Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wnusio87

CASIO GA-110RG-1AER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Posiadam CASIO GA-110RG-1AER od kwietnia 2016R. Zegarek dzida ,wsZystko ładnie pięknie aż do dziś , po 45 min. biegach nie mogłem nic z niego odczytać ,tak zaparował. wcześniej takich rzeczy nie zauważyłem, dodam że obchodzę się nim jak z jajkiem.  Przed chwilą Zrobiłem jeszcze jedno podejście i polałem rękę ciepłą woda naprzemiennie z zimną w ciągu 10 sek. wyszło mleko na samym środku zegarka ; /  

Zegarek nie upadł , nie został uderzony , zero uszkodzeń , zarysowań.

Czy podpowie mi ktoś co w takim wypadku mam zrobić? Oddać go na gwarancję do sklepu gdzie go zakupiłem - Szczecin , czy oddać mogę np. do punktu serwisowego Zibi, który znajduję się nie daleko mojego miejsca zamieszkania - Lublin?

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuje Pozdrawiam Łukasz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo często poruszany na forum. Dotyczy dużej ilości modeli Casio. Ja się przyzwyczaiłem...


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest gwarancja to oddajesz i po problemie.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam CASIO GA-110RG-1AER od kwietnia 2016R. Zegarek dzida ,wsZystko ładnie pięknie aż do dziś , po 45 min. biegach nie mogłem nic z niego odczytać ,tak zaparował. wcześniej takich rzeczy nie zauważyłem, dodam że obchodzę się nim jak z jajkiem.  Przed chwilą Zrobiłem jeszcze jedno podejście i polałem rękę ciepłą woda naprzemiennie z zimną w ciągu 10 sek. wyszło mleko na samym środku zegarka ; /  

Zegarek nie upadł , nie został uderzony , zero uszkodzeń , zarysowań.

Czy podpowie mi ktoś co w takim wypadku mam zrobić? Oddać go na gwarancję do sklepu gdzie go zakupiłem - Szczecin , czy oddać mogę np. do punktu serwisowego Zibi, który znajduję się nie daleko mojego miejsca zamieszkania - Lublin?

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuje Pozdrawiam Łukasz

Jeśli masz gwarancję Zibi to oddajesz do któregokolwiek punktu serwisowego Zibi, jeśli masz gwarancję sprzedawcy odsyłasz do niego.

Ogólnie mi zdarzyło się zaparowanie tylko raz i o dziwo w Giezie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gwarancje Zibi. Dziś rano do pracy rowerkiem i po 0,5km przy 8*C mleko się zaczeło robić ;/ 

Oddam to na gwarancje , bo dziwne zegarek za 500zł i takie kwiatki.

Nie wspomne że posiadam Q&Q i casio iluminator i takich rzeczy jak parowanie niet.

 

A proszę mi powiedzieć czy bardzo go z tyrają śrubokrętem ? Myślę że zostanie wszystko estetyczne - prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie oddasz na serwis, wróci i za parę chwil będzie tak samo ;)

Jak już zaczął parować to pewnie już nie przestanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja serwisu unikam jak ognia  ^_^

Ta gwarancja jedynie przydatna przy zegarku z czujnikami, jak któryś padnie lub ewentualnie sam moduł to wtedy wyjścia nie ma ale to rzadkość. Na parowanie bym na pewno nie oddał bo tylko poharatają śruby, zostawią odciski palców wewnątrz szybki, będziesz czekał z miesiąc lub dwa a zegarek dalej będzie parował  ^_^

Ja bym zrobił tak ... w zależności ile tej gwarancji Ci zostało?

 

1. Zaakceptuj to i olej  ^_^

2. Poczekaj jak skończy się gwarancja i zrób to sam  :)

3. Jeśli nie możesz na to patrzeć to olej tą gwarancję i odkręcaj, wysusz i ciesz się zegarkiem bez mgły :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednych przypadkach to pomaga w innych zostaje akceptacja lub olej silikonowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to w trzech zegarkach i zawsze było później OK  :)

Tylko myślę że w moich przypadkach to była wilgoć już zamknięta w zegarkach a nie jakaś nieszczelność  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kupiłem 26.03.2016 - gwarancja na 3 lata.

 

Wyczytałem w instrukcji obsługi i karcie gwarancyjnej , że zegarek może zaparować gdy zmieni się temp. chodzi o ciepłe z zimnym itd.

Ale gdy po 1min odparuje sam to jest normalne zjawisko . 

Gdy zaparuje a nie odparuje , lub dostanie się woda wtedy na serwis..

 

Więc chyba to jest normalne zjawisko ze mi zaparował gdyż ręka była ciepła a na dworze 8*C  ;/plus dla zegarka że jak myję ręce to nie widać sladów wody w zegarku.

 

Z racji iż wyczytałem że właśnie moga zajechać śrubki itd. chyba go nie oddam.

Lubię żeby wszsytko było tak jak nowe więc dłubanie w nim aż mnie przeraża. 

 

 

Nie wiem co mam sam z tym zrobić , trochę to dziwne iż za tyle zł i takie coś się dzieje;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.