrozumiałe, że Portugalczyk oglądał nasze karne

i przy jego wzroście mógł liczyć na wybicie strzału

o ile będzie powielony.

Szaleństwo w loterii karnych powinno dotyczyć

zarówno bramkarzy i strzelających tak mi się wydaje. 

 

A w samym meczu, to jest takie

stare powiedzenie Górskliego, 

że zmarnowane okazje się mszczą! 

 

Szkoda, bo mogło być pięknie! 

Lecz i za to dzięki! 


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boniek już jest skłonny przedłużyc umowę z Nawałką.

Słusznie?

Według mnie to bardzo przeciętny trener,który miał farta trafic na pokolenie dobrych piłkarzy,i można było z nich wycisnąc więcej.

Karne to loteria ,a jak się raz udało to prawdopodobieństwo w drugim meczu spada.

I nie ma co się czepiac Fabiańskiego,bo nie ma obronionych karnych tylko źle strzelone.

Portugalczycy byli do ogrania.

Naszym pechem była zbyt szybko strzelona pierwsza bramka i powielanie meczu ze Szwajcarami.

Obrona z każdą minutą coraz bardziej chaotyczna,bez kontr i pomysłu na grę.

Dogrywka kompletnie stracona,nudna ,a tam powinien się mecz zakończyc.

Ale chwała piłkarzom,do nich nic nie mam/szkoda mi tylko Kuby/,ale Nawałka powinien odejśc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Jak to miło popatrzeć ilu trenerów i selekcjonerów mamy w kraju. Prezes PZPN będzie miał gdzie szukać kolejnego. Może poskładajcie CV.

 

 

 

 

 

 

 

facepalm.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boniek już jest skłonny przedłużyc umowę z Nawałką.

Słusznie?

Według mnie to bardzo przeciętny trener,który miał farta trafic na pokolenie dobrych piłkarzy,i można było z nich wycisnąc więcej.

(...)

ale Nawałka powinien odejśc!

 

Przeproś i wyjdź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Nawałka powinien odejśc!

no mają ludzie polot... mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boniek już jest skłonny przedłużyc umowę z Nawałką.

Słusznie?

Według mnie to bardzo przeciętny trener,który miał farta trafic na pokolenie dobrych piłkarzy,i można było z nich wycisnąc więcej.

Karne to loteria ,a jak się raz udało to prawdopodobieństwo w drugim meczu spada.

I nie ma co się czepiac Fabiańskiego,bo nie ma obronionych karnych tylko źle strzelone.

Portugalczycy byli do ogrania.

Naszym pechem była zbyt szybko strzelona pierwsza bramka i powielanie meczu ze Szwajcarami.

Obrona z każdą minutą coraz bardziej chaotyczna,bez kontr i pomysłu na grę.

Dogrywka kompletnie stracona,nudna ,a tam powinien się mecz zakończyc.

Ale chwała piłkarzom,do nich nic nie mam/szkoda mi tylko Kuby/,ale Nawałka powinien odejśc!

 

Nie przesadzaj, jak nie wygrywają to trener do zmiany, jak wygrywają to trener do zmiany.

Nawet najlepsi piłkarze mogą być w reprezentacji nic nie warci, trener jednak robi robotę.

Poza tym, też nie przesadzajmy, no dobra Lewy, Krychu i ew. Milik, reszta to nie są jacyś galaktyczni piłkarze,

przynajmniej nie byli przed mistrzostwami.

Też mam zastrzeżenia ale pochwalić trzeba wszystkich, łącznie z trenerem.

Dawno tak się nie pobawiłem przy okazji mistrzostw w piłce.  :D


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trolling chyba poleciał hehehehe


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Boniek już jest skłonny przedłużyc umowę z Nawałką.

Słusznie?

Według mnie to bardzo przeciętny trener,który miał farta trafic na pokolenie dobrych piłkarzy,i można było z nich wycisnąc więcej.

Karne to loteria ,a jak się raz udało to prawdopodobieństwo w drugim meczu spada.

I nie ma co się czepiac Fabiańskiego,bo nie ma obronionych karnych tylko źle strzelone.

Portugalczycy byli do ogrania.

Naszym pechem była zbyt szybko strzelona pierwsza bramka i powielanie meczu ze Szwajcarami.

Obrona z każdą minutą coraz bardziej chaotyczna,bez kontr i pomysłu na grę.

Dogrywka kompletnie stracona,nudna ,a tam powinien się mecz zakończyc.

Ale chwała piłkarzom,do nich nic nie mam/szkoda mi tylko Kuby/,ale Nawałka powinien odejśc!

Aktualnie szukają kogoś do mycia piłek, podeślij swoje CV to im podrzucę, obcinam nożyczkami murawę na narodowym to mam blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wyraziłem swoją opinię,i nie upieram się,że słuszną.

A tu jedziecie po mnie równo /z mniejszą lub większą kulturą :( /.

Jak widac minimalizm do jakiego przyzwyczaiła nas polska kadra jest głęboko zakorzeniony,i sukces jakim jest cwiercfinał zacmiewa oczy i zdrowy ogląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam specem nie jestem ale Nawałka odwalił kawał dobrej roboty, być może ma nosa do piłkarzy o czym może świadczyć np Pazdan - była o nim dyskusja, o słabym sezonie a te mistrzostwa to było jego 5 min. Czemu Nawałka na niego postawił? A gdyby kto inny był trenerem to czy Pazdan pojechałby do Francji czy ktoś inny? Gdybanie. Jak na razie nasi piłkarze odnieśli największy sukces w ciągu ostatnich 20-30 lat? Nawałka buduje drużynę, są dobre nastroje po Euro i niedosyt który będzie motywował do dalszej pracy, Trzeba im dać popracować. A jak chcemy kogoś wymienić to trzeba by to umotywować i wyjść ze swoim kandydatem. Mamy jakieś zarzuty dla Nawałki i stuprocentowego pewniaka który "uzdrowi" kadrę? Wszelkie konkursy to śmieszne licytacje, "o Ci dają tyle to pójdę ich trenować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Ja tylko wyraziłem swoją opinię.

A tu jedziecie po mnie równo /z mniejszą lub większą kulturą :( /.

Jak widac minimalizm do jakiego przyzwyczaiła nas polska kadra jest głęboko zakorzeniony,i sukces jakim jest cwiercfinał zacmiewa oczy i zdrowy ogląd.

 

 

Ale naprawdę masz takie poczucie obowiązku w hołdowaniu tradycji że jak nie wygraliśmy turnieju to trener won?

Tak się składa, że to jakoś pierwszy trener który zaprowadził reprezentację tak daleko od lat. Może dajmu mu konsekwentnie pracować z drużyną jeszcze troche, bo częśc jest tak młoda, że jeszcze też się trochę musi ograć.

 

Masz jakieś ciekawe (pewne) kandydatury, że chcesz zmieniać selekcjonera, kiedy zaraz zaczynają się pierwsze mecze eliminacyjne do MŚ?  

 

Tak zdroworozsądkowo pytam. Bo po zmianie, to też drużyna z trenerem musi się zgrać, zapewne zmiana sposobu prowadzenia też nie pozwala od razu ruszyć z kopyta na 100% z nowymi metodami treningowymi itd. Jakiś okres przejściowy zawsze jest. 

 

 

I nie jestem specjalistą od piłki, ale akurat moja opinia jest dość ogólna i nie wymaga bycia specjalistą. A wnioski na temat okresu przejściowego to znam na innych przykładach kiedy ktoś ma kordynować cokolwiek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawałka zrobił sporo dobrego, zwłaszcza, jeżeli chodzi o zbudowanie pewnego rodzaju silnego "ducha zespołu". Jak każdy, popełnił zapewne również nieco błędów. Zgadzam się, na przykład, że w grze Polaków trochę ZA bardzo widać fascynację Nawałki klasycznym catenaccio. Ale, z drugiej strony, pamiętając (powtarzam to niemal za każdym razem) o technicznych ograniczeniach większości naszych reprezentantów, nie dziwię mu się, że taką strategię preferuje. Tak krawiec kraje, etc. ;)

 

Reasumując: występ naszej repry był BARDZO godnym występem. Portugalia była do przejścia, ale to sport - ktoś musiał przegrać. Nawałka to nie ideał, ale wielu znacznie bardziej znanych trenerów nieraz zawaliło sprawę kompletnie mając do dyspozycji znacznie bardziej znanych (a może i obiektywnie lepszych) piłkarzy. Niech zostanie - zobaczymy, co się zdarzy. A piłkarzom jeszcze raz warto podziękować - jechali Polonezem, osiągnęli wynik godny Audi - a Ferrari było przecież nierealne. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY MA PRAWO DO SWOJEGO ZDANIA!

JEŚLI RÓZNI SIĘ OD WIĘKSZOŚCI WCALE NIE OZNACZA ŻE JEST GORSZE.

 

TO SĄ TYLKO LUZNE ROZWAZANIA NA TEMAT ZABAWY, GRY JAKĄ NIEWĄTPLIWIE JEST PIŁKA NOZNA.

 

Ja znawcą pilki nie jestem, ale występ naszej drużyny dostarczył mi wielu pozytywnych emocji.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boniek już jest skłonny przedłużyc umowę z Nawałką.

Słusznie?

Według mnie to bardzo przeciętny trener,który miał farta trafic na pokolenie dobrych piłkarzy,i można było z nich wycisnąc więcej.

w 2012 i eliminacjach 2014 w dużej mierze grali Ci sami zawodnicy. reprezentacja była minimalnie słabsza niż obecnie ( patrząc na potencjał nie grę!)

Jednak dzięki Nawałce mamy Zespół. Zgraną ekipę. Brakuje mi jeszcze "rzucania się na sędziego z presją " po każdym ostrzejszym wejściu w naszego zawodnika.

Ale największa zmiana jest w jakości gry - nie ma już myśli szkoleniowej "Powrót - Wyjazd" i najważniejsze pierwszy raz widzę reprezentacje grającą nie zawodnikami a formacjami. Dodatkowo z wymiennością pozycji i asekuracją

Nie miejmy kompleksów Szwajcarskie lepsze są scyzoryki i zegarki trenerzy niekoniecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo, ale jeżeli nie chcemy dążyć do idiokracji to na dany temat powinni się wypowiadać ludzie którzy mają jakieś pojęcie. Przykładowo trenerzy a nie piosenkarze czy cyrkowcy.

to w takim razie na trybuny wpuszczać tylko trenerów skoro nie wolno nam się dzielić swoimi wrażeniami z tego co oglądaliśmy. Nikt z nas nie pisze, że "zamiast 3 jednostek treningu objętościowego powinny być np dwie jednostki a jedna szybkościowa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Edmund Exley
      Ja wiem, że to niesłuszne
      Stanisław Barańczak
       
      Panowie - wszyscy wiemy, jak jest. Ale może uda nam się zachować tradycję i w ten sposób wyrazić naszą autoteliczną futbolową pasję.
       
      Składy:
      https://www.fifa.com/fifaplus/en/tournaments/mens/worldcup/qatar2022/teams
       
      Transmisje:
      https://sport.tvp.pl/64461650/gdzie-ogladac-ms-2022-plan-transmisji-mundialu-w-tv-online-aplikacji-i-hbbtv-w-tvp
       
      Mój typ na Mistrza: Brazylia
      Kibicuję, żeby Mistrzem został/została: Urugwaj
      Polska: faza grupowa
      Król strzelców: Neymar
    • Przez Edmund Exley
      Terminarz:http://www.fifa.com/worldcup/matches/ Plan transmisji:http://sport.tvp.pl/mundial2018/transmisje Składy:https://img.fifa.com/image/upload/qcuxk3y7c1ezwo5yylnn.pdf  
      To może na początek:
      1. Polska osiągnie etap...2. Typuję, że Mistrzostwa wygra...3. Mam nadzieję, że Mistrzostwa wygra...4. Rewelacją turnieju będzie...5. Największym rozczarowaniem turnieju będzie...6. Królem strzelców będzie...7. Piłkarz, którego na turnieju najbardziej będzie mi brakować (kontuzjowany, niepowołany, z niezakwalifikowanego kraju)... 
    • Przez Edmund Exley
      Rok temu komentowaliśmy tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/121325-copa-america-2015/?hl=%2Bcopa+%2Bamerica
       
      Teraz edycja z okazji 100. rocznicy pierwszego turnieju. Prawdopodobnie będzie w cieniu Euro i obawiam się, że nie będzie stała na najwyższym poziomie. No ale Copa to Copa, na swój temat zasługuje. Właśnie zaczyna Urugwaj, czyli jakby dopiero się impreza zaczynała 
       
      Znaczek:

       
      Składy:
      https://en.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_Centenario_squads
       
      Plan transmisji:
      https://sport.tvp.pl/25633658/rozpoczyna-sie-copa-america-centenario-transmisje-w-tvp

      Wyniki i składy z turnieju w 1916 można przypomnieć sobie tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_1916
    • Przez Edmund Exley
      Drodzy Koledzy,
       
      temat niszowy, ale potrzebny - Copa America to wspaniały turniej, warto poświęcić mu odrębne miejsce.
       
      Początek już 11 czerwca - na inaugurację Chile-Ekwador (u nas będzie to już 12 czerwca). Finał 4 lipca.
       
      Logo i maskotka:

       

       
       
       
      Skład grup:
      Grupa A: Chile, Boliwia, Ekwador, Meksyk
      Grupa B: Argentyna, Jamajka, Paragwaj, Urugwaj
      Grupa C: Brazylia, Kolumbia, Peru, Wenezuela
       
      Składy drużyn są tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_2015_%28sk%C5%82ady%29
      Plan transmisji: http://sport.tvp.pl/20393572/copa-america-2015-sprawdz-plan-transmisji
       
      Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami, prognozami, sympatiami. Nie ma Niemców, kibicować można wszystkim. W miarę możliwości będę wrzucał jakieś migawki z historii, fragmenty meczów i archiwalne zdjęcia.
       
      Dodam, że mam nadzieję, iż tytuł obroni Urugwaj, choć trzeba powiedzieć, że największym minusem zbliżającego się turnieju będzie brak Luisa Suareza. To efekt kary (moim zdaniem niewspółmiernie wysokiej do czynu) za incydent na Mundialu w Brazylii. O Urugwaju postaram się napisać parę słów w najbliższych dniach.
       
      Życzę ciekawej dyskusji i dobrej piłki
       
       
    • Przez Edmund Exley
      Drodzy Koledzy,
       
      chciałbym zaproponować temat dotyczący tylko i wyłącznie nadchodzącego Mundialu. Nie jestem na pewno jedyną osobą, która od czterech lat odlicza dni do początku turnieju.
       
      Proponuję zapomnieć w tym temacie o rzeczach, których świadomość mamy wszyscy, ale które psują nam zapewne nastrój: postępująca komercha, niedozwolony doping, korupcja, Blatter... Chciałbym, abyśmy pisali o piłce, turnieju, koszulkach, nadziejach i obawach czysto sportowych.
       
      Dla chętnych proponuję przedturniejową zabawę - uzupełnienie mini-ankiety o naszych typach, prognozach i wspomnieniach:
      1. Mam nadzieję, że Mistrzostwa wygra...
      2. Typuję, że Mistrzostwa wygra...
      3. Rewelacją turnieju będzie...
      4. Królem strzelców będzie...
      5. Największym rozczarowaniem turnieju będzie...
      6. Moje dwa najpiękniejsze wspomnienia z Mundiali...
      7. Ulubiona maskotka w historii...
       
      A tym, którzy chcieliby się przygotować przed turniejem, polecam:
       

       
      No to ja jako pierwszy wypełnię ankietę:
      1. Mam nadzieję, że Mistrzostwa wygra... Urugwaj
      2. Typuję, że Mistrzostwa wygra... Argentyna
      3. Rewelacją turnieju będzie... Bośnia i Hercegowina
      4. Królem strzelców będzie... Karim Benzema
      5. Największym rozczarowaniem turnieju będzie... Holandia
      6. Moje dwa najpiękniejsze wspomnienia z Mundiali...
      - Mondiale 90 - wiadomo, pierwsze mistrzostwa
      - Urugwaj-Ghana 2010
      7. Ulubiona maskotka w historii... Ciao
       

       
      Zachęcam do komentarzy i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.