Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

Klub miłośników zegarków Tisell

Rekomendowane odpowiedzi

Tarant, a mnie zdumiewa jakaś podwójna moralność - gdyby to był dział szwajcarski albo, nie daj Boże  - Rolexa, to już by dawno poleciały ostrzeżenia, bany albo szlaban na wątek, a tutaj ruchanie loszek, smarowanie gównem ( i to z poparciami ) i nic, bo ktoś ośmielił się podniecać - fakt że już niezdrowo i do zanudzenia - jakąś taniochą, w dodatku "mocno inspirowaną" bożkiem. Niefajnie.

Uuu, zarzucasz publicznie moderatorowi podwójną moralność...to chyba wbrew regulaminowi...się ostatnio dowiedziałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, zarzucasz publicznie moderatorowi podwójną moralność...to chyba wbrew regulaminowi...się ostatnio dowiedziałem ;-)

 Ciebie też :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, luzik :) jajakobyły :) powiem wam że wszyscy łamiecie regulamin ;)

10. Nie prowadzić osobistej wymiany zdań. Treści skierowane osobiście do innego Użytkownika lub wymagające reakcji konkretnej osoby powinny być przesyłane na PW.

11. Nie wytykać innym Użytkownikom niezgodności zamieszczanych przez nich treści z Regulaminem i nie prowadzić dyskusji na ten temat na Forum. Do zgłaszania treści niezgodnych z Regulaminem służy przycisk ?raportuj?.

Znałem jednego moda co by zrobil tak:

Upomnienie słowne-prezentacja zegarka tylko w dziale chinskim i 'naręcznym" wszelkie odstepstwa są zabronione.

Powtórka i ban na miesiąc.

Krótko i sprawnie....a Tisell nie plątałby się po całym forum od tygodnia.

 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie też :)

Hmm, ja mam inne poczucie humoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był przejaw mojego poczucia humoru. Ponieważ moja dymisja ze "stanowiska" moderatora całego forum nie została przyjęta a ataki na mnie nadal trwają, staram się o nią w inny sposób. A do bycia moderatorem już się nie poczuwam. Sorry.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... Krótki odpoczynek od Tissela wszystkim wyjdzie na zdrowie.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że emocje opadły i można dalej dyskutować w normalnej atmosferze.

A jeśli nie, to znowu Wam zamknę ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine Dive leży już 5h na bazarku, chyba nowy rekord :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chęć udawania spadła :) i nie jest warta 1200 zł...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udawania Suba? Nie sądzę :) Raczej cena rzeczywiście, bo jakby nie patrzeć nówkę bez lupy można za mniej zamówić. I to z VAT uwzględnionym w kalkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomnianego Marine Diver bez daty to na rynek Tisell wypuszcza 100szt. Więj info na WUS.Modelu tego nie ma w ofercie na oficjalnej stronie Tisella.Mechanizm Miyota 40s5 (bez daty jak kolega wyżej wspomniał).Luma ma mocniej świecić co dla mnie osobiście jest akurat na minus.Dla kogoś kto chce nosić w ciągu dnia latarkę na nadgarstku będzie pewnie idealna :) .Generalnie Tisell no date wydaje się być propozycją o.k dla miłośnika symetrycznej tarczy niezaburzonej lupką.Jeden z kolegów zamówił zegar,więc mam nadzieję,że coś wrzuci do tematu jak tylko doleci.

post-77242-0-22405700-1469464385.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie Deep Blue, albo inny Lum-tec, raczej o to że luma będzie w dzień razić w oczy bym się nie bał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super luminova BGW9BGW9,którą koreańczycy chcą wstawić do tego modelu świeci intensywnie lecz krócej.Zauważ,że przywoływany tutaj wielokrotnie do tablicy Rolex Submariner nie ma "zabijająco" mocnej lumy i z tego co można przeczytać jego właściciele chwalą takie rozwiązanie.Tak więc zależy kto co lubi :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BGW9 właśnie świeci mniej intensywnie (przynajmniej na początku), a dłużej (lub przynajmniej tak samo długo) w porównaniu do benchmarka - C3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy "w praniu"'jak to będzie świecić.O ile oczywiście Kolega będzie miał życzenie pochwalić się na forum.Luminova C1 zastosowana w modelu z datą moim zdaniem świeci dyskretnie ale długo.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bgw9 w Anko. Słabizna.

 

 

Pozdrawiam, Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów zamawiał jeszcze nowego Marine Diver?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Kopia Rolexa Submarinera złożona przez koreańską "markę" na chińskich "podzespołach" z japońskim "werkiem" wyprodukowanym również w Chinach.

 

2017cb35442e2d05116755cfc5d894c6.gif

 

 

.Korzystając z okazji że zawędrowałeś do tematu Tisella to ja pozwolę "przepytać" Ciebie i ponowię pytanie.Wymień chodź jeden zegar z przyzwoitym werkiem,kopertą w stali,pełne ogniwa bransolety skręcane,szkło szafirowe z AR,niekoniecznie homar o nienagannej tarczy?.Warunek do 1000zł:)Aha i oczywiście nie może być to Tisell  :)

 
Orient Diver Mako wersja USA
pełne ogniwa,
szafir, day date 120 klików, wr 200m
luma zjada tisella,
werk in-house B)
 
Ten model niczego nie kopiuje, marka ma ponad 50lat, całość produkowana w Japonii. 
 
cena 225$
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe deep blue ala skx: szafir, nakładane indeksy, luma ok, werk seiko, day date, wr300, na pasku koło 800zł, na brandów z pełnych ogniw 1100 około.

Ale to niczego nie dowodzi. Tisell nadal w czołówce, bo faktycznie mało jest takich. Miałem parniaka drivera i był wypas! Jeszcze lepsza specyfikacja!!! Tylko, że jakość była losowa.

 

 

Pozdrawiam, Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych wszystkich negatywnych komentarzy. Jeśli mi nie podoba się producent X to nie wpadam do "klubu" narzekać że np. design "wzorowany", mechanizmy udawają inhouse, cena z czapy a "swiss made" tylko w sensie przepisów. Panowie, dajecie się trollować Estecie aż szkoda patrzeć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pytaniu retorycznym,na które odpowiedział Kolega bart8 zapomniałem dopisać jeszcze jeden "warunek".Mianowicie zegar musi być estetyczny.Naprawdę podoba Ci się to co dzieje się na tarczy tej amerykańskiej wersji Orienta?Tylko szczerze :)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje więc warunek estetyczności odpada. Odpada też ten deep blue co zrzyna z skx'a.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

W moim pytaniu retorycznym,na które odpowiedział Kolega bart8 zapomniałem dopisać jeszcze jeden "warunek".Mianowicie zegar musi być estetyczny.Naprawdę podoba Ci się to co dzieje się na tarczy tej amerykańskiej wersji Orienta?Tylko szczerze :)

Od amerykańskiej wersji mako bardziej podoba mi się Ray i mam nadzieję, że doczekam się wersji z pełnymi ogniwami i szafirem, która fabrycznie jest zarezerwowana dla wersji USA. Sam nosiłem homara rolex'a, ale zaczęło mnie denerwować rozpoznawanie tej marki i głupie zaczepki typu: o masz "rolka" na ręce i głupi uśmiech przedmówcy słysząc, że to nie jest sub. Dziwiłem się jak wygląd zegarka z lupką i bezelem może być rozpoznawalny w naszym kraju i dałem sobie już spokój z tego typu wyrobami. Co nie zmienia faktu, żę technicznie w tej cenie do tisella przyczepić się raczej nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od amerykańskiej wersji mako bardziej podoba mi się Ray i mam nadzieję, że doczekam się wersji z pełnymi ogniwami i szafirem, która fabrycznie jest zarezerwowana dla wersji USA. Sam nosiłem homara rolex'a, ale zaczęło mnie denerwować rozpoznawanie tej marki i głupie zaczepki typu: o masz "rolka" na ręce i głupi uśmiech przedmówcy słysząc, że to nie jest sub. Dziwiłem się jak wygląd zegarka z lupką i bezelem może być rozpoznawalny w naszym kraju i dałem sobie już spokój z tego typu wyrobami. Co nie zmienia faktu, żę technicznie w tej cenie do tisella przyczepić się raczej nie można.

Jeśli dobrze rozumiem to nosiłeś homara Suba gdyż Ci się podobał?Przestałeś go nosić,ponieważ nie podobało się "oglądającym" to ,że Twój zegarek to nie Rolex, chodź bardzo podobny.Więc moje pytanie do Ciebie jest takie.Nie przyszło Ci do głowy aby próbować "obronić" ten zegar jak przystało na "rasowego miłośnika zegarków" i rozmówcy odpowiedzieć np. Nie nie jest to Rolex,ale... i tu wyszczególnić jego zalety,kilka słów o mechaniźmie,różnicach, a na pewno takie były w Twoim homarze.Nawet porównując Sub vs Tisell kilku kolegów takowe wskazało.Chociażby brak wewnętrznego AR w Rolku (dla mnie to nie do przełknięcia i tym chociażby Tisell się broni oraz różni).Widziałem obydwa zegarki na żywo i porównałem bardzo dokładnie.Z tego co napisałeś to można odnieść wrażenie,że w takim razie zegarek bardziej dobierasz do jego "odbiorcy" niż do siebie.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje więc warunek estetyczności odpada. Odpada też ten deep blue co zrzyna z skx'a.

 

ad. 1 to prawda - mnie się np nie podoba sub więc tisell też nie.

Ad. 2 - dlaczego?

Ma wszystko to, czego brakowało skxowi - dlaczego ten zegarek jest tak chętnie modowany? IMO - bo nie ma tam tej kropki nad i.

Szafir z AR, nieco większa koperta, nakładane indeksy, maskownice z pełnych ogniw i wersja DLC.

 

Owszem, jest prawie identyczny, ale z drugiej strony jest od groma orientów, davos, steinhartów itp udających rolki. Jest omega udająca Newmana. itp itd - nie chcę wszczynać od nowa gównoburzy - przedstawiam tylko argument dlaczego akurat dla mnie taki deep blue jest akceptowalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.