Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kebayoran

Islam a zegarki :-)))

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

W najbardziej muzułmańskim stanie Malezji - Kelantan, dwaj właściciele salonów z zegarkami zostali ukarani za publiczną reklamę Longines i Guess, które zdaniem władz stanowych są zbyt "sexy" i naruszają dobre obyczaje:

 

http://www.thestar.com.my/news/nation/2016/07/27/shop-fined-for-sexy-watch-ads-hudud-laws-being-imposed-on-nonmuslims-says-mca-man/

 

Tę informację potwierdziły także drukowane wersje prasy codziennej. Świat się kończy...


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kończy, a raczej zaczyna... i to taki, którego nie znaliśmy do tej pory. No ale, jak by co to zorganizuje się ze dwa marsze i z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że to sam ISLAM jest zły. Problem leży w systemie władzy nad człowiekiem poprzez zorganizowane religie, nie chodzi o zbawienie, moralność czy cokolwiek, chodzi o władzę. Czy to większa czy mniejsza sekta albo religia, liczy się władza nad Tobą, nad Twoimi pieniędzmi, kobietami, uczuciami, popędami, myślami, dziećmi.

 

Tylko Islam jest teraz na tapecie poprzez exodus uchodźców czy zamachy. Jak wbijesz się człowiekowi do głowy odpowiednio głęboko to się wysadzi albo zdzieli różańcem przed koncertem Behemotha. Poczytajcie sobie w necie Frondę, odlot jak u muzułmanów co najmniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kraj takie obyczaje. Nic mi w sumie do tego . Problem zaczyna sie wtedy gdy takowe obyczaje zostaja importowane do Europy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Islam w Malezji czy Indonezji to zupełnie inne wyznanie od znanego nam ze świata arabskiego, naznaczone w dużym stopniu wieloletnią lokalną tradycją.

Myślę, że opisana sytuacja to bardziej incydent niż norma.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robertn to taka różnica jak przemoc w domu profesorów a żuli. Jak żul leje kobitę i bachory to całe osiedle słyszy a jak profesor swoją żonę doktorkę to nikt nie słyszy bo "co ludzie powiedzą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że to sam ISLAM jest zły. Problem leży w systemie władzy nad człowiekiem poprzez zorganizowane religie, nie chodzi o zbawienie, moralność czy cokolwiek, chodzi o władzę. Czy to większa czy mniejsza sekta albo religia, liczy się władza nad Tobą, nad Twoimi pieniędzmi, kobietami, uczuciami, popędami, myślami, dziećmi.

 

Tylko Islam jest teraz na tapecie poprzez exodus uchodźców czy zamachy. Jak wbijesz się człowiekowi do głowy odpowiednio głęboko to się wysadzi albo zdzieli różańcem przed koncertem Behemotha. Poczytajcie sobie w necie Frondę, odlot jak u muzułmanów co najmniej...

 

Wow.

Właśnie zostałeś kolejnym przedstawicielem nowego nurtu filozoficznego. Współczuję.

https://www.wprost.pl/kraj/10016669/Kijowski-Jezeli-popatrzymy-na-liczbe-ofiar-terroryzmu-islamskiego-i-chrzescijanskiego-w-Europie-to-ten-islamski-nie-jest-zagrozeniem.html


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zostałem. Nie dam się wrobić w polityczne przepychanki i żałosne polsko-polskie wojenki typu PIS vs PO-KOD.

 

Islam tak jak jest wykorzystany oczywiście na takim przyziemnym poziomie typu wykorzystanie przemocy przeciwko innym jest o wiele groźniejszy, ale w głowach spustoszenie robi nie tylko islam. :]

 

http://wiadomosci.onet.pl/na-tropie/najwieksze-samobojstwo-w-historii-swiata/mrnbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! jaki kolejny rozwojowy temat  :D

 

Nie lubię tematów religijno-polityczno-podróbkarskich bo zawsze kończą się gównoburzą...

Ale jednak takie 2 małe uwagi mam, które poczynił mój znajomy, a które skłoniły mnie do refleksji...

 

1. Nie wszyscy Muzułmanie są zamachowcami, ale wszyscy zamachowcy (nie mówię o wariatach chorych psychicznie jak we Francji czy kiedyś w USA) są Muzułmanami.

2. Obecnie (nie mówię o grzechach i błędach chrześcijaństwa sprzed kilkuset lat, do których się przyznano) żadna religia/wyznawcy religii na świecie nie jest ze sobą w stanie wojny poza jedną: Islamem. 

 

Coś w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! jaki kolejny rozwojowy temat  :D

 

Nie lubię tematów religijno-polityczno-podróbkarskich bo zawsze kończą się gównoburzą...

Ale jednak takie 2 małe uwagi mam, które poczynił mój znajomy, a które skłoniły mnie do refleksji...

 

1. Nie wszyscy Muzułmanie są zamachowcami, ale wszyscy zamachowcy (nie mówię o wariatach chorych psychicznie jak we Francji czy kiedyś w USA) są Muzułmanami.

2. Obecnie (nie mówię o grzechach i błędach chrześcijaństwa sprzed kilkuset lat, do których się przyznano) żadna religia/wyznawcy religii na świecie nie jest ze sobą w stanie wojny poza jedną: Islamem. 

 

Coś w tym jest...

ETA, IRA, RAF, Czerwone Brygady - żeby tylko kilka przykładów przywołać - raczej nie byli bojownikami islamu. Każda ideologia nienawiści podobnie jak każde uogólnienie jest szkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA, IRA, RAF, Czerwone Brygady - żeby tylko kilka przykładów przywołać - raczej nie byli bojownikami islamu. Każda ideologia nienawiści podobnie jak każde uogólnienie jest szkodliwe.

 

Fakt, zapomniałem o nich - ale właśnie... dlaczego zapomniałem. Kiedy były i w jakiej ilości te ataki? I nie jest to odbijanie piłeczki... tak się po prostu zastanawiam, bo to chyba na dużo mniejszą skalę było. Poza tym nie pamiętam.

Jeszcze mi się przypomniał atak gazem w Japoni chyba koło 2000.

No ale cóż - aktualnie "oni" prowadzą. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie były na mniejszą skalę, tylko nie ginęli cywile w takich ilościach.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie były na mniejszą skalę, tylko nie ginęli cywile w takich ilościach.

Bo IRA np była łaskawa uprzedzać o zamachach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do tematu zegarków i islamu to Casio popełniło taki model, aby było wiadomo jak się modlić. Pewnie kiedyś było już wrzucane.

 

fc77c494a1a0b85ede2d819fc1e384b6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA IRA to raczej nie o religie a o wlasne panstwo chodzilo.

Ale ja tu tylko polemizuję z uogólnieniem że każdy terorysta to islamista...zresztą obecnie jest zgoda żeby każdy taki akt określać i karać jak terrorystyczny niezależnie od ideologii czy choroby ale może to tylko lobby uzbezpieczycieli żeby wywinąć się od wypłat odszkodowań np ofiarom pilota w depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA, IRA, RAF, Czerwone Brygady - żeby tylko kilka przykładów przywołać - raczej nie byli bojownikami islamu. Każda ideologia nienawiści podobnie jak każde uogólnienie jest szkodliwe.

... Timothy McVieigh (https://pl.wikipedia.org/wiki/Timothy_McVeigh ), Anders Breivick (https://pl.wikipedia.org/wiki/Anders_Behring_Breivik ).

No, a nasi rodzimi zamachowcy? Najpierw Bruno K., a ostatnio ten bomber z Wroclawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia ile jeszcze muszą wysadzić, zaszlachtować, zarżnąć by ucichły głosy rozmydljące faktyczną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia ile jeszcze muszą wysadzić, zaszlachtować, zarżnąć by ucichły głosy rozmydljące faktyczną sytuację?

Jaka znowu sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udajesz?

Coraz częstsze ataki islamskich ekstremistów. Czy może też uważasz że to szaleni Niemcy czy Belgowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, spora czesc aktow terroru to robota islamskich radykalow.

Ale przeciez podano ci nieislamskie przyklady.

No i jak sie okazuje ten Niemco-Iranczyk co strzelal w Monachium okazal sie nieislamskim prawakiem.

Sprawa nie jest tak prosta jak ci sie wydaje.

Wyluzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Jest jeszcze jeden model zegarka dość mocno kojarzony z islamem:

 

Bombowy model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie neguje negatywnej roli jaką obecnie islamscy radykałowie odgrywają na świecie ale dużym uproszczeniem jest uważanie że tylko z ich ręki dziś można zginąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nic nie wydaje. A Ty chyba ulegasz propagandzie. I rozmawiamy o ekstremiźmie religijnym. Przykładów nie było. Są tylko islamskie.

Eod

ps

Nie jesteś wyluzowany? Ja jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nic nie wydaje. A Ty chyba ulegasz propagandzie. I rozmawiamy o ekstremiźmie religijnym. Przykładów nie było. Są tylko islamskie.

Eops

Nie jesteś wyluzowany? Ja jestem.

Obawiam sie ze nie. Zwlaszcza, ze przyklady do ciebie nie trafiaja. Bo masz juz wizje. To jest dosc charakterystyczne dla fundamentalistow.

Ale generalnie nie jest to temat do dyskusji na forum o zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.