Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

esteta

Rolex Submariner z datą czarna ceramika vs Rolex GMT MasterII

Rekomendowane odpowiedzi

Akism, trudno się z Tobą nie zgodzić i też się nie irytować na galopujące ceny Rolexa. Z drugiej strony, kwarcowy Patek, jeszcze prostszy, z gorszą wodoszczelnościa jest jeszcze droższy.

Powie ktoś: "bo to Patek". 36k za Suba to dużo? ..."bo to Rolex"! W porównania do kwarcowego Patka prawdziwa okazja.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie zeby kilka lat wstecz ktos pisal, ze ceny Rolexa sa odpowiednie. Zawsze bylo drogo.

To nie jest artykul pierwszej potrzeby, nie kazdy musi miec Rolexa jest wiele innych fajnych zegarkow sprawiedliwie wycenionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo122 - ale tu raczej chodzi o dynamikę wzrostu cen w stosunku do oferty. Zawsze było drogo, owszem, ale coroczne podwyżki ok. 10% robią swoje i zaczyna być bardzo drogo. A w pewnym momencie zacznie być po prostu śmiesznie.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie, ze wszyscy podnosza ceny ok 10% w skali roku (Panerai 15-20, AP chyba jeszcze lepiej). Z perspektywy milosnikow to moze smieszne, ale obiektywnie to smieszne jest szukanie luksusowego produktu w jak najnizszej cenie. Jezeli ktos mi powie, ze bogaci ludzie tak robia to ja odpowiem, ze ten ktos nie widzial bogatego czlowieka. Tak robia ludzie aspirujacy do swiata do ktorego nie naleza i to jest, patrzac z boku zenujace.

My tutaj, milosnicy jestesmy tylko promilem rynku luksusowych zegarkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie, ze wszyscy podnosza ceny ok 10% w skali roku (Panerai 15-20, AP chyba jeszcze lepiej). Z perspektywy milosnikow to moze smieszne, ale obiektywnie to smieszne jest szukanie luksusowego produktu w jak najnizszej cenie. Jezeli ktos mi powie, ze bogaci ludzie tak robia to ja odpowiem, ze ten ktos nie widzial bogatego czlowieka. Tak robia ludzie aspirujacy do swiata do ktorego nie naleza i to jest, patrzac z boku zenujace.

My tutaj, milosnicy jestesmy tylko promilem rynku luksusowych zegarkow.

Mocno powiedziane ale w punkt ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex tez nie jest, ale rozmawiamy o polskich warunkach ;)

 

W grudniu 2014 kupilem AT master, na metce miala 17900 (chyba, do grosz nie pamietam). Kupilem u (wtedy jeszcze) ad Strojnego.

Ile dzisiaj AT Master co-axial ma na metce u AD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko na Panerai czy Omegę dostaję od ręki 18% rabatu ;)

Ze wzrostem chodzi mi o nasze realia - gdyby zarobki rosły nam proporcjonalnie, albo chociaż wartość pieniądza (w sensie relacji dóbr do zarobku, choć wiem, ze w przypadku dóbr luksusowych ta relacja nie jest liniowa) rosła, zamiast malała, to nie patrzyłbym na te podwyżki "z byka". Do tego np. Omega wprowadza nowości, czy choćby samo głupie pudło, z którego każdy z nas, miłośników zegarków się "cieszy jak dziecko", a Rolex jedzie na opinii kultowosci.

I żeby nie było - sam poluję na Suba i pewnie prędzej czy pózniej go kupię, bo uważam, ze jest diverem genialnym, ale na pewno nie za cenę wyjściową.

 

Edit - literówka.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są szalone ale częściowo kompensują topowym markom spadek w ilości ( w wartości spadają mniej) - nistety rynek został popsuty głownie przez podróbki, ale także inne dziwne firmy które wmaWiają ludziom że Aztorin czy Epos to super szwajcary. I ludzie zamiast zbierać na entry level Omega kupują te etapy pośrdenie - wcele nie tanie. Najlepiej zaregował Biver który nie dość że profiluje firmę na jakość w dobrej cenie ( więcej entry level od znanej marki - coś jak w motoryzacji) plus daje możliwość młodym łagodnego przejścia od ewatcha do zegarka mechanicznego.

Stare marki jeśli chcą odzyskać rynek powinny nie żałując grosza na reklamę bardziej spolaryzować ofertę ( entry/ high) . Każdy uświadomiony ( reklama) klient woli " lepszą" markė za trochę więcej kasy niż wynalazek za trochę mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie zrozumie tego " obrazania " sie na Rolexa z powodu tego ze wycenia swoje zegarki tak a nie inaczej.

Od poczatku nie mialy to byc zegarki dla wszystkich, dlatego przeciez powstal Tudor.

 

Jak niebylo mnie stac nie miałem Rolexa, miałem Citizena, tissota itp., jak doszlo do tego ze zaczalem je mieć to kupilem UN I był to zegarek z firmy o ktorej zawsze marzylem a przez dlugi czas zakup takiego zegarka był tak realny jak lot na ksiezyc.

Nigdy zaden zakup nie sprawil mi tyle satysfakcji.

 

Nie sadze żeby Rolexowi zalezalo na tym żeby każdy mógł go mieć, co powiedziec o cenie AP RO w porownaniu do Rolexa DJ? AP pewnie kosztuje juz z 3X tyle co DJ


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nikt się nie obraża na Rolexa :) rozmawiamy o cenie w kontekście tego, co dane firmy oferują. I tyle.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego obraża jest w cudzysłowie :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prog bolu to 800 zl. Powyzej tej kwoty czuje sie juz oszukany (nie potrafie uzyc slowa wyruchany w stosunku do swojej osoby ;)).

I teraz dla mnie 5,50,500 tys to juz jeden zboj, wiec ta dyskusja jest jakby poza mna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam próg bólu, ale ponieważ mam swoje ceny na Rolexa to ten próg jest w innym miejscu.

W każdym bądź razie jeżeli uznałbym że Rolex sub jest dla mnie zbyt drogi to wybrałbym ponownie UN maxi diver, świetne zegarki, w dobrych na rynku cenach.

Z drugiej strony hobby nasze praktycznie wiąże się ze stratą dużych ( sam to przerobiłem) lub mniejszych pieniędzy to praktycznie zakup Rolexa jest najlepiej wydanym $.

Za ileś tam lat najprawdopodobniej odbierzesz za niego ta kwotę jaką włożyłes na zakup.

Jak dla mnie ma to też znaczenie, i to duże.

No chyba że jeden zegarek na całe życie :D wtedy ten problem nie istnieje


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ładny OT zrobiliśmy w wątku ;)

Generalnie - Sub :)

 

 

IP6s


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedzieć, że w pełni zgadzam się z Pablo- dawno nie przeczytałem tak trafnego komentarza w dyskusji na temat dóbr luksusowych, bo to nie tylko o zegarki chodzi. Na świecie pojawiło się tak dużo łatwych pieniędzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie powertowałem troszkę w tym co się pisało w zeszłe wakacje na forum.To zdumiewające jak zmieniają się nasze preferencje:)W załączniku coś co pewnie z uśmiechem przeczyta kolega gustaw6666:)Chyba nie było wówczas w planach Rolexa(podobnie jak u mnie).

post-77242-0-09422700-1467732775_thumb.png


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w nadchodzącym roku Rolex zaprezentuje innowacyjny model " Black Perpetual Excalibur Oyster Superlative Extrememeter date "

Będzie to Submariner z datownikiem! ale dysk daty będzie czarny!, dzieki tej innowacji model ten pogodzi  fanów daty i braku daty. Rolex dzięki tej innowacji planuje zwiększenie sprzedaży o 178,5% . :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile na metce będzie?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos leci na GMT Master II zdecydowanie praktyczniejszy a i ponadczasowość wysoka jak to u Rolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile na metce będzie?

Innowacje swoje kosztują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ciemną tarczkę daty minimum 10 tys zł w górkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w nadchodzącym roku Rolex zaprezentuje innowacyjny model " Black Perpetual Excalibur Oyster Superlative Extrememeter date "

Będzie to Submariner z datownikiem! ale dysk daty będzie czarny!, dzieki tej innowacji model ten pogodzi fanów daty i braku daty. Rolex dzięki tej innowacji planuje zwiększenie sprzedaży o 178,5% . :P

Podana fraza - Black Perpetual Excalibur Oyster Superlative Extrememeter date - nie została odnaleziona.

 

Prima Aprilis już w tym roku było.:-)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie powertowałem troszkę w tym co się pisało w zeszłe wakacje na forum.To zdumiewające jak zmieniają się nasze preferencje:)W załączniku coś co pewnie z uśmiechem przeczyta kolega gustaw6666:)Chyba nie było wówczas w planach Rolexa(podobnie jak u mnie).

Hmm, październik - plan musiał już wtedy być. Zwróć uwagę też, że krytyce poddawałem starą generację Submarinera. Model ewoluuje bardzo nieznacznie ale konsekwentnie i z duchem czasu - myślę o użyciu ceramiki. Szkoda tylko, że idąc z duchem czasu nie stosują szkieł z antyrefleksem - totalna popelina.

 

Daniel, to co przytoczyłeś - to świadectwo nie tylko tego jak zmieniają się gusta ale i priorytety. Kiedyś zegarek który nie wyróżniał się mnóstwem misternie wykonanych i efektownie wyglądających detali - właściwie dla mnie nie istniał.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi jest 3 dealerów Rolexa. Jeden jest cywilizowany (to znaczy rozmawia z Tobą jak nie kładziesz kluczyków od Ferrari na stole). Lista oczekujących na GMT Blue jest 26 osób. Dostaje 1 na miesiąc... Czyli prosto licząc 2 lata oczekiwania.

 

Dla mnie GMT zielony bo... Takiego mam :-)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 desperatów i miłośników rzeczonego dealera. Inaczej tego nie nazwę w sytuacji gdy nawet w tak po macoszemu traktowanym kraju jak Polska na Batmana czekałem 5 miesięcy.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.