Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Phate

Kontynuacja wyboru G-shock'a na mały nadgarstek

Rekomendowane odpowiedzi

Po obejrzeniu kilku recenzji G-9000 mam pewne wątpliwości. Mianowicie chodzi mi o te ciężko działające przyciski. Czy ktoś mający styczność z tym modelem mógłby wyjaśnić jak to wygląda w praktyce ? Naprawdę aż bolą palce przy próbie ich wciśnięcia ?

 

Przy modelu G-7900 za to intryguje mnie rozwiązanie z tymi skrzydełkami pod spodem. Model ten mi się podoba i chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce przy dłuższym noszeniu zegarka.

 

Szukam też miejsca gdzie można bezpiecznie kupić G-shock. Wywnioskowałem, że istnieją dwie możliwości. 1) albo kupuje się u autoryzowanego sprzedawcy Casio co odbija się na cenie (ok 100 zł drożej) i mamy możliwość za jeszcze dodatkową opłatą przedłużyć gwarancje do 6 lat. 2) kupić u "zwykłego" sprzedawcy z gwarancję 3 letnią.

 

Tu nasuwa się pytanie. Czy w przypadku zakupu zegarka za ok 400 zł warto dopłacać te 120 zł więcej aby mieć 6 lat gwarancji. Jak to wygląda w praktyce z ich awaryjnością i potrzebą częstego odwiedzania serwisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.G-9000 ciężko działają przyciski

2.G-7900 skrzydełka sprawiają, że lepiej układa się na ręce

3.G-shock nawet tyrany rzadko sie psuje, a w podstawowych modelach raczej nie ma co nawalic, można śmiało brać z allegro od sprawdzonych sprzedawców, gdzie różnica to zazwyczaj około 200 zł od dystrybucji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-9000 - ciężko działają guziki, można się przyzwyczaić, to seria master of G, batka gora 3 lata ( illuminator świeci też w tym plastikach zaraz pod dzekielkiem), z tej serii miałem 4 - polecam GW-9000( MB5) i GW-9010 (MB6) - mają solar więc można rzadzej go rozbierać

 

G-7700 - mały ale rozbudowane stopery i pamięci okrążeń, nawet guzik jeden jest czerwony, b. wygodny w zimie i pod bluzą, alarm z dioda


obecnie: DW-5600C-9CV * DW-5300G-9V * DW-6600E-1V * G-2000BM-1MJF* G-3011F-1V   *  G-700-3AV  *   GW-9010-1 *  GW-9200-1 *  EF-535SP-1AV  * DW-5030-1
kiedyś : DW5600E-1 * DW-8150-1V * GT-000D-7 * DW-8030-1 * DW-8600J-8A * GX-56-1A * G-9000-8V * G-9000-3V * GW-9000A-1 * G-2900-1A  * G-7700-1 * G-3000LV-7 * GR-8900A-7 * GA-100-1A1 * GX-56-1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-7700 ma jeszcze jedną, bardzo fajną cechę (którą ja akurat mocno doceniam). Na jednym wyświetlaczu pokazuje jednocześnie, w trzech liniach trzy dowolnie wybrane strefy czasowe. Wygoda, to niebo a ziemia w porównaniu z G9000 (tego też mierzyłem). 

 

SBzrM1g.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kwota zegarka nie przekroczyła 1000 zł to dopłaca się tylko 20 zł, a nie 120.

 

Dopłata to rzeczywiście 20 zł ale żeby mieć możliwość tej dopłaty musiałbym najpierw kupić zegarek w autoryzowanym sklepie, który ma ceny wyższe o ok 100 zł niż na allegro od sprawdzonych sprzedawców.

 

Jakich sprzedawców internetowych polecacie ? (którzy są sprawdzeni a nie koniecznie autoryzowani ?)

 

Kurcze im dłużej wybieram tym mam więcej wątpliwości. Wydaje mi się, że porządne G-shock'i zaczynają się od 1000 zł w górę a te za ok 500 to młodsi niedopracowani bracia :/

 

Byłem zdecydowany na G-9000 ale mnóstwo jest negatywnych opinii o parowaniu, ciężkich przyciskach i brudzie gromadzącym się pod dolnym bezelem. G-7900 bateria trzyma tylko max 2 lata, śrubki na przedzie bezela lubią wypadać. Modele G-77xx wyglądają na ręce trochę zabawkowo.

 

Wydawało mi się, że przerzucając się z zegarków za 100 zł na takie za 500 zł będzie można kupić już coś super porządnego a okazuje się, że to trochę mało jak na dobry zegarek z serii G ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 7700 raczej zabawkowy nie jest:) Jasnym jest, że np. gw-9400 ma więcej funkcji i wyglada lepiej(w moim odczuciu), lecz pomijając cenę, jest za duży na Twój nadgarstek jak wiekszosc tych powyżej 1 tys. I nie sądzę, żeby był z innego plastiku niż wybierane wśród Twoich faworytów.

Aukcja u pewnego sprzedawcy z 7700 http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6333345911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie poszukasz używki w dobrym stanie? Taki riseman, gulfman, mudman np. To są zegarki z serii Master Of G - porządne g-shock i noe duże. Nie wiem po co gwarancja na g-shock, toż to ma się nie psuć i trzeba mieć super pecha żeby coś się stało z takim zegarkiem. (Sam mam w domu 9 szt, każdy kupiony jako używany i wszystko jest ok. bezel i pasek zawsze możesz wymienić i masz praktycznie nowy zegarek)

 

Polecam używanego risemana :) moja żona nosi go teraz bo dla mnie po rangemanie wydaje się za mały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phate a ja nadal uważam, że powinieneś wziąć pod uwagę G-9300 bo to zacny zegar i bardzo wygodny.
Wszystkie G powyżej 1000zł mają zawyżone ceny jak dla mnie i za te pieniądze można kupić fajniejszy zegar innej firmy, a jak chcesz dużo bajerów to smartwatch.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale G-9300 nie będzie za duży dla kolegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość G będzie za duża, ale ten akurat dobrze leży na cienkich witkach ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam czegoś na małą rękę (16.5 cm) i Riseman z Master of G byłby najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mógłbym wziąć pod uwagę te dwa modele ale wykraczają one znacznie ponad mój budżet 500 zł. Chyb, że udało by się coś z drugiej ręki dopaść. Gdybym zaczął szukać dobrej używki to na jakie modele zwrócić uwagę (pamiętając, że na ręce dobrze mi leżą modele w rozmiarach G-9000 oraz G-7900) ?

 

Z G-77xx mam taki problem, że jak oglądam je na zdjęciach w necie to bardzo mi się podobają ale jak już przyjdzie do przymiarki to czar pryska - trudno wyjaśnić dlaczego, coś w dopasowaniu i wyglądzie na ręce nie leży ;p

 

Jakich jeszcze sprzedawców internetowych polecacie (sprawdzonych) oprócz Sequndusa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem.

Z rozważanych przez Ciebie G miałem/mam G-9000, DW-5600, GW-M5610, GW-9200, kilka 6900, G-7710. Nadgarstek 17cm.

Po kolei:

Mudman bardzo fajnie wygląda rzeczywiście, jak rasowy G, ale czar prysnął po założeniu na rekę, po krótkim czasie okazało się że te wypustki z dolnego bezela najzwyczajniej w świecie drapią mnie w rękę, musiałem je piłować pilnikiem żeby w ogóle dało się go nosić. Ogólnie miałem co do niego mieszane uczucia, prezencja świetna ale funkcjonalność i wygoda noszenia na średnim poziomie.

Kwadraty - wiadomo, jedni je kochają inni nienawidzą. Ja raczej kocham, ale mogły by być trochę większe faktycznie, zwłaszcza te koperty GW-M i pochodne. Wygoda noszenia za to super - zapomina się że ma się coś na łapie.

Riseman świetny funcjonalnie, mi akurat nie do końca leżał, nie wiem czemu, ale to tylko moje subiektywne odczucie. Ciężki już jednak do dostania, no i tylko używki.

6900 romiarowo uważam że idealne na mniejsze nadgarstki (jeśli ktoś chce żeby G rzucał się w oczy), dużą zaletą tej serii jest mnogość kolorków do wyboru, jeśli ktoś lubi. Jak dla mnie każdy leżał bardzo fajnie.

G-7710 chyba jednak najbardziej poleciłbym z wszystkich wymienionych, świetny negatyw, super funkcjonalność, mnóstwo informacji na ekranie na raz, jakość wykonania oczywiście jak każdego G, jedynie mógłby być trochę grubszy.

 

A tak naprawdę to chyba nie ma znaczenia co wybierzesz, bo jak już kupisz jednego to zaraz będziesz chciał kolejne :)


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolem, zegarkowy_pl, Daymon-trade

 

Oczywiście mógłbym wziąć pod uwagę te dwa modele ale wykraczają one znacznie ponad mój budżet 500 zł. Chyb, że udało by się coś z drugiej ręki dopaść. Gdybym zaczął szukać dobrej używki to na jakie modele zwrócić uwagę (pamiętając, że na ręce dobrze mi leżą modele w rozmiarach G-9000 oraz G-7900) ?

 

Z G-77xx mam taki problem, że jak oglądam je na zdjęciach w necie to bardzo mi się podobają ale jak już przyjdzie do przymiarki to czar pryska - trudno wyjaśnić dlaczego, coś w dopasowaniu i wyglądzie na ręce nie leży ;p

 

Jakich jeszcze sprzedawców internetowych polecacie (sprawdzonych) oprócz Sequndusa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również mam bidny nadgarstek - 9400 leży wygodnie ale wyglądałbym jak z telewizorem przywiązanym do ręki, 9000 mały ale po prostu nie wygodny. 9300 ideał - leży wygodnie, duży ale nie ogromny przez co nie przytłacza. Z używkami raczej ciężko, co jakiś czas coś się pojawia ale cenowo niewiele odbiega od nowego, z jednej strony problem jeżeli ktoś szuka tańszej używki, z drugiej dobrze świadczy o modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trollu, a jaki masz obwód nadgarstka? I mam 16,5 cm i może zaryzykowałbym GW-9300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz schudłem 10 kg i po nadgrastku widze, że zszedł poniżej 17 cm :P na pewno przymierzyłbym gdzies go na Twoim miejscu ale tez zaryzykowalbym nawet kupno w ciemno. G ogolnie sa wielkie i nic tego nie zmieni, jak 9300 niepodpasuje to z odsprzedaza nie powinno byc problemów ale mysle ze bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając po krótkiej przerwie wakacyjnej ...

 

Zdecydowałem się (na 90%) na zakup G-7710. Zapytałem sam siebie czego potrzebuje i odpowiedź była prosta - funkcjonalnego, mocnego zegarka z dobrym designem ale żeby nie był za duży i nie przeszkadzał pod ubraniami. Wypadło na ładny i wygodny negatyw.

 

Jutro chce go zamówić i znalazłem taką ofertę:

http://www.zegarki24h.pl/3677,casio-g-shock-g-7710-1er.html

 

kupował ktoś u tego sprzedawcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I fajnie :)

Też go chcę kiedyś kupić, żeby się pobawić tymi funkcjami właśnie :) a na zimę pod kurtkę jak znalazł.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana decyzji :) jednak został zakupiony G-7900 i poki co nie żałuje :]

Później dodam zdjęcie.

 

Na szybko pytanie o dziwna rzecz - jak naciskam przycisk podświetlenia to ze środka zegarka dochodzi taki dziwny dźwięk syczenia/piszczenia. To normalne ?

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydobywający się dźwięk to normalny objaw. W instrukcji o tym chyba też jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto zwycięzca konkursu już na ręce.

W rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Cieszę się, że wybrałem ten większy model bo dobrze wygląda i odznacza się na ręce takim pazurem :)

 

4569b1c8bcdb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... .jpg wrzucasz na serwer i dopiero na forum wklejasz link do zdjęcia z końcówką .jpg w okienko które wyskoczy Ci po kliknieciu przycisku "grafika" tego z drzewkiem. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam.

Czy istnieje możliwość montażu skrzydełek pod bezelem z modelu G-7900 do innych modeli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.