Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hogbo

Zegarki o ruchu jednostajnym (?) wskazówek.

Rekomendowane odpowiedzi

Moja żona jest zdeklarowaną feministką i to jest najlepsza partnerka do wspólnego życia na Ziemi.

Feminizm jest OK, byle nie radykalny, żona jest feministką normalną można powiedzieć i żyję z nią ponad 40 lat, natomiast córka wyznaje feminizm radykalny i tu jest trudno nie współczuć czasami zięciowi... :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kobiety są dobre do wspólnego zycia, feministki też:)... najgorsze są koleżanki ;), to one wszystko psują :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w znakomitej większości to co tu napisałaś nie ma nic wspólnego z tym co występuje realnie i podlega obserwacji. Panie Piotrze, jakiej obserwacji? Twojego zdrowego umysłu? czy jakiegoś chorego, jakie strutu-tutu? Ty naprawdę masz takie oko iz widzisz te skoki wskazówki

w Longinesie 431? gratuluję widać masz dobre okulary i ponad przeciętne postrzeganie, ja nie widzę- choć rozumiem Twoje twierdzenia, no

ale napisałam Ci iz jest coś takiego jak Spring Drive- zegarek z sercem - silnikiem mechanicznym- sprężynowym i to że cię on nie interesuje to nie znaczy iż tego nie ma i nie istnieje realnie , zrozumiałeś ?  wiem zostawiłeś sobie furteczkę (pisząc : w większości) aby przypadkiem córka feministka Ci nie dopiekła ;)


No zgadzam sie z Panem Piotrem iż właściwie te dywagacje niczemu nie służą i dałam temu wcześniej wyraz filozoficznym stwierdzeniem,

chyba iż jednak czemuś służą bo co to jest czas... 

już nic nie napiszę choćby mnie feministką zwano , pozdrawiam i życzę sukcesów na niwie osobistej  ;)

 

Master: wszystkie kobiety są dobre- o tak, a najlepsza sąsiadka: nie da ci ojciec nie da ci matka tego co może dać Ci sąsiadka  ;)   zadowoleni ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w znakomitej większości to co tu napisałaś nie ma nic wspólnego z tym co występuje realnie i podlega obserwacji. Panie Piotrze, jakiej obserwacji? Twojego zdrowego umysłu? czy jakiegoś chorego, jakie strutu-tutu? Ty naprawdę masz takie oko iz widzisz te skoki wskazówki

w Longinesie 431? gratuluję widać masz dobre okulary i ponad przeciętne postrzeganie, ja nie widzę- choć rozumiem Twoje twierdzenia, no

ale napisałam Ci iz jest coś takiego jak Spring Drive- zegarek z sercem - silnikiem mechanicznym- sprężynowym i to że cię on nie interesuje to nie znaczy iż tego nie ma i nie istnieje realnie , zrozumiałeś ?  wiem zostawiłeś sobie furteczkę (pisząc : w większości) aby przypadkiem córka feministka Ci nie dopiekła ;)

Oprócz obserwacji gołym okiem mam tez coś takiego jak logika, która mi podpowiada, że jak w mechanizmie przekładni zbudowanej z kół zębatych, jedno koło skacze (to które podlega obserwacji gołym okiem) to reszta kół też skacze, a wskazówki są zamocowane do osi tych skaczących kół, czyli tez skaczą. Innej możliwości nie ma. Nawet w mechanizmach o bardzo wysokich częstotliwościach balansu choć już niezbyt wyraźnie, to gołym okiem widać, że wychwyt przerywa ruch kół zębatych, czyli ruch ich jest skaczący. A jakby co to przypomnę, że do obserwacji używa się też rożnych przyrządów wspomagających gołe oko, np. chronokomparatora itp.

Co do okularów, to jako krótkowidz, do patrzenia w mechanizm zegarka zdejmuje okulary i nie muszę wcale używać lupy do większości prac.  :D

Jeżeli chodzi o córkę, to jest na tyle dobrze wychowana, że dopiekanie ojcu nie wchodzi w rachubę, co najwyżej może się nie zgadzać z moim zdaniem, a fakt ten w niczym nie jest wstanie mi dopiec.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napęd hydrauliczny?  ;)

kukułeczka, mądrze piszesz ale "ustawiasz" sobie pewne rzeczy pod swoje teorie. Wskazówka w mechanizmie hi-beat skacze czy tego chcesz czy nie, możesz uznać że nie ale to tylko Twoje zdanie, zresztą sama o tym napisałaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skacze?, skacze :), ilość 'skokow" pozwala tylko na dokładniejszy pomiar.post-48316-0-76036500-1471086980_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

W Spring Drive też skacze, to że tego nie widzimy nie zmienia faktu, że hamowanie następuje raz na kilka- czy więcej tysięcy razy na sekundę czy minutę. Nie ma więc czegoś takiego jak ruch jednostajny w zegarkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruch jednostajny – ruch, w którym w takich samych przedziałach czasowych ciało pokonuje takie same odcinki drogi.

By takie zjawisko mogło dotyczyć wskazówek zegarka(a) to musiałyby one nie ulegać "przyspieszeniu' ani 'opoznieniu"...

  

W Spring Drive też skacze, to że tego nie widzimy nie zmienia faktu, że hamowanie następuje raz na kilka- czy więcej tysięcy razy na sekundę czy minutę. Nie ma więc czegoś takiego jak ruch jednostajny w zegarkach .

Pisałem już :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałam skończyć i mi nie dajecie :P

Jak za szybko kończą to źle, jak nie dają skończyć tez źle, ach te chłopaki... :D

Edit: proszę nie dopisujcie juz nic o skakaniu czy ruchu jednostajnym...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff. To może ja zrobię jajecznicę :) :) :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz na boczku i z cebulą, to za dwie godziny mogę być w mieście Łodzi. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden zegarek mechaniczny nie będzie poruszał się ruchem jednostajnym, dlaczego? To proste. Jego odchyłka dobowa musiałaby wynosić 0sek/doba. A z tego co mi wiadomo mechaników o takiej dokładności brak. I to tylko przy założeniu że bierzemy pod uwagę ruch wskazówek a pomijamy mechanizm który jak już wyżej zostało powiedziane nie ma szans pracować jednostajnie.

 

 

iOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taka średnio wysmażona.

Ta jajecznica.

Ps

To najsensownijsza propozycja w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu...lala... Jajeczniiica... z boczkiem, cebulką, do tego tylko sól i pieprz... Zwijam się do domu na obiad. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś namiary na tą jajecznicę, ja tam nie będę wybrzydzał - jaką zrobisz taką zjem :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzezenia jednak są prawdziwe :), gdy ludzie slyszą, widzą jedzenie, przestają myśleć...;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie słyszałeś o czymś takim jak myślenie o jedzeniu? :P


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie słyszałeś o czymś takim jak myślenie o jedzeniu? :P

Swego czasu żyłem z myslenia o jedzeniu :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu żyłem z myslenia o jedzeniu :)

Pewnie myślałeś jednostajnie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jednak potwierdzacie moje przemyślenia - bądźcie zdrowi

A wiesz jak wygląda gra w szachy z gołębiem? :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.