Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

T Atomicus

Protrek sgw-300

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/nowy-casio-sgw-300h-1a-altimetr-barometr-protrek-i6263518897.html

http://allegro.pl/nowy-casio-sgw-300hb-3a-altimetr-barometr-protrek-i6263540321.html

Dlaczego te zegarki sa takie tanie? Z reguly protreki kosztuja powyzej 1ooozl, a seria sgw-100, 300, 400 - 200-400zl.

Co oznacza H i HB w nazwie zegarkow? Jest jeszcze HD - i to chyba jest bransoleta. Ale roznicy miedzy HB, a H nie zauwazam.

No i znowu jakas niekonsekwencja w nazewnictwie GW w protrekach wcale nie oznacza tego samego, co w g-shockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tanie ,bo to sam plastik i plastikowe ''szkło''

A gdzie tam widzisz GW?

To jest SGW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie są protreki, tylko tańsze odpowiedniki :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tanie ,bo to sam plastik i plastikowe ''szkło''

 

Taki sam plastik jak w osławionych G , w większości jest szkło mineralne i WR nawet 200 :).

Wiele ma sensory których "legendy" G nie posiadają.

 

 

Bo to nie są protreki, tylko tańsze odpowiedniki :)

 

Taki np. SGW-100 w katalogu sprzed kilku lat był w rozdziale Protrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tanie ,bo to sam plastik i plastikowe ''szkło''

W tych droszych protrekach jest to samo...

 

A gdzie tam widzisz GW?

To jest SGW.

No, ale po S sa wlasnie dwie literki.

Ja je widze.

Co oznacza H i HB w nazwie zegarkow? Jest jeszcze HD - i to chyba jest bransoleta. Ale roznicy miedzy HB, a H nie zauwazam.

OK, juz widze. H to gumoplastik, HB plecionka nylonowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych droszych protrekach jest to samo...

 

No właśnie nie to samo.

W SGW masz zwykły plastik, a Protreki, czy G mają szkło mineralne o klasie 5+

 

Poczytaj w wątku o Protrekach, jeden kolega z forum przerabiał ten temat. Porysował szkiełko w dwa dni chyba. W końcu polerował i okleił folią dla zabezpieczenia.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie to samo.

W SGW masz zwykły plastik, a Protreki, czy G mają szkło mineralne o klasie 5+

... ktore i tak sie rysuje.

Poczytaj w wątku o Protrekach, jeden kolega z forum przerabiał ten temat. Porysował szkiełko w dwa dni chyba. W końcu polerował i okleił folią dla zabezpieczenia.

OK, wydawalo mi sie, ze Protreki w klasie 1000-1500zl tez maja akryl.

No, ale placic 1000zl tylko za mineralne szkielko to gruba przesada. Folia ochronna kosztuje 3zl

Pytalem sprzedawcy, skad ta okazyjnosc SGW, to zaczal glupio tlumaczyc, ze mniej dokladne sensory, ze nie maja GPSa czy WC.

Tylko, ze przeciez ja nie pytalem o topowe Protreki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz usłyszeć, bo nie bardzo rozumiem?

Tak, SGW to wypasiony Protrek i jest naprawdę świetny.

Zupełnie nie odstaje od droższych modeli, a te droższe są droższe bo Casio jest chciwe.

Jakość użytych materiałów, sensorów, czytelności wyświetlacza i ogólnie są takie same.

Lepiej? ;)

 

Kup sobie SGW i sam sprawdź :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol, szkoda nerwów na dyskusję. Nie warto się nawet wysilać ;) 


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz usłyszeć, bo nie bardzo rozumiem?

Tak, SGW to wypasiony Protrek i jest naprawdę świetny.

Zupełnie nie odstaje od droższych modeli, a te droższe są droższe bo Casio jest chciwe.

Jakość użytych materiałów, sensorów, czytelności wyświetlacza i ogólnie są takie same.

Lepiej? ;)

 

Kup sobie SGW i sam sprawdź :)

No, chcialbym uslyszec konkrety, a nie marketingowe slogany.

Np. jaka jest dokladnosc termometru i barometru/altimetru w serii SGW w porownaniu z protrekami w klasie cenowej 1000-1300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość użytych materiałów, sensorów, czytelności wyświetlacza i ogólnie NIE są takie same.

 

Proszę :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest z Tobą.

Zadałeś pytanie to otrzymałeś odpowiedź(i).

A teraz zachowujesz się jak byś wszystko już wiedział a inni pi...lą głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest z Tobą.

Zadałeś pytanie to otrzymałeś odpowiedź(i).

A teraz zachowujesz się jak byś wszystko już wiedział a inni pi...lą głupoty.

Wciaz np. nie wiem, co to znaczy: gorsze sensory.

Jaka konkretnie jest roznica w odczycie wysokosci/cisnienia i temperatury pomiedzy seria SGW a protrekami z polki cenowej 1000-1500?

Jak dotad dyskutanci unikaja odpowiedzi na to pytanie, a zamiat tego stosuja jakies erystyczne pseudoargumenty ad personam.

 

Co do czytelnosci, to tez nie widze wybitnej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w jakości wykonania bo sensory np model SGW-1000 ma takie same jak topowe Pro-Treki za kilka tysięcy czyli v.3 i nie mają radia ani solara a szkiełko jest plastikowe.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy na forum są opłacani przez Casio...

 

 

A tak poważnie to skorzystaj w google'a - to nie boli

Nawet jak ci napiszemy to i tak nie dasz wiary i będziesz dalej drążył temat i szukał podstępu


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy na forum są opłacani przez Casio...

 

 

A tak poważnie to skorzystaj w google'a - to nie boli

Nawet jak ci napiszemy to i tak nie dasz wiary i będziesz dalej drążył temat i szukał podstępu

Jak na razie to widze w tym watku kilka calkiem niepotrzebnych postow, ktore niektorzy z was wygenerowali.

Niestety, google na pytanie 'dlaczego SGW jest taki tani?' nic nie zwraca.

Pewnie teraz zwroci odpowiedz: 'ten kto pyta o takie rzeczy jest przypuszczalnie trollem'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto tak stawia pytania nie uzyska odpowiedzi :P

 

A wystarczy porównać specyfikacje:

http://www.casio.com/products/Watches/Sports/SGW300H-1AV/

i na przykład niewiele droższy, ale już Protrek:

http://www.casio.com/products/Watches/PRO_TREK/PRG270-1/


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto tak stawia pytania nie uzyska odpowiedzi :P

 

A wystarczy porównać specyfikacje:

http://www.casio.com/products/Watches/Sports/SGW300H-1AV/

i na przykład niewiele droższy, ale już Protrek:

http://www.casio.com/products/Watches/PRO_TREK/PRG270-1/

OK, Ale w takim razie gdzie w tej specyfikacji pisza o roznicach w dokladnosci sensorow czy solidnosci obudowy?

No i ten PRG-270 nie jest 'niewiele drozszy' a dwukrotnie drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, Ale w takim razie gdzie w tej specyfikacji pisza o roznicach w dokladnosci sensorow czy solidnosci obudowy?

A co mają napisać? ... że są do dooopy i żeby ich nie kupować?

Nie piszę się o takich rzeczach w specyfikacji produktu.

Naprawdę nie widzisz różnic?

Po pierwsze to jakość użytych materiałów. W tańszych casio bezele, obudowy, paski są z gorszej jakości poliuretanów bez ulepszaczy/domieszek lub wręcz tanich substancji urateno-podobnych.

Tańsze plasitki są malowane (dlatego farba złazi) a droższe są barwione na etapie wytopu z formy.

Paski są tak sztywne że pękają po roku użytkowania a nawet krócej.

Szkiełko to zwykły plastik - heksalit który rysuję się od samego patrzenia a jak nawet trafi się minerał to maks klasy 4+.

A cała masa dodatków, jak np, klamerka???

For the poor protrek SGW-100 - plastik

Protrek prawdziwy - stal

Dodatkowo cała staranność wykonania i normy jakościowe odbioru.

No ale wiadomo że już nikt Cię nie przekona bo Ty już swoje wiesz i będziesz miał swojego protreka za 1/5 ceny a tutaj jeszcze tylko szukasz akceptacji ;)

Cały ten wątek przypomina mi temat na forum o homarze Rolka kisielu (Tisellu), zegarka za 1k. którego właściciel od kilku tygodni trolluję w temacie Rolexa i nie tylko próbując przekonać wszystkich że ma lepszy zegarek niż Rolex za 36k. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, Ale w takim razie gdzie w tej specyfikacji pisza o roznicach w dokladnosci sensorow [...]?

 

Najwidoczniej nie umiesz czytać :)

Nie będę podawał ci wszystkiego na tacy. To nie przedszkole.

 

I zmień tytuł wątku.

SGW nie jest Protrekiem, tylko zegarkiem sportowym z sensorami.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSZ temat do zamknięcia. 

 

pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie sensory sa w protrekach, ale sgw 300h mam ponad 5 lat i z moich empirycznych obserwacji porownujac  barometr/ z danymi stacji meteo oddalonej odemnie ok 1.5 mili nigdy nie bylo roznicy w odczytach on line i na wyswietlaczu, temperatura i wysokosciomierz to kwestia pierwszej kalbracji, jedynie wysokosciomierz trzeba czesciej kontrolowac, podejrzewam,ze podobnie jest w protrekach, roznica w cenie bierze sie z roznicy materialow, sgw to czysty zywy plastik po dluzszym noszeniu ma tendencje do nabierania wiekszego polysku, scieraja sie napisy o dziwo ale tylko z samego paska, ktory wytrzymuje okolo 3 -4 lata, swoj juz raz wymienilem, cena paska w stosunku do ceny samego zegarka uwazam ze jest zbyt wysoka,ale ...nie dam zlego slowa powiedziec na ten model, fajnie lezy na reku /przegub ok. 17cm/  jest bardzo lekki, nie przeszkadza przy swetrach, i jeszcze cos grubosc cyfr i kontrast wyswietlacza bije o kilka dlugosci np. moj Dw5600, poza tym timer, stoper, drugi czas z innej strefy i kilka chyba 5alarmow, tego nie jestem pewien, musialbym sprawdzic,ale w kazdym razie kilka, czy jest fajny?? powiem tak na bodajze 12 zegarkow jakie mam to najczesciej nosze trzy, sgw300, dw5600 i kwadrat lorusa, ta trojka wygrywa u mnie nawet z citizenem ecodrive, wersja military..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają napisać? ... że są do dooopy i żeby ich nie kupować?

Nie piszę się o takich rzeczach w specyfikacji produktu.

Naprawdę nie widzisz różnic?

Po pierwsze to jakość użytych materiałów. W tańszych casio bezele, obudowy, paski są z gorszej jakości poliuretanów bez ulepszaczy/domieszek lub wręcz tanich substancji urateno-podobnych.

Tańsze plasitki są malowane (dlatego farba złazi) a droższe są barwione na etapie wytopu z formy.

Paski są tak sztywne że pękają po roku użytkowania a nawet krócej.

Szkiełko to zwykły plastik - heksalit który rysuję się od samego patrzenia a jak nawet trafi się minerał to maks klasy 4+.

A cała masa dodatków, jak np, klamerka???

For the poor protrek SGW-100 - plastik

Protrek prawdziwy - stal

Dodatkowo cała staranność wykonania i normy jakościowe odbioru.

No ale wiadomo że już nikt Cię nie przekona bo Ty już swoje wiesz i będziesz miał swojego protreka za 1/5 ceny a tutaj jeszcze tylko szukasz akceptacji ;)

Cały ten wątek przypomina mi temat na forum o homarze Rolka kisielu (Tisellu), zegarka za 1k. którego właściciel od kilku tygodni trolluję w temacie Rolexa i nie tylko próbując przekonać wszystkich że ma lepszy zegarek niż Rolex za 36k. :D

Nie zgodzę się ze wszystkim z panem tomaliuszem ponieważ:

Użytkowałem CASIO SGW 100 1B - przez 5 lat od 2011r - wersja z parcianym paskiem:

- wodoszczelność WR200 - wciskałem przyciski pod wodą na basenie i wszystko działało nic nie zaparowało,

- szkiełko mineralne nie złapało żadnej rysy przez cały okres użytkowania - dość głęboko schowane w bezelu,

- bateria trzymała 5 lat choć producent pisze 3 lata - sensory i podświetlenie używane średnio 2 razy w miesiącu,

- plastiki co prawda są śliskie ( w porównaniu do mojego obecnego casio PRG 300) ale nie powstały żadne przebarwienia i po 5 latach wyglądały jak nowe nie ma mowy o żadnym pękaniu,

- detale piękna stalowa zapinka z logo casio - trwalsza niż w obecnym prg 300 też stalowa ale z farbą imitującą tytan po tygodniu zaczęła się wycierać,

- sensory tylko 2 kompas i termometr - dokładność identyczna jak ta w moim obecnym protreku.

- oring z aluminium miał lekkie wgniecenia ale nie widać tego na pierwszy rzut oka - lekko zagłębiony w bezelu,

- pasek wymieniony na nowy - ze względu na złuszczone elementy skuro-podobne,

- sprzedany przed zakupem pro teka za kwotę 120zł w 2017r  obecna cena nowego to ok 290zł.

Podsumowując po 5 latach użytkowania CASIO SGW 100 1B (basen przez ok 1 rok - 2 razy w tygodniu potem co dziennie na ręku bez niedziel i świąt wtedy SEIKO 5) - niezawodny towarzysz  piszę z własnego doświadczenia opinia pana tomalisza iż sądo "dooopy" jest krzywdząca dla serii SGW .

 

Dlaczego zamieniony na Pro trek PRG 300 - brak zasilania solarnego w sgw 100 - teraz nie muszę oszczędzać baterii o do woli wykorzystuję potencjał sensorów i podświetlenia. Poza malowaną klamerką jakość plastików wydaje się być lepsza ( milsza w dotyku) ale czas pokaże jak będą wyglądać za parę lat.

 

Poniżej fotki ze stycznia 2017r - ze zmienionym paskiem:

post-96403-0-34173800-1488736648_thumb.jpg

post-96403-0-87705000-1488736665_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















    • Przez Crach
      Witam serdecznie,
      w mojej okolicy nie mogę znaleźć żadnego zegarmistrza bądź osoby prywatnej, dlatego też uderzam w to miejsce.
      Posiadam Casio Duro i trzeba wymienić w nim baterię, jednak chciałbym mieć pełną pewność, że zegarek po takiej wymianie nadal będzie na poziomie WR 200M, a tego raczej w warunkach domowych sprawdzić się nie da.
      Przy okazji myślę również nad zmianą szkła na szafirowe, jednak zdecyduję się dopiero jeśli uda mi się znaleźć taką osobę.
      Całość chciałbym załatwić poprzez wysyłkę kurierem/paczkomatem, których koszty oczywiście pokrywam, a usługa ma się rozumieć będzie odpłatna.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Humanista
      Witam, tydzień temu złapałem zegarkowego bakcyla i od tamtej pory ciągle przeglądam zegarki 😅 Wiem na pewno, że chciałbym kupić zegarek marki japońskiej, więc Casio/Seiko/Orient/Citizen. Mój rozmiar nadgarstka to 17 cm.

      Szczególnie w oko wpadły mi Casio z serii Edifice. Cieszą się dobrą opinią jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Co myślicie o tej ofercie EFV-100D?  https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efv-100d-2avuef 
      Podoba mi się ta niebieska tarcza. Ogólnie szukam w miarę możliwości niebieskich wariantów. Z bransoletą może nie ma szału, ale z taką ceną nie mam co wybrzydzać. Jest też wersja ze szkiełkiem szafirowym, tylko droższa o 150 zł i tylko z czarną tarczą https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efr-s108d-1avuef Myślicie, że warto zapłacić więcej dla samego szafiru? Rysuje się znacznie mniej, to fakt.
       
      Podobają mi się też Seiko 5, np. taka oferta: https://www.amazon.com/Seiko-SNK793-Automatic-Stainless-Steel/dp/B002SSUQF6 Trochę wyższa cena, ale jest dosyć fajny. 
      Orienty niestety już są dosyć drogie, podoba mi się Ray 2, ale to już trochę nie na moją kieszeń.
       
      Poza tym mam jeszcze taki guilty pleasure - zegarki szkieletowe. Wiem, wiem, są mało praktyczne, kiepski stosunek jakości do ceny i wszystkie budżetowe mają ten sam chiński mechanizm. Ale kurczę, nie mogę od nich oczu oderwać. Szczególnie kręci mnie ten Fossil ME3055 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-fossil-grant-me3055 Szkielet, ale wciąż czytelny. Ale powiedzcie mi szczerze - warto w ogóle wydawać na to kasę, nie wyjdę na tandeciarza? Bo nie wiem, czy jak będę rozmawiać z kimś, kto chociaż trochę się zna na zegarkach, to mnie nie wyśmieje 😶 W końcu to trochę jak jeździć starą Hondą Civic bez maski...
       
      I jeszcze mam pytanie, czy jako początkujący powinienem ryzykować z kupnem używanych, np. na chrono24? czy tylko się sparzę i lepiej kupić w salonie? I czy macie jakieś polecane sklepy stacjonarne we Wrocławiu? Planuję przejść się do Time Trend w Magnolii i przymierzyć chociaż tego Casio, zobaczyć, czy ta bransoleta jest wygodna i czy dobrze na mnie leży. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.