Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michalexx

Zegarek na prawym nadgarstku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem leworęcznym miłośnikiem zegarków. Swoje zegarki i smartwatche zakładam na prawy nadgarstek. Wiąże się z tym duża wygoda, ponieważ zegarek nie przeszkadza w codziennych czynnościach i łatwo jest sprawdzić godzinę gdy się coś wykonuje dominującą ręką.

Czy jako leworęczny mogę nosić zegarek na prawym ręku? Jak Wy leworęczni nosicie swoje watche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

są również zegarki dla leworęcznych...np Panerai Destro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

A czemu nie są różne style, na przykład artyści noszą tarczą do dołu, a nawet słyszałem że czasem tarczą do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noś jak Ci wygodnie. Ja jestem praworęczny i zegarek noszę na prawej ręce. Przy luźnym pasku albo bransolecie koronka nie wbija się w zgiętą w nadgarstku dłoń a poza tym tak mi wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość noszę na lewej ręce, ale jeden zegarek jakoś mi na prawej lepiej leży. Noś jak Ci wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noś jak Ci wygodnie. Wolisz na prawej, to noś na prawej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nosić na prawej ale licz się z tym, że dostaniesz ksywę Putin, bo on też tak nosi ;)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia, noś jak Ci wygodnie, sam jestem leworęczny i noszę...na lewej :), zawsze to jakieś dociążenie :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem mańkut. Wszystkie zegarki noszę na prawej ręce bo tak mi wygodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem mańkut. Wszystkie zegarki noszę na prawej ręce bo tak mi wygodniej

Dla nas leworęcznych jest bardzo wygodne noszenie zegarka na prawej. Też wszystkie zegarki, smartwatche noszę na prawej. Zegarek nie przeszkadza, nie niszczy się, łatwiej jest sprawdzić godzinę. Na lewej noszę jedynie czasem opaskę. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem leworęczny i od zawsze noszę zegarki na lewej ręce, nie wyobrażam sobie noszenia na prawej. W niczym to nie przeszkadza.

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem leworęczny i od zawsze noszę zegarki na lewej ręce, nie wyobrażam sobie noszenia na prawej. W niczym to nie przeszkadza.

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050F przy użyciu Tapatalka

Mi właśnie zegarek na lewej ręce przeszkadzałby i najprawdopodobniej byłoby już dawno po nim. Trzymam się jednak ogólnie przyjętej zasady, że zegarek nosi się na ręce słabszej, niedominującej, to mi wiele ułatwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, każdy z nas nosi zegarek tak, jak jest przyzwyczajony i mu to odpowiada. Szczerze mówiąc nigdy nawet się nad tym nie zastanawiałem specjalnie, w moim przypadku zegarek na lewej ręce to kwestia nawyku od dziecka chyba, nigdy mi to nie przeszkadzało, nie uszkodziłem też zegarka przez to. Trochę jak w przypadku, czy ja wiem, widelca czy łyżki na przykład. U mnie musi być w lewej ręce, w prawej to bym sobie chyba oczy wydłubał:)

 

Wieki by mi zajęło przejście na prawą, pewnie długo jeszcze bym zerkał nie na ten nadgarstek.

 

 

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem praworęczny ale zegarek od zawsze noszę na prawej ręce. Moim zdaniem to kwestia przyzwyczajenia i wygody

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako leworęczny noszę na lewej.Myślę że to kwestia przyzwyczajenia.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko kwestia przyzwyczajenia. Jestem praworęczny i noszę na lewej ręce, ale nie widzę większego problemu, by przełożyć na prawą (najczęściej tak przymierzam coś nowego zresztą, żeby nie musieć ściągać aktualnego i ładnie porównać). Chyba jedyny problem jaki wystepuje to przy zapinaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem leworeczny i ciebie doskonale rozumiem z tym, ze ja nosze moj zegarek na lewej rece, bo tak zostalem nauczony i juz sie przyzwyczailem. Wydaje mi sie jednak, ze bede musial sam przestawic sie na prawa reke, bo wiekszosc czynnosci wykonuje lewa reka i po prostu moge zarysowac lub niepotrzebnie zaczepiac zegarkiem o cos. Niestety, my leworeczni mamy zdecydowanie gorzej...Potem slucha sie glupot, ze na prawej nie mozna bo jest sie...Tutaj kazdy moze dodac jakie chce slowo.

Pozdrawiam i nos tak jak Ci wygodnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenie jest takie,że jeśli mamy zegarek na ręce dominującej wówczas jesteśmy w stanie bardziej go skontrolować i tym samym jest mniej narażony na uszkodzenia.Do prac można zegarek zdjąć.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem osobą praworęczną a zegarki noszę na... obu nadgarstkach (nie jednocześnie ;) ). Zauważyłem, że zegarki z naciągiem automatycznym szybciej/wydajniej nakręcają się gdy mam je na prawej ręce, która jest bardziej aktywna. Zegarki z naciągiem manualnym i kwarce noszę na lewej ręce. Ponadto w lecie, gdy pojawia się opalenizna, również "rotuję" zegarki na nadgarstkach lewy-prawy bo nie lubię mieć białej plamy na nadgarstku jak zdejmie zegarek - może to dziwactwo ale tak mam :) .


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem leworeczny i ciebie doskonale rozumiem z tym, ze ja nosze moj zegarek na lewej rece, bo tak zostalem nauczony i juz sie przyzwyczailem. Wydaje mi sie jednak, ze bede musial sam przestawic sie na prawa reke, bo wiekszosc czynnosci wykonuje lewa reka i po prostu moge zarysowac lub niepotrzebnie zaczepiac zegarkiem o cos. Niestety, my leworeczni mamy zdecydowanie gorzej...Potem slucha sie glupot, ze na prawej nie mozna bo jest sie...Tutaj kazdy moze dodac jakie chce slowo.

Pozdrawiam i nos tak jak Ci wygodnie :)

Tak. Jak byłem młodszy to zegarek na lewej ręce nosiłem. Myślałem, że tak ma być, bo wszyscy tak noszą i mówią, że tak po prostu się nosi. Później zegarek zaczął strasznie przeszkadzać. Na przykład w grze w Badmintona, gram lewą ręką i mając zegarek na tej właśnie ręce przeszkadzał, latał, suwał się po ręce , koronka się wbijała w skórę. Pracuję dużo przy komputerach, gdy do nich zaglądam muszę wsadzać rękę do środka, a wkładam przeważnie dominującą, czyli lewą. Gdybym miał na niej zegarek, byłoby już po nim. Kiedy wogóle cokolwiek robiłem lewą ręką, ciężko było sprawdzić godzinę, na przykład gdy trzymałem w niej kanapkę, loda na patyku itp.. Dopiero później w internecie natknąłem się na informacje, że zegarek nosi się na ręce przeciwnej do wiodącej. Nawet koledzy mi to mówili i zmieniłem rękę. UDało mi się szybko przyzwyczaić i tak już został na prawej.

Teraz go już praktycznie nie ściągam, a dawniej do wielu rzeczy musiałem ściagać. Teraz odczuwam dużą wygodę i nie muszę go w ogóle ściągać :) . I nikt mi się nie dziwił, że noszę na prawej ręce  zegarek. Zresztą nie ma w ogóle nic dziwnego czy zegarek nosi się na prawej czy na lewej ręce. Niektórzy naprawdę przesadzają z niektórymi rzeczami ale ja się z takich ludzi w duchu śmieję.  :)

 

Zachęcam lewusów do noszenia zegarka na prawym nadgarstku.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako leworęczny zegarek na prawym ręku przeszkadza.Jakoś nie mogę się przyzwyczaić.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od małego nosiłem na lewej jako praworęczny i pamiętam jak zawsze było że chłopak to na lewej musi a dziewczyna jak chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem leworęczny, od zawsze noszę na lewej. Na prawej nie mam dostępu do koronki, a lubię sobie czasem pokręcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawym, bo na lewym przeszkadza przy ręcznym pisaniu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem bolały mnie nadgarstki, gdy bardziej bolał lewy, to zegarek dawałem na prawy. Ale pisanie w takiej sytuacji jest nieco kłopotliwe, zwłaszcza przy cięższych zegarkach.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.