Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

Klub miłośników zegarków Tisell

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mówicie, że były dwie edycje marine diver? Czym się różniły?

 

Pierwsza miała 8215, a druga 9015. Na drugiej jest napisane marine dive, a na pierwszej marine diver. Nie wiem, czy coś jeszcze.

 

Żeby nie odbierać uroku tematowi samymi literkami, wstawię zdjęcia "hulka", którego miałem okazję ponosić dzięki życzliwości kolegi z forum :).

 

8c10eb57c87ed932b1e4d684b21a2eac.jpg

7fbba61c302f92db06f45207eb215992.jpg

cbdfa888dfc92899e4329cbeddbffce1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkło? Płaskie w obydwu? Bezel ceramiczny w starej?

 

Żeby nie off topic... :)0ab45a3af90d163b464599ed713ca0d2.jpg

 

Wysłane z BB Passport


W nakręcanym codziennie zegarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło w obydwu wersjach szafir z wewnętrznym ar,bezel ceramiczny w starej jak i nowej wersji.Z tego co obiło mi się o uszy poprawiona została też praca bezela w nowszej wersji.

Mój dziś jak widać bez kompleksów w doborowym towarzystwie:)

post-77242-0-42237100-1468870982_thumb.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom MKI od MKII sporo się różni, MKII ma cieńsza kopertę, lepiej wyprofilowane uszy, inna osłonę koronki, lepsze szlify, bezel lżej chodzi, ma nowszy werk. Nie oznacza to oczywiście że MKI jest gorszy...jest inny ale nie gorszy. Jak dla mnie MKI ma lepszą lumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miyota 9015 okazuje się być bardzo precyzyjnie dostrojony.Naprawdę zaskakuje.Przez 5 dni złapał -2 sekundy.Z ciekawostek werk ten jest "jednokierunkowy" podobnie jak Valjoux lecz nie czuć drań na nadgarstku jak w przypadku tego drugiego:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem do sekcji zegarków Chińskich bo był zastój...a tu proszę, jaka ciekawostka :)

Fajna inicjatywa!

Sam jestem posiadaczem Parnisa od dwóch lat i jestem mile zaskoczony.

Od kąd zacząłem chorować na nurka - również poważnie zastanawiałem się nad Tisellem: czytałem sporo pochlebnych opinii, lepszych, niż na temat Parnisa.

Podoba mi się, że w tak niskiej cenie można kupić automat z szafirem i ceramicznym bezelem - myślę, że mimo swojej roleksopodobności to dobra propozycja.

I pewnie bym go kupił, gdyby nie fakt, że nie ma tego modelu w mojej ulubionej kombinacji kolorystycznej (połączenie granatu i czerwieni a najlepiej bieli, granatu i czerwieni). 

A poza tym nie mam jeszcze Japońsiego zegarka i chyba będzie jakiś nurek-klasyk od Seiko.

Ale Tiselle nadal będę śledził. Ładne są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do  klubu :)

oBiObZVh.jpg


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna garnitura:)Zamawiałeś ze strony producenta czy bazarek?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek

Ja swojego też "ustrzeliłem" na bazarku.Ciekawy temat z "ograniczaniem produktów" ze strony Tisella:)

Bardzo dokładnie wyregulowany werk siedzi w moim Marine Dive.

post-77242-0-25470500-1469012060.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że mają problem z dostępnością 9015 "top grade" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że mają problem z dostępnością 9015 "top grade" :)

Na zagranicznych forach werk ten porównują jako japoński odpowiednik eta2824 a nawet zdarzyło mi się przeczytać porównania do 2892.Tak więc "wstydu" nie ma:).Jest to stosunowo młody kaliber.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz Tisella i aktualny zegarków z wymienionymi werkami 9015 w Tisellu dokładniejsza. 2824 standardowe, 2892 w "specyfikacji IWC".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja wrzucę Marine Dive :)

 

m6sF6NG.jpg

 

SYxR7oJ.jpg

 

GNdPc2q.jpg

 

k3Guc0k.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ale fotogeniczna bestia.Nie wrzucaj takich fot bo jeszcze się zamienię pod ich wpływem:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ale fotogeniczna bestia.Nie wrzucaj takich fot bo jeszcze się zamienię pod ich wpływem:)

 

Gotowy do zamiany w każdej chwili :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.k.i będę pamiętał:)

post-77242-0-42999100-1469047032_thumb.jpg

post-77242-0-60812500-1469047061_thumb.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według wątku na WUS można się zapisywać na no-date suba. Cena 220$ z wliczoną wysyłką, 100 sztuk. Nie wiem jakie kolory, ale ma być lepsza luma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli drożej od poprzednika,który kosztował bodajże 170usd.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sprawdzałem to wersja z datą już 190$. Zabawne jak dobrze trzymają cenę, jak pierwowzór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak śmiechem żartem to wygląda to delikatnie mówiąc jakby Tisell "kręcił bekę" z Rolexa.Stosuje podobną politykę czyli ogranicza sprzedaż,zegarki trzymają cenę.Ale najzabawniejsze jest to,że pokazali,że można wykonać zegar o "zbliżonej" konstrukcji i do tego z AR za przysłowiowego tysiaka:)Chyba,że dokładają do tego interesu:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak daleko bym nie szedł :)

A Tisell nie chce przeinwestować pewnie, rozkręci produkcję to straci kontrole. Jakość poleci i nie będzie mógł wołać więcej niż za Parnisa. Fajnie się na Nomosie wzoruje, na deklu ma "Designed in Germany", normalnie jak wczesna Vratislavia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale mogę sobie pozwolić na takie stwierdzenia:) Zakładając,że Rolex składa się z 3 razy lepszych materiałów to czy nie za dużo płaci się za otoczki,marketingi,historię i inne wyimaginowane czynniki.Tak zastanawiam się nad tym i to nie jako przeciwnik Rolexa,a właśnie miłośnik zegarków jako takich.

post-77242-0-07310000-1469104087_thumb.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrywasz takie ukryte "prawdy" jakbyś miał ze 12 lat......

I ten AR - to jakiś fetysz? Kupiłem szkiełko do latarki z AR kosztowało 1,5 dolara..... to nic takiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dyskusję w wątku Rolexa :)

W oparciu o mojego Tisella w zestawieniu z Tridentem za 3-4 razy tyle widać różnicę w jakości materiałów. Wypełnienie bezela nie takie, bransoleta też. I z czasem będzie coraz bardziej widoczna. Oczywiście koszt materiałów i technologii Rolexa nie jest 30x większy, szczególnie przy skali produkcji. Może mój był bardziej zmęczony życiem. Chętnie poczytam opinie użytkowników Tiselli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.