Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

Klub miłośników zegarków Tisell

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zaleceniami kolegów chciałbym zaproponować Klub zegarków,które w moim przekonaniu zasługują aby skupić na nich uwagę.Głównie z racji zaskakująco dobrego wykonania w zaskakująco, wręcz nieprawdopodobnie niskiej cenie.Chodź są mocno kontrowersyjne z racji inspirowania się bardziej znanymi kilkadziesiąt razy droższymi markami,osobiście uważam to za ich zaletę są bardzo poszukiwane i sprzedają się "na pniu" czego dowodem jest nasz bazarek.Mam nadzieję,że Klub "zaskoczy" i jeśli ktoś odważy się zwalczyć i okiełznać swego "wewnętrznego buraka" i zanabędzie czasomierz marki Tisell,zapraszam do Klubu:)Ja do Klubu wchodzę ze swoim Marine Drive.Zegar chodż na pierwszy rzut oka podobny do znanego zegarka na "R" różni się jednak tym,iż posiada piękne szkło i A.R pasujący do ceramiki oraz jest 36-krotnie tańszy:)Zapraszam.

 

Edycja

Temat napisany przez @esteta

 

post-77242-0-20869900-1468744559_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda ok, jak jest w rzeczywistości trudno mi ocenić-nie widziałem.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda ok, jak jest w rzeczywistości trudno mi ocenić-nie widziałem.

Naprawdę nie widziałeś Grand Hotel?Do Sopotu należy przyjechać:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ich jakość jest faktycznie tak dobra, jak się pisze na forum, to mogliby już zacząć myśleć o jakimś autorskim wzorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widziałeś Grand Hotel?Do Sopotu należy przyjechać:)

Nawet tam byłem przez czas jakiś.. :)-ale to nie Sopocie temat?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet tam byłem przez czas jakiś.. :)-ale to nie Sopocie temat?

Na razie to temat o Tisellu w Sopocie.Ustrzel na bazarku swój własny co uprzedzam nie jest łatwe, jako "eksperyment" podobnie jak ja i kilku kolegów dla porównania z "R" i zapraszam do klubu:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i ja...najładniejszą wersję :P

 

DSC4650.jpg

 

DSC4043.jpg

 

DSC4039.jpg

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takiego Tisell'a można nabyć we "wręcz nieprawdopodobnie niskiej cenie" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko nasz bazarek wchodzi w grę obecnie:(


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój Tisell

post-76033-0-38996200-1468763868_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pilocik.Co w nim cyka?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiński ST25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to równie dokładny werk co Miyota 9015(taki siedzi w moim). Przyśpieszyl przez 2 doby o 1 sekundę:).Kolegi Marine Driver posiada jej starszą wersję bez stopsekundy na werku Miyota 8215.Bardzo chwalony "wół roboczy".Ponadto wersja,którą posiadam zgubiła literkę "r" i nazywa się Marine Dive.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem co zacz ta Miyota 9015 i okazuje się, że ten "movement" wkładają do znanych dość zegarków, takich jak; Citizen, bo to przecież opracowanie tej firmy, Marc & Sons, Hellson, Hexa, Lum-Tec, Visitor, Tisell, Seals, Melbourne, Rider ...długo by wymieniać.

I choć nie o samym werku tu mowa, to skoro masz ten mechanizm w swoim sikorze, to tylko się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem co zacz ta Miyota 9015 i okazuje się, że ten "movement" wkładają do znanych dość zegarków, takich jak; Citizen, bo to przecież opracowanie tej firmy, Marc & Sons, Hellson, Hexa, Lum-Tec, Visitor, Tisell, Seals, Melbourne, Rider ...długo by wymieniać.

I choć nie o samym werku tu mowa, to skoro masz ten mechanizm w swoim sikorze, to tylko się cieszyć.

Dokładnie.Jest to też stosunkowo młody mechanizm ale zbierający dużo pochlehnych recenzji.

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japońska precyzja wykonania i 28.800 vpm robią robotę  ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Koledzy do Klubu.Obcuję z zegarem kilka dni i jestem dalej pod wrażeniem ,dokładnie jakości i dbałości z jaką został wykonany.

post-77242-0-57197600-1468779885_thumb.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z modelem Marine Dive trzeba się wstrzymać do stycznia przyszłego roku.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z modelem Marine Dive trzeba się wstrzymać do stycznia przyszłego roku.

Dziwne to jakieś jest, inne modele na tym samym werku mają dostępne a tego aż do stycznia brak. Może w międzyczasie poprawią lumę bo podobno kiepska.

Widziałem też gdzieś po drodze Tisella GMT, to bym chętnie ponosił chociaż jak gdzieś wpadnie Sub to też nie pogardzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma jest bardzo o.k.Słabsza była podobno w starszej wersji jeśli mowimy o Marine Diver.Co do GMT to śmiechem żartem podobnie pozytywnie "przytuningowali" go do jego wzorca czyli GMT MasterII i wszystkie ogniwa są szczotkowane:)W Rolexie środkowe jest polerowane i mega się rysuje.Więc ponownie na plus,podobnie jak dodanie AR w wersji Marine:)

post-77242-0-55908900-1468788587_thumb.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że były dwie edycje marine diver? Czym się różniły?

 

 

I drugie pytanie mi się nasunelo. A propos marine diver - deklarują wr200. Osobiście bałbym się go używać w warunkach takich na jakie wr200 jest przewidziane. Wiecie Koledzy, jak wychodzą testy szczelności tych zegarków? Lub w ogóle zegarków made in chinlandia :)

 

Wysłane z BB Passport


W nakręcanym codziennie zegarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że były dwie edycje marine diver? Czym się różniły?

 

 

I drugie pytanie mi się nasunelo. A propos marine diver - deklarują wr200. Osobiście bałbym się go używać w warunkach takich na jakie wr200 jest przewidziane. Wiecie Koledzy, jak wychodzą testy szczelności tych zegarków? Lub w ogóle zegarków made in chinlandia :)

 

Wysłane z BB Passport

w przypadku Tisella nie ma się co bać z wodoszczelnością, bo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój w Bałtyku daje radę:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.