Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MicroBlock27

Tissot Visodate vs Atlantic Worldmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jest to mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że nie ostatni:)

 

Planuję zakup swojego pierwszego automatycznego zegarka, który mam nadzieję będzie mi służył przez kilka najbliższych lat podczas codziennej pracy. Po długich poszukiwaniach mój wybór padł na cztery modele, powiedziałbym właściwie, że na trzy plus festine :D

 

TISSOT T019.430.16.031.01 VISODATE,  Atlantic Worldmaster The Original 53754.41.93R oraz Tissot Automatics III T065.430.16.031.00

 

oraz wspomniana Festina 6846/1.

 

W związku z tym proszę o subiektywne opinie (obiektywne również) na temat tych modeli i znajdujących się w nich mechanizmów :) 
Nie rozważam raczej już na tym etapie innych modeli.

 

Pozdrawiam!

post-91774-0-96920100-1466429095.jpg

post-91774-0-82976100-1466429096.jpg

post-91774-0-52200100-1466429097.jpg

post-91774-0-22377100-1466429098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Certinę DS-1.

Z w/w Visodate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visodate, bo oferuje naprawdę dużo w cenie. Jestem posiadaczem i jestem zadowolony. Do tego dokupujesz za 250zł Skantica Timemastera, który jest aktualnie na bazarku i masz alternatywę dla Atlantica - i to z historią.

 

Certina DS-1 zaproponowana przez seb71 z kolei idealna jako zegarek EDC, do wszystkiego.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj sobie jeszcze Le Locle u Tissota. Dekiel prześliczny :wub: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj sobie jeszcze Le Locle u Tissota. Dekiel prześliczny :wub: .

To prawda, ale nie podobają mi się rzymskie liczby na tarczy niestety;/ a w wersji klasycznej sporo ponad budżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak sobie tak gaworzymy o wszystkim, to zastanów sie jeszcze nad Hamiltonem Jazzmasterem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to zrobiłem :D Zastanawia mnie jak jakościowo względem Tissota i Atlantica wypada Festina. Na anglojęzycznych forach znalazłem informację, iż biorąc pod uwagę same mechanizmy to nie warto dopłacać do ETY, wiadomo że dochodzi do tego jeszcze ogólna jakość wykonania samego zegarka, ale zakładając ze względnie wizualnie oba są ok, to czy warto dopłacić 1000 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Automaticus III ma brzydko zakończoną kopertę. Chodzi mi o uszy. Natomiast wizualnie największe wrażenie sprawia festina. Ma bardzo ładne wskazówki, co uważam ze ma znaczenie. Ale niestety nie wypowiem sie co do jakości gdyż dużej wiedzy nie mam. Jednak spoglądając pod względem wizualnym festina mi sie podoba najbardziej. Sam bym chętnie usłyszał o niej opinie,

 

Na drugim miejscu Tissot visodate.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot tylko. Świetnie wykonana tarcza, piękne nakładane stare logo. W tej cenie jest to super propozycja.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bym wybrał :) , ale... wiem ,że Atlantic już raczej nie jest do kupienia. To była limitka i jak ostatnio szukałem to wszystko było wyprzedane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic chyba jest do kupienia. Widziałem w Zegarowni przykładowo ze statusem dostawa w 24h towar na magazynie. Albo im zostały egzemplarze, albo postanowiono skierować ten model do normalnej sprzedaży.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz do ręki - jeśli nie możesz danego modelu to porównywalne wilkościowo; ja mierzyłem Tissota Visodate /bardzo ładny zegarek/ - ale okazał się trochę mały do mojego nadgarstka /ok 19/. Lepiej rozmiarowo wyglądał Orient Bambino /śr. 40,5mm/ - taki też kupiłem, choć to inna półka cenowa.

Dlatego, z tych proponowanych wybrałbym Atlantica. Ale to kwestia gustu - co do wielkości i stylu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, udało mi się przymierzyć wszystkie cztery zegarki, także ostatecznie zastanawiałem się już tylko pomiędzy Tissotem Visodate i Atlantic Worldmasterem (jest w sprzedaży, ale już nie jako wersja limitowana). Visodate bardzo fajny, elegancki zegarek, jedyne jego minusy - jak dla mnie - to fakt, że na mojej ręce był troszkę za mały oraz mocno refleksujące szkiełko. Szukałem zegarka oryginalnego - wyjątkowego, który mógłby być również ECD i tak stałem się właścicielem Atlantica :)

 

@edit: Jeżeli chodzi o atlantica, jest to seria wypuszczona już po ukazaniu się serii limitowanej, obecnie na mechaniźmie ETA 2824, na chwile obecną w sprzedaży utrzymują się ostatnie sztuki tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję nowego zegara, wrzuć fotę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podałbyś gdzie kupiłeś Antka?

Bo ja się do niego już dłuższy czas przymierzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wawie widziałem ostatnio tego Atlantica w Arkadii na parterze.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

postaram się dorzucic w wolnej chwili fotkę :) co do samego zegarka to zakupiłem go w sieci timetrend 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Jak myślicie, gdzie mogła przebiegać renowacja cyferblatu? 

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.