Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TabaQ

Ludwik Maurycy Lilpop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Panowie wpadł mi w ręce taki zegarek - damski, z informacji jakie do tej pory udało mi się uzyskać jest to polski przedwojenny zegarek wyprodukowany przez niejakiego Ludwika Maurycego Lilpopa - warszawskiego zegarmistrza. Czy ktoś może pomóc w ocenie jego autentyczności i cokolwiek więcej na jego temat powiedzieć? Chętnie porozmawiam z osobą, która nakreśli mi wartość tego zegarka i pomoże się czegoś więcej dowiedzieć.
Na wewnętrznej stronie dekla wyryta data 37r. jako data serwisu, zegarek w pełni sprawny w bdb stanie zachowania, koperta bez ubytków i przetarć, tarcza bez uszkodzeń z pięknymi nakładanymi indeksami oraz oksydowane na niebiesko wskazówki, jedynie tylny dekiel troszkę zjedzony.

 

gallery_46829_2321_1768242.jpg

 

gallery_46829_2321_683916.jpg

 

 


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk poodbny  do  AS 340,Ranfta  trzeba przejrzec  dokladnie,Lilpop ,Modro,Grabau ,Sulkowski,Jeznacki, i  wielu  wielu  innych tylko skladali  zegarki  z  powierzonych werkow szwajacarskich.Kieszonkowe,strozowskie,wiszace,kuchenne itd.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TabaQ na tym i na tamtym forum są tematy o przedwojennych. Co ciekawe, jest tam pokazany też J. Zegrze w  identycznej kopercie, ale uszkami przylutowanymi tak, że obróconej o 90 stopni i z takim samym mechanizmem. To kolejny dowód na to, że polscy sprzedawcy używali "katalogowych" elementów szwjcarskich. Możesz też ściągnąć informacje na temat Lilpopów

http://mazowsze.hist.pl/37/Almanach_Muzealny/798/1997/27325/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeśli znacie kogoś kto kolekcjonuje takie cuda to dajcie cynk, u mnie nie zostanie bo nie mam do tego głowy ani serca, niech trafi do kogoś z pasją bo zegarek na pewno jest tego wart :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.