Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
yacajackowski

Megir 3006 - krótki opis i wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyszedł. Na piewrszy rzut oka rewelacja. Co najważniejsze działa. W wolnej chwili cykne fotkę i wrzucę tutaj dla poglądu. Może komuś się przyda zdjęcie w realu i pomoże w decyzji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zgodnie z umową.

 

Cieszę się, że kupiłem niebieski i cieszę się, że nie kupiłem białego jako drugiego. Dlaczego?
Zegarek prezentuje się ładnie i wad nie widzę poza stopem i rozmiarem. Stopu szajsmetal poza deklem byłem świadom, ale gabaryt koperty potęguje zabezpieczenie koronki i całość jest finalnie dosyć spora. Nawet wtykany dekiel jest ładnie zrobiony z ząbkiem. Nawiasem mówiąc np. Festina tego nie praktykuje, a szkoda bo to moje pierwsze zegarki i służą mi już wiele lat, ale dekiel, który ciężko samemu otworzyć jakoś mnie zniechęca do nich już. Bieganie z kolekcją zegarków do zegarmistrza na wymianę bateryjki jakoś mi nie gra i staram się ograniczać to do wyjątków.
Wracając do tematu Megira. Co do rozmiaru to gabarytem nie ma się czego powstydzić nawet w porównaniu do rekina, który uchodzi za kawal zegara.
43 mm z ogłoszenia przytłacza leżącego obok divera Invikty, czy poganina z 42-43 mm kopertą...
Megir to bardzo fajny zegarek, ale jak na skórzany pasek dosyć pokaźny. Zamówię jakieś kolorowe silikony i zobaczę efekt.

Finalnie zostaje przy jednej wersji kolorystycznej tarczy  i nie będę szedł w tę stronę...aczkolwiek zegarek zostaje, bo uroku mu domówić nie można i na pewno ozdobi kolekcję chinowych waczy.

P.S. Nadal zachodzę w głowę jak? Zegarek ładny, działający, skórzany pasek ze smoka (ostatniego żyjącego ;) ) i tylko do gabarytu przywyknąć. Całość z przesyłką chyba 82,59? 
 

01.jpg

03.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jednorazowka niewiele warta, koszt produkcji w zapewne zbliżony do Perfecta, sprzedawanego ma bazarach po 30 zł. Koperta udawana stal, pasek udawana skóra, wodoszczelnosci i kontroli jakości zapewne brak. Reasumując, wg mnie ponad 80 zł to zadna okazja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, Być może cena okaże się nieadekwatna do jakości.
Tym bardziej ciekowość zaspokoję w praktyce - jaka jest żywotność tego czasomierza. Może jednak nie jest tak źle.
Założyciel tego wątku nie miał najgorszego zdania o nim. Wg. mnie również prezentuje się on ładnie, a co do jakości wykonania, wypowiem się za czas dłuższy.

Wszystko kwestia gustów i guścików. W mojej skromnej opinii prezentuje się lepiej niż te bazarkowe.

Co do okazji - okej możliwe, że masz rację. Na pewno taki Shark bije go co do materiału i wodoszczelności choćby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego czarnego i złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. Jeżeli ma się w głowie jakie ma największe wady (szajsmetal, pasek z chińskiego smoka) to jak za te pieniądze nie jest źle. Ba, do momentu aż nie kupiłem Sharka za 30pare polskich cebulionów to powiedział bym że to najlepszy stosunek cena/jakość ever. Megir poza kształtem koperty tak na prawdę niczego nie udaje - to tani, chiński kwarc, nie wmawiają że to jakiś gamechanger że stalowa koperta i szafirowym szkłem tylko chiński sikor za cenę paska od Pattiniego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, "żeby się przekonać" Cadisena C1032. Niby szafir, stal nierdzewna, pełne ogniwa, pełne endlinki, zapięcie motylkowe, automat Nh36...za 150 zł. Całość do kupy w chińskim wykonaniu, pełnym drobnych niedorobek, usprawiedliwionych niską ceną. 

 

Reasumując, w moim przypadku sprawdziło się powiedzenie: "jaka praca taka płaca." Nie kupiłem "price killer ever", kupiłem chińczyka wartego swojej ceny, więcej nie kupię takiego, bo mnie nie satysfakcjonuje. W dodatku ten mój nie ma charakteru. Z szajsmetalu też nie kupię, bo stalowa/ tytanowa koperta, to moje kryterium minimum dla zegarka nareczonego (oczywiście co innego vintage, ruski, czy zegarki z tworzywa np. G-shock). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Megir po prostu mi się spodobał i też zadziałał właśnie tryb "żeby sìe przekonać" co to? Wymieniam pasek i będzie czasem noszony łot dla zabawy. To jedyny z szajsmetal jaki mam, ale nie znalazłem podobnego ze stali np.316 i w kwarcu a w tym pudle właśnie chinowe kwarce zbieram. Dotąd zachowawczo głównie PD i shark.

 

W pełni się zgadzam, że czasomierz ze stopu o składzie stop to nie dzieło sztuki. To pierwszy i myślę ostatni zegarek z takiego materiału, bo eksperymentować ze skórą nie zamierzam. Megir miał opinie bezobjawowego, ale wiadomo jak z innymi magicznymi stopami od firm z Hinlandii może być... tu certyfikatów/atestów nie zobaczysz a jak są to nie odczytasz czy to atest czy instrukcja obsługi windy 😉

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak znów z ciekowości. Chińskie bebechy Megira...

 

 

02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pewne uzupełnienie tematu tego modelu.
Na początku pomyślałem - po co? Zamęczę pasek od producenta i wtedy wymienię.

Przyszły jednak sylikony z Ali po 8 zł chyba i jako, że kupiłem na zapas to podmieniłem ten megirowy.

W rezultacie jeśli ktoś ma, to polecam wymienić od razu na cokolwiek. Ten pudełkowy pasek ze skóry naturalnej" to strach pomyśleć z czego. Bo chyba smoki nawet miałyby wygodniejsze 😉 a tak to całkiem inny czasomierz. Nadal po taniości, ale ciekawszy już. 

 

a2.jpg

a1.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.