Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
PiterM

Panerai PAM000 ‘Logo Base’ – recenzja po wieloletnim używaniu

Recommended Posts

Zero zwiedza nowe miejsca... np. stodoła :)

zero_barn_web.jpg

Panerai... so much more than just a watch.

I cały czas miewa się, jak widać, dobrze :)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

A ostatnio sobie jeszcze z łuku postrzelał...

zero_jungle_web.jpg

Tak fajnie się czytało tę historię, że najchętniej zamieniłbym swojego G-Shocka na Panerai i też ruszył z nim w świat

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Śliczny.

Kotek też ;)

Tylko nie każ mu nosić, bo trochę waży :P

Ta recenzja i komentarze to dobra ilustracja tezy że zegarki ( ale nie tylko ) "kupujemy" emocjami. I że nie trzeba angażować do tego celebrytów - wystarczy sprawnie opowiedziana , dobrze zilustrowana historia z klimatem pasującym do charakteru zegarka. Nikt nie pyta o szczegóły techniczne, odchyłkę dobową i ceny serwisu ;-)

Edited by desmo

Ta recenzja i komentarze to dobry ilustracja tezy że zegarki ( ale nie tylko ) "kupujemy" emocjami. I że nie trzeba angażować do tego celebrytów - wystarczy sprawnie opowiedziana , dobrze zilustrowana historia z klimatem pasującym do charakteru zegarka. Nikt nie pyta o szczegóły techniczne, odchyłkę dobową i ceny serwisu ;-)

+1

Powyższe odczytuję jednak na plus... chyba ;) Dokładną cenę serwisu akurat podałem, moim zdaniem nie ma tragedii skoro wystarczy raz na 5-6 lat to zrobić. I właśnie dzięki Unitasowi można to zrobić lokalnie w sensownych pieniądzach. Pojęcie "odchyłka dobowa" nie ma w tym modelu zastosowania, gdyż nie ma ani sekundnika, ani nawet pojedynczych minutowych indeksów. Ot, pokazuje z grubsza dobrą godzinę, dwa razy w roku przy zmianie czasu ustawiam go "na równo" (na tyle ile się da) i to wystarcza, czasem jeszcze po kilku dniach nieużywania, czyli nienakręcania (zdarza się). Dla szczególarzy zegarkowych nie polecam więc tego modelu, lepiej wziąć coś (nie tylko Panerai) z sekundnikiem i tam można już sobie zapisywac co rano odchyłkę od wzorca. 

A tak poza wszystkim... w tym roku też Logo Base był w górach, konkretnie w Sudetach. Natomiast we wrześniu w Tatry zabrałem jednak G-Shocka, gdyż głównym planem były jaskienie (z dziećmi), a tam jednak wolałem zabrać coś, co nawet w wypadku zniszenia szkła po prostu wypoleruję PolyWatch'em lub naprawię sam kosztem kilkudziesięciu złotych. A prawdopodobieństwo poważnego pokiereszowania PAM'a w jaskini przy asekuracji dzieciaków było bardzo duże. Poza tym G-Shocki też lubię (nawet bardzo).

20170617-DSCF6475.jpg

20170617-DSCF6505.jpg

20170617-DSCF6553.jpg

20170618-DSCF6611.jpg

Edited by PiterM

Przeczytałem po raz -enty recenzję Piotra.

I utwierdziłem się w przekonaniu że zakup Base był bardzo dobrą decyzją.

Chyba nic/nikt nie wpłynął dotychczas na mnie w ten sposób.

Dzięki Piotr.

Komentarz był jak najbardziej pozytywny bo ja też w zegarku najpierw się zakochuję a rozumu używam moment później do sprawdzenia "siły tej miłości".

"Serwis i odchyłka" były przypadkowymi frazami ilustrującymi małą istotność tych mierzalnych, racjonalnych parametrów w konfrontacji z emocjami wywołanymi historią Twoją i Twojego zegarka. Kto wie , może za jakiś czas Twój logo base jako edycja Piter Logo Base - osiągnąłby na bazarku lepszą cenę niż "jakikolwiek logo base" ;-) .

Edited by desmo

świetna recenzja zegarka wpleciona w wątek podróżniczy. Bardzo przyjemnie się czyta :)

pozdrawiam

Marcin

Jak widać... dokładnie tak. Była możliwość, to zabrałem Paneraia na wycieczkę ;)

Leniwy weekendowy pstryk... zero nadal podróżuje ze mną.

IMG_5634.JPG

I cały czas ma się, jak widać, dobrze :)

Ile masz zegarków, jeśli wolno spytać?

Zastanawiam się czy mógłbym oddać duszę jednemu, nawet tak wyjątkowemu ;)

Myślę, że z jednym byłoby ciężko, ale z 2 + gshock dałbym chyba radę.

Myślę, że z jednym byłoby ciężko, ale z 2 + gshock dałbym chyba radę.

Prawie wcelowane... poza PAM000 mam w stałym zestawie 2x G-Shock (kostka bo mała i GG1000 bo wskazówkowy i z kompasem). Także relatywnie niewiele, i każdy ma swoje zastosowanie. 

Do tego czase, mam jeszcze jeden mechaniczny "nurek" jako nazwijmy to model rotujący/niestały. A czasem go nie mam. Aktualnie jest to Seiko SRP777, po prostu podoba mi się a nie kosztuje majątku, i czasem noszę sobie dla zmiany, ale po 2-3 dniach max i tak wracam do Panerai.

Edited by PiterM