Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michaelandro

Omega Seamaster 300 czy Rolex Sub "no date"

Rekomendowane odpowiedzi

Najfajniejszy w kontekście powiązania datownika z wyglądem zegarka jest z nurków Rolexa Sea Dweller. Lupa nie szpeci szkła a datownik doskonale zastępuje indeks.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem na to sposób, włożyłem szkło z wersji bez daty. Dla większości to profanacja ale przecież zegar ma się nam podobać a nie innym. Całość zamknęła się w 250 frankach (razem z testem szczelności). Gdybym jeszcze raz miał Suba zrobiłbym to samo.

Jeśli chodzi o te dwa zegary to Sub będzie wygodniejszym zegarem do noszenia, ma lepszą bransoletę,lepiej pracuje bezel i koronka, dokładność chodu taka sama. Wykończenie kopert na podobnym poziomie, tarczy nie ma sensu porównywać. Pytanie czy warto dopłacać 10tys? Ja uważam, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, jak Kali skundlić Suba innym szkłem to jest dobrze ale jak Kalemu pokazać podziurkowaną gumę od Omegi to jest źle  ;)  :P  B)

 

Ale ja bym Bartek zrobił tak samo. Oprócz fajnego wyglądu zyskałeś "customizowanego" Rolexa - co dla mnie jest przefajną rzeczą.

Zwłaszcza, że powyższą zmianę w każdej chwili można łatwo odwrócić.

Jest opcja zrobić podobny manewr z Explorerem 42 mm ? Szkło od SDDS??


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze SDDS ma zbyt grube szkielko do takiego manewru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem, że z pewnością nie Omega- oglądałem Seamastera 300 w Galerii Mokotów i mają tam egzemplarz z nierówno wyciętym indeksem. Wygląda to okropnie w zegarku za 22tys. Czyli Rolex :) tylko jeszcze zostaje kwestia jaki i gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to po jednym egzemplarzu oceniasz serię? Coraz cześciej zdarzają się takie kwiatki, ale jeśli interesuje Cię Omega to znajdziesz i idealny egzemplarz.

Rolexa w dobrej cenie i idealnie wycentrowanego (bo jak poczytasz dyskusję o nowych modelach, to zorientujesz się ze Rolexa idealnego też cieżko znaleźć) masz na forumowym bazarku - jeśli został ten model jako wybór, to bierz.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to zawsze musi być jakiś impuls. W tym przypadku akurat nierówno przycięty indeks- wygląda słabo, dziwne że przeszedł kontrolę jakości i nikt na to nie zwrócił uwagi w sklepie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicon, wracając do Twoich planów - tylko i wyłącznie 2255.80.00. Tym bardziej jako jeden ze zmienników czarnego Speedmastera - niebieski ożywi kolekcję. Tym bardziej taki ładny odcień w dodatku opalizujący. Nawiasem mówiąc - jeszcze dwie godziny temu u kolegi miałem takiego na ręce. Przepiękny.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inny. Bardziej zbliżony do AT Skyfall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Rolex SD 16600

Wiecej zegarka nie potrzeba. Gdybym miał mieć tylko jeden to TEN - ja akurat bardziej jestem za tymi bez ceramiki ale to kwestia gustu,

aczkolwiek tez chciałem kiedyś nowego SD ale już się wyleczyłem. Miałem również nowego SUB-a ale też odsprzedałem bo jakoś proporcje mi nie leżały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej byłem raczej po stronie 2254 tak teraz bardziej się składanim ku electric blue :). Najchętniej to bym go chciał zobaczyć na żywo, ten kolor tarczy jest inny niż w standardowym niebieskim Bondzie z falami nie?

Tylko że electric blue jest zdaje się tylko z błyszczącym bezelem - chyba że wymienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej byłem raczej po stronie 2254 tak teraz bardziej się składanim ku electric blue :). Najchętniej to bym go chciał zobaczyć na żywo, ten kolor tarczy jest inny niż w standardowym niebieskim Bondzie z falami nie?

 

Zdecydowanie inny, intensywnie niebieski, w słońcu wręcz jak neon :) A bezel polerowana stal, więc lubi rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel który ma electric blue z polerowanym bezelem jakoś przez 2 lata w ogóle go nie porysował.... Ta hybryda z niebieskim bezelem intrygująca.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch jeżeli ma byc to jedyny zegarek to  wybralbym Rolexa, ale jestem nieobiektywny bo stawiam Rolexa powyżej Omegi, powody swoich pogladow podawalem juz wiele razy. 

Ale to tobie ma sie podobać,  bierz to co jest milsze dla oka :) 

 

Natomiast w 100% zgadzam sie z Avim, jeżeli bierzesz "uzywki"pod uwage to seadweller, 5513, 1680 sa ciekawszymi opcjami niż nowe modele. 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.