Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rmak

Klub miłośników zegarków JEANRICHARD

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem niedawno zainteresowałem się marką JEANRICHARD i zauważyłem, że zegarki te są stosunkowo mało popularne nawet na forum, z z drugiej strony bardzo ciekawe i fajnie wykonane. Dlatego może niektórych uczestników zainteresuje pomysł założenia kolejnego klubu (bo nie zauważyłem aby takowy był wcześniej powołany), tym bardziej, że jednak co najmniej kilka zegarków tej marki znajduje się w pudełkach forumowiczów, chociaż skądinąd rzadko je pokazują.

 

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa i dzielenia się uwagami w temacie.

 

Dla zobrazowania:

 

2016-08-31%2007.55.57_zpsayhpbkch.jpg2016-08-26%2014.13.57_zpse8kty4nu.jpg2016-08-31%2016.51.09_zpsjdhybdil.jpg2016-08-31%2016.51.38_zpsszht8j6z.jpg

Edytowane przez rmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób się wpisze ?:) Niestety to dość mało popularna marka na forum, a zegarki robią rewelacyjne. Nie spotkałem się z tak dobrze wykonanym zegarkiem jak mój Terrascope GMT w budżecie poniżej 10k, a trochę mi już przez ręce przeszło.

U mnie ostatecznie wygrała wersja z granatową tarczą, mimo że na jasnej o wiele lepiej widać detale.

 

bbf6302c7cd1a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale 44mm przy takiej kopercie to zdecydowanie nie dla mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim 19cm nadgarstku rozmiar jest akceptowalny, na początku wydawał mi się trochę za duży ale się przyzwyczaiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda JR nie posiadam, jednak nie przeszkadza mi to dopisać się w tym wątku. Gdyby taka 39mm używka pojawiła się na bazarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się dopisuję ze swoim Terrascope, aczkolwiek wylądował na bazarku aktualnie.

Zegarki faktycznie mało popularne, ale to i wada i zaleta jednocześnie, bo pozytuwnie wyróżniają się w tłumie. Parę razy byłem zaskoczony pytaniami znajomych co za zegarek mam na ręku.

To co mi się w nich podoba, to to, że mają oryginalny i rozpoznawalny design nie inspirowany mocno innymi produkcjami (mi się przynajmniej z żadną nie kojarzy).

Co do popularności to chyba sam właściciel zbytnio nie martwi się promowaniem marki. Mam ich polubionych na FB i ostatni post na ich wallu jest z lutego br.

Jeśli chodzi o jakość to podpisuję się w 100% pod tym co napisał @mazik.

e534ff8597988a4e9a0bb3a1de1b8d3e.jpg

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też 39mm

ale już nie takie fajne.

GMT chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też... :/

Chcę tego...

http://www.jeanrichard.com/collections/terrascope/blue-textured-dial .....chyba...kurde jest trochę perełek....coś czuję, że w mojej głowie decyzja pomału zapada.....

Powiedzcie mi jeszcze jak AR? Mam fioła na tym punkcie....szkło musi być niewidzialne ;)

 

Moim zdanie AR na wysokim poziomie, ja przynajmniej nie mam się czego przyczepić.

 

Wszystko pięknie, ale 44mm przy takiej kopercie to zdecydowanie nie dla mnie :(

 

Oczywiście, co kto lubi, bo koperta spora, ale uszy krótkie i L2L rozsądny, więc jak to już gdzieś pisałem IMO nawet na przeciętnym nadgarstku leży całkiem dobrze.

 

Póki co ja odkrywam cały czas kolejne smaczki  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć  :)

Zafascynowały mnie te zegarki za sprawą kolegi mazik77  - wcześniej miałes białego Terrascope GMT, teraz granatowy. Wyglądaja ok,wersja z bransoletą jakoś do mnie mocno przemawia, łączenie mocnego szczotkowania z polerowanymi powierzchaniami wygląda bardzo dobrze. To że marka znana choć u nas mniej popularna to to dla mnie na plus. Zdjęcia - świetne. Gdyby jeszcze ktos z  kolegów pokusił się o jakieś foto w dużym makro to byłoby super.

 

Tymczasem gratuluje posiadaczom - świetne zegarki  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Was zaraz wyciagne swojego z pudelka,  :)

 

 ten zegarek z  niebieska tarcza jest super 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Was zaraz wyciagne swojego z pudelka,  :)

 

 ten zegarek z  niebieska tarcza jest super 

Wyciągaj i pokazuj :)

Zakładam że masz jakąś inną wersję.

Tu są dobre zdjęcia Terrascope'a. Spokojnie najlepszy współczynniki cena/jakość na rynku.

 

http://forums.watchuseek.com/f2/jeanrichard-ashford-2118250-23.html#post19049673

Dzięki -  to jest moc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest już stary, brat GP 1945 XXL chrono

 

b63fadbe754696de39473ad6e334b501.jpg

 

Sent from my E6653 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne te zegarki ale wystarczą zdjęcia aby zobaczyć, że ta rzekoma jakość to jakiś napompowany balonik, przynajmniej częściowo. Przez szczelinę między uchem a bransoletą Terrascope, w dodatku krzywą przeleciałby pies razem z budą :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty żeś to wypaczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrkowi chodzi pewnie o szczelinę między endlinkiem a kolejnym ogniwem na bransolecie. Zdjęcie może jednak przekłamywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez szczelinę między uchem a bransoletą Terrascope, w dodatku krzywą przeleciałby pies razem z budą :)

 

Jeżeli nadgarstek jest większy, szczeliny nie ma. Tak układa się bransoleta po prostu. O niczym to nie świadczy, a na pewno nie o "rzekomej jakości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bransoleta jest spasowana idealnie przy obu uszach. Wszystko jest absolutnie proste. Tak że, pompujemy balonik dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między maskownica a uchem jest duża szpara, w dodatku zdaje się być nierównej szerokości.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widziałeś to w jakimś modelu na żywo, bo ja nie jestem w stanie tego zauważyć. I nadal jestem zwolennikiem pompowania balonika, bo jak dla mnie jakość wykonania przewyższa kilka marek będących bożyszczami na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez cubano
      Witam.
       
      Jak w temacie, może macie jakieś doświadczenie w zakupach z USA.
       
      Natknąłem się przypadkowo na taką oto ofertę:
      http://www.chrono24.pl/jeanrichard/jeanrichard-aquascope-stainless-steel-watch---list-3100---id6206572.htm
       
      Ktoś mi wytłumaczy, skąd taka niska cena?
      Nawet doliczając koszty przesyłki i cła, wciąż jest to opłacalny zakup.
      Chyba, ze pominąłem jakiś istotny szczegół, czego się spodziewam i mnie olśnicie
      (może to taki tani model, może błąd w opisie i jest to kwarc - w Europie JR oscyluje w granicach 6tys PLN a nie 2,5tys)
       
      Pozdrawiam.
    • Przez rmak
    • Przez rmak
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.