Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Omega z ksiezyca 69r

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna ten egz. był za 22k wystawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena spedmasterów obecnie szybko sie zmienia i ma bardzo silną wzrostową tendencje :-). Wycena jest nie możliwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zadał pytanie czy da się kupić w lepszym stanie za takie pieniądze ;) a nie ile jest wart ten zegarek ;)

Ja osobiście nie widziałem taniej,ale widziałem lepszy stan, ale pewnie wszystko zależy od stanu mechanizmu i dokumentacji, co nie znaczy że nie można się targować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare speed mastery będą tylko drożeć ;-) 

Ta wycena by się zgadzała z   rzeczywistością jednak jeszcze pół roku wcześniej to wyglądało zupełnie inaczej. 

 Kupiłem okazyjnie 105.003 65 a że miałem inny taki sam a to jeden sprzedałem

- za znacznie mniej niż obecnie bym dostał .

Poza tym sporo pozycji z tej listy jest nie osiągalna i  nie bardzo  wiem jak je wyceniono .

np. 2915.1 kilka tygodni temu człowiek wstawił na amerykanskim ebayu tarcze i werk (były zgodne )

po kilku godzinach znikły napisałem z zapytaniem dlaczego, bo jako najwyżej bijący uznałem że mam prawo. 

Odpisał że dostał silna ofertę . Bardzo chciałem wiedzieć ile, wiec zaproponowałem że ja przebije i w ciemno zaoferowałem 25k usd on pożyczył mi dobrej nocy chociaż był dzień ;-) i napisał ze dostał 35 .

http://www.ebay.co.uk/itm/191891960120?euid=47607e1ca99f4173a6014dcc8d91a041&bu=44000381386&cp=1&sojTags=bu=bu

 

Ja uważam że trzeba brać, bo za niedługo  za te pieniądze nie będzie dostępny w żadnym stanie.

oraz moim zdaniem obecnie vintage speedmaster to jedna z silniejszych pozycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dobrze widze, ze na wskazowkach luma byla ruszana jak nie cale wskazowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dobrze widze, ze na wskazowkach luma byla ruszana jak nie cale wskazowki?

wskazówki nie są od tego modelu tarcza i mechanizm tylko .

 

 

nie pamietam czy to było w opisie czy on mi to napisał w meilu, ale ciekawostką jest to że 

on kupił młodszy model chyba jakąś ksiezycowkę i w niej siedział werk i tarcza . 

 

 

 wskazówki tak jak ponizej wygladają .

ofUY0v.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny bezel jest bardzo ważny i ma duże znaczenie przy wycenie. 

Tutaj bezel jest po serwisowy . 

Ceny ciągle rosną ,  ale na ten moment to nie jest żadna super okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ile, z Twoich obserwacji i doświadczenia, trzeba dodać na oryginalny bezel? C.a. 1K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie potrafię odpowiedzieć na te pytanie z całą pewnością. Dobrze zachowany bezel z kropką powyżej 90 to przynajmniej 7k pln  . Najdroższe są  base 1000  ale one są nie dostępne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie ceny DON to rzeczywiście ok 1,5 K $. Dobrze zachowanych nie znalazłem.

 

Ciekawa sytuacja, zastanawiam się skąd taki nagły skok cenowy w tym roku. Widziałem, że na aukcjach w domach aukcyjnych ceny wczesnych chrono, lata 40, uzyskiwały ceny wyższe niż szacunkowe. Nie wiem czy to nie wpłynęło niejako przy okazji na wczesne speedmastery.

 

Ale zgadzam się z Kolegą, że ceny będą tylko rosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko moje zdanie jedynie je powielam.  

Zdecydowanie ceny spedmasterów (vintage) są nie doszacowane 

W porównaniu do  flagowych  modeli innych marek, taki 2915 nie kosztuje wiele .

Możliwe ze nadeszła korekta  . Kolekcjonerzy łaskawym okiem zerknęli w tę stronę .

Ja osobiście kupuje  każdego speda jakiego dorwę i cena wydaje mi się atrakcyjna 

 ceny tak szybko rosną ze czasami sami sprzedający nie nadążają.  Przykładem jest mały sklep z antykami, kupiłem tam za 3,5k funta  z oryginalnym bezlem 105.003 64 który stał tam ponad rok.  

Ja go wadziłem oglądałem  i długo się zastanawiałem,  prawie rok ;-) 

 

wydaje mi sie że aukcja domu christies z z grudnia 2015 nie jest bez znaczenia w przyspieszeniu wzrostu cen .

 Ciekawy filmik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje. :). Świetny zegar w dobrej cenie cieszy podwójnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.