Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sebak

EDC na bransolecie do 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy!

 

Potrzebuję Waszej pomocy, bo chyba sam sobie nie poradzę z problemem.

 

Chciałbym wydać max 5 tys. na zegarek na co dzień na bransolecie. Preferowany nowy.

Mam nadgarstek około 16 cm, więc rozmiar max 42, choć ważniejsze małe l2l.

 

Byłem już zdecydowany na niebieskiego Longines HQ, ale wersja 41 mm jest chyba dla mnie za duża. Wersja 39 mm nie podoba mi się.

Zdjęcie z 41 mm wstawiam poniżej, więc możecie sami ocenić. Glycine Combat SUB również za duży. Chr. Ward i Davosa odpadają.

 

post-86624-0-93868600-1465634628_thumb.jpg

 

W związku z tym, wpadłem na pomysł Seiko:

 

SARX033:

http://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-automatic-presage-sarx033 

 

lub

 

Brightz SDGM003

http://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-brightz-automatic-sdgm003 

 

 

Preferowany kolor to granatowy, bo jest dla mnie najbardziej uniwersalny.

Przedstawione powyżej Seiko niestety nie są granatowe, ale mają coś w sobie, szczególnie nowy SARX033.

 

Będę wdzięczny za opinie i inne propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ofertę Eposa. Jest tam kilka ciekawych konstrukcji 40mm w granacie. Sportowe i eleganckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już garniturowca Eposa, więc chciałbym coś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnym EDC jest Eterna zwłaszcza model Four Hands, ale żeby zmieścić się w budżecie, musiał byś kupić na bazarku. Była niedawno biała, nowa, sprowadzona z Niemiec o ile pamiętam. Musisz się rozejrzeć - zegar bardzo fajny zwłaszcza w białym kolorze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, mam takiego Longinesa. Świetnie się też prezentuje na skórzanym lub gumowym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna Kontiki może być za duża. Nie wiem jakie ma l2l, ale raczej większe niż 50. 

 

Nowy model mi się podoba i byłby to bardzo dobry wybór:

http://www.jomashop.com/eterna-watch-1598-41-41-0217.html

 

Longines Conquest odpada. Widziałem go i ma zbyt dużo połyskujących powierzchni.

Starszy model Kontiki jest nieco mniejszy - l2l ok. 48mm i swietnie układa się na mniejszych nadgarstkach. Nowa jest - zdaje się - nieco większa (podobnie, jak Date).

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jakie l2l ma nowa Kontiki? W tej cenie chyba nic lepszego nie znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj. Ta nowa wersja jest brzydka. Znajdziesz wiele ładniejszych i co najmniej równie ciekawych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Kolegi Eterna jest świetnym zegarkiem Robiłem sobie ostatnio zestawienie na nadgarstku starej i nowej Eterny i nie zauważyłem większej różnicy w długości l2l, więc myślę że to może byś różnica rzędu 2mm. Przy tym wymiarze różnica żadna.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mszę gdzieś przymierzyć Kontiki.

 

Może jednak HQ nie jest dla mnie za duży? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez empirycznych pomiarów się nie obejdzie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem to rzuciłem fajki, przytyłem 15 kg i teraz noszę zegarki od 40 do 44 mm. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem to rzuciłem fajki, przytyłem 15 kg i teraz noszę zegarki od 40 do 44 mm. :D

Kiedy czytałeś moją biografię? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze wrzuciłem zdjęcie z empirycznych pomiarów :) Wersja 39 mm ma l2l 48, więc pewnie 41 jest jednak za duży.

 

Pewnie po przytyciu nadgarstek pozostanie w niezmienionym rozmiarze, a ubrania trzeba będzie wymienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41mm gdyby L2L miał podobne, to by dał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze HQ 39 mm.

 

Jestem co raz bliższy SARX033...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na niebieskiego HQ 41 mm. Dzisiaj jeszcze raz mierzyłem i chyba jest ok.

 

Do piątku mogę się jeszcze rozmyślić :)

Ciągle się zastanawiam nad SARX033.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tamtym zdjęciu tak. Inna sprawa że to kwestia perspektywy zdjęcia, która jak najbardziej może przekłamywać.

Natomiast istotne jest jak ty go czujesz na nadgarstku. I tu z twoich relacji można odnieść wrażenie że jeśli nawet jesteś usatysfakcjonowany  to nie do końca :)

Chyba lepiej jeszcze poszukać czegoś innego, kupić zawsze zdązysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak źle? :(

Cóż, do pewnego stopnia to, oczywiście, kwestia gustu i indywidualnych odczuć - jeżeli Tobie się ten zegarek na Twoim nadgarstku naprawdę bardzo podoba, to rozwiązuje kwestię. Jednak, mając swoje lata, powiedziałbym, że dosyć często się w życiu napalamy w sposób nie do końca uzasadniony. ;) Ja mam nadgarstek 19mm i myślę, że to jest średnica i układ uszek raczej na moją niż Twoją łapkę. Ale, naturalnie, to tylko moja opinia - pytałeś, więc staram się doradzić najlepiej, jak potrafię. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee znowu nie przesadzaj. Ja mam 17mm i nosze najchetniej 44mm czasem 46 przy szerokim bezelu jak w Airmanach. Divery tez maja szerokie bezele wiec optycznie maleja. Przy odpowiednim profilu uszow mozna je nosic nawet znacznie wieksze. Sam jednak nie kupilbym HQ. Uwazam ze jest slabiutko wykonany

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.