Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

#KultoweZegarki: Audemars Piguet Royal Oak

Rekomendowane odpowiedzi

Ale kolego kielas , czy nieścisłość ( a może niejednoznaczność żródłowa ) jednego parametru podanego przez kolegę Mc Intosh'a , to temat podstawowy ? Czy raczej trzepanie piany i zasłona dymna ?

Kolega wykazał szereg błędów w przedmiotowym artykule . Artykuł został w końcu poprawiony rozumiem .

Należą mu się podziękowania i wszystko .

 

Trudno się nie zgodzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz - dajmy już spokój.

Wszyscy tu wiedzą, że ostatnią rzeczą do której się przyznasz, jest błąd. A że go popełniłeś - nie ulega wątpliwości.

Dla mnie natomiast nie ulega wątpliwości, że brakuje Ci wiedzy na temat kalibrów JLC 888, 889, 889/1, 889/2 dlatego nie rozumiesz po co przytoczyłem wypowiedzi z for zegarkowych. A te sprzeczne informacje mają kapitalne znaczenie dla naszej dyskusji na temat kalibru AP 2125 i błędu, który próbujesz mi wytknąć. Twierdzisz też, że nie potrafię przyznać się do błędu? Sorry, ale to dość żałosna uwaga. Może po prostu czytaj to, co piszę zamiast opisywać swoje wyobrażenia.

 

Gdybym nie stwierdził, że popełniłem błąd, to nie robiłbym w tym temacie poprawki do poprawki i nie zadawał sobie trudu szukania właściwych odpowiedzi na wpis z forum Purystów, który uznałem za mało logiczny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego kielas , czy nieścisłość ( a może niejednoznaczność żródłowa ) jednego parametru podanego przez kolegę Mc Intosh'a , to temat podstawowy ? Czy raczej trzepanie piany i zasłona dymna ?

Kolega wykazał szereg błędów w przedmiotowym artykule . Artykuł został w końcu poprawiony rozumiem .

Należą mu się podziękowania i wszystko .

Dokładnie, tym bardziej, że kilka błędów było bardzo rażących, jak np. rozmiar koperty pierwotnej wersji. Nie rozumiem jednego, skoro Tomku jesteś taki znawca i teraz próbujesz na siłę coś wytykać Mariuszowi, to czemu nie wykryłeś tak rzucającego się w oczy błędu, jak publikowałeś opracowanie?

 

I żeby było jasne to nie jest żaden hejt, tylko naucz się w końcu przyznawać do błędów i bedzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowujecie się na miarę moich 7 letnich córek   :blink:

 

Rodzinka JLC 88x miała 28800 na liczniku i to AP zmodyfikowało ten mechanizm pod względem wahnięć. Dlaczego? Nie wiem. Jedna z manufaktur stwierdziła, że mechanizm będzie łatwiejszy w serwisowaniu obniżając częstotliwość z 36000 do 28800. Reszta pozostaje w strefie domyśleń. Jak będę miał okazję porozmawiać ze starym zegarmistrzem z ostatniego piętra w muzeum AP to się dowiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktor żyjesz jeszcze? :) i Córki juz po 7 lat :) pozdrów Szanowną Małżonkę i Córy również :)

Myślałem ze juz nigdy nic nie napiszesz a tu proszę :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktor żyjesz jeszcze? :) i Córki juz po 7 lat :) pozdrów Szanowną Małżonkę i Córy również :)

Myślałem ze juz nigdy nic nie napiszesz a tu proszę :D

 

Nie znam gościa, ale w 2011 podczas jednej z transakcji zegarkowej słyszałem o nim. 

"...@satyr, gruby gość, mało pisze, ale ma odemary i te sprawy, zna się na rzeczy..."   :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zachowujecie się na miarę moich 7 letnich córek   :blink:

 

Rodzinka JLC 88x miała 28800 na liczniku i to AP zmodyfikowało ten mechanizm pod względem wahnięć. Dlaczego? Nie wiem. Jedna z manufaktur stwierdziła, że mechanizm będzie łatwiejszy w serwisowaniu obniżając częstotliwość z 36000 do 28800. Reszta pozostaje w strefie domyśleń. Jak będę miał okazję porozmawiać ze starym zegarmistrzem z ostatniego piętra w muzeum AP to się dowiem...

Nieprawda. Dane kalibrów Jaeger-LeCoultre temu przeczą. JLC 888 miał 21600 wahnięć, kaliber 889 także 21600 wahnięć natomiast 889/1 oraz 889/2 - 28800 wahnięć. Tak więc w tym aspekcie Audemars Piguet nie musiał niczego modyfikować, bo dostał od JLC bazę z odpowiednią wartością wahnięć. I tak kaliber AP 2123 bazował na JLC 888, AP 2125 bazował na 889 natomiast AP 2225 bazował na JLC 889/2. Takie są moje ustalenia w sprawie. Oczywiście Twoje sformułowanie o zmniejszeniu ilości wahnięć ma swoje odzwierciedlenie w informacjach internetowych. Na przykład:

 

When AP first released the cal. 2125, JLC ran their 889 at 28,800 vph, while AP stepped down the 2125 to 21,600. There are a number of "popular" reasons given for this, but suffice it to say that I have not heard of AP cal. 2125 / 2225 based watches that had the persistent stories of problems with holding regulation and rate plaguing cal. 889 based watches (the IWC Mark XII comes to mind).

 

Jednakże błąd w tym stwierdzeniu tkwi w niewłaściwej ilości wahnięć przypisanej kalibrowi JLC 889. Żeby było jeszcze więcej zamieszania to autorzy Pfeiffer-Belli, Brunner oraz Hempel, którzy w swoich publikacjach opisują mechanizmy stwierdzili, że mechanizmy AP 2125/2225 bazują na JLC 888, co z kolei nie zgadza się z wahnięciami kalibru AP - 2225. Istny cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Dane kalibrów Jaeger-LeCoultre temu przeczą. JLC 888 miał 21600 wahnięć, kaliber 889 także 21600 wahnięć natomiast 889/1 oraz 889/2 - 28800 wahnięć. Tak więc w tym aspekcie Audemars Piguet nie musiał niczego modyfikować, bo dostał od JLC bazę z odpowiednią wartością wahnięć. I tak kaliber AP 2123 bazował na JLC 888, AP 2125 bazował na 889 natomiast AP 2225 bazował na JLC 889/2. Takie są moje ustalenia w sprawie. Oczywiście Twoje sformułowanie o zmniejszeniu ilości wahnięć ma swoje odzwierciedlenie w informacjach internetowych. Na przykład:

 

When AP first released the cal. 2125, JLC ran their 889 at 28,800 vph, while AP stepped down the 2125 to 21,600. There are a number of "popular" reasons given for this, but suffice it to say that I have not heard of AP cal. 2125 / 2225 based watches that had the persistent stories of problems with holding regulation and rate plaguing cal. 889 based watches (the IWC Mark XII comes to mind).

 

Jednakże błąd w tym stwierdzeniu tkwi w niewłaściwej ilości wahnięć przypisanej kalibrowi JLC 889. Żeby było jeszcze więcej zamieszania to autorzy Pfeiffer-Belli, Brunner oraz Hempel, którzy w swoich publikacjach opisują mechanizmy stwierdzili, że mechanizmy AP 2125/2225 bazują na JLC 888, co z kolei nie zgadza się z wahnięciami kalibru AP - 2225. Istny cyrk.

 

 

To dziwne, bo źródła podają również informację taką, że  cal. 889, 889/ i 889/2 mają tyle samo wahnięć tj. 28,000 vph, a różnią się jedynie ilością kamieni, co mogłoby sugerować dodaniem jakiegoś elementu  ale to nie reguła. 

 

I bądź tu mądry  :blink:  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam gościa, ale w 2011 podczas jednej z transakcji zegarkowej słyszałem o nim. 

"...@satyr, gruby gość, mało pisze, ale ma odemary i te sprawy, zna się na rzeczy..."   :D

Gruby to On nie jest, to plotki :D natomiast ma odemary i te sprawy tyż ma :D tu sie wsio zgadza.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę potwierdzić,że niegruby.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega się śmiał, wiec w cytowanym tekście chodziło o grubość domniemaną portfela.

Gruby gość to na przykład każdy kto jedzie grubo po zegarkach :D no i ma odemary...

Wiktor no, bo wkleję foto- Ty już wiesz które


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo źródła podają również informację taką, że  cal. 889, 889/ i 889/2 mają tyle samo wahnięć tj. 28,000 vph, a różnią się jedynie ilością kamieni, co mogłoby sugerować dodaniem jakiegoś elementu  ale to nie reguła. 

 

I bądź tu mądry  :blink:  :blink:

Nie mają.

To już zostalo ustalone.

Cal.888\ 889 JLC "bazowo' posiadały częstotliwość 21.600A\h.

(Żródło książka Heinza Heimpela-'Automatic Watches from Switzerland')

Kolejne wersje o ktorych wspominasz Mariusz ( 889\1,889\2) też się rózniły, choć częstotliwość miały tą samą czyli 28,800A\h

Ponizej różnice miedzy wersjami cal.889, 889\1, 889\2

"...There were quite a few changes from the 889/ to the 889/1. The main ones were the hack feature, setting mechanism and a change in lift angle from 53 to 50 degrees. These changes weren't all implemented in one go, but the movement incorporated them over time until JLC changed the caliber number. (I think that there were around 10 changes in all).

The main difference between the 889/1 and the 889/2 was an increase in the number of jewels in the auto winding section to improve winding efficiency, and the pallet bridge was changed from one that had the banking walls incorporated in it to separate banking pins. The latter change was to facilitate faster and more accurate setting up of the escapement."

P.S Jesli moje ustalenia się potwierdzą :), śmiało 'prostuj' 'forum purystów' :)

Pozdrawiam.

P.S 2

Mialem dlugo okienko otwarte, dopiero po wysłaniu przeczytalem Twoj post :)

P.S 3

Chyba swoim wpisem potwierdzilem :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co ciekawe, Puryści zamieszali Heinza Hampela w informację, że mechanizmom AP przypisuje niewłaściwe kalibry bazowe, np. AP 2225 miałby bazować na JLC 888. Nonsens. Książka jest do kupienia w Amazonie. Chyba kupię i sam sprawdzę, bo zaczyna mnie wkurzać to zamieszanie z mechanizmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Informacje Hampela potwierdzaja ludzie 'od IWC'....

Tak, wiem. Pisałem o tym w tym wątku.

 

Tak jak przypuszczałem, chyba Puryści coś pokręcili. Odpowiedź potwierdzającą moje domysły znalazłem na forum IWC.

 

Both the 888 and 889 were 21,600 vibrations the difference being 888 was only used with auxillary plates. eg 888/440-automatic perpetual calendar. 889/1 and 889/2 were both 28,800 vibration calibres.

 

http://www.iwc.com/forum/en/discussion/57244/

 

Czy ktoś z forum KMZiZ może to potwierdzić?

No i Ty potwierdziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema szydercy ^_^

 

Żyje, mam się dobrze i czekam na odpowiedź w sprawie, od posiadacza kalibru 888 starej daty.

 

EDYTA:

W końcu doczekałem się jakiejś odpowiedzi

 

"Dear Victor

oscillating is 28800

best regards

Yanni"

 

Pytałem o stary mechanizm JLC888/1, w odpowiedzi dostałem tzw. live feed a nie teorię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.