Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PiterM

Panerai PAM000 ‘Logo Base’ – recenzja po wieloletnim używaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Desmo pewnie pijesz do mnie, ja tylko chciałbym się co nieco wytłumaczyć. Ja pytając o przekrój właścicieli Rolexów zakładałem, że 99,9% właścicieli na forum to faktycznie prawdziwi maniacy zegarkowi. Tacy, których albo po prostu bezproblemowo stac, albo też tacy co sobie czegoś odmówią i kupią zegarek. Założyłem, że mogą znać większy przekrój społeczeństwa niż ja, jeżeli kogoś uraziłem to sorry. Toć wątpię żeby sami forumowicze generowali te zapisy kolejkowe. Później pojawiały się różne głosy, a to, że tylko pasjonat kupi bo to nie samochód i łódka, bądź wczasy na SriLance, ale też, że niektórzy kupią bo to Rolex i nie zauważyliby, gdyby w środku był kwarcyk od Miyoty. A później przyszli panowie i zaczęli wyciągać przyrodzenia chcąc obsikiwać teren po kopertach Tiselli...

 

Jak już mam spinać gotówkę na taki zakup to chciałbym potwierdzić wśród ludzi co wiedzą więcej po prostu z jakim targetem później można zostać utożsamionym. Czy po prostu nie lepiej wybrać mniej kontrowersyjną Omegę przykładowo.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się czytało. Mnie też nie stać ale w niczym mi to nie przeszkadza :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jesteś snobem Piter, nie przeskoczysz.

Ano. Haters gonna hate... cóż, taki los.

 

A wszystkim bardzo dziękuję za dobre słowo, na prawdę się nie spodziewałem i bardzo mi miło czytać :D

Edytowane przez PiterM

Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja. Tylko klasa wodoszczelności 300m nie oznacza, że spokojnie możemy zanurkować na 300m głębokości. Różnice między ciśnieniem statycznym a dynamicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa... Panerai testuje szczelność zegarków wg normy ISO 6425 (to norma nurkowa a nie norma do klas wodoszczelności) czyli testuje się je na dużo wyższy reżim pracy i jest to norma uwzględniająca właśnie efekty dynamiczne. Zegarek ze szczelnością zmierzoną zgodnie z normą ISO 6425 jest przeznaczony do głębokoście jaka jest podana. To o czym piszesz, czyli najbardziej popularna właśnie 'klasa wodoszczelności' jest podawane wg normy wg ISO 22810. Swoją drogą nie ma i tak znaczenia najmniejszego czy 300 czy 200 czy 500, i tak żaden PAM nie będzie niżej niż powiedzmy max 100m, a pewnie dużo mniej.

 

Tu masz właśnie obie normy, można sobie kupić i przeanalizować...

 

http://www.iso.org/iso/iso_catalogue/catalogue_tc/catalogue_tc_browse.htm?commid=51742


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szczegółowe wyjaśnienie. Fajnie się dowiedzieć czegoś nowego i gratuluję wiedzy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z fajniejszych recenzji jakie czytałem..............i jest na czym oko zawiesić (fotki zegarka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Wspaniale napisana recenzja, wraz ze świetnymi fotkami  :)  Fajnie znaleźć ten jeden zegarek i mieć go taki kawał czasu w różnych sytuacjach i miejscach, a w dodatku nie przejmować się ryskami. Miło się czytało. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna recenzja, super fotki. Wszystko gra. Klasa, po prostu klasa.


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję przeczytałem z przyjemnością

Miałem kilka Pamów i potwierdzam są to zegarki z charakterem,


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle lekkie pioro i swietne zdjecia, wszystkie Twoje teksty czytam od lat z wielka przyjemnoscia, dzieki!!

 

Mam niejasne przeczucie, ze w najblizszym czasie przybedzie nam Pamow na forum...  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super tekst i zdjęcia. Naprawdę z dużą przyjemnością się coś takiego czyta  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zupełnie mnie nie ciągnie do PAMów tak po takim opisie mógłbym nawet przez chwilę zachcieć ;)

Gratulacje, kapitalnie się to czyta i ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z ciekawością przeczytałem ten tekst i tak sobie pomyślałem ... PAM jest zupełnie jak Fiat Multipla :blink: Design kontrowersyjny, ale za to ile emocji ! No i funkcjonalność nie byle jaka! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu7, za takie porównanie należy się:

 

a5499c8faf234cc22e955d78d86d7e12.jpg

 

Prędzej jak Land Rover Defender - "połączenie wszechstronności, surowości oraz niezwykłych możliwości w jednej pozornie prostej konstrukcji"

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dodge! :D Multipla bardziej po urodzie i narodowosci ... a po funkcjonalności Defender ... jak najbardziej! Dobrego dnia! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodge66 ale PiterM nie pisał nic o tym, że Pam się jemu psuł, więc do Land Rovera to złe porównanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, oleju nie gubił ;)


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" ... oraz niezwykłych możliwości w jednej pozornie prostej konstrukcji " .

 

Dlaczego niezwykłych  ?   Dlaczego pozornie prostej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, w końcu PAM też wymaga serwisu, co prawda nie tak często jak Defender ale... :P:D 

 

Dlaczego niezwykłych  ?   Dlaczego pozornie prostej ? 

 

Niezwykłych z uwagi na imponujące 300m PAM'a oraz, trzeba przyznać, niezłe umiejętności terenowe Defendera. Konstrukcja zarówno PAM'a jak i Defendera jest pozornie prosta ale jej dopracowanie wymagało lat doświadczenia aby wszystko idealnie współgrało. No może poza niektórymi silnikami LR  ;). Z założenia obaj przedstawiciele to konie robocze, dziś rozpoznawalne przez swój specyficzny i osobliwy design ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recka,miałem zaledwie 3 pamy(001,320,305) i powiem szczerze podzielam opinie dot.solidności wykonania i oryginalności formy zegarka.Co do wygody użytkowania to różnie z tym bywało ze względu na bryłę koperty.Z czasem mniejsze zegarki zyskały moją sympatię,zresztą moda na pama troszkę się ostatnio przykurzyła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja. Chyba najlepsza jaką tutaj czytałem. I nie chodzi o to, że pam to drogi zegarek i jest wykorzystywany jako edc. Głowy atut tej recenzji to emocje jakimi jest naładowana. Szczerość która widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie napisane, okraszone rewelacyjnymi zdjęciami. Aż chce się czytać jeszcze i jeszcze.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj znalazłem tę recenzję.

Świetna, czyta się z zapartym tchem, chylę czoła przed Autorem.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich - dzięki, aż się chce pisać!


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.