Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bikodh

Poszukiwania garnituru

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim obecnym :)

Przyszedł czas taki ze musze kupić nowy garnitur. I zastanawiam się co wybrać, jaki marki każą sobie płacić za logo a które są naprawdę godne zainteresowania.

Nie wiem na razie jaki mam budżet ale oczywiście jak najlepszy stosunek cena/jakość.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giacomo conti

Lavard

Bytom

Vistula

 

Ja na wesele kupilem wszystko na slub za okolo 1200zl ale trafilem na promocje.

Tesc kupil garniaka w outlecie vistuli i dal 600zl


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością materiału? W tych 4 jest porównywalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od lat ubieram się w Vistuli,

W Vistuli masz  jeszcze dodatkowo markę premium Lantier

Materiały świetne, wełny oraz wełny z domieszką

Polecam poglądowo ich sklep internetowy

zorientujesz się w krojach,rozmiarach ,cenach,kolorach i materiałach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lantiera polecam - mam dwie sztuki - chyba najsensowniejszy wybór w rozsądnych pieniądzach (myślę o "sieciowych" sklepach). Na dobrej promocji - często trafiają się takie -70%, -50% możesz wyrwać ładny, dobrze skrojony garnitur za nieco ponad 1000zł. Fajne, lekkie materiały, duża dbałość o detale takie jak: wypełnienia z włosia końskiego, guziki z bawolego rogu (odpinane na mankietach, a nie naszyte na wierzchu), ładne ozdobne przeszycia. Ogólnie klasa za fajne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jaka sylwetka, w Bytomiu dla mnie nic nie mieli - dla wysokich i szczupłych ciężko. W GC znalazłem garnitur, jakość ok chociaż w przyszłym roku na wesele brata będę pewnie ubierał się w Vistuli. Teraz mają w dodatku fajne promocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jaka sylwetka, w Bytomiu dla mnie nic nie mieli - dla wysokich i szczupłych ciężko. W GC znalazłem garnitur, jakość ok chociaż w przyszłym roku na wesele brata będę pewnie ubierał się w Vistuli. Teraz mają w dodatku fajne promocje.

 

Te promocje naprawdę ciekawe cenowo  tylko ja bardziej bym to nazwał wyprzedaże bo nigdy nie mogę trafić na to co chcę ( ograniczona podaż rozmiarów w poszczególnych fasonach )   :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już poznałem waszego faworyta :)

Mam jeszcze parę tygodni ale napewno tego Lantiera obejrzę. Sylwetkę mam "normalna" ;) nie za chudy nie za gruby, choc często spodnie za małe w udach/lydkach :/ dam znać co znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zawsze problem ze zbyt waskimi spodniami w udach. Dlatego warto kupowac w Bytomiu/Vistuli zestawy oddzielnie. Marynarka w innym, a spodnie w innym rozmiarze. Ogranicza to oczywiscie wybor ale czasami nie ma innego wyjscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do ALBIONE najlepiej do outletu. Mam od nich 2 garnitury, świetne kroje, jak dla mnie - jak szyte na miarę. Dużym plusem była możliwość dekompletowania spodni i marynarki z różnych rozmiarów.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w internecie jak sprawdzić czy marynarka jest dobrana odpowiednio.

Najlepiej przed zakupem przymierz, zrób zdjęcia tył i przód i podwieś na forum but w bitonierce.

Dowiesz się czy jest ok a może rozmiar jest za duży.

Obsługa w sklepach jest lepiej wyedukowana ale jak nje ma rozmiaru to mogą wciskać.

 

Ja miałem problem aby prawidłowo skrócili mi rękawy.

Dobrze że poszedłem miesiąc wcześniej.

Rękawy skracali dwa razy a w końcu wszywali rękawy górą, co spowodowało złe układanie się marynarki i wkonsekwencji wymianę na nową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku na swoje weselisko kupiłem w Giacomo Conti. Nie miałem za dużo opcji przy 196cm/125kg. Byłem na skraju załamania, powodowanego brakiem dobrze leżącego garnituru na taki gabaryt w popularnych sieciówkach jak Bytom, Vistula itd :D . Z przypadku wszedłem do GC, wcześniej nie znałem marki. 3 panie w 15 minut dobrały garnitur, w którym nie wyglądałem jak w namiocie. W cenie zakupu dożywotnie przeróbki krawieckie, zwęrzyłem nieco nogawki od razu, mają również bardzo wygodne buty. Garnitur lekki i przewiewny przede wszystkim, co jest nie bez znaczenia na imprezie typu wesele :) Zmieściłem się ze wszystkim w 2k pln, 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Bytom. Jak kupowałem garnitur to gościu pokazywał mi różne marynarki i spodnie - wykończenie takie samo ale krój był pod slim, regular i fat :) fajnie bo można sobie dobrze dobrać, no i facet super to wszystko pokazywał i dobierał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień jadę na "łowy" ułożyło już najszybszą mapkę miejsc do odwiedzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vistula oferowała możliwość odbioru osobistego  w  salonie firmowym, co było dobre, bo przed zapłatą można było  przymierzyć.

Sprawdzam teraz na stronie www czy  to nadal dostępne, ale nie -  ''Opcja odbiorów osobistych w Salonach Vistula została wyłączona do odwołania''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa poprawek krawieckich w Bytomiu czy Vistuli? W GC ogólnie nie ma problemu, w Bytomiu jak przymierzałem marynarki to po chwili pani stwierdziła, że trzeba by szyć na miarę - nie mam jakiejś atletycznej budowy ciała ale jednak nie było opcji żeby pogodzić szerokość w klatce z pasem, nawet te slimfity jakieś takie mało slim  :lol:  podobno Vistula ma bardziej taliowane fasony dlatego interesuje się ich ofertą. Jak z materiałami? W Vistuli wełna/bawełna czyli chyba klasyka, w GC dużo sztucznego. W bytomiu doradzono mi, że wełna ok ale się gniecie a marynarka z sztucznymi dodatkami lepiej się układa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vistula oferowała możliwość odbioru osobistego w salonie firmowym, co było dobre, bo przed zapłatą można było przymierzyć.

 

Sprawdzam teraz na stronie www czy to nadal dostępne, ale nie - ''Opcja odbiorów osobistych w Salonach Vistula została wyłączona do odwołania''.

Teraz mozesz zamowic w salonie rozmiar ktory Cie interesuje i nie masz obowiazku zakupu. Jedynie trzeba wplacic jakas zaliczke ktora Ci ewentualnie oddaja jak nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w pracy marynarkę vistuli z wełny super 120 - początkowo był to garnitur do ślubu ale przerobiłem to na marynarkę do pracy

jakiś rok noszenia i nie ma śladu zużycia

 

w giacomo conti kupowałem garnitur na wesele i wszedłem do sklepu nie znając zasad doboru ani rozmiaru

w kilka minut dobrano mi wszystko osobno to tego oszpilkowano spodnie dookoła i po tygodniu miałem garnitur uszyty na miarę

garnitur z całym dodatkowym wyposażeniem oprócz butów zapłaciłem około 1200zł

 

garnitur od dwóch lat noszę kilka razy w miesiącu i nic się z nim nie dzieje (praktycznie wygląda jak nowy)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przypakujesz albo schudniesz to Ci go przerobią, fajna opcja :) 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przypakowaniu to juz nie bardzo bo doszyć za bardzo się nie da  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa poprawek krawieckich w Bytomiu czy Vistuli? W GC ogólnie nie ma problemu, w Bytomiu jak przymierzałem marynarki to po chwili pani stwierdziła, że trzeba by szyć na miarę - nie mam jakiejś atletycznej budowy ciała ale jednak nie było opcji żeby pogodzić szerokość w klatce z pasem, nawet te slimfity jakieś takie mało slim  :lol:  podobno Vistula ma bardziej taliowane fasony dlatego interesuje się ich ofertą. Jak z materiałami? W Vistuli wełna/bawełna czyli chyba klasyka, w GC dużo sztucznego. W bytomiu doradzono mi, że wełna ok ale się gniecie a marynarka z sztucznymi dodatkami lepiej się układa.

Kiedyś gdy jeszcze miałem zupełnie blade pojęcie o modzie męskiej gdy kupowałem garnitur Lancerto, Pani powiedziała mi to samo. Teraz kilka lat ( i garniturów) później wiem że to kwestia jakości wełny (najlepiej od renomowanego producenta, czym firma nie zapomni się pochwalić)  z której jest uszyty garnitur. Owszem sama wełna gniecie się bardziej ale też szybko sama wraca do normy, a komfort noszenia jest nieporównywalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Owszem sama wełna gniecie się bardziej ale też szybko sama wraca do normy, a komfort noszenia jest nieporównywalny.

o to mi chodziło  ;)  ja garnitur noszę bardzo rzadko ale doszedłem do wniosku, że wydając na niego pieniądze lepiej je wydać sensownie. Garnitur z GC dopasowany ok - nie ma problemu z odstającymi klapami jak w Bytomiu itd ale przeszkadza mi trochę sama świadomość sztucznego składu. Producentów wełny nie znam ale Bytom czy Vistula często zaznaczają skąd pozyskiwali wełnę, w przypadku GC nie spotkałem się z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wielu z nas wzdryga się na zegarek za mniej niż tysiaka, a tu takie propozycje... :-)

 

Dobra, nie będę udawał, że się znam. To tyle co mogę na ten temat powiedzieć.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.