Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

roberto18

Czy warto kupić tego G. Beckera ? oryginał czy podróbka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że znam się na zegarach słabo, chciałbym po prosić Was o pomoc w identyfikacji zegara wiszącego Gustav Becker. Sąsiad ma go na sprzedaż, ale nic o nim nie wie, gdyż dostał go kiedyś od znajomego i tak sobie leżał. Wiem na pewno, że należy mu się porządna renowacja mechanizmu. Co to za zegar, z którego może być roku (mniej więcej, bo brak jakiejkolwiek nalepki), czy jest on kompletny (bez obciążników ?), czy warto go kupić i ile on może być wart.

 

Tarcza trochę wytarta, z pod tarczy wystaje jakiś sznurek (do czego on jest ?) i pełno kurzu na mechaniźmie. Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu więcej informacji i czy warto go kupić. 

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

 

post-28311-0-99124300-1466014436_thumb.jpg

post-28311-0-79159400-1466014444_thumb.jpg

post-28311-0-90744200-1466014450_thumb.jpg

post-28311-0-33998000-1466014457_thumb.jpg

post-28311-0-95968400-1466014466_thumb.jpg

post-28311-0-98503500-1466014473_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ten mechanizm. Odsyłam do podwieszonego tematu: Jak zadać pytanie.

A za sznurek pociągnij. Jeżeli coś się stanie, to znaczy że wagi nie są mu potrzebne :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wskazówka minutowa jest tam gdzie jest na fotce może nic się nie wydarzyć :)

Lepiej pokręcić wskazówką minutową.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar oryginalny, typowy gabinetowy Becker z lat dwudziestych. Jest kompletny i nie potrzeba do niego wag, bo jest to zegar sprężynowy. Sygnatura na tarczy, na gongu i na mechanizmie musi być również. Proszę go spróbować nakręcić kluczem który jest w skrzyni, jeżeli zegar się nakręca (ząbki przeskakują) to mechanizm będzie żył tylko wymaga porządnego czyszczenia i regulacji. Ten sznurek zwisający spod tarczy jest do uruchamiana bicia lub jego zatrzymywania - nie wiem dokładnie bo nic nie widać od strony werku.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak widoku mechanizmu uniemożliwia wskazanie do czego służy sznureczek. Jeżeli jest to werk z biciem grzebieniowym służy on do repetycji (powtórzenia) ostatniej wybitej godeziny. Jeżeli zaś to werk z biciem typu paryskiego - do ustawiania rozregulowanego bicia. W żadnym z wypadków nie zatrzyma ów sznureczek bicia.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się, mój błąd z zatrzymywaniem bicia. Służy właśnie do jego uruchamiania a Ty dopełniłeś moją wiedzę, że do wybicia ostatniej godziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.