Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafi

Orient Star Classic EL05002B vs Seiko Sarb 033

OS Classic vs Seiko SARB  

83 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zapraszam do zabawy :)

Dwa japońskie dress-watche, obydwa są na rynku już pewien czas, obydwa są wciąż dostępne "z pierwszej ręki". Są podobieństwa, są też różnice. Który i dlaczego Waszym zdaniem lepszy, fajniejszy, ciekawszy, etc. 

Oczywiście obydwa zegarki mają też białe wersje kolorystyczne - kto woli, może właśnie te porównywać.

 

Fotki pożyczone z sieci

 

 

 

 

Zapraszam do głosowania w ankiecie, uzasadniania w temacie, dyskusji.

Rafał

post-26014-0-30227600-1468847438.jpg

post-26014-0-18575800-1468847439_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jutro będę miał te dwa zegarki to może wrzucę jakieś fotki porównawcze :)

 

Sarb z pewnością jest bardziej uniwersalny, lepiej wykonana koperta i bransoleta, orient jak to zwykle bywa,  pewnie ma lepiej dopracowaną tarczę i wskazówki, ale jutro będę się mógł oprzeć na faktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Na Twoje porównanie czekamy więc do jutra, fotki mile widzane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam OSy. Ale tu wybieram sarba ze względu na szafir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwe porównanie powinno się odbyć pomiędzy Sarb033 a Orientem DV02002B, gdyby ten drugi miał normalną fakturę tarczy, a nie carbon (wg. mnie kompletnie niepotrzebnie) . Z tych dwóch w temacie, to Sarb033, za szafir, ciekawe szlify koperty, tarczę która nie jest tak naprawdę czarna i matowa i powoli rosnący status kultowego zegarka od Seiko. Orient przy nim wypada poprawnie, jest jednak mniej uniwersalny. Moim zdaniem wygląda natomiast lepiej na pasku, chociaż i Sarb033 na dobrze dobranej skórce robi pozytywne wrażenie.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że karbon w DV0 zepsół zegarek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby podobne a jednak dwa zupełnie inne zegarki :P miałem oba to sie wypowiem :D

Seiko ma zdecydowanie ciekawsza kopertę i szafir, OS ma dużo lepszą tarczę wskazówki i indeksy które się świetnie mienią w świetle. Seiko ma zdecydownie lepszą bransoletę która w OS jest po prostu słaba...

Seiko jest bardziej uniwersalny ale zdecydowanie lepiej mu na bransolecie natomiast OS wygląda też fajnie na pasku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby podobne a jednak dwa zupełnie inne zegarki :P miałem oba to sie wypowiem :D

Seiko ma zdecydowanie ciekawsza kopertę i szafir, OS ma dużo lepszą tarczę wskazówki i indeksy które się świetnie mienią w świetle. Seiko ma zdecydownie lepszą bransoletę która w OS jest po prostu słaba...

Seiko jest bardziej uniwersalny ale zdecydowanie lepiej mu na bransolecie natomiast OS wygląda też fajnie na pasku...

No dobra, ale gdybyś musiał wybrać jeden :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie, muszę się zastanowić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie sobie wyobrazić, że macie więcej niż jeden zegarek ;) Wtedy szeroko pojętą uniwersalność schodzi na dalszy plan i zaczynamy rozmawiać o szczegółach :)

Póki co Sarb wygrywa kopertą, szafirem, bransoletą. Ma też wyższą WR i dłuższą PR. W OS lepsze wskazówki, indeksy, tarcza. Co tam dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Właściwe porównanie powinno się odbyć pomiędzy Sarb033 a Orientem DV02002B, [...]

 

Też tak uważam. Wtedy wybrałbym DV za świetny AR, ciekawszą kopertę i właśnie za carbon. 

 

@rafi, dopuszczasz Orienta FFD0F001B0 ?

 

FFD0F001B0-510x652.png

 

Z zaproponowanych przez Ciebie - Sarb. Za ciekawszą kopertę, ale to jest bardzo subiektywne bo generalnie nie lubię nawiązania do vintydżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarb033 ma lumę. Mało jej tam ale od Seiko więc ładnie świeci.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Luma w dresswatchu imo to minus. W Sarbie jest jej tak mało, że w ogóle nie miałem wrażenia że to Seiko, w sumie u mnie miał za to dwa minusy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vitriol, utworzyłem wątek ot tak, dla zabawy :)

Jestem właścicielem OSa, zastanawiałem się co prawda nad wymianą na SARBa, ale chyba mi przeszło. Paradoksalnie właśnie ze względu na jego uniwersalność :) Teraz rozważam ewentualnie opcję dokupienia 035, bo nigdy nie miałem nic na 6R15.

Zestawiłem 033 z Classicem z dwóch powodów - po pierwsze Date jest większy, ma 41mm kopertę i dość długie uszy - przy moim nadgarstku słaby z niego dress-Watch. Po drugie, pomijając rozmiar, Date zjada SARBa na śniadanie - jest lepiej wykonany i ma niesamowity AR, ergo nie byłoby zabawy :). Kilkakrotnie przymierzałem się do białego, bo to super zegarek jest, ale jakoś nie leży mi na nadgarstku. Co do lumy zgadzam się w 1000% z Kolegą @Vitriol, w tego typu zegarkach jest totalnie zbędna i psuje ich ogólny odbiór, tym bardziej, że przeważnie i tak nie spełnia swojej funkcji.

Dzięki Panowie za udział w dyskusji, mam nadzieję, że to nie koniec.

 

Edit: Ja akurat lubię nawiązania do Vintage :)

Edit2: FFD bardzo fajny, kiedyś intensywnie o nim myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam 033 i przymierzałem się do ELO ale już mi przeszło. W zasadzie zegarki  te są tak różne, że trzeba by mieć oba. Ale po co mieć oba skoro są do siebie w sumie takie podobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Dlatego myślę o dorzuceniu białego SARBa - zawsze to jakaś odmienność ;)

Ogólnie jeśli chodzi o moje odczucia, to OS jest bardziej klimatyczny, SARB z kolei zdecydowanie lepiej nadaje się na EDC.

Największą wadą OSa jest jego grubość. Wiadomo, wypukłe szkło, jednak nad grubością koperty mogliby popracować. Tylko że raczej nie popracują, chyba uważają, że tak jest lepiej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na sarba, bo po cichu na niego w myślach poluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Dlatego myślę o dorzuceniu białego SARBa - zawsze to jakaś odmienność ;)

Ogólnie jeśli chodzi o moje odczucia, to OS jest bardziej klimatyczny, SARB z kolei zdecydowanie lepiej nadaje się na EDC.

Największą wadą OSa jest jego grubość. Wiadomo, wypukłe szkło, jednak nad grubością koperty mogliby popracować. Tylko że raczej nie popracują, chyba uważają, że tak jest lepiej :/

Grubość koperty jest warunkowana grubością mechanizmu, podobnie jak w Seiko. Zgadzam się w całej rozciągłości, OS jest klimatyczny, a Sarb uniwersalny. Tego się nie da pogodzić w jednym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jasne, ale mam np vintage Seiko na 5606 - mechanizm automatyczny z dokręcaniem, stop sekundą i podwójną datą. A koperta ma zdaje się mniej niż 10mm wysokości. Współczesne chyba poniżej 11 się nie zdążają. Czyli Japończycy uznali, że grubsze mechanizmy --> zegarki wyglądają lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba zegarki (SARB w wersji z jasnym cyferblatem)  i gdybym miał wybrać jeden z nich to zdecydowanie SARB.

 

Sarb jest świetny na codzień ale przy bardziej eleganckiej okazji wstydu też nie przyniesie :)

W szczególności na plus:

- ładna koperta, co doceniłem dopiero po pewnym czasie

- czytelna i ładna tarcza, w słońcu indeksy wyglądają bardzo dobrze

- szafir

- 50 godzin PR

Generalnie w tym zegarku nie mam się do czego przyczepić.

 

Co do OS, to bardziej klasyczny desing dobrze wygląda - ale tutaj jest już kilka szczegółów które mi się nie podobają.

W szczególności na minus:

- Okienko daty jest białe (tak jak przy wersji z białą tarczą). Lepiej wyglądałoby czarne.

- Wskazówki mają ciekawe wykończenie, połowa jest polerowana a połowa matowa. To się dobrze sprawdza bo prawie przy każdym oświetleniu i pod każdym kątem są dobrze widoczne, jak nie jedna połówka to druga. Szkoda jednak że indeksy nie są tak samo wykończone bo dzięki temu całość wyglądałaby bardziej spójnie.

- zegarek w stosunku do swojej średnicy jest trochę za gruby, to już oczywiście kwestia gustu, ale bardziej podobają mi się np. proporcje Bambino.

 

Głosuję na Sarba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam 033 i przymierzałem się do ELO ale już mi przeszło. 

 

Czyli jednak nie będzie porównania Twojego autorstwa?

Póki co w komentarzach Sarb znajduje wyraźnie więcej zwolenników, w ankiecie niemal remis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no będzie, dziś przejedzie OS, a sprzedaję go w pt. więc czas na fotki się znajdzie. Mam nadzieję, że za bardzo mi się nie spodoba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak, to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Sarba - bardziej podoba mi się jego koperta, bransoleta, indeksy i czarne tło okna daty ;). Szafirowe szkiełko to kolejny atut w porównaniu do tego OS. I tak jak wszyscy podkreślają, jest bardziej uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek przyszedł, pięknie zrobiony - perełka w swojej klasie. Efekt psuje bransoleta, już w sarbie nie jest jakaś rewelacyjna, ale w tym Osie sprawia wyjątkowo tandetne wrażenie w porównaniu z sarbe. Zegarki tak inne, że nie sposób je porównać.

 

Zdjęcia niewiele powiedzą, nie wczuwałem się zbytnio, ale obiecałem to wrzucam.

post-90297-0-21710400-1468946289_thumb.jpg

post-90297-0-34943600-1468946318_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Seiko SNK809 z sercem 7S26C. Ten mały pilot przeleżał u mnie dobre kilka lat, dosłownie o nim zapomniałem. Jest to delikatny MOD - szczotkowana koperta z polerowanymi elementami lunety zdecydowanie ma więcej smaczków niż standardowa wersja matowa. Szkiełko jest haselitowe, co pozwala na przyjemną grę światła na polerowanej tarczy i utrzymuje klimat vinatge. Zegarek sprzedaję na pasku tropic, myślę, że pasuje idealnie
       
      Stan wizualny oceniam (dla bezpieczeństwa) na 8/10 - żadnych rysek na kopercie, oba szkiełka czyste bez skaz. Mechanizm natomiast wymaga uwagi - nie reaguje na pierwszą pozycję koronki przez co nie można szybko zmienić daty. Kręcąc koronką w drugiej pozycji jest to możliwe, oczywiście mechanizm sam zmienia datę o północy. Poza tym wszystko OK  
       
      Cena: REALIZACJA
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Z_bych
      1. SEIKO 5 SPORTS STREET AUTOMATIC BLACK SRPD79K1
      Cena 1250 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Cały czarny a jednak zadziwiająco czytelny i w dzień i w nocy. W nocy to oczywiste, w końcu to Seiko i świeci jak na Seiko przystało, ale w dzień także nie ma żadnych problemów, bo stalowe, polerowane ramki indeksów i wskazówek łapią każdy promień światła. 120-klikowy bezel działa super, jest na dodatek wzorcowo spasowany – ZERO luzów a jednak działa Czarna, matowa koperta wygląda super i nie sprawia wrażenia plastikowości, co, niestety, nie jest standardem. Jednym słowem – zadziwiająco udany pod każdym względem, czarny zegarek. 
      A! Super leży na małym nadgarstku a na dużym (niestety ) tylko lepiej. Szczególnie na dedykowanym, pasowanym do koperty pasku z kauczuku od Wujka Seiko (nie silikon, kauczuk, który na dodatek po dniu noszenia nie wymaga odkurzania. Poważnie, ten pasek nie łapie kurzu... (Może by go nie sprzedawać? )
      No dobra, konkrety.
      1. zegarek w stanie nowym
      2. komplet z pudełkami, oryginalnym NATO, instrukcjami itd.
      3. mechanicznie bez zarzutu
      4. wizualnie bez zarzutu
      SPECYFIKACJA
      Marka: Seiko SRPD79K1 Wymiary: średnica: 42 mm, wysokość 13 mm, uszy 22 mm Mechanizm: automatyczny Seiko 4R36 (min. 41 h rezerwy chodu, częstotliwość 21600bph, 24 kamienie, dzień tygodnia, dzień miesiąca Koperta: stalowa Bezel: jednokierunkowy Dekiel: przeszklony, zakręcany Szkło: mineralne (Herdlex) Pokrycie indeksów i wskazówek: LumiBrite Wodoszczelność: 10 Atm (100 m) Pasek: oryginalny, nylonowy z logowaną klamrą i kauczukowy od Uncle Seiko   
      2. SEIKO SPB257J1 – CZARNY ŻÓŁW W ROZMIARZE 40 MM
      Cena 4300 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Limitowana do 5550 sztuk na świat wersja klasycznego żółwia Seiko. SPB257 utrzymał proporcje większej, klasycznej wersji 44 dzięki czemu nie tracąc nic z super wyglądu większego brata oraz z jego funkcjonalności. Wskazówki napędza doskonały mechanizm 6R35 stosowany w najlepszych modelach Seiko.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, nie dopatrzyłem się śladów noszenia. Mechanicznie zegarek bez zastrzeżeń.
      Paski są nowe, nie były używane.  
      Sprzedawany jest pełny, sklepowy komplet. Zegarek kupiony w polskim salonie w czerwcu 2022 r. wypełniona karta gwarancyjna.
      Specyfikacja:
      Mechanizm: automatyczny, cal. 6R35, możliwość ręcznego dokręcenia mechanizmu, stopsekunda, 24 kamieniowy, rezerwa chodu 70 h Koperta: stalowa Szkło: szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Rodzaj paska: wymiennie: nylonowy (nato) i silikonowy Obrotowy bezel jednokierunkowy, antyrewersyjny Datownik: pojedynczy, dzień miesiąca Pokrycie warstwą fosforyzującą LumiBrite Dodatkowe uszczelnienie Zakręcana koronka i dekiel Wodoszczelność: WR200 / 20ATM / 200M Wymiary koperty: szerokość: 40,5 mm, grubość: 13 mm Szerokość paska: 20 mm Obwód paska: minimalny: 15,5 cm, maksymalny: 26 cm Produkcja: Japonia  




















    • Przez Feymozim
      Niestety zegarek trafił do mnie z innego zakładu po rzekomym serwisie, plusem jest to że nic nie ruszył to nie miał okazji niczego uszkodzić  
      Naprawa Seiko na mechanizmie 4R35B

    • Przez Funky_Koval
      Cena: 2299 zł  (wysyłka kurierem wliczona)
       
                                    Seiko SPB077J1, model obecnie już nie produkowany. Stan zegarka: asekuracyjnie 8,5/10. Dbałem o niego, nosiłem na zmianę z innymi modelami tylko do pracy w biurze.  Szkło czyste, jakieś mikro ryski na bezelu czy uszach od zmiany pasków. Żadnych wgniotek. Zegarek w 100% sprawny, chodzi zgodnie ze specyfikacją.
      Nie zamieniam się, cena jest ostateczna. Raczej go sobię zostawię jeżeli się nie sprzeda. Jestem jego pierwszym właścicielem, sprzedaję:
       
      - zegarek
      - oryginalne pudełko
      - papiery, rachunek,  instrukcję wszystko jest
      - zdjęte ogniwa obu bransolet
      - w komplecie z oryginalną oraz dodatkową bransoletą od Strapcode, dedykowaną pod ten model:
      https://www.strapcode.com/collections/for-seiko-mm200/products/metal-ss-bcl20-b109
       
      Zapraszam, jestem osobą sprawdzoną na forum sprzedałem tutaj już kilka zegarków. 

      Dodatkowe informacje:

      Model:    SPB077J1
      Marka:    Seiko
      Rodzaj:    Certyfikowany diver
      Wodoszczelność    200 metrów
      Mechanizm:    Automatyczny, Seiko 6R15, japoński
      Rodzaj koperty:    Stal szlachetna
      Szerokość koperty: ~43.00 mm
      Grubość koperty: 13.00 mm
      Kolor tarczy: Czarny
      Szkiełko: Szafirowe z bezbarwnym anyrefleksem
      Szerokość Paska: standardowe 20.00 mm
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Feymozim
      Serwis Seiko 4R35-01R0





×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.